تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
یک سوال نرم افزاری/سخت افزاری.من لپتاپ رو باز کردم و فن هاش که مشکل داشتن رو تعویض کردم.بعد از بستن همه چی اوکی بود بجز HDD دستگاه که فایل ها و فولدرا رو نشون میداد ولی باز نمیکرد.( ویندوز رو ssd نصبه). بعد از طریق چک هارد خود ویندوز زدم و 7-8 درصد فایلا اومد و بقیه کلا غیب شدن.از آدرس بار هم که میزنم میگه وجود نداره با اینکه هنوز حجمی ک نشون میده عین قبله.کسی میدونه چیجوری میشه وضعیت رو عین اولش کرد؟؟ چون معمولا این نرم افزارهای ریکاوری خیلی پرت و پلا هم پیدا میکنن و من اطلاعاتم زیاد و دسته بندی شده بوده.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,413
دوستان کنترلر Xone قدیمی رو چطور میشه بدون سیم به کامپیوتر وصل کرد؟
تو نت سرچ زدم چیزی نیمد ولی عجیبه چون مال PS4 میشد با یه نرم افزار ساده وصلش کرد.
مال xbox one هیچ راهی نداره بدون سیم وصل کنم؟ (نمیخوام یه میلیون بدم یه اداپتور چسکی :D)

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
با سلام

یکی از دوستان کارت گرافیکش مشکل سخت افزاری پیدا کرده.

وقتی روی سیستم هست سیستم روشن نمیشه و با گرافیک دیگه روشن میشه و مشکلی نداره.

لطفا تعمیر کار مجرب کارت گرافیک معرفی کنید.

توی انجمن یا خارج از انجمن ، کسی که سابقه خوبی داشته باشه.

با تشکر

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
دوستان کنترلر Xone قدیمی رو چطور میشه بدون سیم به کامپیوتر وصل کرد؟
تو نت سرچ زدم چیزی نیمد ولی عجیبه چون مال PS4 میشد با یه نرم افزار ساده وصلش کرد.
مال xbox one هیچ راهی نداره بدون سیم وصل کنم؟ (نمیخوام یه میلیون بدم یه اداپتور چسکی :D)
با سیم وصلش کن خوب ..چیز جدایی نیاز نیست البته باید ویندوز 10 داشته باشی
نوع کابل vga که به مانیتو ر و کارت گرافیک وصله به کیفت تصیری که از مانیتور دیده میشه ربط داره؟
اگه نویز نداری خیر ربطی نداره
یک سوال نرم افزاری/سخت افزاری.من لپتاپ رو باز کردم و فن هاش که مشکل داشتن رو تعویض کردم.بعد از بستن همه چی اوکی بود بجز HDD دستگاه که فایل ها و فولدرا رو نشون میداد ولی باز نمیکرد.( ویندوز رو ssd نصبه). بعد از طریق چک هارد خود ویندوز زدم و 7-8 درصد فایلا اومد و بقیه کلا غیب شدن.از آدرس بار هم که میزنم میگه وجود نداره با اینکه هنوز حجمی ک نشون میده عین قبله.کسی میدونه چیجوری میشه وضعیت رو عین اولش کرد؟؟ چون معمولا این نرم افزارهای ریکاوری خیلی پرت و پلا هم پیدا میکنن و من اطلاعاتم زیاد و دسته بندی شده بوده.
ممکنه در اثر شک برقی اطلاعات پاک شده باشن
از نرم افزار های ریکاوری استفاده کن بغضی وقتا باید چندتا نرم افزار تست کنی

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen
اساتید حافظه من 200 گیگ ssd ـه تقریبا 50-60 گیگ بازی نصب هست نزدیک 10 گیگ هم حالا فیلم، برنامه هم سنگین ترینش فتوشاپ و illustrator هست. چیز دیگه ای نگه نمیدارم ولی نزدیک 100-120 گیگ پر هست !! طبیعی این ؟ :| چطوری میتونم بفهمم چی پر کرده ؟
program file هم تقریبا هر دوتا حجمشون نزدیک به هم هست یکی 24 اینا یکی هم 36 (x86)

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
اساتید حافظه من 200 گیگ ssd ـه تقریبا 50-60 گیگ بازی نصب هست نزدیک 10 گیگ هم حالا فیلم، برنامه هم سنگین ترینش فتوشاپ و illustrator هست. چیز دیگه ای نگه نمیدارم ولی نزدیک 100-120 گیگ پر هست !! طبیعی این ؟ :| چطوری میتونم بفهمم چی پر کرده ؟
program file هم تقریبا هر دوتا حجمشون نزدیک به هم هست یکی 24 اینا یکی هم 36 (x86)
روی ssd تون ویندوز نصب هست ؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,413
دوستان من کنترلر one s رو همیشه با بلوتوث استفاده میکردم
حالا یبار اومدم وصلش کردم به استیم با micro usb (چون بازی Celeste با بلوتوث شناساییش نمیکرد)
الان دیگه کلا عملکرد کنترلر تغییر کرده، دیگه وارد حالتی نمیشه که با بلوتوث کانکتش کنم
چطوری برش گردونم حالت قبلی؟ تو Steam راهی داره با بلوتوث کنترلر رو بشناسه؟

• Like
Reactions: XboxLiveVirus

babak12

کاربر سایت
May 13, 2007
464
نام
بابک
سلام یه دسته بلوتوثی steelserise strutus XL گرفتم هر کار کردم نتونستم راش بندازم نه تو ویندوز 7 نه تو 10
دسته رو بلوتوث به اسم میشناسه ولی بعنوان موس میاردش عکس هم گرفتم کسی راه حلی داره لطفا کمک کنه ممنون .

Attachments

• 1.PNG
    1.PNG
    36.5 KB · مشاهده: 5
  • 2.PNG
    2.PNG
    60.7 KB · مشاهده: 7
  • 3.PNG
    3.PNG
    106.9 KB · مشاهده: 7

SCANIA V8

کاربر سایت
Dec 26, 2008
97
دوستان ویندوز بالا نمیاد و درایو سی به فرمت raw تغییر فرمت داده هر کاری کردم درایو سی فرمت میخواد و حجم کامل درایو سی رو هم نصف نشون میده
درایو سی دو تا هارد ssd هست که رید شده لطفن راهنمایی کنید

Attachments

• photo_2020-12-17_14-42-23.jpg
    photo_2020-12-17_14-42-23.jpg
    39.6 KB · مشاهده: 5
  • photo_2020-12-18_00-30-24.jpg
    photo_2020-12-18_00-30-24.jpg
    97.9 KB · مشاهده: 7
  • photo_2020-12-18_00-30-26.jpg
    photo_2020-12-18_00-30-26.jpg
    86 KB · مشاهده: 6
  • photo_2020-12-18_00-30-32.jpg
    photo_2020-12-18_00-30-32.jpg
    57.2 KB · مشاهده: 6

hooman-za

کاربر سایت
Oct 14, 2011
50
سلام امروز یه هارد یک ترا بلو خریدم با گارنتی اواژنگ ..هارد اکبند از مغازه گرفتم 0 ساعت کارکردشه ولی مشکل اینجاس که حدود 50 دقیقه نصب ویندوز زمان برد !! بعدشم که نصب شد سیستم رو خاموش کردم .امشب که دوباره روشن کردم روی مارک اول گیر میکنه ویندوز ..هارد رو که جدا میکنم بدون مشکل بالا میاد ولی هارد که وصل از مارک اول دیگه جلوتر نمیره حتی تو صفحه بایوس هم نمیره . البته هارد روشن میشه ولی مثل یه ترمز سیستم رو کلا قفل میکنه به نظرتون مشکلش چیه ؟ گارانتی اواژنگ برام تعمیر میکنه یا تعویض به نظرتون ؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,518
دوستان ویندوز بالا نمیاد و درایو سی به فرمت raw تغییر فرمت داده هر کاری کردم درایو سی فرمت میخواد و حجم کامل درایو سی رو هم نصف نشون میده
درایو سی دو تا هارد ssd هست که رید شده لطفن راهنمایی کنید

فک کنم دیر باشه و مشکل رو یجوری حل کرده باشی ...منم مشکل تو رو داشتم و دو تا هارد ssd رو raid0 کردم که روز نشناختشون مجبور شدم تو همون صفحه تنظیمات raid هارد ها رو از روی raid بردارم که فرمت میشدن و دوباره raid کردم .

• Like
Reactions: dizzy

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen
تقریبا 4-5 روز هست که گاهی از داخل لپ تاپ (تقریبا مرکز یکم پایین تر) یک صدای تقی میاد کلا 4 بار این اتفاق افتاد. مشکل سخت افزاری هست یا مثلا صدا چسبی چیزی هست داره باز میشه ؟ :D لپ تاپ 2012 هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر