تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,649
نام
iMAN
دوستان یه سیستم داریم با مشخصات زیر :
CPU I7 4770 ( 4790 ) مدل اینو دقیق یادم نیست ولی یکی ازاین دوتا بود
Ram 2*8GB DDR4
MB Asus Z97
VGA Geforce GTX 780 Ti 4GB
مشکل اینه که موقع sleep شدن سیستم ، وقتی سیستم رو میخایم بیاریم بالا ، دیگه بالا نمیاد . کیس روشن میشه ولی تصویر نمیاد . بعد از چندبار زدت اینتر یا اسپیس بلو اسکرین میده . ویندوزم عوض کردیم .ویندوز 10 که رو چنتا سیستم تست کرده بودیم و مشکلی نداشت نصب کریم بدون مشکل نصب شد . سیستم هم از نظر ویروس و اینا پاکه پاکه. ایراد از چی میتونه باشه ؟ کارت گرافیک هم اکیه و باش بازی میکنه طرف. کارت مشکل داره یا اسلات روی مادربورد ؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان یه سیستم داریم با مشخصات زیر :
CPU I7 4770 ( 4790 ) مدل اینو دقیق یادم نیست ولی یکی ازاین دوتا بود
Ram 2*8GB DDR4
MB Asus Z97
VGA Geforce GTX 780 Ti 4GB
مشکل اینه که موقع sleep شدن سیستم ، وقتی سیستم رو میخایم بیاریم بالا ، دیگه بالا نمیاد . کیس روشن میشه ولی تصویر نمیاد . بعد از چندبار زدت اینتر یا اسپیس بلو اسکرین میده . ویندوزم عوض کردیم .ویندوز 10 که رو چنتا سیستم تست کرده بودیم و مشکلی نداشت نصب کریم بدون مشکل نصب شد . سیستم هم از نظر ویروس و اینا پاکه پاکه. ایراد از چی میتونه باشه ؟ کارت گرافیک هم اکیه و باش بازی میکنه طرف. کارت مشکل داره یا اسلات روی مادربورد ؟
بایوس آپدیته؟

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام خدمت دوستان عزیز و اقا فرشید گل

بنده یه لپ تاپ hp pavilion خریدم که ویندوز 10 home اورجینال به صورت پیش فرض روش نصبه و متاسفانه دیروز حین استفاده از یه نرم افزار ویندوز به مشکل خورد (ssd فرمت شد) حالا چطور می تونم key اورجینال ویندوز رو پیدا کنم؟

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
مربوط به تاپیک سخت‌افزار نمیشه، اما با دونستن این که ویندوزتون از چه نوعی بوده میشه راهکار متفاوتی برای برگردوندن لایسنس در پیش گرفت. اگر نسخه OEM باشه که ممکنه با نصب و شناسایی ویندوز خودش اکتیو بشه به صورت خودکار، چون از بایوس میخونه. اگر نسخه دیجیتال بوده که فقط کافیه ویندوز رو با کلیدی که از روی پارتیشن ریکاوری پیدا میکنید اکتیو کنید. بعضی نسخه ها هم به اکانت مایکروسافت متصل هستند و وقتی با اون اکانت توی ویندوز جدید لاگین بشید، به طور خودکار ویندوز رو اکتیو می‌کنه.
ممنون از راهنمایی و ببخشید که اینجا پرسیدم.
پ ن : تست زدم بعد از نصب ویندوز خودش به صورت خودکار اکتیو شد.

• Like
Reactions: farzad_angel

pouyamahmoudi

کاربر سایت
Apr 23, 2014
10
سلام. وقت بخیر.
هنگام کار با سیستم با خطای صفحه آبی مواجه شدم و بعد از اینکه سیستم ریستارت شد درایور کارت گرافیک کار نکرد و خطوط افقی قرمز رنگ روی صفحه نمایش داده شد که در تصاویر پیوست مشخص هستند.
درایور کارت گرافیک را با نرم‌افزار DDU در حالت Safe Mode حذف کردم و بعد یک‌بار به صورت خودکار (از طریق فایل نصبی) و یک‌بار به صورت دستی (از طریق Device Manager) نصب کردم.
در حالت نصب خودکار صفحه سیاه شد و هر چقدر صبر کردم تصویر نداد تا اینکه مجبور شدم ریستارت کنم و دیدم همچنان مشکل حل نشده. در حالت نصب دستی صفحه سیاه نشد اما درایور بعد از نصب عمل نمی‌کرد.
چون این خطوط افقی قرمز رنگ را در محیط BIOS ندیدم حدس زدم مشکل از ویندوز باشه و به همین خاطر از ویندوز 10 رفتم به ویندوز 8 و آخرین نسخه درایور را دانلود و نصب کردم اما باز هم مشکل حل نشد.
با مانتیور و کابل دیگه هم امتحان کردم اما همچنان همین مشکل وجود داشت. کارت گرافیکی که مشکل داشت یعنی ZOTAC GTX 465 را خارج کردم و با کارت گرافیک سیستم دیگه که Hynix GT 520 بود جایگزین کردم.
با کارت گرافیک جایگزین مشکل کامل حل شد و درایور هم بدون خطا نصب شد. برای کارت گرافیک معیوب چه مشکلی پیش اومده؟ چطور میشه تعمیرش کرد و هزینش حداکثر چقدر میشه؟
لطفاً راهنمایی کنید.

Attachments

• GPU Red Lines 1.jpg
    GPU Red Lines 1.jpg
    379.4 KB · مشاهده: 19
  • GPU Red Lines 2.jpg
    GPU Red Lines 2.jpg
    611.4 KB · مشاهده: 19
  • GPU Red Lines 3.jpg
    GPU Red Lines 3.jpg
    905.2 KB · مشاهده: 18
  • GPU Red Lines 4.jpg
    GPU Red Lines 4.jpg
    752.2 KB · مشاهده: 18

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
یک دستی به کارت بزن یا حتی بدنه کیس اگه بیش از حد نرمال داغه مشکل از خنک کننده کارت ـه

اگه نقطه ذوبی چیزی میبینی نهایت دیگه برات هیت بزنن

این کارت هاهم دیگه عمرشون به سر رسیده

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
وقتی خطوط قرمز رنگ افقی یا عمودی روی صفحه شکل می گیره معمولا بخاطر داغ شدن مداوم GPUــه و به ندرت قابل تعمیره و اینطور بگم که قابل تعمیر نیست، همونطور که در پست قبلی اشاره شد بخاطر درست کار نکردن خنک کننده یا سیلیکون خشک شده پردازندست، انقدر دما بالا می ره که هر دفعه شما از سیستم استفاده می کنی به یک قسمت آسیب می زنه، مقدار آسیب به مرور زمان انقدر بالا میره که رنگ برد رو هم تغییر می ده و در نهایت این اتفاق میوفته. بیخیالش شو

pouyamahmoudi

کاربر سایت
Apr 23, 2014
10
یک دستی به کارت بزن یا حتی بدنه کیس اگه بیش از حد نرمال داغه مشکل از خنک کننده کارت ـه

اگه نقطه ذوبی چیزی میبینی نهایت دیگه برات هیت بزنن

این کارت هاهم دیگه عمرشون به سر رسیده
چک کردم و داغ نبودند. اطلاع دارید هزینه تعمیرش حداکثر چقدر میشه؟

وقتی خطوط قرمز رنگ افقی یا عمودی روی صفحه شکل می گیره معمولا بخاطر داغ شدن مداوم GPUــه و به ندرت قابل تعمیره و اینطور بگم که قابل تعمیر نیست، همونطور که در پست قبلی اشاره شد بخاطر درست کار نکردن خنک کننده یا سیلیکون خشک شده پردازندست، انقدر دما بالا می ره که هر دفعه شما از سیستم استفاده می کنی به یک قسمت آسیب می زنه، مقدار آسیب به مرور زمان انقدر بالا میره که رنگ برد رو هم تغییر می ده و در نهایت این اتفاق میوفته. بیخیالش شو
با هیت دادن، ریبال یا ریورک قابل تعمیر هست؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
با هیت دادن، ریبال یا ریورک قابل تعمیر هست؟
تو فروم همساده هم جوابتون رو دادم
این که میگم به فکر قطعه جدیدتر باشید بخاطر مصرف کمتر دمای بهتر و قدرت بیشتر هست سری 400 انودیا بخاری بودن خرج تعمیر این هم از قیمت خود گرافیکتون بیشتره

یدونه سری 10 یا 16 انودیا تهیه کنید

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
هیت که میگم نه این هیتایی که تو ایران با تجهیزات چینی میزنن برد ت هم تاب برمیداره و کارتت موقت چند هفته ای کار میکنه:D

ارزش هزینه نداره کارتی که با دلار هزارتومنی خریده شده و با بادلار 24یی تعمیر بشه

• Like
Reactions: pouyamahmoudi

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر