مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

من مادربورد z68 v pro گرفتم ، cpu هم CI7 2600K گرفتم حالا سر رمش یه سری مطلب خوندم دو دل شدم ، به نظرتون رم 8 گیگ 1600 دوال براش بگیرم یا 6 گیگ 2000 تریپل ؟(با توجه به این که قیمت هر دو یکسان هست) کدوم عملکرد بهتری داره ؟ ( برای اورکلاک ) و در کل کدام گزینه بهتر است ؟
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام . در صدد بستن ی سیستم core i7 هستم . سوالم اینه که i7 2600 چه فرقی با 2600k داره و قیمتش الان در حال حاضر چنده و همینطور مادربرد asus p8p67pro چند درمیاد و همینطور مموری که ۴ یا۶ گیگ باشه برای این مادربرد و سی پی یو از چه باسی شروع میشه و مثلا مدل corsair اون چقدر در میاد .

من مادربورد z68 v pro گرفتم ، cpu هم CI7 2600K گرفتم حالا سر رمش یه سری مطلب خوندم دو دل شدم ، به نظرتون رم 8 گیگ 1600 دوال براش بگیرم یا 6 گیگ 2000 تریپل ؟(با توجه به این که قیمت هر دو یکسان هست) کدوم عملکرد بهتری داره ؟ ( برای اورکلاک ) و در کل کدام گزینه بهتر است ؟
ممنون

شما روی این مادربرد فقط دوال میتونی نصب کنی! سعی کن رمی هم بگیری که 1.5v مصرف کنه که جا برای اور کردن داشته باشی!

به نظر شما HP6090 یا N53SN بگیرم یا یه سیستم با این مشخصات ببندم:
CPU:CORE i5 2400
VGA:GTX560
*MB:P8P67
for Games
برای بازی کردن PC خیلی سریعتر هست، حتی اگر دو تا مدل ظاهرا مشابه توی لپ تاپ با دسکتاپ رو مقایسه کنی.

سلام . در صدد بستن ی سیستم core i7 هستم . سوالم اینه که i7 2600 چه فرقی با 2600k داره و قیمتش الان در حال حاضر چنده و همینطور مادربرد asus p8p67pro چند درمیاد و همینطور مموری که ۴ یا۶ گیگ باشه برای این مادربرد و سی پی یو از چه باسی شروع میشه و مثلا مدل corsair اون چقدر در میاد .

مدلایی که پسوند K دارند قابلیت اورکلاک شدنشون باز هست( در واقع Multiplier شون باز هست) و خودشون هم در مد Turbo می تونن به فرکانس بالاترس سوییچ کنن، مدلای بدون K این قابلیتها رو ندارن.
الان چون توی بازار کم شدهقیمتش رفته بالای 400 تومن
مادربرد P8P67 PRO حدود 270 تومن هست.

رم هم برای این مادربرد می تونی پک دوتایی 4 یا 8 گیگ بگیری، پک سه تایی 6 گیگ نباید بگیری، فرکانسشون از 1333 تا 2333 هست و برای 1600 از برند CORSAIR حدود 65 تومن برای پک 4 گیگ درمیاد.

مرسی. اگه سری کا ۲۶۰۰ رو ۳۷۰ و مادربرد پی۶۷ معمولی که اس ال ای نمیشه هم ۱۹۵ پیدا کنم به نظرت خوبه قیمتش معقوله !!!

سلام
چند تا سوال
من يه گرافيك 5770 با مادر بورد P8H67 رو انتخاب كردم و لي توي پردازنده موندم
به نظر شما يه i5 2500 بگيرم يا اينكه 100 تومان اضافه رو بدم روي كارت گرافيك و i3 2100 بگيرم
يكي از دوستان ميگفت كه پردازندتو قوي بگير كه بعدا فقط هزينه كارت گرافيك براي تعويض داشته باشي اينطور هم كه توي صحبت ها ديدم i5 2500 تا سه چهار سال ديگه پردازنده خوبي هست اگه ممكنه راهنماييم كنيد
توي مدلهي مادربورد P8H67 ارزون ترين نوعش كه wi-fi داره كدوم هست؟قيمتش هم چنده؟
i5 2500 به غير از فركانس هسته فرق ديگه اي با i5 2400 داره؟

ممنون از راهنماييتون

آخرین ویرایش:
جناب فرشید
آیا مشکل فریمور SSD OCZ Vertex 3 و Agility 3 (صفحه ابی ناگهانی- قفل ویندوز - کاهش شدید سرعت هارد - شناخته نشدن هارد در بایوس - مشکل ساتا و ... ) به طور کامل حل شده یا نه آیا Firmware-ver-2.11 کارآمد بوده؟

آیا مدل جایگزینی با این کیفیت هست؟ خلاصه موندم بخرم یا نه لطفا راهنمائی بفرمائید.

آخرین ویرایش:
سلام عزیزان.من زیاد بازیه کال و تفنگی انجام میدم تقریبا بازیم خوبه.یه موس تا 40 تومن چی خوبه؟ خوش دست و زیبا.
راستی این موس ARC که مال Microsoft هست چطوره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.​

مرسی. اگه سری کا ۲۶۰۰ رو ۳۷۰ و مادربرد پی۶۷ معمولی که اس ال ای نمیشه هم ۱۹۵ پیدا کنم به نظرت خوبه قیمتش معقوله !!!

آخرین بار که 2600K به 390 و 400 رسیده بود، مادربردت هم حدود 220 تومن هست، پس معقول نیست، چون زیادی ارزونه

سلام
چند تا سوال
من يه گرافيك 5770 با مادر بورد P8H67 رو انتخاب كردم و لي توي پردازنده موندم
به نظر شما يه i5 2500 بگيرم يا اينكه 100 تومان اضافه رو بدم روي كارت گرافيك و i3 2100 بگيرم
يكي از دوستان ميگفت كه پردازندتو قوي بگير كه بعدا فقط هزينه كارت گرافيك براي تعويض داشته باشي اينطور هم كه توي صحبت ها ديدم i5 2500 تا سه چهار سال ديگه پردازنده خوبي هست اگه ممكنه راهنماييم كنيد
توي مدلهي مادربورد P8H67 ارزون ترين نوعش كه wi-fi داره كدوم هست؟قيمتش هم چنده؟
i5 2500 به غير از فركانس هسته فرق ديگه اي با i5 2400 داره؟

ممنون از راهنماييتون
گرافیک رو که 100 تومن هم اضافه تر بدی بازم تا حدود 2 سال دیگه باید عوضش کنی، اما پردازنده بیشتر می مونه برات
برای گرافیک بستگی داره چه کارتی انتخاب کرده باشی که بخوای 100 تومن بیشتر براش بدی،

مادربرد Wi-Fi دار که سوکت 1155 باشه از برندای اصلی نداریم، بهتره که دانگل وایرلس جداگانه بخری.
2400 و 2500 هم فقط توی فرکانس فرق دارن.

سلام عزیزان.من زیاد بازیه کال و تفنگی انجام میدم تقریبا بازیم خوبه.یه موس تا 40 تومن چی خوبه؟ خوش دست و زیبا.
راستی این موس ARC که مال Microsoft هست چطوره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.​
موس ARC اصلا برای بازی نیست، بدرد کار اداری می خوره
موس Razer CopperHead یا Death Adder انتخابهای خوبی تا 50 تومن هستن.

بالاتر هم Logitech 518MX معرف حضور همه هست.

جناب فرشید
آیا مشکل فریمور SSD OCZ Vertex 3 و Agility 3 (صفحه ابی ناگهانی- قفل ویندوز - کاهش شدید سرعت هارد - شناخته نشدن هارد در بایوس - مشکل ساتا و ... ) به طور کامل حل شده یا نه آیا Firmware-ver-2.11 کارآمد بوده؟

آیا مدل جایگزینی با این کیفیت هست؟ خلاصه موندم بخرم یا نه لطفا راهنمائی بفرمائید.

بطور کامل حل نشده ولی بهرحال حل میشه و تا الان هم خیلی کمتر شده
شما تعداد مشکلاتش رو خودت زیاد کردی وگرنه اینقدر هم زیاد نیسن

بعدم مشکل فقط با سخت افزارهای خاصی بروز می کنه و روی خیلی سیستمها اصلا مشکلی نداره و راحت دارن استفاده می کنن
شما یا نباید بخری یا اینکه بیای خودم راهنماییت کنم.

سلام.
من قصد خرید CPU . Motherboard. VGA. Ram . Power رو تا سقف 2 میلیون دارم.
تنها استفاده ی من هم از کامپیوتر بازی کردن هست..از دوستان اهل فن میخواستم این قطعات رو بهم معرفی کنن..اگه میشه قیمت هر قطعه رو هم بگین.
یه سوال دیگه هم داشتم....میخواستم بدونم سری بولدوزر و نسل بعدی کارت گرافیک های ATI کی وارد بازار میشن.
ممنون

سلام 570 gtx چنده قیمتش؟؟
قصد اور ندارم می ارزه 2500k بگیرم یا همون 2500 خوبه؟؟؟
قصدش رو هم نداشته باشید باز می ارزه، خودش تا یه حدی بصورت خودکار اور میشه.

سلام.
من قصد خرید CPU . Motherboard. VGA. Ram . Power رو تا سقف 2 میلیون دارم.
تنها استفاده ی من هم از کامپیوتر بازی کردن هست..از دوستان اهل فن میخواستم این قطعات رو بهم معرفی کنن..اگه میشه قیمت هر قطعه رو هم بگین.
یه سوال دیگه هم داشتم....میخواستم بدونم سری بولدوزر و نسل بعدی کارت گرافیک های ATI کی وارد بازار میشن.
ممنون

CPU:INTEL Core I7 2600K 400T
RAM:CORSAIR 4*2GB DDR3 1600 130T
M/B:ASUS P8P67D-Deluxe 320T
VGA:ASUS Geforce GTX 580 DDR5 700T
POWER:785W GREEN 164T

پردازنده های جدید AMD از ماه شهریور به بعد قراره به بازار عرضه بشن
اما نسل بعدی گرافیکای AMD از اواسط پاییز قراره معرفی بشن.

من بالاخره اين سيستم رو جمع كردم از راهنمايي هاي آقا فرشيد و آقا وحيد هم تشكر ميكنم
Asus P8H67 158t
i5-2400 145t
Asus 6770 180t
Corsair 68t
Green 480 65t
قيمتا خوبه؟يا اينكه گرون گرفتم؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back