تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
دوتا جواب کاملا مخالف هم گرفتم
آخرم نفهمیدم چه کنم :D
بزارم رو زمین یا رو میز

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
اتفاقا جواب ها نزدیک هم بود! :D
آقا سعید درست می گن، اگر پاور پائین کیس قرار داره، روی زمین نذار.
پاور کیس من بالاست و مشکلی ندارم.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
بزارم رو زمین یا رو میز
سلام. خیلی مخالف هم نیست. Dr.Trex هم دقت کنی میگه باید سطح زمین تمیز باشه، یعنی کلاً باید دقت کنی ولی شدنیه.
عموماً توصیه نمیکنن رو زمین بذاری، چون بهرحال رو زمین بیشتر گرد و خاک جمع میشه، اینه که برا خودت سخت میشه زود به زود تر باید تمیز کنی همین. بعد مثلاً بعضی کیس ها کفشون جای فن پاور هست هوا رو از کف میکشه داخل ، مستقیماً گرد و خاک رو میکشه داخل خودش در اینصورت،(مال شما نمیدونم چجوریه). اگه نمیخوای دقیقاً روی میز باشه ، بذار روی یه میز عسلی قرص و محکم. من خودم همین کارو کردم.

• Like
Reactions: Dr.Trax

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
بزارم رو زمین یا رو میز

بالا پایین نداره ببین با کدوم راحتی...1 سالی کیس زیر میز بود 2 ماه قبل یکی از هاردها دیتکت نمیشد بردشو باز کردم کنتاکتهاش رطوبت زده بود چرب شده بود با پاک کن و اسپری خشک تمیزش کردم اوکی شد (البته شمال رطوبتش بالاست بالا باشه بهتره سمت شما رو نمیدونم)

• Like
Reactions: saeed_sg

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
بالا پایین نداره ببین با کدوم راحتی...1 سالی کیس زیر میز بود 2 ماه قبل یکی از هاردها دیتکت نمیشد بردشو باز کردم کنتاکتهاش رطوبت زده بود چرب شده بود با پاک کن و اسپری خشک تمیزش کردم اوکی شد (البته شمال رطوبتش بالاست بالا باشه بهتره سمت شما رو نمیدونم)
منم شمالم و چنین خرابی هائی سمت ما بیشتره.
سال هاست در کیسم بازه، فاصله کیس تا سطح زمین به ده سانت هم نمی رسه و اتفاق ناگواری نیوفتاده الحمدالله! :D
این مشکلی که برای شما پیش اومده می تونه دلایل دیگه هم داشته باشه.
به عنوان مثال، دود سیگار و قلیون می تونه وارد فَن کیس بشه و قطعات رو چرب کنه. یا حتی نزدیک بودن به مطبخ. :D بالا بودن بیش از حد گرما و رطوبت باعث خروج مایع های روغنی از قطعات می شه. تهویه نامناسب اتاق باعث مکیده شدن گرد و غبار معلق به داخل کیس می شه.
باید همه چی رو بررسی کرد.

• Like
Reactions: saeed_sg

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
منم شمالم و چنین خرابی هائی سمت ما بیشتره.
سال هاست در کیسم بازه، فاصله کیس تا سطح زمین به ده سانت هم نمی رسه و اتفاق ناگواری نیوفتاده الحمدالله! :D
این مشکلی که برای شما پیش اومده می تونه دلایل دیگه هم داشته باشه.
به عنوان مثال، دود سیگار و قلیون می تونه وارد فَن کیس بشه و قطعات رو چرب کنه. یا حتی نزدیک بودن به مطبخ. :D بالا بودن بیش از حد گرما و رطوبت باعث خروج مایع های روغنی از قطعات می شه. تهویه نامناسب اتاق باعث مکیده شدن گرد و غبار معلق به داخل کیس می شه.
باید همه چی رو بررسی کرد.
پیشنهاد میکنم یبار برد هارد رو باز کنی ببینی وضعیتش چطوره/:)

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
پیشنهاد میکنم یبار برد هارد رو باز کنی ببینی وضعیتش چطوره/:)
هشت-نُه سالی می شه این HDD رو دارم. از این به بعد اگر مشکلی براش پیش بیاد، برای برای کُهولت سنه! :D
بازم می گم، مکان کیس و فعالیتی که شما در اون محیط انجام می دی، تاثیر مستقیم داره!

pes1374

کاربر سایت
Feb 7, 2012
42
نام
Mohammad
سلام
گرافیک rx470 sapphire 4g یکی از دوستان داره تک پورت dvi هست.
صفحه کامپیوتر چه تو حالت عادی یا تو حالت بازی برای یه لحظه حالت شطرنجی میشه.بعدش صفحه سیاه میشه .بعد 3 4 ثانیه اوکی میشه.
مشکل از چی میتونه باشه.تعمیر کار میشناسین ادرس یا شماره ای بدین ازش؟ممنون

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
سلام دوستان عزیز امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.
سیستمم اینه
Intel core i5 5200u
2.2 GHz پایه و حالت بیشینه هم 2.6 GHz
Ram 8gb DDR3
GPU: AMD RADEON R5 M330 2GB
من تا حالا بازی نسل هشت روش نزدم و همش نسل ۶ و ۷ بوده جز NFS Payback که ۳۰ فریم هم میداد البته گاهی افت فریم داشت ولی در حد چند ثانیه اونم یکی دو بار و اغلب ۳۰ فریم رو می‌داد. در حدی که میتونم بگم کلا رو ۳۰ فریم بود.
می‌خوام بدونم دیگه تا چه حد بازی هایی می‌کشه مثلاً تا سال ۲۰۱۵ با ۲۰۱۶ رو می‌کشه؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام دوستان عزیز امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.
سیستمم اینه
Intel core i5 5200u
2.2 GHz پایه و حالت بیشینه هم 2.6 GHz
Ram 8gb DDR3
GPU: AMD RADEON R5 M330 2GB
من تا حالا بازی نسل هشت روش نزدم و همش نسل ۶ و ۷ بوده جز NFS Payback که ۳۰ فریم هم میداد البته گاهی افت فریم داشت ولی در حد چند ثانیه اونم یکی دو بار و اغلب ۳۰ فریم رو می‌داد. در حدی که میتونم بگم کلا رو ۳۰ فریم بود.
می‌خوام بدونم دیگه تا چه حد بازی هایی می‌کشه مثلاً تا سال ۲۰۱۵ با ۲۰۱۶ رو می‌کشه؟
بیچاره لپتاپ
گناه داره بازی نکنید باهاش:-s

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
بیچاره لپتاپ
گناه داره بازی نکنید باهاش:-s
بابا این لپتاپ از اول عمر مبارکش تا حالا پنج تا بازی بیشتر بخودش ندیده
GTA V
Payback
Assassin's Creed 1
Assassin's Creed 2
Assassin's Creed brotherhood
Assassin's Creed Revelations.
با یه دونه اوری که اونم وسطش ول کردم واکترو دیدم.

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
سلام دوستان. من اومدم سیستم رو روشن کنم ارور cpu fan داد. با خاموش کردنش توی قسمت مانیتور درست شد ولی مشکل اینه که دیفالت سرعت فن میره رو ماکسیمم و صدا خیلی زیاد میشه. مشکل از کجاست؟ ممکنه به خاطر خاک گرفتگی باشه؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام دوستان. من اومدم سیستم رو روشن کنم ارور cpu fan داد. با خاموش کردنش توی قسمت مانیتور درست شد ولی مشکل اینه که دیفالت سرعت فن میره رو ماکسیمم و صدا خیلی زیاد میشه. مشکل از کجاست؟ ممکنه به خاطر خاک گرفتگی باشه؟
باز کنید تمیز کنید مشکل پابرجا بود تعویض کنید

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
باز کنید تمیز کنید مشکل پابرجا بود تعویض کنید
سلام داخل qfan control تنظیمات فن اسپید رو اپتیمایز کردم و صدای فن اومد پایین ولی به محض اینکه save and quit میکنم، دوباره دیفالت میره روی full speed! مشکل نرم افزاری نیست؟ مشخصات سی پی یو و مادربرد هم core i7 10700 و z490-a prime هستن

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
فن سی پی یو (همون که تو باکسه؟)
اگه دارید فن باکس رو استفاده میکنید برای این cpu مشکل خود فن هست...یدونه واتر 240 بخرید

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دوستان من یک سوالی دارم!
من کارت گرافیکم چون 5700 هست و یه HDmi داره! الان که یه مادربرد B460 گرفتم با پردازنده 10400! خواستم از خروجی تصویر مادربرد هم تصویر بگیرم! ولی اصلا گرافیک اینتل رو نمیشناسه! درایوشم میخوام نصب کنم میگه شما حداقل مورد نیاز رو ندارید! توی بایوس هم میرم بخش گرافیک اصلا گزینه ای برای گرافیک ثانویه نیست!

کسی میدونه چرا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر