تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم یکمی که میگزره یکی از فنای کامپیوتر مثل جاروبرقی صدا میکنه قبلا اینطوری نبود
سرعت جی پی یو من بالاست باسه همینه اون صدای جاروبرقی مانند؟
چکارش کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنین

Attachments

• Screenshot 2021-05-02 200358.png
    Screenshot 2021-05-02 200358.png
    43.4 KB · مشاهده: 11

iiAmAqua

کاربر سایت
Dec 13, 2014
571
نام
Yashar
من کارت rx580 دارم که dp 1.4 هست رو با کابل dp 1.2 به مانیتورم که dp 1.2 هست وصل کردم و تصویر نداره ولی موقع بوت و داخل بایوس تصویر داره حالا اگه dp 1.4 وصل کنم درست میشه یا مشکل از جای دیگست؟

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
616
چند وقتی هست که لپ تاپم خاموش شده و روشن نمیشه حتی با زدن شارژر.از حدود چند هفته قبل تر هم گاهی اوقات خود به خود خاموش میشد و وقتی شارژر را هم میزدم تا ۴۰ یا ۵۰ درصد بیشتر شارژ نمیکرد و وقتی هم که از شارژ میکندمش عدد کمتری را نشان میداد . میشه لطفا راهنمایی کنید که ببینم مشکل از کجاست ؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
چند وقتی هست که لپ تاپم خاموش شده و روشن نمیشه حتی با زدن شارژر.از حدود چند هفته قبل تر هم گاهی اوقات خود به خود خاموش میشد و وقتی شارژر را هم میزدم تا ۴۰ یا ۵۰ درصد بیشتر شارژ نمیکرد و وقتی هم که از شارژ میکندمش عدد کمتری را نشان میداد . میشه لطفا راهنمایی کنید که ببینم مشکل از کجاست ؟
اینو در حد کمک معمولی در نظر بگیر چون شاید اشتباه کنم.
اگه بدون باتری هم روشن نمیشه یا چراغ دکمه پاور روشن نمیشه شاید بایوس سوخته که هزینه بالایی میطلبه.
فقط باید ببری تعمیرکار

من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم یکمی که میگزره یکی از فنای کامپیوتر مثل جاروبرقی صدا میکنه قبلا اینطوری نبود
سرعت جی پی یو من بالاست باسه همینه اون صدای جاروبرقی مانند؟
چکارش کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنین

از روی گیمینگ مود برشدار بزار سایلنت یا نرمال ببین چی میشه. و اینکار رو هم اگه میشه از توی بایوس انجام بده نه با نرم افزار

• Like
Reactions: dizzy

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
دوستان یه سوالی داشتم. من مادربرد B450 دارم با پردازنده رایزن 3100 مشکلی که دارم اینه که کارت صدای ماردبرد از وقتی پردازنده رو عوض کردم از کار افتاده! قبلا با 1300 کارت صدا کار میکرد نمیدونم چرا با تعویض پردازنده از کار افتاد. احتمال اینکه کارت صدای انبرد سوخته باشه هست؟ موقع نصب درایور جدید Realtek کلا سیستم بلو اسکرین میده و ریستارت میشه. یا اینکه خود پردازنده یه ایرادی داره!؟
فعلا صدا رو از طریق کارت گرافیک دریافت میکنم، ولی جک‌ها هیچکدوم کار نمیکنن. بایوس ماردبرد آپدیت شده و فعال بودن آودیو از داخل بایوس هم چک شده.

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان یه سوالی داشتم. من مادربرد B450 دارم با پردازنده رایزن 3100 مشکلی که دارم اینه که کارت صدای ماردبرد از وقتی پردازنده رو عوض کردم از کار افتاده! قبلا با 1300 کارت صدا کار میکرد نمیدونم چرا با تعویض پردازنده از کار افتاد. احتمال اینکه کارت صدای انبرد سوخته باشه هست؟ موقع نصب درایور جدید Realtek کلا سیستم بلو اسکرین میده و ریستارت میشه. یا اینکه خود پردازنده یه ایرادی داره!؟
فعلا صدا رو از طریق کارت گرافیک دریافت میکنم، ولی جک‌ها هیچکدوم کار نمیکنن. بایوس ماردبرد آپدیت شده و فعال بودن آودیو از داخل بایوس هم چک شده.
میتونی یبار cpuبرداری دوباره نصب کنی شاید درست بشه..تو اینتل اختمال کج شدن سوکت زیاده اما amd خیلی کمه

• Like
Reactions: jetalpha

delux2

کاربر سایت
Mar 9, 2021
120
دوستان گل دستم به دامنتون هر کار سنگینی با لبتتاب میکنم مث گیم فیلم ۴k بعد ۵ دقیقه چنان گرم می‌کنه هنگ می‌کنه یک خطوط سبز هم بالاش ظاهر میشه تعمیراتی میگه کارت گرافیکت نیم بند شده rtx 2060 sسیلکون تازه و تمیز کاری هم شده

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان گل دستم به دامنتون هر کار سنگینی با لبتتاب میکنم مث گیم فیلم ۴k بعد ۵ دقیقه چنان گرم می‌کنه هنگ می‌کنه یک خطوط سبز هم بالاش ظاهر میشه تعمیراتی میگه کارت گرافیکت نیم بند شده rtx 2060 sسیلکون تازه و تمیز کاری هم شده
گارانتی داره؟
در صورت نداشتن گارانتی بهتره با نمایندگیش در مورد مشکلش صحبت کنید تا در صورت قبول کردن مبلغ بفرستید براشون
مدل لپتاپ؟
به نظرم برای گیم و رندر سیستم بهتر هست حتی بهترین لپتاپ های گیمینگ هم به مشکل میخورن

• Like
Reactions: delux2

delux2

کاربر سایت
Mar 9, 2021
120
گارانتی داره؟
در صورت نداشتن گارانتی بهتره با نمایندگیش در مورد مشکلش صحبت کنید تا در صورت قبول کردن مبلغ بفرستید براشون
مدل لپتاپ؟
به نظرم برای گیم و رندر سیستم بهتر هست حتی بهترین لپتاپ های گیمینگ هم به مشکل میخورن
Rog strix g731gv اتفاقا نمایندگی میگه من هیچ تضمینی نمی‌دم! ای خدا من ابتاب رو برای ده سال گیمینگ خریده بودم حداکثر سه ساعت میزدم میشه کارت گرافیکشو عوض کرد؟

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
368
وصلش کن به یک نمایشگر دیگه اونجا هم تست کن. شاید مشکل از صفحه نمایش لبتاب باشه

درایور آپدیت کن

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
وصلش کن به یک نمایشگر دیگه اونجا هم تست کن. شاید مشکل از صفحه نمایش لبتاب باشه

درایور آپدیت کن
Rog strix g731gv اتفاقا نمایندگی میگه من هیچ تضمینی نمی‌دم! ای خدا من ابتاب رو برای ده سال گیمینگ خریده بودم حداکثر سه ساعت میزدم میشه کارت گرافیکشو عوض کرد؟
افتربرنر نصب کنید ببینید وقتی صفحه قاطی میکنه دمای گرافیک تا چقدر رسیده
به نظرم بفروشش یکم پول روش بزار سیستم جمع کن ..بخوای اینو تعمیر یا ریبالش کنی بعد مدتی باز همین وضعه داری

• Like
Reactions: delux2

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
سلام ...
ببخشید تایپک اشتباهی برای پرسیدن هست ولی نمیدونستم کجا بپرسم .
عکس رو ببینید ... نصف اسم فایل ها بیرون صفحه هست ... این فقط روی دستاپ نیست تو بازی هم حتی همینطوریه .
راستی روی مانیتور بازی نمیکنم روی تلویزیون هست " گفتم شاید مشکل از اینه چون روی مانیتور اینطوری نیست " ... روی تلویزیون بازی میکنم چون صفحه بزرگتره .
ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری مشکلو حل کنم .

Attachments

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    464 KB · مشاهده: 26

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام ...
ببخشید تایپک اشتباهی برای پرسیدن هست ولی نمیدونستم کجا بپرسم .
عکس رو ببینید ... نصف اسم فایل ها بیرون صفحه هست ... این فقط روی دستاپ نیست تو بازی هم حتی همینطوریه .
راستی روی مانیتور بازی نمیکنم روی تلویزیون هست " گفتم شاید مشکل از اینه چون روی مانیتور اینطوری نیست " ... روی تلویزیون بازی میکنم چون صفحه بزرگتره .
ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری مشکلو حل کنم .
باید عکس با گوشی میگرفتید نه اینکه با سیستم اسکرین شات بگیرید بگید مشکل اینه...با تنظیمات رزولشن گرافیک و tv ور بروید درست میشود

babak12

کاربر سایت
May 13, 2007
464
نام
بابک
با سلام
اساتید لطفا راهنمایی کنید
مشکلی که پیش امده به این صورته که حدود دو هفته پیش وسط بازی اول صفحه مانیتور سیاه شد بعد کییبورد و موس هم از کار افتاد تا مجبور شدم ریسیت کنم بعدش با فاصله زمانی مختلف ( نیم ساعت - یک ساعت - حتی 10 ساعت ) این اتفاق افتاد . اول فکر کردم ایراد کارت گرافیک . یه کارت دیگه انداختم همینطور شد دوباره بعد اومدم مادربورد و رم و سی پی یو رو عوض کردم بازم همینطوره ؟؟؟ به نظرتون از چیه ؟؟ به غیر از پاور و هارد بقیه رو عوض کردم نشد ؟؟؟ ممنون میشم راهنمای کنید اعصاب داغون شده . ممنون

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اینجا کسی تعمیرکار داریم از دسته سر در بیاره؟
من دسته xbox 1 دارم تریگر راستش فقط نصفه کار میکنه، ینی ظاهرش هیچ مشکلی نداره اما input فقط تا نصفه میده، مثلا تو بازی های ریسینگ نیم گاز میشه فقط.
اینم عکس از نرم افزار تستر:

Controller broke.jpg
ازین پیچ گوشتی های ستاره ای هم ندارم، اصلا چیزی هست که خودم بتونم درست کنم بنظرتون؟
تنها کاری که کردم الکل پاشیدم داخل همون قسمت تریگر و هیچ فایده ای نداشت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر