سیستم مورد نیاز بازی Rage مشخص شد .

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد

rage-mutant2.jpg

بعد از نمایشهای موفقت امیز و حیرت اور بازی زیبای Rage از سوی Bethesda ، طرفداران سبک های Action RPG بیش پیش منتظر این عنوان مهم هستند . در همین راستا از سوی ID Software سیستم مورد نیاز بازی مشخص شد که در زیر شاهد ان هستید چیزی که در این میان حائز اهمیت است این میباشد که شما نیاز به یک سیستم فوق قدرتمند نیستید.

Minimum: حداقل سیستم مورد نیاز .

• Processor: Intel Core 2 Duo or Equivalent AMD
    • Memory: 2GB
    • Hard Disk Space: 25GB
    • Video Card: GeForce 8800, Radeon HD 4200

Recommended: سیستم پیشنهادی .

• Processor: Intel Core 2 Quad or Equivalent AMD
    • Memory: 4GB
    • Hard Disk Space: 25GB
    • Video Card: GeForce 9800 GTX, ATI Radeon HD 5550

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
گرافیک دوستان ناراحت نباشن
این سیستم ماله حالت معمولی بازی هست و به احتمال زیاد مثل کرایسیس 2 اون megatexture که کارمک قولش رو داده بعد از انتشار بازی بیرون میاد و همه جا رو نورانی می کنه با قدومش

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
جدیدا هر بازی که سیستم بالاتری بخواد یعنی گرافیکش بالاتره:D مثلا Stalker آخری که از شدت بهینگی (!) سیستم در حد اژدها میخواست، گرافیکش از Crysis و حتی همین Rage هم بالاتره نه؟:-/
دوستانی که عاشق به چالش کشیده شدن سیستم های چند میلیونیشون هستن، کاری نداره که:D به یه برنامه نویس حرفه ای بگید، یه برنامه 500 کیلوبایتی میده بهتون، سیستم بترکه:D

همه جا بازی که با گرافیک عالی سیستم کمتری بخواد مورد تمجید قرار میگیره، اینجا میگن چون سیستم بالا نمیخواد یعنی کاغذه!! موتور Rage کلا طوری طراحی شده که رم رو خیلی کم اشغال میکنه و در عین حال هم میبینید که گرافیکش عالیه. بیشتر فضای دیسک میخواد، دقت کنید 25 گیگ هارد خواسته:D

• Like
Reactions: Kourosh

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
اتفاقا وقتی doom3 منتشر شد با اینکه گرافیک خیلی خوبی داشت اما رو خیلی از سیستم ها قابل اجرا بود و این هنر id و کارمندان موجود در این استدیو رو نشون میداد پس این سیستم نشونه ی ضعف گرافیک ریج نیست بلکه نشون میده این تیم چه قدر حرفه ایه و به کاری که انجام میده مسلط

• Like
Reactions: uriel

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
جدیدا هر بازی که سیستم بالاتری بخواد یعنی گرافیکش بالاتره:D مثلا Stalker آخری که از شدت بهینگی (!) سیستم در حد اژدها میخواست، گرافیکش از Crysis و حتی همین Rage هم بالاتره نه؟:-/
دوستانی که عاشق به چالش کشیده شدن سیستم های چند میلیونیشون هستن، کاری نداره که:D به یه برنامه نویس حرفه ای بگید، یه برنامه 500 کیلوبایتی میده بهتون، سیستم بترکه:D

همه جا بازی که با گرافیک عالی سیستم کمتری بخواد مورد تمجید قرار میگیره، اینجا میگن چون سیستم بالا نمیخواد یعنی کاغذه!! موتور Rage کلا طوری طراحی شده که رم رو خیلی کم اشغال میکنه و در عین حال هم میبینید که گرافیکش عالیه. بیشتر فضای دیسک میخواد، دقت کنید 25 گیگ هارد خواسته:D
کاملا تاییددمیشه
نمونش کرایسیس 1 که به خاطر بهینه شدن خوبش رو کارت گرافیک سری8 من رو تنظیمات مدیوم راحت اجرا شد

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo

توی pc که دیگه 25 گیگ چیزی نیست :d استالکر هم موافقم کلا همه استالکر ها بازی های خیلی خوبی بودن ولی از نظر گرافیکی خیلی اذیت میکردن مثالی که زدی کاملا درست هست.

ویلی

کاربر سایت
Mar 17, 2011
266
بازی پرت شده نیست .
خود کارمک گفته بود دارن رو هر سه سیستم به طور جداگانه کار میکننb-)
مگه نگفته بود 46 گیگ فضای هارد میخوایم و روی یک بلوری 2 طرفه باید بازی رو بریزیم؟

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad

یکی از مهمترین دلایلی که موتور گرافیکی این شرکت روی گرافیکهای رده متوسط هم عالی جواب میده اینه که رابط اصلی این موتور openglاست نه دایرکس ..
میتونید به اینجا مراجعه کنید وببینید چه بازیهایی از این apiاستفاده میکنن:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_OpenGL_programs
جالب اینجاست که half life2هم از همین رابط استفاده میکرده...

جدیدن هم مود شده از روی کارت گرافیک توصیه شده گرافیک بازی رو میسنجن!!!!!!!!!!!!!!!!
این دوتا موضوع اینقدرها که فکر میکنید به هم ربطی نداره.....

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
این چه سیستم داغونی هست که می خواهد !!!!!!!!!!!!
واقعا ادم می مونه چی بگه معلوم شد که دوباره بایک کاغذ کامل طرف هستیم و صد البته پورت شده کنسولی !!!روی pc

شما همیشه اینطوری جوگیر هستید ؟! اگه بازی سیستم متوسط بخواد دلیل بر اینه که بازی داغونه ؟! هرچند این سیستم برای گرفتن بهترین کیفیت واقعی نیست ! ولی بالاخره این توانایی سازنده را نشون میده که بازی را چقدر بهینه ساختن !
جالبه کسی حتی زحمت نمیده پاش را بزاره تو سایتها تا ببینه در مورد بازیها چی میگن ! و یا حتی با دیدن تریلرها این حرفها ازش شنیده نشه !
خیلی از سایتها وقتی نسخه pc را بازی کردن گرافیک بازی را غیر قابل باور دونستند ! گفتن به راحتی یکی از بهترین چیزیهایی هست که تا حالا دیدیم با جزئیات باور نکردنی . حالا چطور ممکنه کاغذ بوده باشه این گرافیک ؟!

-------------------------------------------------------------------------

اینجا هم این پستم را میزارم که بیشتر در مورد بازی بدونید و سیستم مورد نیاز و چگونگی عملش :

این سایت بازی را که 1 ماهه پیش تجربه داشته گفته بازی GTX 560 و در 8 گیگ رم اجرا میشده .
Id Software's another we're used to. And could the box on which we play so much more. It is in fact a 3.3 GHz Core i5, this 64-bit Windows 7, eight gigabytes of RAM and a GTX 560th In the graph setting we can not, however, do much to change except the resolution and anti-aliasing.

میگه ما نتونستیم تنظیمات گرافیکی را عوض کنیم !
سازندگان بازی هم گفتن شما هرچقدر سیستمتون قویتر باشه انجین بازی به صورت اتوماتیک گرافیک بازی را براتون ارتقاء یا کاهش میده . مثلا اگه شما 512 مگ حافظه داشته باشید تکسچرهای بازی در همون میزان تنظیم خواهد شد و یا اگه شما 1 گیگ حافظه داشته باشید تکسچرها به مراتب بالاتر میره . ظاهرا تو بازی تنظیمات گسترده گرافیکی به صورت دستی نیست ! تا به اون کیفیت و فریم مورد نظر برسه ! انجین بازی خودکار عمل میکنه !

RAGE: I took the opportunity and looked at the options menu. There were no graphic options beside resolution, brightness, anti-aliasing and GPU transcoding. Is this a limitation of the test version?

Tim: This is a feature of the id Tech 5. The Engine automatically adjusts to your hardware to ensure the best performance and graphics the hardware can provide.

For example: You have a video card with 512MB VRAM, 4GB of normal RAM and a decent processor. Now the id Tech 5 adjusts the quality of the Level of Detail to the available resources. If you have twice the RAM the engine scales dynamically up to it, improves the textures and objects in the far look sharper and more detailed. At the same time the engines tries to keep running at 60 FPS even though this is not also possible – dependent on the situation.

خود کارمک هم 2 ماه پیش تو مصاحبه ها گفت که اگه شما بخواید کیفیت بهترین نسبت به کنسولها بگیرید که تو 60 فریم اجرا بشه و دو برابر کیفیت تکسچر داشته باشید با جزئیات بالاتر واقعا باید سیستموتون high end باشه !

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
دوستان بازی Witcher2 با اون همه جزئیات گرافیکی و قدرت فکر میکنم 15 گیگ فضا میخواست ببینید 25 گیگ بی منظور نیست و این نشون از پر جزئیات بودن یک بازی رو میده . همیشه تو اینجور گفتنهای سیستم همیشه کم گفته میشه که گیمر چشاش 4 تا نشه و نا امید بشه .

یادم میاد یه زمانی وقتی میدیدم یه بازی سیستمش به ما میخوره بالا پایین میپریدیم و کیف میکردیم الان برعکس شدن جونها :d

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
بعد از ریختن patch ها دیگه مشکلی نبود و همه تونستن به راحتی بازی کنند همین ویچر رو 2 رو برات مثال زدم با سری 8000 هم ران شده و به راحتی بازی کردن.
عزیز من بی خیال بازی با 460 هم گریه می کرد چه برسه به 8800 اون پچ ها هم دردی را دوا نکرد به اون صورت !!
شما نگران نباش.بازیای id همیشه در عین بهترین بودن از نظر گرافیکی،همیشه هم بازیای سبکی بودن.من خودم Doom 3 رو با 5200 بازی میکردم خیلی هم روون اجرا میشد.:D
اصلا درست نیست که بخوایم از روی سیستم پیشنهادی،در مورد گرافیک بازی نظر منفی داشته باشیم.البته نقطه نظرها فرق میکنه؛مثلا من با دیدن سیستم پیشنهادی به این نتیجه رسیدم که چقدر وقت گذاشتن رو PC که بازی رو بهینه کردن که رو همچین سیستمی به خوبی اجرا بشه.
ببین سینا وقتی سیستم پیشنهادی را که برا کارت 9800 قرار دادند یعنی برا ی اجرای بازی به سخت افزار قوی نیاز ندارند حال اهر چقدر هم که می خواهند تیمشون برنامه نویس و از این جور حرف ها داشته باشه دیگه فکر نکنم از کرایتیک تو این زمینه حرفه ای تر باشند اگه این طوری بود که همه شرکت های حرفه ای بازی سازی رو pcیک 9800 معرفی می کردند !
گرافیک دوستان ناراحت نباشن
این سیستم ماله حالت معمولی بازی هست و به احتمال زیاد مثل کرایسیس 2 اون megatexture که کارمک قولش رو داده بعد از انتشار بازی بیرون میاد و همه جا رو نورانی می کنه با قدومش
خدا کنه اینجوری که تو می گی باشه محمد

بابک Stalker قضیه داشت اون بخاطر دایرکس 11 بود اون خاموش میکردی مثل هلو فریم به کارت های معمولی میده
چرا فکر می کنی که می خواهیم سیستم را به رخ بکشیم !!!
اگه قرار هست پورت شده باشه با کمی تفاوت باید بگه بله کاغذ حساب میشه برا من و pcگیمر ها
بعد این 25 گیگ فضای هارد چه ربطی داره به گرافیک :d
الان Crysis WARHEAD دقت کن 5.57 تا می خواد فقط دقت کن بعد اون گرافیک باور نکردنی را شاهد هستیم
اتفاقا وقتی doom3 منتشر شد با اینکه گرافیک خیلی خوبی داشت اما رو خیلی از سیستم ها قابل اجرا بود و این هنر id و کارمندان موجود در این استدیو رو نشون میداد پس این سیستم نشونه ی ضعف گرافیک ریج نیست بلکه نشون میده این تیم چه قدر حرفه ایه و به کاری که انجام میده مسلط
مشکل اینجاست که بازی را الان بالای 4 سال هست که دارند می سازند و یادشون رفته از اون به بعد چه کارت های و چه cpuهای وارد بازار شده
کاملا تاییددمیشه
نمونش کرایسیس 1 که به خاطر بهینه شدن خوبش رو کارت گرافیک سری8 من رو تنظیمات مدیوم راحت اجرا شد
شما بزار رو 1080 و تا اخر بعد یک چیز دیگه میبینی تو همون کرایسیس بازی فقط اجرا کردن نیست برادر من
شما همیشه اینطوری جوگیر هستید
؟! اگه بازی سیستم متوسط بخواد دلیل بر اینه که بازی داغونه ؟! هرچند این سیستم برای گرفتن بهترین کیفیت واقعی نیست ! ولی بالاخره این توانایی سازنده را نشون میده که بازی را چقدر بهینه ساختن !
جالبه کسی حتی زحمت نمیده پاش را بزاره تو سایتها تا ببینه در مورد بازیها چی میگن ! و یا حتی با دیدن تریلرها این حرفها ازش شنیده نشه !
خیلی از سایتها وقتی نسخه pc را بازی کردن گرافیک بازی را غیر قابل باور دونستند ! گفتن به راحتی یکی از بهترین چیزیهایی هست که تا حالا دیدیم با جزئیات باور نکردنی . حالا چطور ممکنه کاغذ بوده باشه این گرافیک ؟!

!
اتفاقا این شما هستی که تو این بازی جو گیر شدهاید و چشمتون را رو حقیقت بسته اید . شر.وع به هایپ کردن کرداید
هر چند که شما نسخه کنسولی را بازی می کنی و اصلا این چیز ها برات مهم نیست

من اگه حرفی میزنم رو حساب تجربه ای که از امدن بازی ها رو pcدیدیم دارم می گم نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر
در ثانی شما علم غیب دار ی که من تو کدوم سایت می رم یا نمیرم این نظرم هست می خوای خوشت بیاد می خوای خوشت نیاد دیگه مشکل خودت هست حداقل تو ضمینه سخت pcافزار و بازی های ان خیلی بیشتر از شما تجربه دارم
در مورد تریلر ها ه همه را دیدیم و چه ربطی داره من اصلا بحثم چیز دیگه هست
پست های قبلی که زدم بخون بعد اگه متوجه نشدی بیا ......................

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ویلی

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
این سیستم پیشنهادی تنها چیزی رو که به خوبی اثبات میکنه اینه که روی انجین این بازی چه قدر کار شده و تا چه حد بهینست که با اون عظمت محیط و میزان بالای جزئیات سیستم مطلوبی احتیاج داره. من که دقیقا مطمئن بودم یه همچین سیستمی برای اجرا لازم داره چون انجین های کارمک همیشه با بیشتر سیستم ها جوره.
این که یه بازی با این گرافیک رو بیشتر سیستم ها قابل اجراس نه تنها واسه ی اون بازی ضعف محسوب نمیشه بلکه یه مزیت هم هست.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
بعد این 25 گیگ فضای هارد چه ربطی داره به گرافیک :d
الان Crysis WARHEAD دقت کن 5.57 تا می خواد فقط دقت کن بعد اون گرافیک باور نکردنی را شاهد هستیم
تو این بازی ربط داره:D تکستچرهای Rage روی هارد ذخیره شده و تو بازی به صورت همزمان Stream میشه. یعنی یهو کل تکستچرها از اول روی رم لود نمیشن. به خاطر همین حجم بالایی داره بازی.

بعد اصولا دقت کردید که این بازی داره رو سخت افزار قدیمی کنسول ها با 60 فریم اجرا میشه؟:D پس نیازش به همچین سیستمی کاملا طبیعیه (من فکر میکردم تازه کمتر از اینا باشه).

• Like
Reactions: ویلی

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
از نظر من باید صبر کرد !!!
کارمک مثل اپل میمونه !!
تا اثرش رو ندیدی نباید باور کنی !!
----------------------------------------
در مورد این سیستم تنظیم گرافیکی میتونم بگم که به شدت مزخرفه !!
ینی چی اصلا؟
به شخصه شاید سیستم من بتونه روی بالاترین تنظیمات اجرا کنه به شرط Shadow روی مدیوم !!
من باید با این سیستم اتوماتیک همه چیز رو در حدی پایین ببینم که همه چیز بصورت تساوی به سیستمم میخوره ؟؟؟
بسیار سیستم مزخرفیه !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اتفاقا این شما هستی که تو این بازی جو گیر شدهاید و چشمتون را رو حقیقت بسته اید . شر.وع به هایپ کردن کرداید
هر چند که شما نسخه کنسولی را با ی می کنی و اصلا این چیز ها برات مهم نیست
من اگه حرفی میزنم رو حساب تجربه ای که از امدن بازی ها رو pcدیدیم دارم می گم نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر
در ثانی شما علم غیب دار ی که من تو کدوم سایت می رم یا نمیرم این نظرم هست می خوای خوشت بیاد می خوای خوشت نیاد دیگه مشکل خودت هست حداقل تو ضمینه سخت pcافزار و بازی های ان خیلی بیشتر از شما تجربه دارم

آهان من چشمم را روی حقایق بستم و شما خیلی روشن فکر هستی ؟! زحمت دادی پات را بزاری تو سایت ها تا در مورد نسخه pc مطالعه کنی ؟!
نیاز به علم غیب نیست وقتی داری اینوطوری نظر میدی که وای! گرافیک کاغذی شد وای! بازی پورت هست و............ کاملا مشخصه که چقدر رفتی تو سایت ها در مورد بازی مطالعه داشتی !
شما اگه یکم اطلاه داشتی وقتی ببینی یه بازی سسیتم نرمالی لازمه این هنر بازی اسز را میرسونه نه کاغذی بودن بازی را ! لول ! همون زمان که بازی های مثل HL2 که حتی اخر سال به عنوان بهترین گرافیک انتخاب شد به حداقل سیستم نیاز بود ! که کم از شاهکار نداشت !

بابا سیستم خفن تجربه :lol:

از نظر من باید صبر کرد !!!
کارمک مثل اپل میمونه !!
تا اثرش رو ندیدی نباید باور کنی !!
----------------------------------------
در مورد این سیستم تنظیم گرافیکی میتونم بگم که به شدت مزخرفه !!
ینی چی اصلا؟
به شخصه شاید سیستم من بتونه روی بالاترین تنظیمات اجرا کنه به شرط Shadow روی مدیوم !!
من باید با این سیستم اتوماتیک همه چیز رو در حدی پایین ببینم که همه چیز بصورت تساوی به سیستمم میخوره ؟؟؟
بسیار سیستم مزخرفیه !
تو اون یکی تاپیک توضیح دادم . انجین بازی تلاش میکنه که فریم بازی سرتاسر ثابت نگه داشته باشه و بیشتر سعی میکنه 60 فریم حفظ بشه ! شما تو یه بازی تنظیمات را میبری اخر و بهترین کیفیت را میگیری ولی ممکنه تو یجاهایی از بازی افت فریم یا افت فریم شدیدی داشته باشی که لذت بازی از بین بره .
id TECH 5 به صورت داینامیک تنظیمات را حتی تو حین بازی عوض میکنه ممکنه جاهایی که خلوت هست شما بهترین تنظیمات را داشته باشی ولی جاهایی که شلوغ هست و احتمال افت فریم هست تنظیمات پایین بیاد . انجین بازی هوش منده و نیاز نیست زیاد نگرانش باشید . حتی تو نسخه کنسولی که خودشون گفتن رزولیشن بازی داینامیک عمل میکنه و به ندرت تو بعضی از مکان ها رزولیشن بازی پایین میاد تا فریم ثابت بمونه .

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سازندگان بازی هم گفتن شما هرچقدر سیستمتون قویتر باشه انجین بازی به صورت اتوماتیک گرافیک بازی را براتون ارتقاء یا کاهش مید

به نظر من که جالب نیست خود بازی سیستم را بسنجه و گرافیک بازی خودش افزایش و کاهش بده.
باید دست بازیکن برای تغییر تنظیمات ازاد باشه و شاید یکی بخواد کیفیت textureها رو کم کنه بجاش کیفیت سایه ها رو بیشتر کنه یا AAرو کم کنه بجاش یک تنظیم دیگه را زیاد کنه.
مثلا خواستن یک کاری کنن که سیسمت ضعیف هم بود بتونی حداقل 30 فریم بگیری بازی کنی.
-------------------------------------------
به نظر من کارمک اشتباه کرد LEADپلتفرم را روی PCنذاشت.
روی PCمی تونست بهترین گرافیک را ارائه بده و روی کنسول که سخت افزارشون ثابت هست پورت کنه!
از پی سی به کنسول پورت کردن بهتره چون هم طرفدارن کنسول ها راضی می مونن و هم پی سی باز ها.
--------------------
امیدوارم به حرفش عمل کنه و TEXTUREپک که صحبت رو می کرد روی پی سی عرضه کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر