رییس سونی: از معرفی Scorpio غافلگیر شدم!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
سونی به معرفی Xbox Scorpio واکنش نشان داده است. آقای اندرو هوس، رییس بخش سرگرمی‌های پویای سونی، در مصاحبه‌ای با The Guardian می‌گوید از معرفی مدل جدید Xbox غافلگیر شده است.

AndrewHouse-610.jpg

"من از معرفی Scorpio حسابی جا خوردم، بخاطر اینکه هنوز یک سال و نیم تا زمان عرضه کنسول باقی مونده!"

اندرو هوس در ادامه درباری تغییرات این صنعت صحبت می‌کند. به عقیده او این روزها ماهیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای دست خوش تغییر و تحولات زیاد شده است. شاید بیشتر به خاطر شرکت Apple و استاندارد‌های جدید که در چرخه عمر محصولات و ارتقا آن‌ها تعریف کرده است.

"این روزها تاکید بیشتری برای ارتقا هرچه سریع‌تر گرافیک و کلا سخت‌افزار محصولات وجود داره. بیشتر بخاطر برنامه‌های Apple و روش هوشمندانه‌‌ای که برای معرفی محصولات جدیدش به کار می‌گیره. Apple محصولاتش رو زمانی معرفی می‌کنه که یا همون لحظه قابل خرید هستن و یا به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرن. و به این علت هست که می‌گم آره از معرفی Scorpio غافلگیر شدم و جا خوردم (چون الان معرفی کردن یک سال و نیم دیگه میاد)."

خیلی‌ها شرکت مایکروسافت رو بخاطر اینکه Scorpio رو معرفی کرد اما هیچی از کنسول نشون نداد سرزنش می‌کنن. در صورتی که PS4 فعلی هم به همین ترتیب معرفی شد. اندرو هوس در این خصوص می‌گوید:

"ما خودمون این مساله رو (معرفی زودهنگام به واسطه اسم و مشخصات) شخصا تجربه کردیم. سال 2013 که هنوز بر مبنی استراتژی‌های سابق عمل می‌کردیم، امدیم کنسول رو با یه اسم و مشخصات سخت افزاری معرفی کردیم. اون وقت بود که همه می‌پرسیدن PS4‌ معرفی شد، پس Xbox کو؟ چطور جرات کردید؟ و تازه ما متوجه شدیم دنیا چقدر تغییر کرده و عوض شده اما خودمون نه!"

رییس سرگرمی‌های پویا سونی در مورد کنسول‌های فعلی می‌گوید عرضه Neo به معنی پایان عمر کنسول‌های فعلی نیست.

Neo یه انتخاب اضافه هست، یه PS4 آخرین مدل با سخت افزار قوی‌تر. بزارید در موردش خیلی شفاف صحبت کنیم، ما اصلا قصد تغییر نسل رو نداریم. من نمی‌گم تصمیم گرفتیم عمر کنسول‌هارو تبدیل به یه چرخه یک ساله نیم یا نهایت دو ساله کنیم و به راحتی از مزایایی که یه پلتفرم با طول عمر بالا داره چشم پوشی کنیم، اما از اینکه این وسط یه جهش خوب در تجربه بازی‌ها ایجاد بشه استقبال می‌کنیم.

به عقیده اندرو هوس PS4 Neo میانه راه کنسول PS4 است.

"ما فکر می‌کنیم که حال حاضر زمان خوبی برای واکنش نشون دادن به تکنولوژی 4K و افزودن طول عمر نسل فعلیه. و این فرصت وجود داره که بدون تغییر نسل یه کنسول و انتخاب جدید و یکم بهتر ارایه بدیم. و من فکر می‌کنم این برای خود صنعت هم خیلی مهم و تاثیرگذار باشه."

به عقیده آقای هوس دلیل دیگه‌ای که باعث میشه سونی به سمت ایده کنسول قوی‌تر بین نسلی و Neo ‌سوق داده بشه جلوگیری از رفتن گیمرهای فعلی خانواده PS4 به سمت PC است.

"ما می‌بینیم که خیلی از گیمرهای مهم خانواده PS دارن به سمت PC های آخرین سیستم متمایل می‌شن، چون این‌ها گیمرهایی هستن که همیشه به دنبال بهترین تجربه از بازی‌ها هستن. و Neo‌ بهترین فرصت برای نگه داشتن اون‌ها تو اکوسیستم سونیه."

آخرین ویرایش:

Dreamcast

کاربر سایت
May 25, 2012
98
حالا از کجا معلوم ماکروسافت رو حرفش بمونه ، یهویی نگه 6 ماه دیگه اسکورو میدیم بیرون ؟ اینا که دیگه شدن چوپان دروغگو ! کلکشون باشه که بگن 18 ماه دیگه که سونی بگه بابا حالا وقت هست ما بریم یه ذره رو نیو کار کنیم بعد یهو ببینن که اسکو ر وارد میشود ،غودااااااااا :D دیگه هیچی برنامه های سونی بهم میریزه اساسی :D

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
پس فرخ راست میگفت که سونی غافلگیر شد با معرفی Scorpio فقط نمیدونم کدوم یکی ار دوستان بود که باهاش مخالفت میکرد

کاملا مشخصه که متن خبر رو نخوندی. چون منظور اندرو هوس غافلگیری از نوع مثبت نیست. میگه از اینکه مایکرو چنین حرکت اشتباهی رو زده غافلگیر شده و معرفی کنسولی که قراره یک سال و نیم دیگه بیاد اشتباهه.

ضمن اینکه صحبت های اندرو هوس کاملا نشون میده من مخالفتم درست بود و فرخ صد در صد اشتباه میگفت. چون فرخ میگفت سونی از قدرت اسکورپیو غافلگیر شده و حتما تو کنفرانس یه مشخصات الکی میگه تا رقابت کنه و بعدا بسازه. اما اول از همه همونطور که پیش بینی کرده بودم هیچی از Neo نشون ندادن و الان هم گفتن اصلا قصد ساخت یه کنسول خیلی قوی تر ندارن، در نتیجه همون مشخصات قبلی باقی خواهد موند.

سونی ننتنها غافلگیر نشد بلکه وسط کنفرانس کل قضیه کنسول بین نسلی قوی تر رو ترول میکرد!:D

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
به نظر من که احتمال کنسل شدن یا تغییر سخت افزار اسکورپیو زیاده!:|

چون تا زمان عرضه اسکورپیو بالای 4 سال از عمر Xbox One گذشته و مگه این نسل چقدر میخواد عمر کنه که بعد از چهار سال تازه کنسول جدید بدن!:-?

از اون طرف تیم Gears داره یه نسخه برای اسکورپیو آماده میکنه و چه دلیلی داره واسه کنسولی که 18 ماه دیگه لانچ میشه بازی های الان پورت کنن و جالب تر اینه که الان اعلام هم کنن!:-??

یا اینکه ممکنه مایکروسافت کنسولش آماده باشه و بخواد با توجه به زمان ریلیز Neo اونو عرضه کنه که فاصله بین کنسول های جدید اتفاق نیفته!:-w

کلا از دست مایکروسافت گیج شدم~X(

bardia_b

کاربر سایت
May 18, 2013
40
نام
x
همه تو تاپیک از برتری انحصاری های سونی‌ حرف مبچیزنن ولی من خودم به عنوان کسی که ps4 داره برتری آنچنانی نسبت به بازی های xone احساس نکردم ( به استثنایuncharted).
تازه هنوز فاجعه هایی مثل the order و killzone فراموش نکردیم.
بنظرم این نسل سونی عملکرد ضعیفتری تو انحصاری نسبت به نسل قبل داشت.

• Like
Reactions: {ehsan}

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,517
همه تو تاپیک از برتری انحصاری های سونی‌ حرف مبچیزنن ولی من خودم به عنوان کسی که ps4 داره برتری آنچنانی نسبت به بازی های xone احساس نکردم ( به استثنایuncharted).
تازه هنوز فاجعه هایی مثل the order و killzone فراموش نکردیم.
بنظرم این نسل سونی عملکرد ضعیفتری تو انحصاری نسبت به نسل قبل داشت.
چند تا عملکرد های خوب مایکروسافت رو مثال بزن ما هم استفاده کنیم شاید به Xbox گرایش پیدا کردیم اقای PS4دار طرفدار حق!

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
به نظر من از یه نظر هم می شه کار مایکروسافت رو تو معرفی کنسولش هوشمندانه دونست. الان یه جوی هست که اکثرا از عرضه کنسول های جدید ناراضین. سونی وقتی NEO رو معرفی کنه 100% با اسکورپیو مقایسه می شه. اونم با کنسولی که احتمالا یک سال یعدش قرار عرضه بشه، قوی تر و قیمتشم معلوم نیست. یعنی واس NEO کاملا مخرب می شه اون معرفی ابتدایی و چند تا عددی که مایکرو رو کرد.

در کل امیدوارم سونی خیلی هوشمندانه عمل کنه. سونی رو VR به نظر خیلی سرمایه گذاری کرده. در حالی که من حس خوبی کلا به VR ندارم. به نظرم سر NEO و VR اشتباه کنه واسش گرون تموم می شه.

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
ممکنه سونیم اشتباهاتی رو انجام بده تو این چندسال پیش رو که بازم احتمالاته ولی معرفی کنسولی که 1.5 سال دیگه عرضه میشه و تا اون زمان معلوم نیست پیشرفت تکنولوژی به چه صورت خواهد بود به مراتب اشتباه بزرگتریه!
سونی با E3 امسال طرفداراشو خوشحال کرد چون چیزی رو نمایش داد که خواسته گیمر هست و اونم بازیه انحصاریه.طرفدارای سونی مسلما نباید نگران چیزی باشن چون سونی کسی نبوده که چندین دفعه اشتباه رو مرتکب بشه و این خودش یه نکثه خیلی مثبت برای عدم نگرانی برای نیو یا هرچیز دیگس.

آخرین ویرایش:

bardia_b

کاربر سایت
May 18, 2013
40
نام
x
چند تا عملکرد های خوب مایکروسافت رو مثال بزن ما هم استفاده کنیم شاید به Xbox گرایش پیدا کردیم اقای PS4دار طرفدار حق!
Halo 5 , forza 6 و حتی sunset بازی های موفقی بودن توی ps4 هم‌ 2تا بازی شاهکار داشتیم که uncharted و BB باشن به غیر از این ۲تا بازی ( که یکیشون اصلا 1st party نیست) xone حتی عملکرد بهتریم توی انحصاری داشته.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
بزرگترین فرق اپل با مایکروسافت این هست که اپل یک کمپانی تغییر دهنده هست ، چیزی که به نظر من مایکروسافت قادر به انجامش نیست ، هرچقدر هم تلاش کنه نمیتونه تغییر دهنده باشه.

نمونه واضح اون هم اول نسل دیدیم وقتی حتی نتونست 2 روز روی سیاست های خودش بمونه ، مهم ترین دلیلش اینه که مایکروسافت (مخصوصا توی بخش سرگرمی) کمپانی خیلی ضعیف تری نسبت به اپل هست.

نمیدونم چطوری فیل اسپنسر احساس کرده کنسول تولید کردن توی 1.5 سال و شباهت دادنش (از نظر عمر) به آیفون یا سیاست های اپل میتونه کمکش کنه ، ولی قطعا معرفی یک کنسول که اونم 1.5 سال دیگه قرار عرضه بشه جز اینکه به فروش فعلی خودشون ضربه بزنه

و انتظارات رو بالا ببره و نسبت به تکنولوژی 1.5 سال دیگه شاید عقبتر هم باشه کمکی بهشون نمی کنه.

مهم این نیست که سخت افزار قوی تری داشته باشید ، مهم اینه که چه محصولاتی قرار برای این کنسول ها معرفی شه ، چیزی که تمرکز سونی الان روش هست. ما کنسول رو نمی خریم که پز قوی تر بودنش رو بدیم ، کنسول می خریم که از بازی هاش لذت ببریم.

شما بگید ، کدوم بازی امسال E3 مایکروسافت میتونه با بازی های معرفی شده امسال سونی رقابت کنه ؟ آیفون تولید کنی ولی هیچ اپ خوبی براش عرضه نشه ، فقط میتونی باش تلفن بزنی : )

نظر شما محترم اما نظرت صرفا در حد نظر شخصی قابل قبوله نه بیشتر ;)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کاملا مشخصه که متن خبر رو نخوندی. چون منظور اندرو هوس غافلگیری از نوع مثبت نیست. میگه از اینکه مایکرو چنین حرکت اشتباهی رو زده غافلگیر شده و معرفی کنسولی که قراره یک سال و نیم دیگه بیاد اشتباهه.

ضمن اینکه صحبت های اندرو هوس کاملا نشون میده من مخالفتم درست بود و فرخ صد در صد اشتباه میگفت. چون فرخ میگفت سونی از قدرت اسکورپیو غافلگیر شده و حتما تو کنفرانس یه مشخصات الکی میگه تا رقابت کنه و بعدا بسازه. اما اول از همه همونطور که پیش بینی کرده بودم هیچی از Neo نشون ندادن و الان هم گفتن اصلا قصد ساخت یه کنسول خیلی قوی تر ندارن، در نتیجه همون مشخصات قبلی باقی خواهد موند.

سونی ننتنها غافلگیر نشد بلکه وسط کنفرانس کل قضیه کنسول بین نسلی قوی تر رو ترول میکرد!:D
نه پس انتظار داشتی سونی حرکت مایکرو را مثبت عرض یابی کنه ؟ 8-> الان این خبری که خودت گذاشتی دونه دونه حرفهای من درش دیده میشه . خودت هم خوب میدونی سونی چرا کنسولش را معرفی نکرد و اگر neo در کار هست که هست بهترین زمان برای معرفی کنسول neo همین e3 بوده و هست 6 ماه مونده که سال تموم بشه سونی کی میخواد معرفی کنه 3 ماه دیگه ؟ چه دردی میخواد دوا بشه تو این 3 ماه ؟ تنها دردی را که دوا میکنه اینه که neo معرفیش تو نمایشگاه جلو scorpip کم ارزش میشد حداقل خوبه که کمی هایپ scorpio بخوابه بعد neo معرفی بشه .
از طرفی اتفاقا به نظر من چون 18 ماه مونده که scorpio بیاد حرکت مایکرو بسیار هوشمندانه میدونم که میتونه تو این 18 ماه کاملا کارهای سونی را که چیکار میخواد بکنه عرض یابی کنه . چون تو این 18 ماه خیلی چیزها ممکنه حتی سر scorpio که معرفی شده عوض بشه . مایکرو هم حتما یه چیزهایی تو کلش داره که وقتی میدونسته neo تو e3 معرفی نمیشه ولی بازم اومده تو نمایشگاه scorpio را معرفی کرده .
چون فرخ میگفت سونی از قدرت اسکورپیو غافلگیر شده و حتما تو کنفرانس یه مشخصات الکی میگه تا رقابت کنه و بعدا بسازه.
نشون میده که خودت پستها را به دقت نمیخونی ! من کجا گفتم سونی حتما اعداد و ارقام دروغین میگه ؟ من گفتم یا سونی نمایش نداره یا بخواد معرفی کنه اعداد ارقام ساختگی میده که بتونه 2 سال بعدش عملی کنه . که حدس اول من درست در اومد .

آخرین ویرایش:

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
بحث مقایسه اپل و مایکروسافت یک بحث نا متناهی هست اینجا هم جاش نیست. ولی سر فرصت باهم در این رابطه بحث می کنیم:wink:

دوستان این مقاله هم مطالعه کنید بد نیست : Why Microsoft Didn't Beat Sony At This Year's E3

شما لطف کن یک چیزی نپرون بعد هم به سر فرصت حوالش بده، یا به همون نظر شخصی بسنده کن یا حرف روی هوا و چند تا لینک روی هوا نزار، درست بحث کن

• Like
Reactions: Adam

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
شما لطف کن یک چیزی نپرون بعد هم به سر فرصت حوالش بده، یا به همون نظر شخصی بسنده کن یا حرف روی هوا و چند تا لینک روی هوا نزار، درست بحث کن

چقد aggressive ! :smile: شما بحث شروع نشده می خوای مارو بزنی ... بعد انتظار داری بشینیم درست بحث کنیم ؟

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
چقد aggressive ! :smile: شما بحث شروع نشده می خوای مارو بزنی ... بعد انتظار داری بشینیم درست بحث کنیم ؟

گویا شما کلا عادت داری جای حرف درست زدن و جواب منطقی دادن یک سری جملات بی ربط سر هم کنی پست بدی :)
البته از کسی که نمی تونه یک خط فارسی تایپ کنه و وسطش لغت انگلیسی ای که معادل فارسی داره میاره، انتظاری بیشتر از این نمی ره

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
گویا شما کلا عادت داری جای حرف درست زدن و جواب منطقی دادن یک سری جملات بی ربط سر هم کنی پست بدی :)
اول اینکه ایشون یک پست مفید دادن بعد شما با کمال احترام اسپم دادی، تو هر تاپیکم بعد کنفرانس سونی با دوستانت داری ناراحتیتونو به نحوی ابراز میکنید حولسم به پستاتون هست، ولی نقل نمیکنن بچه ها چون هدفتون مشخصه، میگیم بزاریم اینا هم کمی از تنهایی در بیانو حال کنن تو این شلوغی، ولی کم کم قضیه کاردو پنیری میشه که اصلا صورت خوشایندی واسه خودتون نداره، احترامتون واجب ولی شورشو دیگه در نیارید لطفا، من یکی به شخصه حالم از برخی اسپمها داره بهم میخوره.

• Like
Reactions: esm nadaram

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر