انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,280

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,767
نام
وحید
نکست‌جن توی اون دوران یکی از قطب‌های صنعت بازی در ایران محسوب می‌شد! :D یعنی فکر کنم رسماً نصف صاحبان X360 توی تهران حداقل یه بار بهش سر زده بودن! هم کارشون خیلی خوب بود، هم خوش اخلاق و مؤدب بودن برعکس خیلی‌ها که همیشه طلبکار هستن. کلاً آدم‌های اهل دلی بودن و مشخص بود که فقط دنبال کاسبی نیستن و واقعاً علاقه دارن به این چیزها. یکی‌شون بود (یادم نیست طاهر یا یکی دیگه) که یه بار دیدم زمان‌های بیکاری بین مراجعه دو مریض (360های منهدم شده) با خودکار برای خودش طراحی می‌کرد و به شدت هم خفن کار می‌کرد و جک جونورهایی شبیه طراحی‌های بلیزارد و اینا می‌کشید. :D
واقعاً دورانی داشتیم با 360. کنسول خیلی خوبی بود، ولی با کیفیت ساخت افتضاح توی سری‌های اول. من که از زمان Atari 2600 و NES و جنسیس تا بعدش PS1/PS2/PSP هیچ‌وقت کنسول‌هام آسیب اساسی ندیده بودن (به جز تعویض آداپتور برای کنسول‌های قدیمی)، دو تا 360 سوزوندم!
اولیش رو عموم از آمریکا فرستاد و توی گمرک هم لطف کردن بازی Saints Row که همراهش بود رو برداشتن و گفتن غیراخلاقیه و نمی‌تونیم بهتون بدیم! :| بازی The Elder Scrolls IV هم که به عموی گرامی سفارش داده بودیم، اشتباهی نسخه پی‌سی رو فرستاد که البته بهتر شد، چون هنوز هم نگهش داشتم! :D
این کنسول بعد از حدود یه سال شهید شد. بعد یه روشی توی اینترنت پیدا کرده بودم که کنسول رو توی حوله و پتو و اینا می‌پیچیدن و احیا می‌شد! :)) با استفاده از همین روش، چند هفته‌ای تونستم زنده‌ش کنم ولی باز می‌مُرد و دوباره پتو پیچ می‌شد و به زندگی برمی‌گشت و بعد از چند روز می‌ترکید و...
عکس‌های زیر مال من نیستن، ولی روش موردنظر رو به خوبی نشون می‌دن. احتمالاً گرمای زیاد باعث می‌شده یه قطعه‌ای به طور موقت با قطعه دیگه جوش بخوره(!) و کنسول یه مدت کار کنه، ولی بعدش دوباره می‌ترکید.

do.php

کنسول دوم بنده الیت بود و اون هم فکر کنم ۱.۵ یا ۲ سال دووم آورد و بعدش به فنا رفت. ولی اون زمان دیگه انقدر قیمت‌ها عالی شده بود که غم و غصه نداشتم و با اینکه کار هم نمی‌کردم، خیلی شیک و راحت با پول توجیبی که جمع کرده بودم رفتم کنسول سوم رو خریدم! یعنی یکی دو روز بعد از اینکه فهمیدم این کنسول دیگه زنده نمی‌شه، بدون دغدغه مالی رفتم توپخونه و کنسول جدید رو خریدم و بعد هم یه دربست گرفتم که ۷،۸ هزار تومن گرفت که اون زمان زیاد بود، ولی حال و حوصله چونه زدن نداشتم و می‌خواستم زودتر برم خونه و با کنسول ور برم. :D خوشبختانه این سومی مشکلی پیدا نکرد و حدود ۵ سال باهاش کلی بازی انجام دادم و آخرش هم فروختمش رفت.
اره اسم اون یکی داداشش طاهر بود کارشون واقعا عالی و مرتب بود امیدوارم هرجا هستند موفق باشن
کلی بازی پلی باکس هم ازشون خریدم که چنتاشون رو برای یادگاری نگه داشتم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,527
نام
امین
چقدر دردامون از مدرسه مشترکه 🙂
سر فرصت منم یه ذکر مصیبت مینویسم 😁

ولی داستان کنسول خریدن هامو بخوام بگم اولین بار همون اتاری بود که یکی از داداشای بزرگم کرایه کرد و بازی هواپیمای معروف و منو برادرزادم که مسخ صفحه شدیم و دیگه تموم دغدغه مون شده بود که کی دوباره اینا کرایه کنن و ما بتونیم نگاه کنیم اون موقع به علت دیکتاتوری موجود تو خانواده اجازه نداشتیم درخواست بازی بدیم 😁
یادم نمیاد چطور ولی یه روز برادر بزرگ ترم اومد و دیدم یه دونه کمودور اورده و بازیاش تو نوار کاست بود تا اونجایی که یادمه ،کلی باهاش خوش گذشت.
بعدش میکرو هدیه بعدی بود که گرفتم و ماریو 🙂
شاد بودم باهاش تا اینکه اتفاقی یه روز توی پارک سگا و مورتال کمبت و دیدم، دیگه هر روز اونجا بودم و کم کم وارد دنیای شرطی زدن و فینیشینگ زدن شدم....
تا اینکه یه روز تو فروشگاه رفاه بود فکر کنم برادرزادم ps1 دیده بود و اومد گفت امین یه دستگاه😁 اومده اسمش سونیه ببینی باورت نمیشه چقدر خوبه.
منم با کله قید مدرسه رو زدم و رفتم ببینم چیه که قشنگ یادمه یه بازی هواپیما بود که ناخودآگاه رفتم پیش طرف که داشت بازی میکرد رو نیمکت نشستم و محو کنسول و دسته و گرافیکش شدم.
رفتم خونه و شروع کردم به گریه و زاری که باید برام بخرید خلاصه بعد از یه هفته جواب داد و ps1 و خربدم.
بعدش ps2 و ps3 و فن 6 اتیشه ps شدم جوری که قید 360 و زدم و کلی کل کل سر سوختن 360 ها که از قضا زد و ps3 فت منم خلاص شد(کارما)😅😁 اونم به مسخره ترین حالت ممکن...
ps4 و ps4 pro رو دیگه خودم خریدم ،تا اینکه یه روز همسرم که میدید چقدر فن بازی درمیارم و رفت و همون روز عرضه یه دونه xbox one s واسم خرید و بعد از تجربه بازی باهاش اون حس تعصب (خریت) منم تموم شد و تعمیم داده شد به خیلی چیزا....
تا اینکه نسل 9 شد و به علت اختلاف زیاد قیمت کنسول ها اول یدونه ایکس باکس سریس ایکس گرفتم و بعدش تصمیم داشتم ps4 pro رو بفروشم روش بزارم ps5 بگیرم که طرف دزد دراومد با فیش جعلی کنسول و ازم دزدیدن و با تاخیر تونستم ps5 و بگیرم.
با اینکه وقتم ازاده ولی خب اون حس و حال بچگی و کلوپ و کل کل هاش یه دنیای دیگه ای بود....
خلاصه لذتی عجیبی داشت بچگی با همه مصیبت هاش😁

آخرین ویرایش:

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
دوستان مرحله ی غواصی کرش مال کدوم نسخش بود؟
اون کالکشنش که روی پلاس هست رو دانلود کردم و دارم بازیش میکنم واسه تجدیدخاطره
اون مرحله غواصیش رو خیلی دوست داشتم :)
کرش ۳

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
images.jpeg-۳.jpg

گیمری توی این دنیا وجود داره که با این عکس خاطره نداشته باشه؟؟
بابای ما زونا گرفته بود(یه بیماری که پشت آدم پر از جوش میشه و به شدت درد میکنه) دکتر گفته بود آقا سر کار نباید بری یه چند روزی باید بشینی خونه
ما هم اون زمان توی خونه سگا داشتیم که دیدم آقا در خونه باز شد بابای ما با یه پلاستیک کلوچه و یه کارتن آبی رنگ اومد تو
من قبلش اصلا نمیدونستم سونی و ps چی هستن اصلا
هم تازه اومد بود هم کلوپ ها هنوز اکثرا سگا داشتن خلاصه بازش کردیم و اولین بازی که توی لنز سونی ۱ ما رفت تکن بود( اون زمان بهش تیکن میگفتیم)
خلاصه اون چند دقیقه که بابام داشت تکن بازی می‌کرد و من تماشا میکردم لذتی داشت که شاید دیگه هیچوقت تجربه نکنم
پشت کارتن کنسول پر از عکس بازی بود شاید نیم ساعت بیشتر فقط به عکس بازی های پشت کارتن دستگاه خیره میشدم نوشته های انگلیسی که هیچی ازش سر در نمیاوردم رو نگاه میکردم
یادمه اسپایرو( اون زمان میگفتن اسپیرو) رو خریدیم قابش چرمی بود یعنی مثل بقیه بازی ها شیشه ای نبود یه قاب چرمی داشت و خدامیدونه چقدر اینو من بازی کردم بابام هم که چند روز خونه بود صبح تا شب نشستیم پای بازی
اما
مامانم تا دلتون بخواد غرغر میکرد
به بابام میگفت چرا خریدی تو آینده بچه رو خراب میکنی خودت موتاد بازی هستی بچه رو داغون میکنی
یعنی نصفه عمر ما با دعوا با ننه مون گذشت که یا دستگاه ها رو جمع میکرد یا به بابام منت میذاشت که تو اینو از درس انداختی =)) =))
نمیدونم کیا مادرشون مثل مامان من بودن ولی مطمئنم خیلی هامون سره بازی کردن فقط چند ساعت دعوا و التماس به مامان مون داشتیم که بذاره بازی کنیم
منم راستش خیلی آدم مودبی نبودم یعنی دیگه کاره به فحش و ... می‌کشید
هیچوقت هم با این اراجیف نمیدونم احترام به بزرگ تر و این چیزا توی کتم نرفت
هنوزم میگم خیلی از ماها رو همین ننه باباها الان به این روز انداختن با اخلاق گندشون
من شخصا ولی خیلی از مادرم زخم زبون خوردم و هیچوقت از دلم نمیره

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,258
نام
یونس
حالا که بحث داغه. فک کنید الان ۳۱ شهریوره و از قضا فردا ۱ مهر مصادف با شنبه هم شده! اوضاع فاکداپ ترین حالن ممکن. ساعت ۵ عصر قسمت آخر کارتونی که کل تابستون پاش بودی پخش شده و خورشید کم کم استارت غروب رو زده. حالا اسپویلر زیر رو باز کن و موسیقی رو گوش کن:

یادش بخیر فوتبالیستها >:D< یادمه بعد از ظهر که مدرسه تعطیل میشد من از توی کلاس تا درخونه رو 4 نعل! میدویدم که به تیتراژش برسم :D حتی منتظر نمی شدم درو واسم باز کنن، از علمک گاز میرفتم بالا می پریدم تو حیاط تا می رسیدیم جلو تلویزیون تیتراژ شروع می شد همونجوری با لباس مدرسه می نشستم پاش یادش بخیر واقعا
ی دفعه ام از لبه دیوار عین ماست پهن شدم کف حیاط دستم شکست :D

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,902
نام
malek
لامصب این جاپونی ها نمیدونم چی به کارتن و پلاستیک این سگا میزدن که حکم کوکایین داشت برامون.یادمه بابام یکی دوماه قبل تابستون برامون خریده بود و قایم کرده بود تا امتحانامون تموم بشه و بعد رو نمایی کنه،ولی بوی پلاستیکش جاش رو لو داد :)
اون حسی که تو بو کردن پلاستیک سگا بودش رو فکر نکنم قویترین مواد مخدر دنیا هم بتونه شبیه سازی کنه

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
979
نام
Ahmad
dsc01520-scaled-1_3603.jpg

صداهای شخصیت های بازی Commandos 2 یادش بخیر
مثلاً Spy همیشه با اون صدای قشنگش میگفت: "That isn't possible"
یا اون بمبر که میگفت "Yes sir" آدم یه حالی بهش دست میداد!
😁😁
Green Beret : Consider it done

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716
اون زمان هنوز فرق بین سگا اورجینال و کلون نمیدونستم البته داداش بزرگ ترم کلوپ داشت .
حدود سال ۷۸ بود یا ۷۹ فقط میکرو سگا تو بورس بود ...اما وجدانی درآمد داشت کلوپ میتونستی در عرض دو هفته با جمع کردن پول کلوپ حتی یکی ps1 بخری. :x
یه بار برای خرید سگا به پاساژ شهرمون رفتیم ..بیشتر بچه هام تو کلوپ عاشق سگا بودن ps1هنوز بورس نبود..
پشت شیشه مغازه چشم به سگا جینیسس پک Sega Genesis Altered Beast افتاد منم فکر کردم شاید این جنس معمولی کارتونش فرق داره خلاصه فروشنده با تعریف زیاد ما رو تسلیم کرد برای خرید.قیمتش حول هوش فکر کنم ۱۵ تومن بود یا بیشتر حتی ریجن کنسول usa بودبعضی از کارتریجهایی که روی سگا معمولی اجرا نمیشد روی اون میومد ..
واقعآ کیفیت ساختش حرف نداشت ..تا همین چند سال پیش داشتمش ولی حیف اینم فروختم ..واقعآ حماقت کردم کاش فقط اینو میزاشتم:-< هنوزم تو فکرشم
سگا دقیقا شبیع عکس زیر بود با یه کارتریج اورجینال:x

Attachments

• ۲۰۲۳۰۴۱۱_۱۵۴۹۲۴.jpg
    ۲۰۲۳۰۴۱۱_۱۵۴۹۲۴.jpg
    236.1 KB · مشاهده: 27
  • ۲۰۲۳۰۴۱۱_۱۵۴۹۰۷.jpg
    ۲۰۲۳۰۴۱۱_۱۵۴۹۰۷.jpg
    463.1 KB · مشاهده: 30

Sina pishdar

کاربر سایت
Mar 17, 2023
234
اون زمان هنوز فرق بین سگا اورجینال و کلون نمیدونستم البته داداش بزرگ ترم کلوپ داشت .
حدود سال ۷۸ بود یا ۷۹ فقط میکرو سگا تو بورس بود ...اما وجدانی درآمد داشت کلوپ میتونستی در عرض دو هفته با جمع کردن پول کلوپ حتی یکی ps1 بخری. :x
یه بار برای خرید سگا به پاساژ شهرمون رفتیم ..بیشتر بچه هام تو کلوپ عاشق سگا بودن ps1هنوز بورس نبود..
پشت شیشه مغازه چشم به سگا جینیسس پک Sega Genesis Altered Beast افتاد منم فکر کردم شاید این جنس معمولی کارتونش فرق داره خلاصه فروشنده با تعریف زیاد ما رو تسلیم کرد برای خرید.قیمتش حول هوش فکر کنم ۱۵ تومن بود یا بیشتر حتی ریجن کنسول usa بودبعضی از کارتریجهایی که روی سگا معمولی اجرا نمیشد روی اون میومد ..
واقعآ کیفیت ساختش حرف نداشت ..تا همین چند سال پیش داشتمش ولی حیف اینم فروختم ..واقعآ حماقت کردم کاش فقط اینو میزاشتم:-< هنوزم تو فکرشم
سگا دقیقا شبیع عکس زیر بود با یه کارتریج اورجینال:x
منم دقیقا همین مدل رو داشتم‌
یکبارم یه دسته ایکس لارج :D براش خریدم دو برابر اندازه دست های خودم بود اصلا نمیتونستم باهاش بازی کنم

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
چه دوران شیرینی بود بازی های دوران نوجوانی و البته الان هم هست ... یادش بخیر اهنگ بنیامین میذاشتم میرفتم سایت بازی کده (اگر اشتباه نکنم همین اسم بود تم سیاهی هم داشت) نقد ها رو صد بار می خوندم کیف می کردم ! روزنامه کلیک یکشنبه ها با قلم طه رسولی معرکه بود ! میدونید اون زمان برای من خواندن راهنمای بازی هایی که کنسولشون رو نداشتم حکایت دیدن استریمرهای امروزی هست کلی کیف میداد (الان هنوز دوست دارم راهنمای بازی های ps1 رو بخونم با اینکه بازی نمی کنم اما از استریم هیچوقت دیدنش لذت نبردم). جمعه ها میرفتم دکه روزنامه منتظر که دنیای بازی رو بگیریم ... عجب احوالی داشت. کتاب های لوحه خانه هم معرکه بود تازگی یکدونه یادگاری خریدم از این کتاب های قدیمی... از دوبله های دارینوس دیگه نگم به ویژه مافیا :D اون زمان فوق العاده بود شور و نشاط اعضای انجمن متاسفانه روز به روز بدتر شد الان رسما کسی نیست ما هم چند تا پیرمردیم که خاطرات مرور می کنیم 8->8->

یک چیز خنده دار و البته تاسف ناکی که اوایل شروع بازی سنتر دیدم تو انجمن نمی دونم کدوم کاربری اومده بود در بخش خارج از تاپیک داستان های پو*ن میذاشت:D واقعا ضایع بود کسی یادش هست همچین چیزی رو ؟؟

67.jpg 10558887_1608995901_245.jpg یسشیسش.jpg یسشیشیسش.jpg

آخرین ویرایش:

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716
منم دقیقا همین مدل رو داشتم‌
یکبارم یه دسته ایکس لارج :D براش خریدم دو برابر اندازه دست های خودم بود اصلا نمیتونستم باهاش بازی کنم
ولی زد حال ترین دستها همین ۳ دگمه ها بود ..بزرگ بدقلق زودم خراب میشدن ..اون زمانم کم بود دسته ۶ دگمه ..ماهم بیشتر واسه چند تا بازی ۶دگمه خریدیم comix zone و Mortal Kombat با فوتبال و Street of rage همینم بیشتر بازی نمیکردن بچه ها تو کلوپ .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر