تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام
میخوای دست دوم بخری !؟
عجیبه این همه هزینه شده ولی این سیستم SSD نداره !
دیگه پایینترین سیستم هم بخوای بخری SSD روش نباشه سرعت لود برنامه ها و بازی ها و ویندوز روش خنده داره !

مشکل چیه ؟

ببین اگر فن ها مستقیم به پاور وصل شن روشون کنترلی نیست .
فن سی پی یو که همیشه به مادربرد وصل میشه .
اون سه فن دیگه کیس جاشون روی مادربرد هست ، اگر فن های سیستمت به اونا وصله ازینجا میتونی کنترل کنی کارکردش رو !
فکر کنم اگر بری روی chasis fan کلیک کنی و فنی بهش وصل نباشه ، نشون بده که چیزی بهش وصل نیست و نتونی کانفیگ کنی چیزی رو .
در کل .
دو حالت pwm و dc هست !
اگر سوکت فن 4پین باشه هر دو حالت پشتیبانی میشه . اگر سه پین باشه فقط dc .
صدای ویز میده یکی از فن های واتر کولر اعصابمو خورد کرده دو هفتست گرفتتم

طبیعیه؟ وقتی میزنم رو سر فن صداش میخوابه:D
liquid master 240 pro

از تو BIOS باید XMP روشن کنی تا 3200 ران بشه
الان این 1596 یعنی 3200؟ تو cpuz dram frequency و میزنه 1596

Attachments

• Untitledفغعئغع.jpg
    Untitledفغعئغع.jpg
    66.3 KB · مشاهده: 24
آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
صدای ویز میده یکی از فن های واتر کولر اعصابمو خورد کرده دو هفتست گرفتتم

طبیعیه؟ وقتی میزنم رو سر فن صداش میخوابه:D
liquid master 240 pro

الان این 1596 یعنی 3200؟ تو cpuz dram frequency و میزنه 1596
نه طبیعی که نیست ! بخصوص وقتی میزنی تو سرش درست میشه !

بله . درسته .

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
سلام.
مدتی میشه که صفحه نمایش لپ‌تاپم با این مشکل مواجه شده. (Asus n551vw / IPS 4K) بگیر نگیر داره. گاهی اوقات ۱۰ دقیقه درسته دوباره خراب میشه. یا تو یه زاویه خاصی گاهی اوقات درسته باز خراب میشه بعد مدتی.
پنج‌شنبه بردمش نشون دادم به یکی گفت احتمال زیاد مشکل از lcd باشه. چون اگر از فلت بود با هر تغییر زاویه لولا باید تغییر ایجاد میشد که نمیشه. گفت که باید باز شه بعد چک کنه و اینکه ۳ حالت داره:
  • مشکل از lcd و قابل تعمیر با هزینه ۵۰۰.
  • مشکل lcd و غیرقابل تعمیر و هزنیه تعویض ۱۵۰۰ تا ۲ تومن.
  • مشکل فلت و قابل تعمیر با هزینه ۳۰۰ ۴۰۰.
خواستم بدونم کسی تجریه همچین مشکلی رو داشته؟‌ و اینکه اگر مشکل lcd باشه و تعمیر بشه چقدر احتمال داره که دوباره همین مشکل پیش بیاد؟ چون اگه قرار باشه بعد از ۶ ماه دوباره همین مشکل پیش بیاد ترجیح میدم بیشتر هزینه کنم و کلا عوض شه.

Attachments

• video_2020-06-28_13-13-55.mp4
    547.5 KB · مشاهده: 5

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
دوستان عزیز
من کارت گرافیکم چون سنگین بود و یه حالت افتاده ای پیدا کرده بود یه گرافیک هولدر (براکت)گرفتم براش تا صاف بشه. ولی مشکل عجیبی که داره وقتی براکت رو میزارم دمای گرافیک خیلی میره بالا(در حد 80 درجه) و بدون براکت مشکلی نداره. چک کردم فنهای گرافیک مشکلی نداشتن. مشکل از چیه؟

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
سلام من دو تا هارد ssd دارم رو اولی ویندوز و یه سری اطلاعات هست که نمیخوام پاک شن چیکار کنم این دو تا هارد ادغام بشن؟

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
با سلام به دوستان من یه مشکل با نرم افزار تلویزیون داشتم
اگه جای اشتباهی پرسیدم ببخشید و انتقال بدید
من یه تلویزیون سامسونگ مدل ua55ru7100k دارم با سیستم عامل خود سامسونگ که چیز شکن نداره توی اپ استورش
حالا نمیتونم از سرویس های خارجی استفاده کنم
گفتم شاید مثل پی اس فور بشه با کابل اینترنت چیز شکن رو شیر کرد؟
شما ایده دیگه دارین که کار بکنه؟

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,995
نام
احمد
درورد دوستان
SSD ای دیتا، XPG M2 NAVMe PCIE با سرعت 1800 تا 3000 مگابایت بر ثانیه خریدم اکبند، موقعه کپی کردن فایل داخلش بزور سرعتش تا 70 مگابایت میره، واقعا اعصبام خرابه، یعنی این SSD مشکل داره؟ چرا این قدر سرعتش کمه و در حد هارد دیسک های معمولی هستش؟!!!

این تست رو با این نرم افزار گرفتم نتایجش شد این خواهشا یکی بگه این SSD من مشکلی داره یا نه؟

هر چند هر فایلی رو داخل خود SSD کپی میکنم بازم سرعت همون 70-80 مگابایت هست#:-S

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    2.4 MB · مشاهده: 21
آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,995
نام
احمد
این سیستم رو میشه 12700 قیمت‌گذاری کرد.

اصل کاری رو نگفتید، اونم اینه که SSD روی چه مادربرد و پردازنده‌ای هست، موقع کپی کردن فایل داخلش از کجا به کجا کپی میکنید که سرعت مبدا براش گلوگاه نباشه؟!
توی تستی که گرفتید سرعت SSD برای یه مدل رده پایین NVMe طبیعی هست، مدلش رو هم که نگفتید.

مادربرد مدل بالاتری هست که خوبه
SSD رو ضعیفتر کردید که توصیه نمیشه
گرافیکم همونه

حالا این ده یا 12 تومن بالاتر نمیدونم چجوری محاسبه شده، چون فقط مادربرد، پاور و هارد گرونتر شدن.

SSD رو مادربرد ASUS TUF B360 Pro Gaming WIFI سوار شده، با پورت M2
پردازنده هم : I3 9100 F

اینم مدل SSD
ADATA XPG SX6000 Lite 128GB PCIe Gen3x4 M.2 NVMe 2280 SSD

از HDD به داخل SSD کپی میکنم سرعت نهایتا 70 مگابایت هستش
از SSD به داخل HDD کپی میکنم سرعت تا نصف یک گیگ هستش، بعد از نصف تا 300 مگابایت کاهش داره...

اینم بگم رو جعبه نوشته سرعت خواندن و نوشتن بین 3000 تا 2200، ولی تو اون تستی که گرفتم از اون چیزی که هست کم تره، یعنی SSD مشکلی نداره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
SSD رو مادربرد ASUS TUF B360 Pro Gaming WIFI سوار شده، با پورت M2
پردازنده هم : I3 9100 F

اینم مدل SSD
ADATA XPG SX6000 Lite 128GB PCIe Gen3x4 M.2 NVMe 2280 SSD

از HDD به داخل SSD کپی میکنم سرعت نهایتا 70 مگابایت هستش
از SSD به داخل HDD کپی میکنم سرعت تا نصف یک گیگ هستش، بعد از نصف تا 300 مگابایت کاهش داره...

اینم بگم رو جعبه نوشته سرعت خواندن و نوشتن بین 3000 تا 2200، ولی تو اون تستی که گرفتم از اون چیزی که هست کم تره، یعنی SSD مشکلی نداره؟

به نظرم شما مشکلی با SSD ندارید، فقط با شیوه ی کارکرد ذخیره‌سازها در پی‌سی آشنا نیستید.
وقتی از HDD به SSD کپی می‌کنید این HDD هست که با حداکثر سرعتش (همون 70 مگابایت بر ثانیه) گلوگاه میشه و سرعت خواندن از مبدا هست که سرعت انتقال رو تعیین کرده.
وقتی از SSD به HDD کپی می‌کنید هم سرعت خواندن خیلی بالاست، اما سرعت نوشتن روی HDD هست که گلوگاه میشه و میزان بالای اطلاعات خوانده شده از SSD اول در حافظه بافر میشه تا به سرعت کند HDD برسه.
حتی کپی کردن از SSD به خودش هم نمیتونه ملاک باشه، چون در اون صورت هم عملیات خواندن و نوشتن ترکیبی روی SSD انجام میشه برای یه SSD در این سطح خیلی کنده.
فقط باید از بنچمارکهای معتبر استفاده کنید که خواندن و نوشتن رو مستقل و از رم انجام میدن. ضمن این که مدل 128 گیگی که شما خریدید به علت ظرفیت پایین از مدلهای 250 و 500 گیگی خیلی کندتره در حالت نرمال.

\\|NIMA|////

The provocateur
کاربر سایت
Oct 25, 2008
763
نام
nima
سلام کسی جایی میشناسه .. برای تعمیر موس .. که معتبر باشه و با انصاف ... ؟؟ من یه موس steelseries دارم این scroll wheel اش مشکل پیدا کرده ..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر