تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,042
نام
علی
دوستان من با HW monitor وقتی CPU رو میبینم همش روی 2394 مگاهرتز هست حتی وقتی توی محیط ویندوز هستم
آیا لازمه همیشه روی این عدد باشه؟
مدل 10400F

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
درود
بخش تنظیمات Power Options ببینید که رو بالانس باشه! احتمالا رو های هست !

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
سلام

این بنچ مارک منه که از نرم افزار رسمی Userbenchmark گرفتم.

https://s4.uupload.ir/files/screenc...userrun-47814744-2021-11-11-17_30_16_iy68.png

همه چیزش اوکیه فقط میگه پتانسیل کارت گرافیکت خیلی بیشتره ولی داری ازش کم استفاده میکنی.
به نظرتون دلیلش چیه؟

یه سوال دیگه هم دارم:
وقتی سیستم روشنه فن های گرافیک کار نمیکنه ولی وقتی دما کارت میره بالای 45 شروع میکنه به کار کردن و وقتی دما میاد زیر 45 فن ها دوباره خاموش میشن. برای بقیه هم همینطوره؟ دما گاهآ تا 70 هم میرسه.

کارت من: ASUS TUF Gaming 3060TI OC

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
یه سوال دیگه هم دارم:
وقتی سیستم روشنه فن های گرافیک کار نمیکنه ولی وقتی دما کارت میره بالای 45 شروع میکنه به کار کردن و وقتی دما میاد زیر 45 فن ها دوباره خاموش میشن. برای بقیه هم همینطوره؟ دما گاهآ تا 70 هم میرسه.

کارت من: ASUS TUF Gaming 3060TI OC
مشکلی نیست. بعصی از کارتها اینطور برنامه ریزی شدن تا نویز صوتی تولیدی وقتی دما پایینه و باری روی گرافیک نیست، به حداقل ممکن برسه و آزاردهنده نباشه. وقتی هم دما میره از یه حد بالاتر روشن میشه. دمای ۷۰ هم برای این GPU زیر بار خیلی خوبه.

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
مشکلی نیست. بعصی از کارتها اینطور برنامه ریزی شدن تا نویز صوتی تولیدی وقتی دما پایینه و باری روی گرافیک نیست، به حداقل ممکن برسه و آزاردهنده نباشه. وقتی هم دما میره از یه حد بالاتر روشن میشه. دمای ۷۰ هم برای این GPU زیر بار خیلی خوبه.
به نظر منم مدارهای تغذیه رو طوری طراحی کردن که هم مصرف پایین تر بیاد و هم نویز اضافی ایجاد نشه.
ولی چون تاحالا ندیده بودم خواستم مطمئن بشم برای بقیه هم همینطوریه یا نه.

دمای 70 برای اوج اوجه بارشه. وقتی با نرم افزار PassMark PerformanceTest روی آخرین جزئیات و تو رزولوشن بالا تست گرفتم به این عدد رسید.
اینم نتیجه تست.
https://s4.uupload.ir/files/benchmark_8jlv.png

این نرم افزار تست خیلی خفنه تقریبآ همه چیز رو به 70 روش سامورایی تست گرفت. نسخه کرک شده اش هم تو Soft98 میتویند دانلود کنید.

من که از سیستم راضیم. 5 ثانیه ای ویندوز بالا میاد. 10 ثانیه ای سنگین نرین پروژه After effect ران میشه!
به نظر من که این سیستم ارزش خرید داره و امتحانش رو پس داده.

اسم قطعاتش رو تو این پست گذاشتم. خواستید سیستم جمع کنید حتما به این پست نگاه کنید.

مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
دوستان کارت 3060ti gaming x وقتی که داخل بازی نیستی و کار سنگینی با سیستم نداری فن هاش خاموش هستن و کلا بدنه بالای کارت موقع بازی با وجود کارکرد فنها خیلی داغ هست آیا این حرارت طبیعیه ؟ با برنامه هم دما رو چک میکنم عادی هست ولی بدنه خیلی گرم میشه که نمیشه حتی دستت رو زیاد نگه داری رو بالای کارت

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
دوستان کارت 3060ti gaming x وقتی که داخل بازی نیستی و کار سنگینی با سیستم نداری فن هاش خاموش هستن و کلا بدنه بالای کارت موقع بازی با وجود کارکرد فنها خیلی داغ هست آیا این حرارت طبیعیه ؟ با برنامه هم دما رو چک میکنم عادی هست ولی بدنه خیلی گرم میشه که نمیشه حتی دستت رو زیاد نگه داری رو بالای کارت
مشکلی نیست دوست عزیز. تا دما به محدوده تعیینی توسط سازنده نرسه فن روشن نمیشه. دمای کارت هم توی بازی میتونه بین ۶۰ تا ۷۰ باشه و حتی بالاتر برای همین گرما طبیعی هست. کافیه با یک نرم افزار مناسب دما رو چک کنید و اگه غیر عادی یود کارت یا کولینگ مشکلی داره ولی اگه تا رنج زیر ۸۰ درجه بود بنظرم طبیعی هست.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بهتره که اولا به کارت مدام دست نزنید ممکنه الکتریسته ساکن داشته باشید کارت رو نابود کنید

بعدشم دمای 50 درجه یا بیشتر برای دست انسان که دماش تقریبی 30 هست زیاده طبیعیه که بسوزید
دمای کارت هم که چک می کنید دمای هات استپاتشم با gpu-z همیشه تست کنید معمولا حدود 15 درجه بیشتره
اگر دو فنه هست کارت دمای مکس کارتتون توی بازی هایی که از کل توان 220 واتیش مصرف می کنه حدود 70 باید باشه با سرعت فن 1800 ار پی ام البته به وضعیت کیس دما می تونه بالاترم باشه پایین ترم ممکنه باشه کمی

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
برای دمای کارت برنامه HWinfo رو نصب کنید تو قسمت gpu ، سه تا سنسور دما نشون میده اون سه عدد رو اینجا اعلام کنید اگر غیرعادی باشه دوستان راهنمایی میکنن.
به برند کارت اعتماد نکنید مثلا پیش اومده که مدل سه فن 3060ti گیگابایت از ترمال پدهای داغون روی کارت استفاده کرده و دمای هات اسپات کارت آکبند تا 97 درجه هم رفته. دمای هات اسپات و دمای vram خیلی مهمن و باید مانیتور بشن.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,793
نام
حامد
برای دمای کارت برنامه HWinfo رو نصب کنید تو قسمت gpu ، سه تا سنسور دما نشون میده اون سه عدد رو اینجا اعلام کنید اگر غیرعادی باشه دوستان راهنمایی میکنن.
به برند کارت اعتماد نکنید مثلا پیش اومده که مدل سه فن 3060ti گیگابایت از ترمال پدهای داغون روی کارت استفاده کرده و دمای هات اسپات کارت آکبند تا 97 درجه هم رفته. دمای هات اسپات و دمای vram خیلی مهمن و باید مانیتور بشن.
کارت های انویدیا فکر کنم سنسور دمای vram نداشته باشه.
یادمه قبلا با کارت 580 دمای vram رو هم میدیدم.
ولی با کارت انویدیا اینو نداره. فقط هات اسپات و gpu

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,042
نام
علی
کارت های انویدیا فکر کنم سنسور دمای vram نداشته باشه.
یادمه قبلا با کارت 580 دمای vram رو هم میدیدم.
ولی با کارت انویدیا اینو نداره. فقط هات اسپات و gpu
درود
بله درسته ولی از سری 3070ti که از ddr6x استفاده میشه این امکان وجود داره

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
از راهنمایی دوستان ممنونم کارت قبلی من ۱۰۶۰ گیگا بود ولی اینقدر داغ نمیشود بدنه کارت از برنامه استفاده میکنم و دماش رو اینجا اعلام میکنم

• Like
Reactions: jetalpha

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
سلام

من قبلا فکر میکردم تو یه بازی این مشکل رو دارم ولی دیروز با دانلود یه بازی دیگه این موضوع بیشتر برام اشکار شد. من وقتی داخل بازی موس رو آروم از یک نقطه به نقطه ای دیگه میکشم حرکت اصلا نرم نیست و کاملا با تکون های بسیار ریز ولی کاملا قابل فهم این حرکت رو بازی اعمال میشه. برای اطمینان بیشتر کنترلر رو به پی سی وصل کردم و دقیقا اون جابجایی رو با آنالوگ امتحان کردم و هیچگونه خبری از اون لرزش ها نبود و کاملا به اصطلاح smooth حرکت رو انجام میداد.

با دو تا موس گیمینگ امتحان کردم ولی هر دو این مشکل رو دارند. dpi رو ۶۰۰ و ریپورت ریت رو هم ۱۰۰۰ هرتز امتحان کردم و هم ۵۰۰ ولی همون مشکل پابرجاست.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند چون رو انجام بازی تاثیر میزاره و به مرور باعث سردرد میشه .

عذر خواهی بابت کمی اف تاپیک شدن.

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
سلام

من قبلا فکر میکردم تو یه بازی این مشکل رو دارم ولی دیروز با دانلود یه بازی دیگه این موضوع بیشتر برام اشکار شد. من وقتی داخل بازی موس رو آروم از یک نقطه به نقطه ای دیگه میکشم حرکت اصلا نرم نیست و کاملا با تکون های بسیار ریز ولی کاملا قابل فهم این حرکت رو بازی اعمال میشه. برای اطمینان بیشتر کنترلر رو به پی سی وصل کردم و دقیقا اون جابجایی رو با آنالوگ امتحان کردم و هیچگونه خبری از اون لرزش ها نبود و کاملا به اصطلاح smooth حرکت رو انجام میداد.

با دو تا موس گیمینگ امتحان کردم ولی هر دو این مشکل رو دارند. dpi رو ۶۰۰ و ریپورت ریت رو هم ۱۰۰۰ هرتز امتحان کردم و هم ۵۰۰ ولی همون مشکل پابرجاست.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند چون رو انجام بازی تاثیر میزاره و به مرور باعث سردرد میشه .

1.چک کردن لیزر موس (واسه من هر از گاهی مو بوده از جلوی چشمش! برمیدارم :D )
2.چک کردن صابونی موس
3.چک کردن پد موس
چون میگی 2 تا موس گزینه 3 صحیح میباشد.
اگر پد دیگه داری با اون چک کن در کل یک پارچه نمدار کن رو پد بکش تمیز شه.

• Like
Reactions: ZEN 2

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
سلام

مطمئنی mouse acceleration رو توی ویندوز تیکش رو برداشتی؟

• Like
Reactions: ZEN 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر