تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farzad1998

We are all In a big Nightmare
کاربر سایت
Mar 23, 2011
1,067
نام
Farzad
سلام
من یک مشکلی با لپتاپم پیدا کردم اینکه هر بازی پلی میدم بعد از حدود ۱۰ دقیقه بازی کردن fps میاد پایین تا حدود ۱۹ - ۲۰ و چند ثانیه میمونه بعد دوباره بر میگرده به حالت عادی ( به طور مثال horizon zero dawn با حدود fps ۷۰ -۸۰ بازی می کنم بعد یهو fps میاد پایین تا حدود ۲۰ بعد چند ثانیه ۲۰ میمونه دوباره میره بالا تا ۸۰ ) کسی این مشکلو داشته یا میدونه مشکل از چیه ؟ مدل لپتاپ asus rog g712lw=((

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,581
نام
محمدرضا
سلام
من یک مشکلی با لپتاپم پیدا کردم اینکه هر بازی پلی میدم بعد از حدود ۱۰ دقیقه بازی کردن fps میاد پایین تا حدود ۱۹ - ۲۰ و چند ثانیه میمونه بعد دوباره بر میگرده به حالت عادی ( به طور مثال horizon zero dawn با حدود fps ۷۰ -۸۰ بازی می کنم بعد یهو fps میاد پایین تا حدود ۲۰ بعد چند ثانیه ۲۰ میمونه دوباره میره بالا تا ۸۰ ) کسی این مشکلو داشته یا میدونه مشکل از چیه ؟ مدل لپتاپ asus rog g712lw=((
موقعی که این اتفاق میفته دمای سی پی یو و گرافیکو چک کن ببین چند درجه است.

• Like
Reactions: Farzad1998

Farzad1998

We are all In a big Nightmare
کاربر سایت
Mar 23, 2011
1,067
نام
Farzad
موقعی که این اتفاق میفته دمای سی پی یو و گرافیکو چک کن ببین چند درجه است.
موقعی که fps dropمیشه دمای سی پی یو و گرافیگ هر دو حدود ۱۰ درجه میاد پایین بعد که fps درست میشه دما هم به حالت قبل برمیگرده

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,581
نام
محمدرضا
موقعی که fps dropمیشه دمای سی پی یو و گرافیگ هر دو حدود ۱۰ درجه میاد پایین بعد که fps درست میشه دما هم به حالت قبل برمیگرده
من تخصصی ندارم ولی طبق اطلاعاتی که دارم احتمالا سی پی یوت throtlling انجام میده. یعنی وقتی دستگاهت به یه درجه مشخصی از دما میرسه، به صورت اتوماتیک شروع میکنه به کاهش قدرت پردازشی و توان مصرفی خودش تا دما کاهش پیدا کنه، وقتی دما کاهش پیدا کرد دوباره برمیگرده به قدرت اصلیش. برا این که مشکلت حل بشه، دو تا راهه، یکی این که throttling رو کلا از کار بندازی که زیاد توصیه نمیشه (طولانی مدت ممکنه دچار مشکل بشه سیستمت) یکیم اینکه طبق سی پی یوت و مدل لپ تاپت، سرچ کنی و آندرولتینگ (under volting) انجام بدی تا این مشکل افت پرفورمنست حل بشه.

• Like

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
376
سلام
حتما درایور گرافیک رو با نرم افزار ddu پاک کنید و اخرین ورژن رو از سایت انویدیا بگیرید و نصب کنید(اگه هم اخریشه حتما یه ورژن قدیمی‌تر رو تست کنید)
دوم هم اینکه چک کنید که در قسمت Power Options تب preferred plans روی حالت High یا Ultimate performance باشه.

• Like

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام رفقا
چند وقتیه روی مانیتورم یه سری پیکسل ها روشن تر شدن
نمیدونم پیکسل سوختگین یا burn-in دیسپلی هستن
چندتا عکس ازشون با گوشی موبایل گرفتم سمت چپ Recycle Bin رو ببینید یکم سخته ولی میشه دیدشون

تو رنگ زیر چون از همه بهتر مشخص بود دورشون کادر کشیدم بهتر ببینید

به نظرتون راه حلی وجود داره ؟

Sina54

کاربر سایت
Sep 16, 2013
12
نام
Sina
سلام خدمت دوستان عزیز

من وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم، سه چهار ثانیه بعد روشن شدن کیس، 1 بوق طولانی و 3 بوق کوتاه میشنوم، ولی بعدش سیستم بدون مشکل بالا میاد. این اتفاق خیلی به ندرت برام اتفاق میفته، از حدود یکسال پیش این اتفاق واسه اولین بار افتاد و از اون موقع تا حالا فقط شاید 4-5 بار این اتفاق افتاده. در ضمن از سیستم هم هر روز استفاده میشه. مادربردم ASUS Prime H310 Plus هست به همراه 2 تا رم Crucial Ballistix هشت گیگ.

تا جایی که میدونم این مشکل مربوط به رم هست. چون احتمالا بزودی قصد فروش سیستم رو داشته باشم، و اینکه همونطور که گفتم این مسئله به ندرت پیش میاد، میخواستم بدونم آیا این مشکل حاده؟ با تعویض رم مسئله حل میشه؟ و اینکه آیا بجز تعویض رم، راه حل دیگه ای برای حلش وجود داره یا خیر؟

خیلی ممنون

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
من لبتابم مدلش ایسوسg731gv هست rtx 2060 وغیره متاسفانه به دلیل نامعلومی وسط بازی ها سیستم بیش از حد داغ میکنه و لبتاب هنگ میکنه طوری که باید 5 دقیه صبر کنم لبتاب دقیفه سرد بشه تا د.باره روشن بشه بردمیش یه مرکز تخصصی خوب تو تبریز سیلکون و سرویس کرد دیگه لاقل میشه فیلم 4k باهاش دید(قبلا نمیشد). طرف بهم گفت با دستگاهی به اسم Bga ؟ میشه چیپست رو شاید درستش کرد که فقط توتهران موجود ه در غیر اینصورت باید باید چیپست ریبال بشه خواهش میکنم راهنمایی کنید من این لبتاب رو 30تومن گرفتم که حداقل ده سال باهاش گیمینگ برم ولی الان اینطوره از نظر شما چه نمایندگی تو تهران از این نظر بهترینه و اینکه حرفای یارو تبریزیه چقدر درسته ؟

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
سلام دوستان من یدونه ازین کنترلرهای وایرلس XP product دارم که قبلا با ویندوز 8 اوکی بود و کار میکرد ولی الان که ویندوز 10 ریختم وقتی وصلش میکنم صدای کانکت شدن نمیاد و اینکه کنترلر هم به دانگل کانکت نمیشه. داریورش رو از سی دی همراهش ریختم. بنظرتون مشکل از چیه؟ممنونم

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,653
نام
milad
دوستان یه لپتاپ لنوو سفارش میدم که نه درایو نوری داره نه ویندوز نصب شده
حالا بعد اینکه رسید داستم چطور میتونم ویندوز رو نصب کنم ؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
دوستان یه لپتاپ لنوو سفارش میدم که نه درایو نوری داره نه ویندوز نصب شده
حالا بعد اینکه رسید داستم چطور میتونم ویندوز رو نصب کنم ؟
فک کنم راحت ترین راهش با فلش مموری و نرم افزار رفوس باشه که باید یه کامپیوتر دیگه در دسترس داشته باشی تا ردیفش کنی.
الان اکثر مردم همینجوری ویندوز نصب میکنن تو اینترنت بزنی آموزشش هست

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,653
نام
milad
دوستان امکان داره تو لپتاپ یه تنظیمی بدیم که هنگام استفاده از لپتاپ بوسیله کابل پاور شارژ باتری وقتی به 80 میرسه قطع بشه ؟؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
سلام به همگی من یک مشکل ناگهانی برای سیستمم پیش اومده که دلیلش رو نمیتونم پیدا کنم.
من داشتم گیم میزدم که ناگهانی سیستم خاموش شد اولش فکر کردم برق رفته اما دیدم نه ریست شده فقط اما سیستم که بالا اومد ویندوز بالا اومد وقتی پسورد رو وارد کردم دوباره ریست کرد و مجبور شدم سیستم رو خاموش کنم برای چند دقیقه و ویندوز کامل بالا اومد در تست دوباره من هر گیمی که رو که باز کنم بعد چند دقیقه سیستم ریست میشه برای همین هم gpu رو استرس تست گرفتم سیستم کرش نکرد و cpu رو هم استرس تست گرفتم باز هم مشکلی پیش نیامد به نظرتون مشکل کجا هست و این که امکانش هست مشکل از پاور باشه ؟ حتی cpu و gpu با هم استرس تست گرفتم سیستم چیزی نشون نداد اما برای اخرین بار یک تستی که گرفتم داخل بازی شدم و با برنامه خود کارت سرعت فن رو turbo گذاشتم و باز ریست شد
مشخصات سیستم :
مادربرد : gigabyte z370 hd3
گرافیک : gigabyte 1080 gtx
سی پی یو : i5-8400
پاور : cooler master mwe 750 gold

• Sad
Reactions: HIGH VOLTAGE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر