مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام یه سوال من مقالتون رو خوندم میخواستم بدونم این قیمت ها اپدیت میشن ؟ با تشکر
چون تغییرات قیمتها گاهی اوقات سریع و متوالی هست امکان آپدیت قیمتهای مقاله نیست، اما می تونید لیست رو اینجا مطرح کنید و دوباره درخواست قیمت کنید تا پاسخ داده بشه.

جناب فرشید
این فن پردازند NHU-12P که معرفی کردید دو مدل داره دقیقا منظور شما کدام هست
NHU-12P SE2
NHU-12P SE14
خیلی ممنون

نخیر، فقط یک مدله،
اونی که شما می گی NH-C12P SE14 هست که طراحیش کامل فرق داره ، منظور من همون SE2 بود.

دوستان من میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم بین دومدل Western Digital External My Book Essential 1TB وWestern Digital Portable My Passport Element 1TB موندم کدوم رو انتخاب بکنم بنظر شما کدوم بهتره و از نظر حمل و نقل و کارایی بهتره

هارد MY Book از نوع هاردهای رومیزیه و برای تامین برقش باید از آداپتور استفاده کنی و با توجه به وزنی که داره(1.18 کیلوگرم) برای جابه جایی مناسب نیست. هارد Elements Portable SE , هارد سبک تر و مناسب تری نسبت MY Book هست و برای جا به جایی مناسبتره (200 گرم)و برای تامین برقش هم نیازی به آداپتور نداره و برقش رو از پورت USB تامین میکنه .
هر دو هارد هم در رده خودشون از بهترین ها هستند. (هارد My Passport Essential SE هم انتخاب خوبیه و برای جابه جایی مناسبه, با وزن 200 گرم )

درود
یه راهنمایی میخواستم در خصوص ارتقا خواهشمندم که صاحب نظرها پاسخ دهند
من یه سیستم دارم با این مشخصات البته زیاد وارد نیستم تنها به برنامه sissoftware sandera اکتفا کردم که مشخصات را دربیارم
cpu:Model : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+Speed : 2.71GHz
میپندارم که دو هسته ای باشد
Mainboard : GigaByte GA-MA770-S3
Video Adapter : NVIDIA GeForce 9600 GT (64 SM4.0 1.8GHz, 1GB DDR3 1.8GHz 256-bit, PCIe 2.00 x16
Total Memory : 4GB DIMM DDR2
پاور هم 500 وات گرین هست
با نگرش به اینکه در پاییز امسال با بازی های جالبی روبرو هستیم میخواستم بدونم چه چیزی را تعویض کنم که برایم دشواری پیش نیاد(خیلی هم نمیخواد خفن باشه بالاخره باز باید تعویض کنیم)
چند روزی است که بازی witcher2 را خریداری کردم یه جورایی احساس میکنم گیر میکنه البته روان هست اما یه جاهایی جالب نیست البته بازی به نوبه خودش خراب هست, میپندارم همان کمبود فیزیک هست که کارت گرافیک ما نداره
با اینحال در کنار بازی, برنامه اتوکد, آرشیکد و برنامه گرافیکی هم استفاده میکنم هرچند دراینباره برنامه ها اونقدر خفن کار نمیکنم و سروکارم با اتوکد و آرشیکد هست

خرسند میشوم که دیدگاه دوستان اهل فن را بدانم و مرا یاری کنند
سپاسگذارم

درود
من یه سیستم دارم با این مشخصات البته زیاد وارد نیستم تنها به برنامه sissoftware sandera اکتفا کردم که مشخصات را دربیارم
Video Adapter : NVIDIA GeForce 9600 GT (64 SM4.0 1.8GHz, 1GB DDR3 1.8GHz 256-bit, PCIe 2.00 x16
پاور هم 500 وات گرین هست
با نگرش به اینکه در پاییز امسال با بازی های جالبی روبرو هستیم میخواستم بدونم چه چیزی را تعویض کنم که برایم دشواری پیش نیاد(خیلی هم نمیخواد خفن باشه بالاخره باز باید تعویض کنیم)
چند روزی است که بازی witcher2 را خریداری کردم یه جورایی احساس میکنم گیر میکنه البته روان هست اما یه جاهایی جالب نیست البته بازی به نوبه خودش خراب هست, میپندارم همان کمبود فیزیک هست که کارت گرافیک ما نداره
با اینحال در کنار بازی, برنامه اتوکد, آرشیکد و برنامه گرافیکی هم استفاده میکنم هرچند دراینباره برنامه ها اونقدر خفن کار نمیکنم و سروکارم با اتوکد و آرشیکد هست

سپاسگذارم
cpuکه خیلی ضعیفه یه دونه cpuچهار هسته ایی مدل athlonx4 640بگیر که با مادر بردت هم میخونه ودیگه نیاز نیست پاور ومادر بردت رو عوض کنی قیمت cpuهم دور و بر 105تا108هستش میزان رم سیستم هم خوب هست چون برای بازی خوشبختانه سیستم کامپیوتر با کنسولها فرق میکنه از نظر پهنای باند رم سیستم وکامپیوترها بیشتر در کارت گرافیک نیاز به پهنای باند دارن تا سیستم پس همون ddr2هم بسه ..
فقط میمونه کارت گرافیکت 9600یه نمه ضعیفه اگه بتونی یه 6770بگری که عالیه قیمتش حدود 180تا195هست اگرم میخوای کمتر پول بدی یه دونه450gtsبگیر که150تا160قیمتشه... برنداشون سعی کن msiیا یه برند معروف بگیری البته asusخیلی گرونه اگرم میخوای هنوز کمتر پول بدی دیگه کارتی که بتونی روش دایرکس11بازی کنی وفریم بعلاوه کیفیت خوبی بهت بده نیست...

درود
پاور هم 500 وات گرین هست

سپاسگذارم

در کل سیستم شما تمام قطعاتش ضعیفه و اون مادربرد هم پردازنده ای رو که ارزش ارتقا داشته باشه قبول نمی کنه، گرافیکت هم که پایینترین چیزیه که میشه باهاش بازیها رو در حد مینی مم کیفیت اجرا کرد، یا از فکر ارتقا بیا بیرون و تمام قطعات اصلی سیستم رو عوض کن و یا قید بازیهای جدید روفعلا بزن.

خوب پس با این حساب من چه کنم؟
ما را حسابی ناامید کردید, این سیستم رو من یادمه هشتصد تومان خرجش کردم البته سه سال پیش, با این اوصاف من چیکار کنم؟:(

ما را حسابی ناامید کردید, این سیستم رو من یادمه هشتصد تومان خرجش کردم البته سه سال پیش, با این اوصاف من چیکار کنم؟:(

خب دلیل نمیشه که، خونه که نیست سرمایه باشه قیمتش بالاتر بره، فن آوری های جدید همیشه سریع و مستمر بروز می شن و قطعات جدید امروز فردا قدیمی میشن. شما هم سه سال ازش استفاده کردی که عمر طبیعی سیستم هست و بهت سرویس داده، این حساب نیست؟؟

همون که گفتم ؛ ارزش ارتقا نداره، قطعات اصلی رو باید عوض کنی.

چرا خالی می بندی 3 سال پیش خودم با 400 تومن بستم همین سیستم رو البته به جز گرافیک فاکتورشم هست

pc همینه باید خرج کنی تا به خودت بیای از مد افتاده باید همون روزی که سیستم جدید می بندی به فکر ارتقاش در ماه های اینده باشی که چیکار کنی بهتره

سلام
اقا من یکم تو این قضایای سیستم بستن تعطیلم:d 500 دارم این دو تا رو مد نظر دارم Nvidia GeForce GTX 560 Ti
Intel Core i3 - 3.1GHz - 2100 فقط مادربورد و کیس چی پیشنهاد میکنید؟(کارت شبکه و هارد و دیویدی درایو و ... رو دارم)

سلام
danitondar و farshidstar2012 عزیز ممنون از پاسختون
حقیقتش من منظورم این بود که اگه امکان داره با این قیمت یه لیست قطعات بهم معرفی کنید ولی خب شاید سرتون شلوغه
من خودم یه هفته طول کشید تا تونستم یه لیست با اطلاعات ناقض خودم جور کنم لیست رو براتون میزارم دوست دارم نظرتون رو بدونم و اگه میشه اشکالاتش رو رفع کنید
cpu : intel ci5 2500
main : asus p8p67 pro
ram : corsair 8g 1600
hard : seagate sata2 1t 64mb
drive : bluray reader
drive : dvd writer
modem : zoltrix
monitor : samsung bx 2280 plus led
case : green x-3
power : green gp 885 b
mouse - keyboard - speaker - sound card : 150 t
ups : faran 600w
قیمتی که خودم دارم 1,760 بدون گرافیک حالا اگه شما بتونید به من قیمت بدید ممنون میشم
کارت گرافیک رو ننوشتم چون هنوز انتخاب نکردم میخوام بدونم توی بازار این قطعات رو با چه قیمتی میتونم بگیرم و هر چی موند رو بزارم برای گرافیک حالا یه 100 یا 200 هم بیشتر از 2 تومن شد اشکالی نداره
نظرتون راجع به این سیستم چیه ؟ به درد کارم میخوره یا نه ؟ قیمت این قطعات توی بازار چنده ؟ برای یه همچین کاری و همچین سیستمی چه گرافیکی به دردم میخوره ؟ مانیتورم چطوره با قیمت 300 بهتر میتونم بگیرم یا نه ؟ کیفیت کابل HDMI بهتره یا DVI ؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم ولی تک تک سوالها جوابشون برام مهمه
بازم ممنونم

خب دلیل نمیشه که، خونه که نیست سرمایه باشه قیمتش بالاتر بره، فن آوری های جدید همیشه سریع و مستمر بروز می شن و قطعات جدید امروز فردا قدیمی میشن. شما هم سه سال ازش استفاده کردی که عمر طبیعی سیستم هست و بهت سرویس داده، این حساب نیست؟؟

همون که گفتم ؛ ارزش ارتقا نداره، قطعات اصلی رو باید عوض کنی.

خوب با این حساب بفرمایید که چه مدل قطعاتی بگیرم, هزینه هم زیاد مهم نیست ولی معقولانه باشد
گرامی شما کسی را هم میشناسید قطعات بخرد؟

چرا خالی می بندی 3 سال پیش خودم با 400 تومن بستم همین سیستم رو البته به جز گرافیک فاکتورشم هست

pc همینه باید خرج کنی تا به خودت بیای از مد افتاده باید همون روزی که سیستم جدید می بندی به فکر ارتقاش در ماه های اینده باشی که چیکار کنی بهتره

ما که اهل دروغ و نیرنگ نیستیم که, ولی دیگران که بودند سر ما هم کلاه گذاشتن و رفتند همین سیستمی که میبینید رو هشتصد بهم فروختند البته دویست تومان هزینه مانیتورش بود

سلام
اقا من یکم تو این قضایای سیستم بستن تعطیلم:d 500 دارم این دو تا رو مد نظر دارم Nvidia GeForce GTX 560 Ti
Intel Core i3 - 3.1GHz - 2100 فقط مادربورد و کیس چی پیشنهاد میکنید؟(کارت شبکه و هارد و دیویدی درایو و ... رو دارم)

شما 500 داری و 2 تا قطعه در نظر داری از سیستم که جمع خودشون بتنهایی 500 تومن هست! بقیه قطعات چی پس؟؟
مادربردش دست کم 120 تومن و کیس هم 44 تومن هست. رم چی پس؟ DDR3 داری؟

سلام
حقیقتش من منظورم این بود که اگه امکان داره با این قیمت یه لیست قطعات بهم معرفی کنید ولی خب شاید سرتون شلوغه
من خودم یه هفته طول کشید تا تونستم یه لیست با اطلاعات ناقض خودم جور کنم لیست رو براتون میزارم دوست دارم نظرتون رو بدونم و اگه میشه اشکالاتش رو رفع کنید
قیمتی که خودم دارم 1,760 بدون گرافیک حالا اگه شما بتونید به من قیمت بدید ممنون میشم
کارت گرافیک رو ننوشتم چون هنوز انتخاب نکردم میخوام بدونم توی بازار این قطعات رو با چه قیمتی میتونم بگیرم و هر چی موند رو بزارم برای گرافیک حالا یه 100 یا 200 هم بیشتر از 2 تومن شد اشکالی نداره
نظرتون راجع به این سیستم چیه ؟ به درد کارم میخوره یا نه ؟ قیمت این قطعات توی بازار چنده ؟ برای یه همچین کاری و همچین سیستمی چه گرافیکی به دردم میخوره ؟ مانیتورم چطوره با قیمت 300 بهتر میتونم بگیرم یا نه ؟ کیفیت کابل HDMI بهتره یا DVI ؟
بازم ممنونم

قطعات خوبه،
گرافیک مناسب برای بازی GTX 560 به بالا توصیه میشه که حدود 350 تومن هست. اما GTX 570 خیلی بهتر و مناسبتره و حد بالاست، حدود 520 تومن
کارتون نمی دونم چیه
قیمت قطعات جمعا همون حدودی هست که گفتی
با 300 تومن میشه 2370 رو گرفت که LED نیست ولی مدل خود سامسونگ هم هست، ار کیفیت 2085 اطلاعی نیست چون مدل داخلی تولید سام هست.
کیفیت HDMI با DVI برابر هست.

سلام
بازم ممنونم

سلام
اول در مورد پاور باید بگم م گه می خوای چی کار کنی که 885 انتخاب کردی یه 685 کافی هست
برای کارت هم اگه تونستی یه 570 بگیر اگه نشد 560 غیر رفرنس هم انتخاب خوبی هست
و در مورد هاردت باید گفت که وقتی مادربوردت ساتا3 هست چرا می ری سراغ ساتا 2 یه 120 تومن خرج هارد ساتا 3 بیشتر نمی شه(البته نسبت به برند و کش هارد قیمت بالا و پایین می شه)
بعد منظور شما از ups همون سیستمی هست که موقع قطع برق عمل می کنه ؟ یعنی قطع و نوسان(این سیستم برای مناطقی با نوسانات بالا استفاده می شه) برق اینقدر برای شما مهم هست؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back