رییس سونی: از معرفی Scorpio غافلگیر شدم!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
سونی به معرفی Xbox Scorpio واکنش نشان داده است. آقای اندرو هوس، رییس بخش سرگرمی‌های پویای سونی، در مصاحبه‌ای با The Guardian می‌گوید از معرفی مدل جدید Xbox غافلگیر شده است.

AndrewHouse-610.jpg

"من از معرفی Scorpio حسابی جا خوردم، بخاطر اینکه هنوز یک سال و نیم تا زمان عرضه کنسول باقی مونده!"

اندرو هوس در ادامه درباری تغییرات این صنعت صحبت می‌کند. به عقیده او این روزها ماهیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای دست خوش تغییر و تحولات زیاد شده است. شاید بیشتر به خاطر شرکت Apple و استاندارد‌های جدید که در چرخه عمر محصولات و ارتقا آن‌ها تعریف کرده است.

"این روزها تاکید بیشتری برای ارتقا هرچه سریع‌تر گرافیک و کلا سخت‌افزار محصولات وجود داره. بیشتر بخاطر برنامه‌های Apple و روش هوشمندانه‌‌ای که برای معرفی محصولات جدیدش به کار می‌گیره. Apple محصولاتش رو زمانی معرفی می‌کنه که یا همون لحظه قابل خرید هستن و یا به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرن. و به این علت هست که می‌گم آره از معرفی Scorpio غافلگیر شدم و جا خوردم (چون الان معرفی کردن یک سال و نیم دیگه میاد)."

خیلی‌ها شرکت مایکروسافت رو بخاطر اینکه Scorpio رو معرفی کرد اما هیچی از کنسول نشون نداد سرزنش می‌کنن. در صورتی که PS4 فعلی هم به همین ترتیب معرفی شد. اندرو هوس در این خصوص می‌گوید:

"ما خودمون این مساله رو (معرفی زودهنگام به واسطه اسم و مشخصات) شخصا تجربه کردیم. سال 2013 که هنوز بر مبنی استراتژی‌های سابق عمل می‌کردیم، امدیم کنسول رو با یه اسم و مشخصات سخت افزاری معرفی کردیم. اون وقت بود که همه می‌پرسیدن PS4‌ معرفی شد، پس Xbox کو؟ چطور جرات کردید؟ و تازه ما متوجه شدیم دنیا چقدر تغییر کرده و عوض شده اما خودمون نه!"

رییس سرگرمی‌های پویا سونی در مورد کنسول‌های فعلی می‌گوید عرضه Neo به معنی پایان عمر کنسول‌های فعلی نیست.

Neo یه انتخاب اضافه هست، یه PS4 آخرین مدل با سخت افزار قوی‌تر. بزارید در موردش خیلی شفاف صحبت کنیم، ما اصلا قصد تغییر نسل رو نداریم. من نمی‌گم تصمیم گرفتیم عمر کنسول‌هارو تبدیل به یه چرخه یک ساله نیم یا نهایت دو ساله کنیم و به راحتی از مزایایی که یه پلتفرم با طول عمر بالا داره چشم پوشی کنیم، اما از اینکه این وسط یه جهش خوب در تجربه بازی‌ها ایجاد بشه استقبال می‌کنیم.

به عقیده اندرو هوس PS4 Neo میانه راه کنسول PS4 است.

"ما فکر می‌کنیم که حال حاضر زمان خوبی برای واکنش نشون دادن به تکنولوژی 4K و افزودن طول عمر نسل فعلیه. و این فرصت وجود داره که بدون تغییر نسل یه کنسول و انتخاب جدید و یکم بهتر ارایه بدیم. و من فکر می‌کنم این برای خود صنعت هم خیلی مهم و تاثیرگذار باشه."

به عقیده آقای هوس دلیل دیگه‌ای که باعث میشه سونی به سمت ایده کنسول قوی‌تر بین نسلی و Neo ‌سوق داده بشه جلوگیری از رفتن گیمرهای فعلی خانواده PS4 به سمت PC است.

"ما می‌بینیم که خیلی از گیمرهای مهم خانواده PS دارن به سمت PC های آخرین سیستم متمایل می‌شن، چون این‌ها گیمرهایی هستن که همیشه به دنبال بهترین تجربه از بازی‌ها هستن. و Neo‌ بهترین فرصت برای نگه داشتن اون‌ها تو اکوسیستم سونیه."

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
مطمعن باش اگر میخواستن همه این بازی ها رو به راحتی می تونستن برای ps3هم عرضه کنن.نظام سرمایه داری یعنی همین.یعنی تحریک تقاضا یعنی هر سال یه مدل جدید بده بیرون تا مردم مجبور شن بخرن همین الان گوشی من به راحتی تا ۵سال اینده جواب نیازهای من رو میده.ولی اقایون با قطع پشتیبانی و عرضه مدل های جدیدتر ترغیبت میکنن که بخری.این یعنی اقتصاد سرمایه داری.نمونش بازی midle earth که روی ps3حتی توی فیلم اول بازیشم لگ داشت و اصلا جلو نمیرفت.این به نظر شما معنیش اینه که ps3نمیتونه این بازی رو اجرا کنه؟؟معلومه که نه خیلی بزرگتر از اینشم اجرا کرده مثل جی تی ا .با این کارشون دارن میگن بریدps4بخرید.این سناریو دقیقا سر کنسول های فعلی در برابر نسخه های جدیدشونک پیاده میشه.این خط اینم نشون.سونی و ماکرو دری وری میگن که حمایت میکنیم و این جور مزخرفات

اگه به سیستم شما بود الان بازی های کامپیوتری تو زمان آتاری گیر کرده بودن و هنوز 3 بعدی هم نشده بودن!
بعد هم شما فقط رم PS3 و PS4 رو مقایسه کن بعد بگو PS3 میتونه مثلا Driveclub اجرا کنه!
256 مگ در برابر 8 گیگ اونم نسخه GDDR5

حالا بحث GPU , CPU رو هم نگم بهتره که قدرت PS3 در مقابل PS4 خنده داره!

شما یکم اطلاعات در مورد سخت افزار ها بدست بیار و متوجه میشی که PS3 اگه تونست بازی هایی مثل GTA با بدبختی اجرا کنه به خاطر زحمت خیلی زیاد استدیو بازی سازی بوده و بس
GTA مثال زدم که خودت هم بهش اشاره کردی و یادت میاد لودینگ های بازی چقدر طول میکشید؟
رزولیشن چی یادت هست؟
راستی AA داشت تو بازی؟
هوش مصنوعی در مقابل نسخه PS4 چطور بود؟
و هزار تا فرق دیگه که میشه تو یه بازی نسل 7 که روی نسل 8 پورت شده پیدا کرد!

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
در مورد سونی الان واقعا وضعیت مشخص نیست برای خریدار.احتمال داره خریدار کنسول را توی ماه های آینده بخره و دو سه ماه بعدش مدل جدید تر عرضه بشه.کاش سونی هم مثل ماکروسافت مرد و مردونه میومد کنسول جدید و تاریخ عرضه اش رو مشخص میکرد.
.

ابهامی دیگه نمونده! نئو که تأیید شده، بعدش هم که امکان نداره سونی هم تراز مایکرو کنسول نده! همون یک سال و نیم دیگه کمی دیر تر یا زود تر ! نئو عرضه میشه

بعد هم شما فقط رم PS3 و PS4 رو مقایسه کن بعد بگو PS3 میتونه مثلا Driveclub اجرا کنه!

شما یکم اطلاعات در مورد سخت افزار ها بدست بیار و متوجه میشی که PS3 اگه تونست بازی هایی مثل GTA با بدبختی اجرا کنه به خاطر زحمت خیلی زیاد استدیو بازی سازی بوده و بس
GTA مثال زدم که خودت هم بهش اشاره کردی و یادت میاد لودینگ های بازی چقدر طول میکشید؟
رزولیشن چی یادت هست؟
راستی AA داشت تو بازی؟

حرفه شما درسته ولی این پشتیبانی بد بخاطر فروش محصولات جدید هم درسته و وجود داشته و داره ، چیزی که شاید همه تجربه کردن و دیدن

Sent from my iPhone using Tapatalk

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
اگه به سیستم شما بود الان بازی های کامپیوتری تو زمان آتاری گیر کرده بودن و هنوز 3 بعدی هم نشده بودن!

رزولیشن چی یادت هست؟
راستی AA داشت تو بازی؟
دقیقا همینه که نیاز به کنسول جدید رو افزایش داده.در ضمن من طرفدار عرضه جدید کنسول هستم و تو دوران اتاری نموندم.فقط گفتم سیستم اینها اینه.اگر فردا از کنسول های جدید پشتیبانی درست و حسابی نشد ،غافلگیر نشید.بدونید که سیستم این طوریه.همین

• Like
Reactions: wii baz

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
نه پس انتظار داشتی سونی حرکت مایکرو را مثبت عرض یابی کنه ؟ 8-> الان این خبری که خودت گذاشتی دونه دونه حرفهای من درش دیده میشه . خودت هم خوب میدونی سونی چرا کنسولش را معرفی نکرد و اگر neo در کار هست که هست بهترین زمان برای معرفی کنسول neo همین e3 بوده و هست 6 ماه مونده که سال تموم بشه سونی کی میخواد معرفی کنه 3 ماه دیگه ؟ چه دردی میخواد دوا بشه تو این 3 ماه ؟

فوق اشتباهه این حرف! بله من خوب میدونم سونی چرا کنسول معرفی نکرد! از ان روز قبل از E3 و زمانی که همه میگفتن Neo قطعا تو کنفرانس هست، من گفتم سونی عمرا Neo رو نشون نمیده و نمایش تک تک بازی ها هم بر روی PS4 فعلی خواهد بود. دوستاتون هم شروع کردن به تیکه انداختن که انقدر میدونی تاریخ عرضه GoW رو هم بگو. اما حرف من درست بود چون منطقیش همینه. سونی باید خیلی احمق باشه که وقتی PS4 داره اینطور نجومی میفروشه بیاد بگه 4 ماه دیگه کنسول جدید معرفی میکنیم و به فروش خودش آسیب بزنه! من گفتم سونی میاد کنسولش رو زمانی معرفی میکنه که تا تاریخ انتشار فاصله زیادی نمونده باشه. شایعات میگن Neo اکتبر میاد, اگه اینطور باشه تو PGW که ماه اکتبر برگزار میشه معرفی میکننش و .... الانم اندرو هوس دقیقا داره همینه گفته. به سیاست های اپل اشاره میکنه و توضیح میده باید زمانی کنسول رو معرفی کنی که یا قابل خرید باشه یا بزودی بشه خرید و میگه معرفی کنسول یک سال و نیم قبل از عرضه اشتباهه. حتی در مورد بازی های PS4 هم از اونجایی مطمعن بودم هیچی از Neo نشون نمیدن که اگه میخواستن الان یه گرافیک خفن نشون بدن بعدا بگن این همون Neo بود حکم خودزنی رو داشت. چون انتظار از گیم ها میرفت بالا. و سونی باید نفعی که Neo داره رو روز معرفی رو کنه نه الان! این در مورد اینکه من چرا خوب میدونستم Neo تو کنفرانس نخواهد بود.

در مورد اینکه سونی اصلا غافلگیر نشد و معرفی نشدن Neo سر سوزنی به مایکرو ربط نداشت، صحبت های اندرو هوس قبل از کنفرانس E3 کاملا روشن کننده هست. یه هفته قبل کنفرانس ها که هنوز حتی اسکورپیو تایید رسمی هم نشده بود، امد گفت Neo نمایشی نخواهد داشت. الانم دارن کمل توضیج میدن سیاست های جدید سونی مشابه اپل خواهد بود. مثل iPhon و iPad و... از این به بعد PS ها با کمترین فاصله نسبت به تاریخ عرضه رونمایی میشن تا کنسول فعلی آسیب نبینه. دیگه و واضح و روشن تر از این نمیشه گفت.

تو دوست داری فکر کنی کنسول مایکرو خیلی قویه و سونی تا دیده خودشو خیس کرده و ... و یا اینکه حتما به فکر مقابله میفته و یه چیزی رو هوا میپرونه تا کم نیاره بعدا بره بسازه و .... اما اصلا اینطور نیست. قبلا گفتم بازم میگم، اینکه سخت افزار Neo دقیقا چیه رو نمیدونم، شاید قوی تر از چیزی که گفتن باشه، اما از اونجایی که خود اندی هوس تو این مصاحبه میگه Neo یکم قوی تره، یعنی دنبال کنسول خیلی خفن نیستن. دلیلش هم واضحه. هم سونی و هم مایکرو دارن میگن این کنسول های جدید یه آپشن اضافه ان و برای همه گیمرها طراحی نشدن. اول از همه بخاطر قیمت بالاتری که دارن و دوم مساله تکنولوژی 4K که هنوز همه گیر نشده. بیس رقابت کنسول های فعلی هست که سونی برنده رقابته و تا زمان عرضه اسکورپیو IB اش قطعا به 70 میلیون نزدیک شده. در نتیجه از نظر ساپورت نرم افزاری این سونی هست که تایین میکنه چی ساخته بشه، چون سازنده ها دوست دارن بازی هاشون رو بر اساس کنسولی که بیشتر فروخته طراحی کنن. مشابه PS2. اون موقع هم Xbox قویتر بود اما چون IB کنسول PS2 بیشتر بود کسی حاضر نبود برای Xbox وقت و هزینه بیشتر صرف کنه. دوم اینکه به عنوان یه انتخاب دوم قیمت خیلی مهمه. با این اختلاف سخت افزاری که وجود داره حداقل Neo صد دلار ارزون تر از اسکورپیو خواهد بود. تازه به شرطی که مایکرو حماقت نکنه و خیلی گرون نفروشه. مایکروسافت اگه یه کنسول خیلی قوی بده بیرون که گرون تره دوتا مشکل داره، اول اینکه گیمرهای زیادی ازش استقبال نمیکنن، و دوم اینکه در نتیجه مورد اول سازنده ها به راحتی حاضر نمیشن برای اسکوپیو هزینه و وقت بیشتر بزارن. نمونش همین الان PC های خیلی خفن. هیچ سازنده ای حاضر نیست برای PC بازی بسازه که یه سری گیمر محدود ازش استفاده میکنن. و بازی هاشون رو تا حدی نگه میدارن که نیاز بازاره.

شما در تحلیل هاتون سعی کنید Installed Base سونی رو در نظر بگیرید. وقتی بیس بازی های Neo و اسکورپیو همین کنسول های فعلی هست، یعنی اینکه هیچ بازی انحصاری برای کنسول قوی تر نمیاد (حتی سونی اجازه نمیده کانتنت اضافه تری داشته باشن و مایکرو هم قطعا همین سیاست رو پیش میگیره) در نتیجه در وحله اول سازنده ها به کنسول های حال حاضر که اصل بازار و مشتری هستن توجه میکنن. چون مثلا اگه Neo آخر امسال بیاد و تا آخر سال بعد که اسکورپیو عرضه میشه به فرض 10 میلیون هم فروشه، فروش PS4 حداقل 7 برابر خواهد بود. مشابه این شرایط برای Xbox هم هست. برای سازنده ها کنسولی که بیشتر فروخته و راحت تر میشه براش بازی ساخت مهم تره.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ماکان این دوتا سوال را خیلی مختصر جواب بده بدون توضیحات اضافه .
1 - PS4 NEO کی عرضه میشه ؟
2 - کی معرفی میشه ؟

این دوتا را که جواب دادی اینم جواب بده سونی مگه قبل E3 وجود NEO را تائید نکرد ؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
ماکان این دوتا سوال را خیلی مختصر جواب بده بدون توضیحات اضافه .
1 - PS4 NEO کی عرضه میشه ؟
2 - کی معرفی میشه ؟

این دوتا را که جواب دادی اینم جواب بده سونی مگه قبل E3 وجود NEO را تائید نکرد ؟

پست هارو نمیخونی خوب چرا؟:D

سوال اول: ما از کجا میگیم Neo ضعیف تره؟ از روی شایعات! چرا شایعات رو قبول میکنیم؟ چون وقتی همه یه چیز رو میگن و تلویحا تایید میکنن نمیتونه الکی باشه. در نتیجه درسته. قبول؟ حالا همین شایعات میگن Neo اکتبر امسال میاد. در نتیجه طبق همین شایعات باید تاریخ عرضه رو اکتبر یا در سه ماه آخر امسال در نظر گرفت. من حتی پیش بینی نمیکنم. میگم شایعاتی که از اول در مورد Neo صحبت کردن، سخت افزار رو لو دادن و الان هم سونی حداقل خود کنسول رو تایید کرده، این رو هم میگن که آخر امسال میاد. شینوبی هم که تاخیر Horizon رو درست حدس زد، گفت بخاطر عرضه Neo هست. در نتیجه میشه با احتمال بالا حدس زد Q4 سال جاری میاد.

سوال دوم: با توجه به سیاست های جدید سونی که طبق گفته اندرو هوس مشابه اپل خواهد بود، معرفی در نزدیک ترین زمان ممکن به عرضه اتفاق میفته. یعنی یا زمانی کنسول رو معرفی میکنن که بگن همین الان برید بخرید یا بگن نهایت ماه بعد بخرید. سونی محاله معرفی رو با تاخیر از تاریخ عرضه انجام بده. اگه آخر امسال بیاد معرفی کنسول جدید هم تو همین حدودها میشه. مثلا اگه طبق شایعات اکتبر عرضه بشه، یحتمل رونمایی هم توی PGW که ماه اکتبره خواهد بود. یا انطور که من حدس میزنم قبلش یه ایونت مخصوص تو آمریکا میزارن و اونجا Neo نمایش داده میشه، PGW هم میشه معرفی برای اروپا.

سوال سوم: اندی هوس یک هفته قبل کنفرانس وجود کنسول بین نسلی رو تایید کرد اما صراحتا گفت هیچ نمایشی در E3 نخواهند داشت.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
جیم رایان هم در همین رابطه صحبت کرده. به جرات می تونم بگم اسکورپیو به شدت تحت تاثیرشون قرار داده و پریشونشون کرده. PS4 بخشی از محبوبیت الانشو مدیون بحث رزولوشن هست، حالا زمان برگشتن ورق به سمت مایکروسافت هست و قطعا میشه گفت این موضوع برای سونی به شدت مهم هست، به هیچ وجه نمیشه گفت اهمیت نمی دن.

اما موضوع اینه که میخوان یه جوری بحث رو بپیچونند، الان معلوم نیست NEO کی عرضه میشه (مطمئننا 2016 نیست) ولی تایید شده، مایکروسافت هم اطلاعات زیادی منتشر نکرده و در حد همون تایید هست، هر دو تو شرایط یکسانی هستند اما اینکه مدیر سونی انقدر میخوان تاکید کنند که کار مایکروسافت عجیب بوده به نظرم مسخره، استراتژی مایکرو اصلا به اینها ربطی نداره که در موردش اظهار نظر کنند.

• Like
Reactions: HAMED SEV

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
البته خیلی از شایعات هم میگن PS Neo اوایل 2017 عرضه میشه، یعنی تا قبل از E3 اون اوایل 2017 بیشتر حرفش بود. الان نمیدونم منابع جدید شایعه ای اعلام کردن یا نه :D

تا جایی که من دیدم اکثرا گفتن امسال میاد:

[UPDATED] Major French Distributor Claims PS4 Neo 4K To Release This Year
[MAJ] La PS4 Neo 4K existe, et sortira entre juin et octobre 2016

یکی هم گفته سپتامبر امسال میاد که حوصله ندارم اون رو پیدا کنم!:D به هر صورت خیلی دیر عرضه نمیشه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
پست هارو نمیخونی خوب چرا؟:D

سوال اول: ما از کجا میگیم Neo ضعیف تره؟ از روی شایعات! چرا شایعات رو قبول میکنیم؟ چون وقتی همه یه چیز رو میگن و تلویحا تایید میکنن نمیتونه الکی باشه. در نتیجه درسته. قبول؟ حالا همین شایعات میگن Neo اکتبر امسال میاد. در نتیجه طبق همین شایعات باید تاریخ عرضه رو اکتبر یا در سه ماه آخر امسال در نظر گرفت. من حتی پیش بینی نمیکنم. میگم شایعاتی که از اول در مورد Neo صحبت کردن، سخت افزار رو لو دادن و الان هم سونی حداقل خود کنسول رو تایید کرده، این رو هم میگن که آخر امسال میاد. شینوبی هم که تاخیر Horizon رو درست حدس زد، گفت بخاطر عرضه Neo هست. در نتیجه میشه با احتمال بالا حدس زد Q4 سال جاری میاد.

سوال دوم: با توجه به سیاست های جدید سونی که طبق گفته اندرو هوس مشابه اپل خواهد بود، معرفی در نزدیک ترین زمان ممکن به عرضه اتفاق میفته. یعنی یا زمانی کنسول رو معرفی میکنن که بگن همین الان برید بخرید یا بگن نهایت ماه بعد بخرید. سونی محاله معرفی رو با تاخیر از تاریخ عرضه انجام بده. اگه آخر امسال بیاد معرفی کنسول جدید هم تو همین حدودها میشه. مثلا اگه طبق شایعات اکتبر عرضه بشه، یحتمل رونمایی هم توی PGW که ماه اکتبره خواهد بود. یا انطور که من حدس میزنم قبلش یه ایونت مخصوص تو آمریکا میزارن و اونجا Neo نمایش داده میشه، PGW هم میشه معرفی برای اروپا.

سوال سوم: اندی هوس یک هفته قبل کنفرانس وجود کنسول بین نسلی رو تایید کرد اما صراحتا گفت هیچ نمایشی در E3 نخواهند داشت.
خب اخر امسال میاد بعد تو انتظار داری تو این 3 یا 4 ماه سونی موشک هوا کنه ؟! بعد اینکه الان وجود NEO تائید شده و همه میدونند ! خودت هم داری میگی ! دیگه نیازی به معرفی در نمایشگاه نیست ! همه میدونند که NEO وجود داره کم و بیش همه میدونند که سخت افزار قوی داره پس نیاز به معرفیه رسمی نیست همه اونهایی که میخوان NEO را بخرن دست نگه میدارن و PS4 اورجینال نمیخرن . بیخودی ماکان دست و پا نزن :D کاری که باید میشده شده و تموم شده گیمرها احمق نیستند !

در مورد SCORPIO هم بگم مایکرو هم سونی را فهمید که نمایشی در E3 نداره پس میتونست سیاستش را تو E3 عوض کنه کاری هم نداشت براش ولی دیدی معرفی شد پس فکر میکنی مایکرو خودش چرا اینکار را کرده ؟ خودش خودش را تو تور سونی انداخته ؟ لول !
اتفاقا نگاه کنی وقتی 18 ماه مونده به عرضه SCORPIO مایکرو قشنگ نگاه میکنه به عکس العمل سونی و تو این مدت که زیاد هم هست خیلی متونه روش مانور بده و سیاست عوض کنه !

جناب ماکان طرفدارهای خود سونی با معرفیه NEO تو همین سایت که دیدیم مخالفت میکردند و سونی تو هر زمانی بخواد معرفی کنه این مخالفت ها وجود داره خیلی ها با کنسول میان نسلی مخالف هستند به نظر من اگه نسل قرار هست عوض بشه بزار کامل عوض بشه حد وسط عوض نشه ! بعد الان فکر کن کار صحیح را کی کرد مایکرو یا سونی ؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
خب اخر امسال میاد بعد تو انتظار داری تو این 3 یا 4 ماه سونی موشک هوا کنه ؟! بعد اینکه الان وجود NEO تائید شده و همه میدونند ! خودت هم داری میگی ! دیگه نیازی به معرفی در نمایشگاه نیست ! همه میدونند که NEO وجود داره کم و بیش همه میدونند که سخت افزار قوی داره پس نیاز به معرفیه رسمی نیست همه اونهایی که میخوان NEO را بخرن دست نگه میدارن و PS4 اورجینال نمیخرن . بیخودی ماکان دست و نزن :D کاری که باید میشده شده و تموم شده گیمرها احمق نیستند !

فرخ چرا وقتی پست هارو نمیخونی الکی بحث میکنی؟ این مدل بحث کردن به درد نمیخوره.

من 10 بار دارم بهت میگم تو همین خبر اندی هوی گفته Neo یکم قوی تره، حتی بولدش هم کردم که ببینی، در نتیجه اصلا Neo قوی تر از اسکورپیو نخواهد بود. اتفاقا این جواب خودته! تو بودی میگفتی سونی خیس کرده خودش رو الان میاد یه چیزی رو هوا میپرونه تا بعدا بره بسازه که مطلق این اتفاق نیفتاد و نمیفته. Neo نسبت به اسکورپیو ضعیف تره، اما هم زودتر عرضه میشه و هم ارزون تره. و توضیح دادم که وقتی طبق گفته سونی (هوس) و مایکرو (اسپنسر) بیس رقابت کنسول های فعلی هست، شما باید ببینید که چندتا سازنده حاضرن برای یه کنسول گرون تر که مخاطب کمتری هم داره هزینه اضافه کنن. شما فعلا باید برای این سوال یه جواب درست پیدا کنید.

در مورد قسمت دوم هم که بولد کردم اصلا یه چیزی داری میگیا!:D یعنی همینکه اندرو هوس بیاد بگه Neo وجود داره کافیه؟ بعدا هم میریزن تو بازار میگن قبلا گفته بودیم!!! جک تعریف میکنی؟ Neo توی یه کنفرانس اول از همه ظاهر و سخت افزارش نمایش داده میشه، بعد قیمتش، بعد گرافیک بازی ها و.... میشه بدون معرفی کنسول فروخت؟

در مورد SCORPIO هم بگم مایکرو هم سونی را فهمید که نمایشی در E3 نداره پس میتونست سیاستش را تو E3 عوض کنه کاری هم نداشت براش ولی دیدی معرفی شد پس فکر میکنی مایکرو خودش چرا اینکار را کرده ؟

والا من نمیدونم چی تو سر مایکرو میگذره! یعنی من که هیچ، متن خبر هم داره میگه اندرو هوس هم سر در نیاورده مایکرو چرا اینکارو کرد! یا اینکه چرا اسپنسر امد گفت هرکی تلویزیون 4K نداره اسکورپیو رو فراموش کنه و بعدا تکذیبش کرد.

جناب ماکان طرفدارهای خود سونی با معرفیه NEO تو همین سایت که دیدیم مخالفت میکردند و سونی تو هر زمانی بخواد معرفی کنه این مخالفت ها وجود داره خیلی ها با کنسول میان نسلی مخالف هستند به نظر من اگه نسل قرار هست عوض بشه بزار کامل عوض بشه حد وسط عوض نشه ! بعد الان فکر کن کار صحیح را کی کرد مایکرو یا سونی ؟

من خودم مخالف کنسول بین نسلی هستم اما اگه به رای های منفی که تو همون تاپیک وجود داشت نگاه کنی مبینی بیشتر فن های مایکرو هستن. و این چیزی رو نشون نمیده. همون کسایی که میگفتن Neo بده و فولانه الان دارن برای اسکورپیو کف و خون قاتی میکنن. مهم نیست اصلا.

به هر صورت چون تو هیچ پستی رو نمیخونی و من همش مجبورم ان بار یه حرف رو تکرار کنم دیگه این بحث رو ادامه نمیدم. هرچی میخواستم رو توی این سه تا پست گفتم. تو میخوای نخونی و مجدد حرف های خودت رو تکرار کنی که من نیستم.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
من کاری با بحث دوستان درباره ی نئو و تاریخ انتشارش و این حرفا ندارم! چیزی که من تو مصاحبه ی این آقا می بینم یه ترس کاملا واضح هست! احتیاج به علم غیب هم نداره! معرفی کنسول اسکورپیو بدون نشون دادنش چیزی بود که خود سونی با PS4 شروع کرد (اون موقع خوب بود!!) و نمی تونستن به این مسئله گیر بدن الان ، چون رسانه ها بهشون حمله می کردن ! پس چسبیدن به تاریخ عرضه اسکورپیو! مثل روز روشنه شرایط شروع نسل 8 در نسل 9 داره تکرار میشه فقط به صورت برعکس!به نظر میرسه که سونی احتمالا امکان ارتقای نئو رو در دسترس نمی بینه به همین خاطر همچین حرفایی می زنه ! اگه می تونستن ارتقا بدن خیلی راحت طرف بر میگشت می گفت که نئو هم در سطح اسکورپیو قدرت خواهد داشت و طرفدارا نگران نباشن!

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
سونی e3 رو این شکلی برگزار کرد که به ۴۰ میلیون دارنده ps4 بگه به سمت چپ دایورت نشدید و در اولویت قرار دارید ... حالا هر کسی میتونه هر برداشتی از این اتفاقات بکنه

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
اومدن Neo رو توی امسال قطعی بدونید، مگر این که سونی ریلیزش رو بندازه عقب که با شرایط موجود بعید بدونم، هرچی زودتر ریلیز کنه براش بهتره
Gamestop قبل از تاخیر خوردن NX گفته بود امسال سه کنسول داریم
از اون 3 تا یکیش NX بوده که تاخیر خورده تا 2017، می مونه 2 تا که می شه Xbox One S و PS4 Neo

• Like
Reactions: vaan 2 and sadegh93

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
مطمئنی اخه تو کنفرانس زده بود تعطیلات 2017، که میشه همون پایان امسال

منم همین اشتباه میکردم و فکر میکردم منظورشون تعطیلات آخر امسال باشه ولی مثل اینکه منظورشون تعطیلات آخر سال 2017 هستش که میشه حدود 18 ماه دیگه:-w

• Like
Reactions: timemachine2029

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر