امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,696
نام
امیر
خب من اخیرا دوتا از عناوین PS5 رو تموم کردم و به ترتیب نمره میدم.

Horizon Forbidden West
اجندا فم و biased نسخه اول رو بذاریم کنار, نسخه اول بسیار اورریتد بود. با توجه به متای نزدیک به نسخه اول جزو انتخاب های اولم برای بازی کردن نبود ولی چون PS5 ی که گیرم اومد باندل بازی بود گفتم یه تن بزنم ببینم چطوره.
غیر از داستان، از همه لحاظ سوپرایز شدم.
مثبت
+ گرافیک بی نظیر
+ کوئست های متنوع
+ گیم پلی لذت بخش
+ طراحی جالب مکانیزم ربات ها
+ طراحی هنری قوی
+ پیشرفت مبارزات نزدیک
+ موشن کپچر حرفه ای
+ سایلنز
منفی
- ای لوی 🤢
- شخصیت پردازی مقوا
- پلات بشدت ساده و قابل پیشبینی
بازی بسیار برام لذت بخش بود مخصوصا چلنج هاش ولی بی حس بودن بازی هنوز برطرف نشده. مشکل از موشن کپچر نیست مشکل از شخصیت یک بعدی ای لوی و دوستانش هست. همیشه حق با ایلوی هست. همیشه نیتش خوبه و بعد انسانی نداره. بیشتر سعی گوریلا در ساختن شخصیت منجی و مقدس هست.

امتیاز ۹/۱۰
==============================

God of War Ragnarök
عملا مورد انتظار ترین بازی سال برای من بود روز اول رفتم تو کارش.
مثبت
+ طراحی گیم پلی بسیار قوی
+ پیشرفت چشمگیر باس بتل ها و تنوع مینی باسها نسبت به نسخه قبل
+ داستان سرایی بسیار قوی
+ گرافیک فنی خارق العاده. قشنگ این بازی CGبود
+ طراحی هنری بسیار زیبا
+ صداگذاری بسیار قوی
+ دیالوگهای ماندگار
+ ساید کوئستها
+ اودین 😍
منفی
- اکثر مراحل Loki کیفیت کمتری نسبت به سایر مراحل دارن
- پایان بازی میتونست pacing بهتری داشته باشه
من هیچوقت نسخه ۲۰۱۸ رو حتی جزو بهترین GOWها نمیدونم چه برسه به شاهکار! اون بازی واقعا نسبت به رگنوراک لخته ولیییی عملا با GOW Ragnarok زندگی کردم! این حس رو هر چند سال یک بار با یک بازی تجربه میکنی. این تعریف شاهکاره برای من. قطعا توی top 5 تمام دروان من کنار GOW2 قرار داره.
If it frightens you then you MUST do it.

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,034
نام
نیما
The Callisto Protocol --------------- 6

+ گرافیک و انیمیشن‌های فوق‌العاده
+ Level Design کلاسیک
+ صداگذاری عالی

- بالانس نبودن و عدم استفاده بهینه از مکانیزم‌های طراحی شده برای گیم‌پلی
- تکراری شدن مبارزات و گیم‌پلی بعد از 1 ساعت اول بازی
- ضعیف در القای حس ترس و دلهره
- کمبود بسیار شدید تنوع در ظاهر و حرکات دشمنان
- 1.5 باس‌فایت در کل بازی

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
820
نام
سید محمد حسین
7.5 a plague tale requiem
توی بازی های کاندید گوتی تنها بازی ای بود که بازی نکردم و خب رفتم سراغش اونم بعد شاهکاری مثل راگناروک
توی همین فروم خیلی دیدم از گرافیک نسل بعدی بازی تعریف کرده بودن و خیلی ها پا را فراتر گذاشته بودن و نوشته بودن بهترین گرافیک نسل تا الان اما به نظرم یه شوخی بزرگ بود بازی از نظر گرافیکی در مقابل راگناروک و فوربیدن وست واقعا حرفی برای گفتن نداره .گفتم بعد از راگناروک چون بعد از بازی کردن یه بازی 60 فریم بدون کوچکترین افت فریمی و بازی کاملا پولیش شده سخت بود یه بازی 30 فریم که همونم خیلی جاها افت میکرد و پر از باگ بود را بازی کنید..
داستان بازی و شخصیت هاشو دوست داشتم ولی در کل چیز خاصی بازی نداشت یه تجربه معمولی که میره کنار هزاران بازی دیگه که تموم کردم و به خاطره ها می پیوندن .

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
7.5 a plague tale requiem
توی بازی های کاندید گوتی تنها بازی ای بود که بازی نکردم و خب رفتم سراغش اونم بعد شاهکاری مثل راگناروک
توی همین فروم خیلی دیدم از گرافیک نسل بعدی بازی تعریف کرده بودن و خیلی ها پا را فراتر گذاشته بودن و نوشته بودن بهترین گرافیک نسل تا الان اما به نظرم یه شوخی بزرگ بود بازی از نظر گرافیکی در مقابل راگناروک و فوربیدن وست واقعا حرفی برای گفتن نداره .گفتم بعد از راگناروک چون بعد از بازی کردن یه بازی 60 فریم بدون کوچکترین افت فریمی و بازی کاملا پولیش شده سخت بود یه بازی 30 فریم که همونم خیلی جاها افت میکرد و پر از باگ بود را بازی کنید..
داستان بازی و شخصیت هاشو دوست داشتم ولی در کل چیز خاصی بازی نداشت یه تجربه معمولی که میره کنار هزاران بازی دیگه که تموم کردم و به خاطره ها می پیوندن .
دمت گرم، منم دقیقا همین نظر رو دارم، بازی کاملا یه بازی معمولی هست برام، متعجب بودم چرا اینقدر بزرگش کرده بودن،
برا من مهمترین چیز تو یه بازی گیم پلی هست که این بازی گیمپلی کاملا معمولیی داره و گاها تکراری

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
دمت گرم، منم دقیقا همین نظر رو دارم، بازی کاملا یه بازی معمولی هست برام، متعجب بودم چرا اینقدر بزرگش کرده بودن،
برا من مهمترین چیز تو یه بازی گیم پلی هست که این بازی گیمپلی کاملا معمولیی داره و گاها تکراری
کلا اینجا یه مقدار زیاد بزرگنمایی و داستان سرایی راجع به بعضی از عناوین معمولی میکنن که باعث بالا بردن توقع بقیه از بازی مورد نظر میشن! من حتی اینجا بازی ضعیف یا نهایتا متوسطی مثل کالیستو پروتکل رو هم دیدم که فوق العاده خونده شد از جانب یه کاربر! عادیه این صحبتا...

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
820
نام
سید محمد حسین
need for speed unbound 8
همیشه دو تا سری بازی هستند که تو بازی سنتر بهشون هیت میورزن و هر نسخه شون که میاد من میگیرم و کلی باهاشون حال میکنم یکی سری نید فور اسپیده یکی هم اساسین کرید.
در مورد این بازی اول بگم دیدم چند جا میگن انقلابیه و این شروع دوباره سریه و.... از این خبرا نیست همون همیشگی با یکسری پیشرفت های جزئی اگه با قبلیا مثل من حال کردید با اینم میکنید وگرنه انتظار معجزه نداشته باشید.

+ گرافیک فوق العاده ماشین ها
+موسیقی عالی هرچند کم تعداد

-داستان حوصله سربر و کلیشه ای
-تنوع کم مسابقات
-عابران پیاده به صورت مسخره ای تو دست و پا هستند
_سخت بودن زیادی بازی در ابتدا که باعث grind زیادی میشه

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
callisto.jpeg

فرصتی شد و منم بازی رو تموم کردم .
در کل یه آش و مخلوطی از بازی هایی نظیر : ریدیک ، تلو و دد اسپیس هستش . گرافیک و انیمیشن های بازی در سطح بالایی هستن ، موزیک دلهره آور و خوفناکه .
اما در کل با توجه به بودجه 160 میلیون دلاری ای که خرجش کردن خروجی داغونه. داستان که کلیشه ای و Mehhh ، شخصیت پردازی که کلا نداره ، روند بازی بسیار کند و خسته کنندس ، محیط ها تکراری و تاریک و سیاه ، یدونه باس فایت ، مبارزات سخت و یکنواخته ، تنوع دشمنان کم ، کاملا خطی و بدون پایان های متفاوت ، نداشتن مولتی ، افت فریم های گاه و بیگاه ، عدم قابلیت قفل کردن روی دشمنان و آنریپانسیو بودن کنترلر ، کوتاه بودن ، نداشتن پازل ، خشونت بیش از حد ! ، هر بار مرگ مساوی با 1 دقیقه دیدن کات سین پاره شدن کاراکتر که غیر قابل رد شدنه . عدم بالانس سختی بازی .
در کل عنوانیه که شاید برای یک بار رفتن ارزش داشته باشه . اما من به شخصه توصیش نمیکنم و اگر بازیش نکردین چیزی رو از دست ندادین ، به جاش میتونید برید قصابی سر کوچتون و سلاخی شدن یه گاو یا گوسفند و چرخ گوشت رو ببینید .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
NFS UNBOUND
18592c22e7644-screenshotUrl_copy_576x324.jpg

درود
خدمتتون عارضم که از دید من، بازی بی شک بهترین NFS یک دهه ی اخیر بود

نکات مثبت:
+ کاستومایز کرکتر بازی
+ تیونینگ قابل قبول
+ گرافیک و لول دیزاین قابل قبول
+ گیم پلی و هندلینگ مناسب و جذاب
+ افکت های سل شید😍

البته یه سری رو مخی و ضعف هم داشت!!

تو مخی ها:
- اسپان شدن یهویی پلیس ها از زیر زمین و آسمان و.. :D
- نبود فست تراول که واقعا از یه جاهایی شدیدا نبودش احساس میشد

ضعف ها:
- داستان تکراری
- اجبار شدید به گرایند در ساعات اولیه
- محدودیت در تکرار مسابقات

8/10

پ.ن: خطاب به آرکید بازها، بلاشک ارزش تجربه رو داره 🔥

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
EVIL WEST

هیولا کشی در دنیا وسترن

نکات مثبت
تم وسترن
گیم پلی بازی خوبه دقیقا بهترن موقع تو بازی اسلحه های خوبی میده که از تکراری شدن جلوگیری میکنه

تنوع اسلحه های بازی خیلی خوبه ‌بخش مبارزات تن به تن بازی میتونست بهتر باشه

نکات منفی
داستان
افت فریم‌‌ بعضی مواقع
آسون بودن پیش از حد بازی

۷/۱۰

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
661
NFS UNBOUND
View attachment 282180

درود
خدمتتون عارضم که از دید من، بازی بی شک بهترین NFS یک دهه ی اخیر بود

نکات مثبت:
+ کاستومایز کرکتر بازی
+ تیونینگ قابل قبول
+ گرافیک و لول دیزاین قابل قبول
+ گیم پلی و هندلینگ مناسب و جذاب
+ افکت های سل شید😍

البته یه سری رو مخی و ضعف هم داشت!!

تو مخی ها:
- اسپان شدن یهویی پلیس ها از زیر زمین و آسمان و.. :D
- نبود فست تراول که واقعا از یه جاهایی شدیدا نبودش احساس میشد

ضعف ها:
- داستان تکراری
- اجبار شدید به گرایند در ساعات اولیه
- محدودیت در تکرار مسابقات

8/10

پ.ن: خطاب به آرکید بازها، بلاشک ارزش تجربه رو داره 🔥
همین گرایند اولیه اش دهن منو سرویس کرد

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
Spiderman 2018
۹/۱۰
خیلی دودل بودم این عنوان رو تجربه کنم یا نه، چون فکر نمیکردم برام جذابیت خاصی داشته باشه اما چقدر اشتباه میکردم.
اوایل بازی سرعت و روند اتفاقات خیلی آهسته است ولی رفته رفته از یه جایی به بعد عالی میشه.
اصلا و ابدا انتظار نداشتم در این حد از بازی لذت ببرم. گرافیک بازی و طراحی شهر نیویورک با توجه به محدودیت های پلی استیشن ۴ عالی بود.
موسیقی و افکت های صوتی هم با دقت و وسواس زیادی انتخاب و اجرا شدن.
داستان بازی هم با توجه به شوخ طبعی پیتر خیلی خوب کار شده و اصلا فکر نمیکردم اینقدر طولانی باشه. فکر میکردم نهایت با یه بازی ۱۰ ساعته طرف باشم ولی فکر کنم حدود ۲۰ ساعت بازی کردم تا تموم بشه.
طراحی‌ مراحل و نحوه گیم پلی و مبارزات به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن طراحی شده.
قبلاً میگفتم برای نسخه دوم اصلا هایپ نیستم و هروقت ارزون شد میخرم ولی با این سطحی که از نسخه اول دیدم دومی رو چشم بسته پیش خرید میکنم.

/////////////

Spiderman Miles Morales

۸/۱۰
بعد از اینکه نسخه ۲۰۱۸ رو تموم کردم یه راست رفتم سراغ این یکی.
باید اعتراف کنم نیم ساعت اول قشنگ رو فضا بودم.
حال و هوا و موسیقی اوایل بازی حسابی به سن و سال مایلز میخوره و کیفیت بی نظیر دوال سنز قشنگ نشون میده تفاوت از کجاست تا به کجا.
گرافیک بازی نسبت به نسخه ۲۰۱۸ پیشرفت خیلی شگفت انگیزی نداره و صد البته که نسخه اول گرافیکش عالیه. ری‌تریسینگ بازی در حال قابل قبولی هست و شخصاً انتظار بیشتری از یه کنسول ۵۰۰ دلاری ندارم.
18632b1c55938-screenshotUrl.jpg
18632b20b7466-screenshotUrl.jpg
18632b25bf740-screenshotUrl.jpg
18632b15e8885-screenshotUrl.jpg
موسیقی بازی برام بهتر و جذاب تر از نسخه اول بود اما داستان نسخه اول رو بیشتر دوست داشتم و همچنین مدت زمانی بازی هم کوتاه بود.
تغییرات گیم پلی بازی خیلی بهتر و جذاب تر شده بود و کارکتر مایلز هم درسته مثل پیتر نیست ولی خب به هیچ عنوان ضعیف یا بد کار نشده.
تیتراژ پایانی بازی هم حسابی کیف داد هم نحوه مونتاژ جالب تصاویر و هم آهنگی‌که داشت.

18632b127517-screenshotUrl.jpg
18632b105eb53-screenshotUrl.jpg

در کل باید گفت Insomniac یه جواهره که سونی حسابی و به جا ازش استفاده میکنه.
شدیدا منتظر نسخه دوم و رویایی با ونوم هستم.

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
Stray

چه تجربه نابی بود واقعا ، از اون شروع بازی و ترکیب 3 4 تا گربه با بارونش و محیط دلنشین گرفته تا لول های بعدی . بازی واقعاً به زیباترین و ساده ترین حالت ممکن نشون میده که چرا ادمهایی که توی زندگیمون داریم و مسیری که کنار همیم بارزش ترین دارایی این دنیاست برامون . یه روند کاملاٌ ساده و سرراست با داستانی که راز آلود بودن خودش رو خوب حفظ میکنه در کنار موسیقی های لذت بخش ، چقدر این شخصیت های انسان نمای رباتی عالی بودن ، کاراکترهایی که به واسطه کپی کردن رفتار و پوشش آدم ها بعضاً توی ذهن آدم میمونن . از بُعد گیم پلی ولی ایراداتی بهش وارد هست و غیر از یکی دو مورد دیگه خیلی ساده و بی چالشه تقریبا ، لول دیزاین هم میتونست بهتر باشه ولی در کل مناسب بازی بود . شاید اگه زمان بازی طولانی تر میبود تجربه بهتری رو داشتیم ولی تا همین جا هم عالی بود .

در کل ستری واقعا جزو همون بازی هایی بود که علاقه دارم بیشتر ازش ببینم توی صنعت گیم ، BD همیشه توی خاطرم موندگار شد .

8/10

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
820
نام
سید محمد حسین
forspoken 8

خیلی وقته بازی را تموم کردم دودل بودم نظرمو در باره بازی بنویسم .سخته تو فرومی که همه شمشیر رو از رو برای بازی بستن بیای و بگی از بازی خوشت اومده ولی واقعا این اتفاق برام افتاد و حدود 40 ساعتی که بازیش کردم واقعا لذت بردم .بازی از نظر گرافیکی و داستان و طراحی شخصیت ها و محیط حرفی برای گفتن نداره ولی گیم پلی لذت بخشی داره 4 تا دسته کلی جادو دارید که هر کدوم چندین زیر شاخه دارن و واقعا ترکیب به کار بردن جادو ها لذت بخشه .تو تاپیک خود بازی هم گفتم من کلا از بازی هایی که شخصیت اصلیش جادو بزنه خوشم میاد مثل اینفمس یا گوست وایر توکیو و به قول مجید واشقانی تو شب های مافیا من گردن میگیرم کسایی که از اون 2 تا بازی خوششون اومده اینم بگیرن بازی کنند لذت می برن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر