سیستم مورد نیاز بازی Rage مشخص شد .

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد

rage-mutant2.jpg

بعد از نمایشهای موفقت امیز و حیرت اور بازی زیبای Rage از سوی Bethesda ، طرفداران سبک های Action RPG بیش پیش منتظر این عنوان مهم هستند . در همین راستا از سوی ID Software سیستم مورد نیاز بازی مشخص شد که در زیر شاهد ان هستید چیزی که در این میان حائز اهمیت است این میباشد که شما نیاز به یک سیستم فوق قدرتمند نیستید.

Minimum: حداقل سیستم مورد نیاز .

• Processor: Intel Core 2 Duo or Equivalent AMD
    • Memory: 2GB
    • Hard Disk Space: 25GB
    • Video Card: GeForce 8800, Radeon HD 4200

Recommended: سیستم پیشنهادی .

• Processor: Intel Core 2 Quad or Equivalent AMD
    • Memory: 4GB
    • Hard Disk Space: 25GB
    • Video Card: GeForce 9800 GTX, ATI Radeon HD 5550

saeed_cpu_full

کاربر سایت
Aug 24, 2008
129
نام
سعید
کلا تو دورهای که همه بازی ها ی شاخ دارن از دایرکس 11 استفاده می کنند این شرکت به این راحتی بی خیال این قابلیت میشه انتظار چندانی ازش نمیشه داشت

شما از وجود چیزی به اسم API خبر داری ؟! میدونی فرق OpenGL و Direct3D چیه ؟!

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
ببخشید بچه ها من با این سیستم میتونم معمولی اجراش کنم؟؟؟؟؟؟
http://www.pic.iran-forum.ir/images/m99n372peme8cmft66k.png
کرایسیس2 رو با همین سیستم راحت اجراش کردم تازه رزلیشنش رو هم یه مقدار بردم بالا!
اگه با این سیستم اجراش کنم از لحاظ گرافیکی هیچ برتری نسبت به نسخه کنسولی نداره؟
در مورد این بازی زیاد به خودت ترس راه نده
ولی در کل سیستم ضعیفی داری برای اجرای خوب بازی
نه کوروش جان منظورمو متوجه نشدی.منظور من اینه که بازی طیف وسیعی از کارت های گرافیکی رو ساپورت میکنه و این خودش یه فاکتور خیلی مثبته. این که تو با هر کارتی بتونی بازی رو با کیفیت خوب مشاهده کنی کار کمتر برنامه نویسی هست که بتونه یه همچین کاری با یه موتور بکنه. کیفیت بازی ضعیف یا پایین نیست بلکه فقط باید گفت فوق العاده بهینست و این شاهکاره. میگین نه بزارین بازی منتشر بشه و بعد نظرات سایت های نقد کننده ی گرافیک رو بخونین تا به حرف من برسین.
من نسخه ی کنسولی رو دیدمبه این نتیجه رسیدم که موتور بازی به شدت بهینست !!
اصلا حرفی توش نیست ...
میگم بازم: این طیف پشتیبانی از این همه کارت گرافیک، مخصوصا این از رده خارج شده ها تنها دلیلش لید پلتفورم کنسولی هست !!
---------------------------------
من خودم کارمک رو به شدت تحسین میکنم
اما شما دوم 3 رو یک نگاه بندازید !!
اون زمان بازی منتشر شد با 12 ایکس انتی !!
12 ایکس !!!!!!!!!!!!!!!!!1
چیزی که بعد از گذشت این همه سال شاید تا دو سال پیش سیستم ها به طور کامل زورشون نمیرسید با فول تنظیمات و انتی 12 بازی رو روان اجرا کنن !!
اون تصور ماست از ID و کارمک !!
چرا ریج مثل دوم نیست ؟؟؟ بعد از گذشت هشت نُه سال ؟؟؟
چون لیدش پی سی نیست .. اینها رو هم بهانه کرده ;)
وگرنه کارت 9800 (همینو میخواست دیگه ؟؟؟ ) اصلا دلیل بر بهینه بودن نیست ( از نظر سخت افزار مورد نیازش، بلکه به دلیل ضعف و محدودیت در زمینه ی لید کنسولی هست !!!!)

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
الان 5 صفحه تاپیک رفته جلو بشخصه هنوز نفهمیدم مشکلتون با ریچ چی هست؟؟ اینکه سیستم پیشنهادیش مربوط به چهار ساله پیش ـه ناراحتتون کرده یا اینکه دوستانی هم که مثل شما سیستم چند میلیونی ندارن میتونن بازی رو بهترین تنظیمات بای کنن؟؟ یا اینکه از لحاظ سواد و اطلاعات در سطحی هستین که از سایت های مربوطِ هم بیشتر میفهمین و با دیدن تریلر ها احساس کردین بازی از لحاظ گرافیکی ضعیفه؟؟؟ الان هموطنان ایرانی بازی میسازن از crysis سیستم خفن تری میخواد !! پس حتماً گرافیکشم از اون بالاتره !! از همه مهمتر الان گرافیک ریج پایین ـه که این بساط رو راه انداختین؟؟؟؟

کلاً انگار تو بازی سنتر همه چیز بر عکسِ ! بجا اینکه همه ذوق و شوق کنن که انجین rage کاملاً بهنیه شدس و برنامه نویس هاش بقدری حرفه ایی هستن که بازی رو میتونین رو یه سیستم احد دقیانوس ـم با بهترین کیفیت بازی کنید!! ؛ میگین این چه سیستم داغونی هست که بازی میخواد !!!!

الان همین بازی با یه سیستم احد دقیانوس داره تصاویری نشونتون میده که به عقلتون شک کنید :
41169324114047491171.jpg

63697831158931114155.jpg

15664420882287014246.jpg

32920913850649566955.jpg

• Like
Reactions: Panther_X and uriel

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
تصاویری که مصطفی گذاشت گویا همه چیز هست...شما الان مشکلتون اینه که چون سیستم پایینه کیفیت هم پایینه پس این همه تریلر و تصاویر یعنی واقعا کیفیتشون پایین بود؟؟؟شما بجای این کار باید خوشحال باشین که چنین کیفیتی داره رو چنین سیتمی اجرا میشه و بازسیاز رو تحسین کنید نه که اینکه ببریدش زیر سوال...

بعد این همه سایت که فرخ گذاشت اومدن بازی رو تحسین کردن...شما دقیقا بگید مشکل چیه؟؟؟!!

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,834
خوب کوروش جان این بنده خدا که خودش همون اول گفته تمام قدرت این انجین رو تو بازی doom 4 میتونین ببینین. rage واقعا پروژه ی بزرگی بود از لحاظ گرافیکی ، شما نگاه کنین بازیرو open world ساختن، توی این محیط بزرگ از تکنولوژی مگا تکسچر استفاده شده حالا باید یه همچین چیزی رو طوری بهینه سازی هم بکنن که افت کیفی نداشته باشه و فریم دهیه خوبی هم بده. در ضمن من تا حالا باگی هم تو بازی توی تمام تریلر هاش ندیدم. و نهایتا اینکه کنسول دارا بتونن بهترین تجربه رو با کنسول های فعلی انجام بدن، ضمن اینکه pc باز ها هم یکی از بهترین گرافیک های این نسلو تجربه کنن. همه ی اینارو که کنار هم میزارین به اوج نبوغ این آدم پی میبرین که چیکار کرده که یه بازی با یه همچین آپشنایی هر جا نمایش داشته بهتری گرافیک رو ارائه داده و چجوری سیستم رو تا این حد بهینه ساخته که همه بتونن بدون دردسر بازی کنن. اگه منصف باشین کمتر از نابغه به این آدم لقب نمیدین.

• Like
Reactions: Panther_X

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
سقف که قطعا داره !!
درسته انجین باهوشیه
ولی نه در حدی که هرچی سیستم قویتر باشه این کیفیت بالاتری بده
نمیتونه تکسچر تولید کنه که از خودش :d

بزار برات یه توضیح بدم که چرا تنظیمات بازی حین بازی داینامیک هست. هدف سازنده حفظ کردن نرخ فریم ثابت هست یعنی بازی دو حالت داره یا 30 فریم اجرا میشه یا 60 فریم ولی با کیفیتهای متفاوت .
تو بازی ها دیگه وقتی تو بازی را دلبخواهی تنظیم میکنی تا فریم مورد نظر در منار گرافیک مورد نظرت برسی در حین بازی با صحنه هایی برخورد میکنی که افت فریم و شاید افت فریم شدید داشته باشه ! اینجا تو چاره ای نداری جزء اینکه بری دوباره تنظیمات را دست کاری کنی. خوب این میتونه به تجربه بازیت اونطور که باید باشه نباشه .
تو RAGE هم 100 درصد با صحنه هایی مواجه میشی که صحنه شلوغتر و حجم گرافیکی بالاتر میره که باعث میشه اون فریم بازی بیاد پایین تر به همین خاطر انجین بازی به خاطر اینکه رو 30 فریم قفل هست باید به صورت داینامیک حین بازی تنظیمات گرافیکی را جابجا کنه دقیقا مثل کاری که روی نسخه کنسولی هست که برای حفظ 60 فریم بودن تنظیمات گرافیکی مثل رزولیشن داینامیک عمل میکنه .
این مسئله فقط دلیلش به خاطر این هست که توی RAGE نرخ فریم قفل شده . یعنی مثل MW2 نیست که 60 فریم باشه ولی تو صحنه های شلوغ تا 40 فریم بیاد پایینتر ! تو RAGE وقتی 60 فریم را میگیری تا اخر بازی تو هر ثانیه و هر لحظه که قرار داری 60 فریم را تو داری .
در مورد سیستمهای قویتر هم باید بگم که هیچ بازی را نمیتونی تا دلت میخواد گرافیک را ببری بالا ! همه بازی ها حداکثر تنظیمات دارند و ممکنه برای حداکثر تنظیمات بازی یه کارت مثلا 470 کافی باشه اگه فردا رفتی یه 580 خریدی به جزء نرخ فریم بالا چیزه دیگه به دست نمیاری .
الان در کل میخوام اینو بگم id tech 5 طوری طراحی شده در یک فریم ثابت بهترین کارایی را از سیستمت میکشه . در کل منظور کلیم اینه که تو تنظیمات دستی تو هیچ وقت نمیتونی نرخ فریم ثابت داشته باشی ولی با این روش میشه !

الان هموطنان ایرانی بازی میسازن از crysis سیستم خفن تری میخواد !!
مثال بهتر از این نمیشد زد :lol:
اینجا خیلی ها فکر میکنن بازی هرچقدر سیستم بخواد یعنی خفنتره !

در حاله اینکه برین نسل قبل بازی HL2 یه سیستم فوق العاده بهینه داشت یادم میاد با یک کارت بسیار معمولی بهترین تنظیمات را ازش گرفتم نسبت به هر بازی دیگه سیستم مورد نیازش بسیار پایینتر بود ولی از لحظ تکنیکی کنار DOOM3 از همه بازی ها سرتر بود اخر سال هم بهترین گرافیک انتخاب شد !

آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
در کل دو نوع بازیباز دارم: یکی سیستم بالا را مساوی با گرافیک بالا میدونه و میخواد بیشتر از بازی لذت ببره. اون یکی دنبال سیستم بالاست که فردا اینجا افه بیاد که PC من اِله و بله. اول مشکلی نداره، دومی=Pathetic
nono.gif
حالا هر کسی کلاه خودشو قاضی کنه ببینه از کدوم دسته‌ست.
----
And about specs, I don't give a rat's a$s

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
وقتی که برای سیستم پیشنهادی کارتهای DX11 رو معرفی نمیکنه یعنی تو بازی از این قابلیت استفاده نکردن دیگه..!

در ضمن شک نکنید گرافیکش با نسخه کنسولی فرق چندانی نخواهد کرد و بیشتر فریم بالاتر میتونید بگیرید..
این برای بار دوم تو این تاپیک هست که میگم rageاز رابط گرافیکی دایرکس استفاده نمیکنه بلکه از open GLاستفاده میکنه...http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_OpenGL_programs
تمام بازیهای موفق وانقلابی PCتو زمینه گرافیک از همین رابط استفاده کردن مثلDOOM3وHALF LIFE2
تو کارت گرافیکهای سری 9000چون از OPEN GL3.2میشه استفاده کرد میشه از تسلاییشن وبعضی امکانات DX11بهره برد...
حالا تا بازی بیاد اونوقت معلوم میشه چه خبره؟وچه فرقهایی با کنسول میکنه....
تا حالا بیشترین ظرفیت بازی که من رو PCدیدم AVPبود که5تا DVDبود که 18گیگ روی هارد جا میگرفت گرافیک هم بدرد سطل اشغال میخورد....

---------- نوشته در 04:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:15 PM ارسال شده بود ----------

در کل دو نوع بازیباز دارم: یکی سیستم بالا را مساوی با گرافیک بالا میدونه و میخواد بیشتر از بازی لذت ببره. اون یکی دنبال سیستم بالاست که فردا اینجا افه بیاد که PC من اِله و بله. اول مشکلی نداره، دومی=Pathetic
nono.gif
حالا هر کسی کلاه خودشو قاضی کنه ببینه از کدوم دسته‌ست.
----
And about specs, I don't give a rat's a$s
زدی تو خال رفیق.....

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بزار برات یه توضیح بدم که چرا تنظیمات بازی حین بازی داینامیک هست. هدف سازنده حفظ کردن نرخ فریم ثابت هست یعنی بازی دو حالت داره یا 30 فریم اجرا میشه یا 60 فریم ولی با کیفیتهای متفاوت .
تو بازی ها دیگه وقتی تو بازی را دلبخواهی تنظیم میکنی تا فریم مورد نظر در منار گرافیک مورد نظرت برسی در حین بازی با صحنه هایی برخورد میکنی که افت فریم و شاید افت فریم شدید داشته باشه ! اینجا تو چاره ای نداری جزء اینکه بری دوباره تنظیمات را دست کاری کنی. خوب این میتونه به تجربه بازیت اونطور که باید باشه نباشه .
تو RAGE هم 100 درصد با صحنه هایی مواجه میشی که صحنه شلوغتر و حجم گرافیکی بالاتر میره که باعث میشه اون فریم بازی بیاد پایین تر به همین خاطر انجین بازی به خاطر اینکه رو 30 فریم قفل هست باید به صورت داینامیک حین بازی تنظیمات گرافیکی را جابجا کنه دقیقا مثل کاری که روی نسخه کنسولی هست که برای حفظ 60 فریم بودن تنظیمات گرافیکی مثل رزولیشن داینامیک عمل میکنه .
این مسئله فقط دلیلش به خاطر این هست که توی RAGE نرخ فریم قفل شده . یعنی مثل MW2 نیست که 60 فریم باشه ولی تو صحنه های شلوغ تا 40 فریم بیاد پایینتر ! تو RAGE وقتی 60 فریم را میگیری تا اخر بازی تو هر ثانیه و هر لحظه که قرار داری 60 فریم را تو داری .
در مورد سیستمهای قویتر هم باید بگم که هیچ بازی را نمیتونی تا دلت میخواد گرافیک را ببری بالا ! همه بازی ها حداکثر تنظیمات دارند و ممکنه برای حداکثر تنظیمات بازی یه کارت مثلا 470 کافی باشه اگه فردا رفتی یه 580 خریدی به جزء نرخ فریم بالا چیزه دیگه به دست نمیاری .
الان در کل میخوام اینو بگم id tech 5 طوری طراحی شده در یک فریم ثابت بهترین کارایی را از سیستمت میکشه . در کل منظور کلیم اینه که تو تنظیمات دستی تو هیچ وقت نمیتونی نرخ فریم ثابت داشته باشی ولی با این روش میشه !
قابل تامله !!!!!

---------- نوشته در 05:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:30 PM ارسال شده بود ----------

تا حالا بیشترین ظرفیت بازی که من رو PCدیدم AVPبود که5تا DVDبود که 18گیگ روی هارد جا میگرفت گرافیک هم بدرد سطل اشغال میخورد....
.
فکر کنم Black site هم همین حدود میگرفت !!!
Area 51: Black Site

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,099
چیزی که بعد از گذشت این همه سال شاید تا دو سال پیش سیستم ها به طور کامل زورشون نمیرسید با فول تنظیمات و انتی 12 بازی رو روان اجرا کنن !!
خُب این یعنی خوبه که موقع عرضه سیستم ها زورشون نرسه و چند سال بعد بتونن رو آخرین تنظیمات اجرا کنن؟:-/
من دچار دوگانگی شخصیتی شدم الان:D چون تا حالا فکر میکردم این بده (مثل Crysis که انقدر بهش انتقاد شد)، ولی الان دوستان میگن خوبه و سیستم ها باید کم بیارن:-/:-/

کلا یه سری هستن با بازیها میخوان افه سیستمشون رو بگذارن و به دوستهاشون نشون بدن که فقط سیستم اونا میتونه بازی رو اجرا کنه:D اگه سیستم های متوسط هم بتونن گرافیک شاخی اجرا کنن، دیگه مهم نیست اون بازی چنین بازی باشه، چون سیستم بالا نمیخواد گرافیکش پایینه;;) اما متاسفانه باید بگم Rage بدجور حال این افراد رو میگیره...:D

راستی بازیهای ایرانی مثال عالی بود. مثلا من گرشاسپ رو با 8800GT افت فریم داشتم:D یعنی انقدر گرافیکش بالا بود؟:-/

آخرین ویرایش:

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,937
نام
آرتین
اون تصور ماست از ID و کارمک !!
چرا ریج مثل دوم نیست ؟؟؟ بعد از گذشت هشت نُه سال ؟؟؟

واقعا فکر میکنیو اینو میگی ؟
چرا نیست ؟
چون rage . rage هست Doom هم Doom هستش.
فلسفه دوتا بازی با هم فرق داره.Doom چیش شبیه rage هست ؟ محیطش ؟ یا درون مایه open world داره ؟ Doom وسعت rage رو داره ؟
Doom 4 داره ساخته میشه دقیقا هم همونی میشه که شما بعد این چند سال انتظارشو داشتی.گرافیک بسیار بالاتر برای ورژن Pc

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
تا جایی که یادم میاد یکی از ایرادت بزرگی که منتقدا به C1 میگرفتن این بود که بازی خیلی سخت اجرا میشد و سیستم بسیار قدرتمند و جلوتر از زمانش واسه دیدن نهایت جزئیات گرافیکی و اجراش لازم بود اون موقع این ایراد رو به C1 گرفتن و این واسه تیم سازنده ی بازی و موتورشون درس عبرت شد و اومدن CE3 بهینه تر کردن جوری که همین نقطه ی ضعف تبدیل به نقطه ی قوت بازی شد ولی انگار اینجا وضعیت فرق کرده و هر بازی که سیستم قوی تری طلب کنه گرافیک بهتری داره باورکنید اینطور نیست چون اجرا شدن بازیای با گرافیک بالا رو سیستمای متوسط یه هنر و افتخار و یه پوئن مثبت واسه سازنده ها به حساب میاد نه یک نقطه ی ضعف که بعضی دوستان میان ازش استفاده میکنن و بازیرو میکوبن که سخت افزار چهار سال پیشو میطلبه یکی نیست بگه آخه مرد حسابی اینم شد ایراد که تو از بازی میگیری

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,288
نام
Afshin
تا جایی که یادم میاد یکی از ایرادت بزرگی که منتقدا به C1 میگرفتن این بود که بازی خیلی سخت اجرا میشد و سیستم بسیار قدرتمند و جلوتر از زمانش واسه دیدن نهایت جزئیات گرافیکی و اجراش لازم بود اون موقع این ایراد رو به C1 گرفتن و این واسه تیم سازنده ی بازی و موتورشون درس عبرت شد و اومدن CE3 بهینه تر کردن جوری که همین نقطه ی ضعف تبدیل به نقطه ی قوت بازی شد ولی انگار اینجا وضعیت فرق کرده و هر بازی که سیستم قوی تری طلب کنه گرافیک بهتری داره باورکنید اینطور نیست چون اجرا شدن بازیای با گرافیک بالا رو سیستمای متوسط یه هنر و افتخار و یه پوئن مثبت واسه سازنده ها به حساب میاد نه یک نقطه ی ضعف که بعضی دوستان میان ازش استفاده میکنن و بازیرو میکوبن که سخت افزار چهار سال پیشو میطلبه یکی نیست بگه آخه مرد حسابی اینم شد ایراد که تو از بازی میگیری

البته موضوع اینطوریا هم که شما میگی نیست . طرف مشکلش صرفا پایین بودن سیستم مورد نیاز نیست ، میگه چون سیستم پایینی میخواد ، حتما جزئیات گرافیکی بازی پایینه،
تا نسخه ی اصلی بازی هم نیاد نمیشه نظر داد ، اگه بازی با کارتی در حد 9800 گرافیک قابل قبولی در حد تریلرهای بازی ارائه داد اون موقع میشه بهش گفت نکته مثبت.
به شخصه از سیستم مورد نیاز استقبال میکنم و اگه تا اون حدی که شما ادعا میکنید بهینه باشه دست کارمک رو به گرمی میفشارم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر