رییس سونی: از معرفی Scorpio غافلگیر شدم!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,224
نام
ماکان
سونی به معرفی Xbox Scorpio واکنش نشان داده است. آقای اندرو هوس، رییس بخش سرگرمی‌های پویای سونی، در مصاحبه‌ای با The Guardian می‌گوید از معرفی مدل جدید Xbox غافلگیر شده است.

AndrewHouse-610.jpg

"من از معرفی Scorpio حسابی جا خوردم، بخاطر اینکه هنوز یک سال و نیم تا زمان عرضه کنسول باقی مونده!"

اندرو هوس در ادامه درباری تغییرات این صنعت صحبت می‌کند. به عقیده او این روزها ماهیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای دست خوش تغییر و تحولات زیاد شده است. شاید بیشتر به خاطر شرکت Apple و استاندارد‌های جدید که در چرخه عمر محصولات و ارتقا آن‌ها تعریف کرده است.

"این روزها تاکید بیشتری برای ارتقا هرچه سریع‌تر گرافیک و کلا سخت‌افزار محصولات وجود داره. بیشتر بخاطر برنامه‌های Apple و روش هوشمندانه‌‌ای که برای معرفی محصولات جدیدش به کار می‌گیره. Apple محصولاتش رو زمانی معرفی می‌کنه که یا همون لحظه قابل خرید هستن و یا به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرن. و به این علت هست که می‌گم آره از معرفی Scorpio غافلگیر شدم و جا خوردم (چون الان معرفی کردن یک سال و نیم دیگه میاد)."

خیلی‌ها شرکت مایکروسافت رو بخاطر اینکه Scorpio رو معرفی کرد اما هیچی از کنسول نشون نداد سرزنش می‌کنن. در صورتی که PS4 فعلی هم به همین ترتیب معرفی شد. اندرو هوس در این خصوص می‌گوید:

"ما خودمون این مساله رو (معرفی زودهنگام به واسطه اسم و مشخصات) شخصا تجربه کردیم. سال 2013 که هنوز بر مبنی استراتژی‌های سابق عمل می‌کردیم، امدیم کنسول رو با یه اسم و مشخصات سخت افزاری معرفی کردیم. اون وقت بود که همه می‌پرسیدن PS4‌ معرفی شد، پس Xbox کو؟ چطور جرات کردید؟ و تازه ما متوجه شدیم دنیا چقدر تغییر کرده و عوض شده اما خودمون نه!"

رییس سرگرمی‌های پویا سونی در مورد کنسول‌های فعلی می‌گوید عرضه Neo به معنی پایان عمر کنسول‌های فعلی نیست.

Neo یه انتخاب اضافه هست، یه PS4 آخرین مدل با سخت افزار قوی‌تر. بزارید در موردش خیلی شفاف صحبت کنیم، ما اصلا قصد تغییر نسل رو نداریم. من نمی‌گم تصمیم گرفتیم عمر کنسول‌هارو تبدیل به یه چرخه یک ساله نیم یا نهایت دو ساله کنیم و به راحتی از مزایایی که یه پلتفرم با طول عمر بالا داره چشم پوشی کنیم، اما از اینکه این وسط یه جهش خوب در تجربه بازی‌ها ایجاد بشه استقبال می‌کنیم.

به عقیده اندرو هوس PS4 Neo میانه راه کنسول PS4 است.

"ما فکر می‌کنیم که حال حاضر زمان خوبی برای واکنش نشون دادن به تکنولوژی 4K و افزودن طول عمر نسل فعلیه. و این فرصت وجود داره که بدون تغییر نسل یه کنسول و انتخاب جدید و یکم بهتر ارایه بدیم. و من فکر می‌کنم این برای خود صنعت هم خیلی مهم و تاثیرگذار باشه."

به عقیده آقای هوس دلیل دیگه‌ای که باعث میشه سونی به سمت ایده کنسول قوی‌تر بین نسلی و Neo ‌سوق داده بشه جلوگیری از رفتن گیمرهای فعلی خانواده PS4 به سمت PC است.

"ما می‌بینیم که خیلی از گیمرهای مهم خانواده PS دارن به سمت PC های آخرین سیستم متمایل می‌شن، چون این‌ها گیمرهایی هستن که همیشه به دنبال بهترین تجربه از بازی‌ها هستن. و Neo‌ بهترین فرصت برای نگه داشتن اون‌ها تو اکوسیستم سونیه."

آخرین ویرایش:

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
199
مایکروسافت و سونی برای اینکه بتونن رویه سابق را تغییر بدن و خیلی بازخورد منفی نگیرن اومدن از این اسم کنسول بین نسلی استفاده کردن، با این شرایطی که الان پیش اومده دیگه نسلی برای کنسول ها نمی مونه اگه فرض کنیم اواخر امسال سونی Neo ا عرضه کنه، وقتی یه غولی مثل Scorpio برای گیمرهایی که گرافیک در حد یدونه فریم بالا و پایین اهمیت داره به بازار عرضه بشه، کاملا شرایط را برای مایکروسافت عوض می کنه حالا چه تضمینی هست سونی نیاد تو E3 2018 کنسول PS5 را معرفی نکنه که مثلا 10teraflop قدرتش باشه وبرای عرضه تا هالیدی 2019 باشه ؟ یا با این عمر کم هر کنسول ممکنه اپل و مایکروسافت هم بدشون نیاد بیان تو این بازار سرمایه گذاری کنن .

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
بزرگترین فرق اپل با مایکروسافت این هست که اپل یک کمپانی تغییر دهنده هست ، چیزی که به نظر من مایکروسافت قادر به انجامش نیست ، هرچقدر هم تلاش کنه نمیتونه تغییر دهنده باشه.

نمونه واضح اون هم اول نسل دیدیم وقتی حتی نتونست 2 روز روی سیاست های خودش بمونه ، مهم ترین دلیلش اینه که مایکروسافت (مخصوصا توی بخش سرگرمی) کمپانی خیلی ضعیف تری نسبت به اپل هست.

نمیدونم چطوری فیل اسپنسر احساس کرده کنسول تولید کردن توی 1.5 سال و شباهت دادنش (از نظر عمر) به آیفون یا سیاست های اپل میتونه کمکش کنه ، ولی قطعا معرفی یک کنسول که اونم 1.5 سال دیگه قرار عرضه بشه جز اینکه به فروش فعلی خودشون ضربه بزنه

و انتظارات رو بالا ببره و نسبت به تکنولوژی 1.5 سال دیگه شاید عقبتر هم باشه کمکی بهشون نمی کنه.

مهم این نیست که سخت افزار قوی تری داشته باشید ، مهم اینه که چه محصولاتی قرار برای این کنسول ها معرفی شه ، چیزی که تمرکز سونی الان روش هست. ما کنسول رو نمی خریم که پز قوی تر بودنش رو بدیم ، کنسول می خریم که از بازی هاش لذت ببریم.

شما بگید ، کدوم بازی امسال E3 مایکروسافت میتونه با بازی های معرفی شده امسال سونی رقابت کنه ؟ آیفون تولید کنی ولی هیچ اپ خوبی براش عرضه نشه ، فقط میتونی باش تلفن بزنی : )
البته اینکه مایکرو نسبت به اپل کمتر تغییر دهنده هست به نظر من هم درسته اما در مقابلِ سونی و توی بازار سرگرمی کاملا اوضاع فرق می کنه! اینجا دیگه هر دو شرکت اعتبار مناسبی دارن و به یه اندازه تغییر دهنده هستن! بحث سر اینه که چه کسی حرکت مناسب تری بزنه! به شخصه اسکورپیو رو یه حرکت مناسب می بینم چون کنفرانس گیمزکام سونی رو تحت شعاع قرار داده از همین الان!

• Like
Reactions: khashayar king

Breakdown

کاربر سایت
Mar 24, 2016
170
40 -50 درصد که قدرت بیشتر داره 100 گیگ که پهنا باند بالاتر داره 4 گیگ که رم بیشتر داره cpu احتمالا خیلی قویترم داره من اگه مدیر سونی بودم غافلگیر که هیچ اصلا محکومش میکردم یعنی بگم سونی گند زد با این برنامه ریزیش کم گفتم اگه سونی کنسول جدید نمیساخت مایکرو با چه رویی میخواست کنسول وسط نسلی بده بیرون؟ همه میگفتن کم آورده ولی سونی با این کار هم بهترین بهونه رو بهش داد هم فرصت داد کنسول قویتر بسازه اینم که از وضع e3 هر ساله بازی معرفی میکنه برای سال 2020 من تا حالا تو کنسول فن سونی بودم ولی از این به بعد دیگه عمرا کنسول بخرم تازه کلی پول ps4 داده بودم داشتم با ps4 حال میکردم که این مسخره بازیو درآوردن.

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
گویا شما کلا عادت داری جای حرف درست زدن و جواب منطقی دادن یک سری جملات بی ربط سر هم کنی پست بدی :)
البته از کسی که نمی تونه یک خط فارسی تایپ کنه و وسطش لغت انگلیسی ای که معادل فارسی داره میاره، انتظاری بیشتر از این نمی ره
ببین دوست عزیز ، شما خیلی مثل اینکه عصبانی هستی ، نمیدونم مشکل شخصی هست یا هرچیز دیگه ای . وقتی کلا هدفت حمله کردن به یک دیدگاه یا نظر خاص هست من نمیتونم با شما بحثی داشته باشم.

توی دنیای تکنولوژی کسی هست که قبول نداشته باشه اپل یکی از تاثیر گذارترین و انقلابی ترین کمپانی های در طول تاریخ هست ؟

منظور من از انقلابی بودن یعنی اینکه دیدگاه مردم رو تغییر دادن به سمت سوی دیگه ، نه خوروندن چیزی که خودشون میخوان. مایکروسافت هم به حد خودش تاثیرگذار بوده و هست ، اما نکته جالب اینجاست مایکروسافت الان چیزی رو داره به منو شما میده که انتظار داریم !

نه چیزی که باعث پیشرفت بشه ، معرفی کردن یک تکنولوژی که 1.5 سال دیگه قرار عرضه بشه اونم توی مارکتی با این سطح رقابت ، جز تبلیغات و بازی روانی هیچ هدف دیگه ای پشتش نیست.

شما کی دیدین اپل بیاد یک آیفون معرفی کنه بعد بگه 1.5 سال دیگه عرضه می شه ، یا کی میشه بیاد بگه داریم ورژن جدید Mac Pro رو طراحی می کنیم ولی متاسفانه 2 سال دیگه میاد (!)

مشکل اصلی از جایی شروع شد که به نقل قول یکی از دوستان آقای اسپنسر اومده گفته ما می خوایم سیاست هامون رو مثل اپل در پیش بگیریم و ...

خب عزیز دلم ، اپل کی اومده همچین کاری کرده ؟ و انقلابی که میگم اینجاست وقتی شما یک محصول دارین و انقد به خودتون اطمینان دارید که مردم ازش استقبال می کنن و حتی مشخصاتش هم چند ماه قبل تر از عرضه اش منتشر نمی کنید.

این یعنی ایمان داشتن به کاری که انجام میدین ، کسایی که به خودشون و قدرتشون ایمان دارن و مطمئن هستند همیشه انقلابی عمل می کنند ، نه ترسوهایی که حتی چند روز هم نمی تونن روی حرف خودشون بمونن.

پیشنهاد می کنم شما فیلم Steve Jobs: The Man in the Machine رو تماشا کنی.

این نکته هم بگم یه زمانی Flash خیلی برو بیا داشت ، تقریبا 70% اینترنت از Flash برای پخش ویدیو استفاده می کرد ، آیفونی که در اون زمان عرضه شد از Flash پشتیبانی نکرد ، شاید بگم 90% ملت و منتقدا خرده گرفتن به جابز بابت این قضیه

اون زمان استیو جابز گفت به دلیل این مشکلات ما نمی خواستیم Flash رو پشتیبانی کنیم ، و اون زمان مطمئن بود که HTML5 کاملا جای Flash رو میگیره (ملت جوک میساختن براش) الان بعد از چند سال تمام پلیرای تحت وب از HTML5 استفاده می کنن ...

مهم ایمان داشتن هست و انقلابی عمل کردن هست ، نه اینکه یک محصولی رو معرفی کنی که حتی هنوز جرات نداری به صورت فیزیکی توی دستات بگیریش و به بقیه نشونش بدی.

در کل من نمی خواستم بحث به این درجه بکشه ، چون مقایسه یک کمپانی که صرفا در یک حیطه بخصوصی داره کار (بخش سرگرمی) می کنه نمیشه با یک کمپانی به اون عظمت مقایسه بشه.

البته اینکه مایکرو نسبت به اپل کمتر تغییر دهنده هست به نظر من هم درسته اما در مقابلِ سونی و توی بازار سرگرمی کاملا اوضاع فرق می کنه! اینجا دیگه هر دو شرکت اعتبار مناسبی دارن و به یه اندازه تغییر دهنده هستن! بحث سر اینه که چه کسی حرکت مناسب تری بزنه! به شخصه اسکورپیو رو یه حرکت مناسب می بینم چون کنفرانس گیمزکام سونی رو تحت شعاع قرار داده از همین الان!

کاملا موافقم (در مورد بخش اول صحبتاتون) ، در بالا هم در این مورد توضیح دادم

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
اول اینکه ایشون یک پست مفید دادن بعد شما با کمال احترام اسپم دادی، تو هر تاپیکم بعد کنفرانس سونی با دوستانت داری ناراحتیتونو به نحوی ابراز میکنید حولسم به پستاتون هست، ولی نقل نمیکنن بچه ها چون هدفتون مشخصه، میگیم بزاریم اینا هم کمی از تنهایی در بیانو حال کنن تو این شلوغی، ولی کم کم قضیه کاردو پنیری میشه که اصلا صورت خوشایندی واسه خودتون نداره، احترامتون واجب ولی شورشو دیگه در نیارید لطفا، من یکی به شخصه حالم از برخی اسپمها داره بهم میخوره.

شما لطفا در مورد چیزی که نمی دونی نظر نده، چون یک هفته نگذشته از پستی که دقیقا همین حرف ها رو مایکروسافت فن ها در مورد من زدن ;)
توی بحثی هم که به شما ربط نداره دخالت نکن، دکمه گزارش رو برای همین مواقع گزاشتن

آخرین ویرایش:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
ببین دوست عزیز ، شما خیلی مثل اینکه عصبانی هستی ، نمیدونم مشکل شخصی هست یا هرچیز دیگه ای . وقتی کلا هدفت حمله کردن به یک دیدگاه یا نظر خاص هست من نمیتونم با شما بحثی داشته باشم.

توی دنیای تکنولوژی کسی هست که قبول نداشته باشه اپل یکی از تاثیر گذارترین و انقلابی ترین کمپانی های در طول تاریخ هست ؟

منظور من از انقلابی بودن یعنی اینکه دیدگاه مردم رو تغییر دادن به سمت سوی دیگه ، نه خوروندن چیزی که خودشون میخوان. مایکروسافت هم به حد خودش تاثیرگذار بوده و هست ، اما نکته جالب اینجاست مایکروسافت الان چیزی رو داره به منو شما میده که انتظار داریم !

نه چیزی که باعث پیشرفت بشه ، معرفی کردن یک تکنولوژی که 1.5 سال دیگه قرار عرضه بشه اونم توی مارکتی با این سطح رقابت ، جز تبلیغات و بازی روانی هیچ هدف دیگه ای پشتش نیست.

شما کی دیدین اپل بیاد یک آیفون معرفی کنه بعد بگه 1.5 سال دیگه عرضه می شه ، یا کی میشه بیاد بگه داریم ورژن جدید Mac Pro رو طراحی می کنیم ولی متاسفانه 2 سال دیگه میاد (!)

مشکل اصلی از جایی شروع شد که به نقل قول یکی از دوستان آقای اسپنسر اومده گفته ما می خوایم سیاست هامون رو مثل اپل در پیش بگیریم و ...

خب عزیز دلم ، اپل کی اومده همچین کاری کرده ؟ و انقلابی که میگم اینجاست وقتی شما یک محصول دارین و انقد به خودتون اطمینان دارید که مردم ازش استقبال می کنن و حتی مشخصاتش هم چند ماه قبل تر از عرضه اش منتشر نمی کنید.

این یعنی ایمان داشتن به کاری که انجام میدین ، کسایی که به خودشون و قدرتشون ایمان دارن و مطمئن هستند همیشه انقلابی عمل می کنند ، نه ترسوهایی که حتی چند روز هم نمی تونن روی حرف خودشون بمونن.

پیشنهاد می کنم شما فیلم Steve Jobs: The Man in the Machine رو تماشا کنی.

این نکته هم بگم یه زمانی Flash خیلی برو بیا داشت ، تقریبا 70% اینترنت از Flash برای پخش ویدیو استفاده می کرد ، آیفونی که در اون زمان عرضه شد از Flash پشتیبانی نکرد ، شاید بگم 90% ملت و منتقدا خرده گرفتن به جابز بابت این قضیه

اون زمان استیو جابز گفت به دلیل این مشکلات ما نمی خواستیم Flash رو پشتیبانی کنیم ، و اون زمان مطمئن بود که HTML5 کاملا جای Flash رو میگیره (ملت جوک میساختن براش) الان بعد از چند سال تمام پلیرای تحت وب از HTML5 استفاده می کنن ...

مهم ایمان داشتن هست و انقلابی عمل کردن هست ، نه اینکه یک محصولی رو معرفی کنی که حتی هنوز جرات نداری به صورت فیزیکی توی دستات بگیریش و به بقیه نشونش بدی.

در کل من نمی خواستم بحث به این درجه بکشه ، چون مقایسه یک کمپانی که صرفا در یک حیطه بخصوصی داره کار (بخش سرگرمی) می کنه نمیشه با یک کمپانی به اون عظمت مقایسه بشه.

کاملا موافقم (در مورد بخش اول صحبتاتون) ، در بالا هم در این مورد توضیح دادم

من کماکان جوابی در مورد زیر سوال بردن مایکروسافت با این جمله دریافت نکردم:
بزرگترین فرق اپل با مایکروسافت این هست که اپل یک کمپانی تغییر دهنده هست ، چیزی که به نظر من مایکروسافت قادر به انجامش نیست ، هرچقدر هم تلاش کنه نمیتونه تغییر دهنده باشه.
قسمتی که توی متن شما بولد کردم و نقل قول کردم

این حرف هایی که شما می زنی دقیقا هیچ ربطی به گفته های قبلیتون نداره

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
من کماکان جوابی در مورد زیر سوال بردن مایکروسافت با این جمله دریافت نکردم:

قسمتی که توی متن شما بولد کردم و نقل قول کردم

این حرف هایی که شما می زنی دقیقا هیچ ربطی به گفته های قبلیتون نداره

:sweatsmile: دو ساعت درمورد انقلابی عمل کردن اپل و انقلابی عمل نکردن مایکروسافت صحبت کردم بعد شما میگی ربطی نداره. :grimacing: موفق باشید.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
دوستان قبول دارید سونی و مایکی بخاطر این خنجری که از پشت به گیمرا زدن حقشونه که تحریم بشن و کنسولشون رو هیچکی نخره؟
آره میدونم الان بعضیا میخان بگن این کنسول قدیمیا هم ساپورت میشه و چرا چشم نداری ببینی اونی که پول بیشتری داره گرافیک بهتر رو تجربه کنه! آقاجون بحث حسادت نیست ما هم حسود نیستیم، تجربه نشون داده وقتی یه کنسول جدیدتر میاد، شرکتهای بازیساز برای بهینه کردن بازی روی کنسول قدیمی دیگه وقت نمیزارن و اون کنسولی که قدیمی شده کیفیت بازیهاش بشدت افت میکنه.
یعنی طبق تعهدی سونی ازشون گرفته، برای اون ps4 قدیمی هم بازی میسازن ولی دیگه نمیشینن یه عالمه وقت بزارن که از بازی از کلِ قدرت ps4 قدیمی استفاده بکنه و بازیهایی که کیفیتش در حد U4 باشه دیگه روی کنسول قدیمی نخواهیم دید.

آخرین ویرایش:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
:sweatsmile: دو ساعت درمورد انقلابی عمل کردن اپل و انقلابی عمل نکردن مایکروسافت صحبت کردم بعد شما میگی ربطی نداره. :grimacing: موفق باشید.

شما دو ساعت!!! فقط از انقلابی بودن اپل گفتی و یک سری حرف های من در آوردی از جمله این که اسپنسر گفته ما می خوایم مثل اپل باشیم و بعدشم Scorpio رو چسبوندی به iPhone و ...، حالا بماند که این حرف های آقای اسپنسر در مورد شبیه اپل بودن رو کل نت هم زیر و رو کنی پیدا نمی کنی

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
دوستان قبول دارید سونی و مایکی بخاطر این خنجری که از پشت به گیمرا زدن حقشونه که تحریم بشن و کنسولشون رو هیچکی نخره؟
آره میدونم الان بعضیا میخان بگن این کنسول قدیمیا هم ساپورت میشه و چرا چشم نداری ببینی اونی که پول بیشتری داره گرافیک بهتر رو تجربه کنه! آقاجون بحث حسادت نیست ما هم حسود نیستیم، تجربه نشون داده وقتی یه کنسول جدیدتر میاد، شرکتهای بازیساز برای بهینه کردن بازی روی کنسول قدیمی دیگه وقت نمیزارن و اون کنسولی که قدیمی شده کیفیت بازیهاش بشدت افت میکنه.
اتفاقا تجربه ثابت کرده که مردم ما با هرچیزی که خلاف منافع شخص خودشون باشه مخالفن
.همین شما اگر کنسول نداشتی ،بلاشک جز بزرگترین حمایت کننده های از عرضه کنسول جدید بودی.ولی در هر صورت وقتی معرفی شدن نهایتش با ۲۰۰تومن ضرر بفروش به یه از همه چی بیخبر کنسول جدید بخر

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
شما دو ساعت!!! فقط از انقلابی بودن اپل گفتی و یک سری حرف های من در آوردی از جمله این که اسپنسر گفته ما می خوایم مثل اپل باشیم و بعدشم Scorpio رو چسبوندی به iPhone و ...، حالا بماند که این حرف های آقای اسپنسر در مورد شبیه اپل بودن رو کل نت هم زیر و رو کنی پیدا نمی کنی
مایکروسافت کنسول Xb Scorpio رو به نظرم الان معرفی کرد که به طور واضح از سیاست های اینده کمپانی ش در مقابل کنسول گیمینگ/پی سی گیمینگ پرده برداری کنه و طبق گفته فیل اسپنسر که میخواد سیستمی مثل اپل برای عرضه ایفون ها در پیش گرفته برای کنسول ها در پیش بگیره و هر سال (و یا شاید هر دو سال) شاهد یک کنسول با سخت افزاری بسیار قوی تر باشیم و همینطور بازیها روی کنسول ها باقی بمونند و اتفاقی که برای انتقال از نسل هفت به هشت افتاد رخ نده . در واقع چرخه عمر محصولات سخت افزاری کمتر میشه ولی عمر محصولات نرم افزاری بیشتر. روی این مسله هم حتی تو رونمایی و پیشتر و قبل ترش تاکید داشتند (البته این مورد رو تو این مدت زیاد باقی مونده خیلی بیشتر و بهتر میتونند جا بندازند)

حالا سونی واقعا میخواد چیکار کنه بازم به نظرم مشخص نیست ! میخواد طبق سابق بر اساس نسل کنسول بده و این وسط یک نسخه قوی تر بده و یا نه میخواد سیاستی مثل مایکروسافت رو در پیش بگیره! چون اصلا دربارش صحبت نمیکنند ! الان شاهد تغییر ماهیت کنسول ها هستیم که خودشون هم گفتند. و اینکه اصلا درباره سیاستهای اینده شون صحبت نمیکنند به نظرم بیشتر ادم رو اذیت میکنه بالاخره باید برنامه ریزی کنیم.

وقتی که خودشون رو با اپل مقایسه میکنند و میگن میخواهیم کاری که اپل انجام میده رو انجام بدیم (بازه زمانی معرفی و عرضه محصولاتشون رو) اینم باید بدونند میلیون ها مشتری های اپل تکلیفشون مشخصه و میدونند که چه موقعی از سال نسخه جدید معرفی میشه کی نسخه قوی تر شده S میاد حدودا و کی نسخه قبلی خط تولید قطع میشه ! و خیلی اطلاعات دیگه، ولی ما الان تو کنسول میلیون ها مشتری بلاتکلیف موندند ! خیلیها همین تابستونی قصد خرید کنسول دارند نمیدونند صبر کنند برای Neo صبر نکنند تکلیف چیه واقعا ! حداقل مایکروسافت با معرفی اسکورپیو تکلیف مخاطبین خودش رو مشخص کرد. به نظرم اتفاقا کار درستی کردند و ضرر هم نمیکنند.

من از خودم در نیوردم که عزیزم گفتم طبق نقل قول یکی از دوستان. :think:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
من از خودم در نیوردم که عزیزم گفتم طبق نقل قول یکی از دوستان. :think:

بنده هم یکی از دوستان هستم می گم سرنی گفته ما برای طراحی Neo از جاستین بیبر کمک گرفتیم

از الان به بعد به این حرف می تونید استناد کنید

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
انقلاب کجا بود .اپل یه شرکت کلاه برداره.گوشی هاشو به قیمت گزاف میفروشه.سیستم عاملشم که مفت نمی ارزه.وقتی مدل جدید میده هم قبلی ها رو کند میکنه که ازش بخرن.در هرصورت مردم فقط برای کلاس گذاشتن اپل میخرن.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
اتفاقا تجربه ثابت کرده که مردم ما با هرچیزی که خلاف منافع شخص خودشون باشه مخالفن
.همین شما اگر کنسول نداشتی ،بلاشک جز بزرگترین حمایت کننده های از عرضه کنسول جدید بودی.ولی در هر صورت وقتی معرفی شدن نهایتش با ۲۰۰تومن ضرر بفروش به یه از همه چی بیخبر کنسول جدید بخر
دوست عزیز بد نیست خدمتت عرض کنم که بنده یه ps3 دارم که میخام ردش کنم.
ضمناً مشکل بزرگتر از این حرفاست، انقد کوته بین نباش، سونی و مایکروسافت دارن نظم دنیای کنسول رو بهم میزنن و یه رویه‌ای رو جا میندازن که دیگه هیچکس از خرید کنسول به اندازه کافی احساس رضایت نخواهد کرد چون میدونه کنسولش دو سال بعد قدیمی میشه! حتی منی که هنوز ps4 نخریدم الان ترس ورم داشته که نکنه این neo رو بخرم و دو سال بعد یه کنسول جدیدتر بیاد. حالا باز اون مشکل بهینه کردن بازیها که توی پست قبلی عرض کردم به کنار!

• Like
Reactions: Ezio96

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
.ولی در هر صورت وقتی معرفی شدن نهایتش با ۲۰۰تومن ضرر بفروش به یه از همه چی بیخبر کنسول جدید بخر

دوست تومن ضرر؟! کنسول جدید بیاد قیمت کنسول های فعلی مثل چی پایین میاد، حالا جدای از اینکه این کار انسانی نیست (یعنی گرون فروشی و سو استفاده از نا آگاهی یه نفر) طرف هر چقدر هم بی خبر و نا آگاه باشه حداقل یکبار میره قیمت محصول نو رو چک می کنه! هر جور بخوای حساب کنی نمیشه فقط این وسط دویست تومن ضرر کرد
مخصوصاً اونایی که همون ماه های اول گرفتن کنسول شون رو

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: pizza

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر