تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بگو cpu , ram و کارت گرافیک رو از رو سیستم دربیاره بعد دوباره جا بزنه باس رم چنده ؟ ، سیستم رو خودتون اسمبل کردین یا دادین بیرون ؟

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
بگو cpu , ram و کارت گرافیک رو از رو سیستم دربیاره بعد دوباره جا بزنه باس رم چنده ؟ ، سیستم رو خودتون اسمبل کردین یا دادین بیرون ؟
مشکل حل شد دستتون درد نکنه.دادیم بیرون بایوسش رو از اینترنت آپدیت کرد درست شد.

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
با سلام

وقتی یک رم 1 گیگ روی سیستمم میزارم بجای اینکه توی My Computer/Properties بنویسه 1 گیگ رم مینویسه 897 مگ رم!

مشکل از چیه؟!

با تشکر

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
اقا من یه dfi p965-s دارم با e4600 و patriot 1 gig حالا هر وقط که سیتم رو روشن میکنم موقعی که داره رم رو تست میکنه میگه بعدش f1 رو بزن تا این مرحله رد بشه ویخواستم ببینم گزینه ای هس که بشه این f1 رو خاموش کرد اینکه من هر وقت stand by میکنم سیستم hibrernate میشه و فقط باید از روی کیس روشن کنم و بازم اینکه هروقت سیستم رو روشن میکنم برای اولین بار یه بار خاموش میشه قبل از اینکه بوق بزنه بعد دوباره روشن میشه و کار میکنه
چقر این سیستم من مشکل داره :(

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
آقا یکی از دوستانم یه سیستمی گرفته.سیسستم قدیمیه یعنی 5 سال پیش میشه
حالا مشکلش اینه که سیستم خاموش نمیشه یعنی وقتی شات دان میکنی بازم سیستم روشنه و هارد کار میکنه.و تنها چارشم خاموش کردن از طریق کلید پاور هست
میشه کمک کنین

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
آقا یکی از دوستانم یه سیستمی گرفته.سیسستم قدیمیه یعنی 5 سال پیش میشه
حالا مشکلش اینه که سیستم خاموش نمیشه یعنی وقتی شات دان میکنی بازم سیستم روشنه و هارد کار میکنه.و تنها چارشم خاموش کردن از طریق کلید پاور هست
میشه کمک کنین

اقا من دوستم یه همچین مشکلی داشت با تعویض پاور حل شد شما هم اگه میتونی بایه پاور دیگه تست کن

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
مشکل با گرافيک 8800gt

سلام

دوستان من تقريبا يک ماهي ميشه يه کارت 8800gt گرفتم که xfx هست،تو اين مدت همش در حال تعويض قطعات سيستم بودم به خاطر اين گرافيک مسخره که آخرشم بازم
تو تمام بازيهاي سنگين گير داره

بقيه قطعات هم اينا است که همه رو جديدا گرفتم

cpu : core 2 quad q6600

m.b : asus p5q pro

ram : kingston 2gb 667

hdd : western dijital 160 sata2

power : green 680b

دوستان از آپديت بايوس و درايور و غيره نگين که همه رو قبلا انجام دادم

بازيهايي که ميگم توشون گير ميکنه :

کريسيس-گريس آف وار-گريد-دويل مي کراي

فعلا که همينا رو تست کردم گير ميکنه

تو بازي مثل هيتمن 4 که با سيستم قبليم هم راحت بازي ميکردم مشکلي نداره و رون اجرا ميشه ( گرافيک چه زحمتي ميکشه :laughing:)

مثلا تو کريسس با تنظيمات پايين بازم مشکل داره،هي گير ميکنه و رون ميشه

(گارانتي هم بردمش ، خير سرش سازگار ارقام هم هست) بعد از 10 -12 روز الافي گفتن بيا برات عوضش

کرديم ولي اصلا همه چيزش مشکوک بود(انگار دست دوم بود ، خلاصه با طرف بحث کردم ولي زير بار نرفت و

گفت که برات تعويض شده)

آوردم نصب کردم و ديدم باز هون اش و همون کاسه است:eek:

رم رو از دوستم گرفتم تست کردم بازم مشکل داشتم (رم دوستم کرشال بالستيک بود)

آقا خلاصه موندم تو کف اين گرافيک که چرا بازم با اين قطعاتي که دارم بازم تو اين بازيها گير ميکنه

يکي ميگفت از ويندوزته:confused:منم برداشتم يه ويندوز ديگه نصبيدم بازم همين بود

راستي : با بنچمارکي که تو خود بازي کريسيس هست هم يه تست گرفتم(تو همونجايي که بازي رو نصب کرديم

آيکوني به اسم Benchmark_GPU داره) دوربين که تو محيط بازي حرکت ميکرد هي با تيک ميرفت جلو(آيا بايد در اينجا رون باشه با اين سيستمي که من دارم و ايا اين ميتونه سند خوبي باشه که گرافيک خرابه و من برم گارانتي سازگار ارقام و بگم با اين تست کنن؟)

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
دوستان من تقريبا يک ماهي ميشه يه کارت 8800gt گرفتم که xfx هست،تو اين مدت همش در حال تعويض قطعات سيستم بودم به خاطر اين گرافيک مسخره که آخرشم بازم
اول شما بگو كه چند خريدي ؟:biggrin1:

بعدش رو چه رزولوشني و چه تنظيماتي بازي ميكني ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تو تمام بازيهاي سنگين گير داره
خوب چرا کارتت رو ، رو یه سیستم دیگه تست نمیکنی ولی در کل نباید اینقدر مشکل فریم داشته باشی اونم تو حالت low.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
خوب چرا کارتت رو ، رو یه سیستم دیگه تست نمیکنی ولی در کل نباید اینقدر مشکل فریم داشته باشی اونم تو حالت low.

هر کسي اين امکان رو نداره روي چند تا سيستم يه قطعه رو تست کنه

من مينبرد قبليم گيگا بود که چيپست 945 داشت و cpu هم دو هسته ايي 4 مگ کش بود
بازم اينطوري بود

البته بايد بگم تو پست بالايي هارد رو نبايد مينوشتم حواسم نبود که هارد مال سيستم قبلي هست يعني حدودا 1.5 ساله داره کار ميکنه

گارانتي هم که بردم بارو اول بعد از سه روز برگشت گفت مشکل نداره و وقتي که براشون توضيح دادم تو سيستم قبلي اينطوري بود و در سيستم جديد که جمع کردم هم اينطوريه گفتن پس بزار ببيشتر بررسي بشه:sick:

الان داشتم تو ويستا کريسيس بازي ميکردم تو بعضي جاها که دقت کردم محيط خيلي شلوغ ميشه هارد شروع ميکنه به چرخيدن و زماني که ميچرخه بازي شديدا کند اجرا ميشه بعضي جاها ديگه اصلا بازي ثابت ميشد (با تنظيمات very high و البته تو همون لحظه يهو رفتم تنظيمات رو رو پايينترين حالت گذاشتم بازم کند بود و وقتي که هارد خاموش ميشد بازي رون ميشد)نميدونم کريسيس رو وقت کردين بازي کنيد يا نه يه مرحله ايي هست که تقريبا آخراي بازي هم هست که کل محيط يخ زده اونجا اصلا تو حالت very high افت فريم نداشتم و داشتم راحت بازي ميکردم و يا اون مرحله ايي که داخل يه تونل هست و با اينکه محيط بسته و کوچيک هست ولي کلي شي توش در حال حرکت هستن تو اين قسمت هم اصلا افت فريم نداشتم
(يه جورايي انگار گرافيک يا کلا سيستم عشقي کار ميکنه يهو رون ميشه اونم به مدت طولاني و يهو هم کند ميشه مدت کوتاه:laughing:)
جوابم اين سوالم رو ندادين
تو بنچمارکي که تو خود کريسيس قرار دادن هموني که پست قبليم گفتم ايا با اين کارت بايد رون اجرا بشه؟

اول شما بگو كه چند خريدي ؟:biggrin1:

بعدش رو چه رزولوشني و چه تنظيماتي بازي ميكني ؟

اگه قيمت برات مهمه بايد بگم که 260 خريدم
رزوليشن هم 768*1024

infinity

کاربر سایت
Apr 30, 2008
30
نام
علی
باسلام
من قبلا یک CD-RW و DVD-RW داشتم که جفتشون IDE بودن ، بنا به دلایلی اونا دادم به کسی و برای خودم 2تا DVD-RW با پورتSATA گرفتم ، حالا نمی دونم این سیستم چش شده هر از چند گاهی که ویندوز بالا می آید میره تو BluScreen ، و هردفعه یک جور پیغام میده یک دفعه میگه CDEF_FILE_SYSTEM یکه دفعه میگه IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ... دیگه دارم خل میشم به نظ شما چیکار کنم ؟
(ویندوزم ویستا 64 بیتیه ، مادربردم هم DFI NF570)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یعنی چی از وقتی که درایوهاتو عوض کردی اینجوری شده ؟
ر کسي اين امکان رو نداره روي چند تا سيستم يه قطعه رو تست کنه
بحث امکان داشتن یا نداشتن نیست منظورم دوستی آشنایی کسی بود که برای اطمینان هم که شده کارتت رو ، رو یه سیستم دیگه تست کنی و از سالم بودن یا نبودنش مطمئن بشی.
در ضمن 260ت رو ریختی دور (البته به نظر من) میتونستی 9600gt بگیری با 180 تومن و همون کارایی یا یه انتخاب خیلی بهتر با اون پول میتونستی 4850 بگیری در حد 9800gtx ولی با 100 تومن کمتر.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
باسلام
من قبلا یک CD-RW و DVD-RW داشتم که جفتشون IDE بودن ، بنا به دلایلی اونا دادم به کسی و برای خودم 2تا DVD-RW با پورتSATA گرفتم ، حالا نمی دونم این سیستم چش شده هر از چند گاهی که ویندوز بالا می آید میره تو BluScreen ، و هردفعه یک جور پیغام میده یک دفعه میگه CDEF_FILE_SYSTEM یکه دفعه میگه IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ... دیگه دارم خل میشم به نظ شما چیکار کنم ؟
(ویندوزم ویستا 64 بیتیه ، مادربردم هم DFI NF570)
بایوس مادربرد + Firmware درایو هات رو آپدیت کن به احتمال قوی مشکل حل میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر