تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اینجا کسی تعمیرکار داریم از دسته سر در بیاره؟
من دسته xbox 1 دارم تریگر راستش فقط نصفه کار میکنه، ینی ظاهرش هیچ مشکلی نداره اما input فقط تا نصفه میده، مثلا تو بازی های ریسینگ نیم گاز میشه فقط.
اینم عکس از نرم افزار تستر:

ازین پیچ گوشتی های ستاره ای هم ندارم، اصلا چیزی هست که خودم بتونم درست کنم بنظرتون؟
تنها کاری که کردم الکل پاشیدم داخل همون قسمت تریگر و هیچ فایده ای نداشت

آهنربای داخلش جابجا شده بود خودم درستش کردم، خوشبختانه نیازی نبود کامل باز بشه
واقعا جنسشون بده دسته های Xone نمیدونم چرا بعضیا تعریف میکنن ازش.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام
من مادربردم رو خودم بستم و موقعی که روشن بود اشتباها فن رو زدم به CLRTC و یهو ریست شد
بعد صفحه بایوس اومد و بوت رو انتخاب کردم و وارد ویندوز شدم ولی دوباره که ریستش کردم رفتم تو صفحه بایوس ذخیره که کردم دیگه چیزی بالا نمیاد وقتی روشن میکنم صفحه سیاه میمونه تمام قطعات و فن ها روشن میشن ولی هیچی بالا نمیاد
داغون شد؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
من یکبار همچین کاری کردم تو مادربرد ایسوس CLRTC رو ریست کردم درست شد . ریست BIOS/CMOS هم بهش میگن بعضا

نه داغون نمیشه با همیچن چیزی
چندین بار بایوس رو ریست کردم ،باتری رو در اوردم ،CLRTC رو اتصال دادم ولی نشد یعنی بعد از اتصال یا در اوردن باتری روشن میشه سریع ریست میشه که فکر کنم همین یعنی ریست شدن دیگه درسته؟
چش شده؟

A.Pato7

کاربر سایت
Jul 6, 2011
965
سلام. جدیدا لپ تاپ درحال شارژ وقتی باتری به 100درصد میرسه خود به خود شارژ رو قطع و وصل میکنه. مثلا 5 ثانیه قطع میکنه، 20 ثانیه وصل میشه دوباره، بعد دوباره 5 ثانیه قطع میشه و... همینجور ادامه داره. باتری هم جداشدنی نیست که درش بیارم. فقط هم بعد 100درصد شدن اینجور میشه! مثلا 50 درصد که باشه هیچوقت قطع و وصل نمیشه. چه مرگشه؟ کسی داشته همچین مشکلی؟:Wallbash:

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
درود ،
من دیروز ی M.2 NVME سامسونگ گرفتم .
خواستم ببینم این میزان WRITE / READ براش طبیعیه ؟
کسی از این برند استفاده کرده که تجربه مشابهی داشته باشه ؟

همونطور که تو تصویر دوم میبینید سرعت درگاه PCIE که SSD داخلش قرار گرفته GEN3 X4 هست که برای پردازنده های نسل 6 ام بالاتر از این نمیره .
مشکل بعد اینه که درایور SAMSUNG NVME موقع نصب پیغام خطا میده که دیوایس مورد نظر متصل نیست ! و نصب نمیشه !
احتمالا با نصب درایور کمی افزایش سرعت هم پیدا بشه اما هر کاری کردم نصب نشد که نشد . حتی ویندوز عوض کردم اما نصب نمیشه .

ممنون .

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,680
درود ،
من دیروز ی M.2 NVME سامسونگ گرفتم .
خواستم ببینم این میزان WRITE / READ براش طبیعیه ؟
کسی از این برند استفاده کرده که تجربه مشابهی داشته باشه ؟

همونطور که تو تصویر دوم میبینید سرعت درگاه PCIE که SSD داخلش قرار گرفته GEN3 X4 هست که برای پردازنده های نسل 6 ام بالاتر از این نمیره .
مشکل بعد اینه که درایور SAMSUNG NVME موقع نصب پیغام خطا میده که دیوایس مورد نظر متصل نیست ! و نصب نمیشه !
احتمالا با نصب درایور کمی افزایش سرعت هم پیدا بشه اما هر کاری کردم نصب نشد که نشد . حتی ویندوز عوض کردم اما نصب نمیشه .

ممنون .

مشکلی نداره.نهایت سرعت pcie نسل 3 همینه.اونی که سرعتش 2 برابر این هست 980 pro هست که احتیاج به pcie نسل 4 داره

• Like
Reactions: Annunaki ™

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام من با سیستم جدیدم دوتا مشکل دارم
اول اینکه به نت نمیتونم وصل شم همه درایور مادربرد رو نصب کردم ولی ethernet رو میزنه unidentified network در صورتی که با وای فای گوشیم و کابل usb میتونم وصل بشم
دوم اینکه صدا تو یه بازی خیلی کمه تو یه بازی خیلی زیاده باید با اسپیکر کم و زیاد کنم
این مشکلات رو رو مادربرد قبلیم نداشتم
ممنون

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
سلام من با سیستم جدیدم دوتا مشکل دارم
اول اینکه به نت نمیتونم وصل شم همه درایور مادربرد رو نصب کردم ولی ethernet رو میزنه unidentified network در صورتی که با وای فای گوشیم و کابل usb میتونم وصل بشم
دوم اینکه صدا تو یه بازی خیلی کمه تو یه بازی خیلی زیاده باید با اسپیکر کم و زیاد کنم
این مشکلات رو رو مادربرد قبلیم نداشتم
ممنون
نوع و مدل مادربرد رو بگید !؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اون نمونه های الیت قابل تحمله که گرونن
الیت که اصلا معروفه به خرابی :D

دوستان من گرافیک داخلی لپتاپم Intel HD 520 هست، که طبق سایت خود اینتل باید خروجی 60 فریم در 4K ساپورت کنه
ولی موقعی میزنم به تلوزیون تو رزولوشن 4K بالای سی فریم نمیده و خیلی کند هست دیگه
چندتا کابل هم عوض کردم درست نشد، یعنی اصلا تو تنظیمات ویندوز و خود اینتل بالای 30 فریم نمیاد.

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
asus b460 tuf gaminig

درایور صدا رو با برنامه ddu از داخل safe mode پاک کن .

از داخل SAFE MODE
وارد کنترل پنل بشو قسمت device and printer روی تصویر کیس راست کلیک کن و از منو گزینه device installation setting رو بزن و گزینه yes recommended رو تیک بزن و ok کن . حالا از safe mode خارج شو و وارد ویندوز اصلی بشو گوشی موبال رو وصل کن و از طریق usb tethering به نت وصل شو
وارد بخش setting ویندوز > > > با کلیک روی منوی استارت و کلیک روی علامت چرخ دنده و بعد انتخاب ویندوز آپدیت !
از پایین صفحه ویندوز آپدیت گزینه advance option و از بالای صفحه گزینه recieve update for other microsoft product رو روشن کن و بعد به صفحه اصلی ویندوز آپدیت برگرد و دکمه check for update رو بزن

به این صورت ویندوز خودش بهترین درایور ها رو برای سخت افزارها پیدا و نصب میکنه !
اگر بعد از دانلود و نصب آپدیت ها و ریستارت کردن همچنان مشکل صدا یا unidentify network داشتی کابل LAN رو تعویض کن
و اگر درست نشد مشکل میتونه سخت افزاری باشه !
قبل از همه اینها از داخل بایوس بخش Onboard Device CONFIGURATION مطمئن شو که ONBOARD NETWORK ADAPTER فعال و Enable باشه در غیر اینصورت فعالش کن و بایوس رو ذخیره و مجدد داخل ویندوز تست کن !

• Like
Reactions: hamed00x

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
درایور صدا رو با برنامه ddu از داخل safe mode پاک کن .

از داخل SAFE MODE
وارد کنترل پنل بشو قسمت device and printer روی تصویر کیس راست کلیک کن و از منو گزینه device installation setting رو بزن و گزینه yes recommended رو تیک بزن و ok کن . حالا از safe mode خارج شو و وارد ویندوز اصلی بشو گوشی موبال رو وصل کن و از طریق usb tethering به نت وصل شو
وارد بخش setting ویندوز > > > با کلیک روی منوی استارت و کلیک روی علامت چرخ دنده و بعد انتخاب ویندوز آپدیت !
از پایین صفحه ویندوز آپدیت گزینه advance option و از بالای صفحه گزینه recieve update for other microsoft product رو روشن کن و بعد به صفحه اصلی ویندوز آپدیت برگرد و دکمه check for update رو بزن

به این صورت ویندوز خودش بهترین درایور ها رو برای سخت افزارها پیدا و نصب میکنه !
اگر بعد از دانلود و نصب آپدیت ها و ریستارت کردن همچنان مشکل صدا یا unidentify network داشتی کابل LAN رو تعویض کن
و اگر درست نشد مشکل میتونه سخت افزاری باشه !
قبل از همه اینها از داخل بایوس بخش Onboard Device CONFIGURATION مطمئن شو که ONBOARD NETWORK ADAPTER فعال و Enable باشه در غیر اینصورت فعالش کن و بایوس رو ذخیره و مجدد داخل ویندوز تست کن !
با یه مودم دیگه که wi fi نداره امتحان کردم جواب داد
حالا میترسم این که wi fi داره رو ریست کنم دیگه به صفحه کانفیگ مودم وصل نشه چون اصلا وصل نمیشد

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
سلام دوستان من ویندوزم اشتباها رو HDD نصب شده بود، اومدم با نرم افزار Backup tuner منتقلش کردم به یه درایو که ssd بود
بعد هم از Bios رفتم اون ssd رو انتخاب کردم، الان فک کنم انجام شده چون سرعت سیستم برگشته بحالت قدیم خوب شده
ولی انگار اون ویندوز قبلی هنوز نصبه، رو درایو C هست و روشم لوگو ویندوز هست، نمیذاره هم اون درایو رو format کنم کلا
لطفا راهنمایی بکنید ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر