استودیوی Quantic Dream سرگرم کار روی یک بازی AAA برای PS4 است

اسم فارنهایت اوردین یادش بخیر

ss-fahrenheit-002.png

اما تا بحث بازی های آقا داوود که از لحاظ گیم پلی خیلی خیلی پررنگتر از اون دو بازی مذکور هست میشه میشه عنوانی که به درد گیمر جماعت نمی خوره و شایسته ی اسم بازی نیست و کلی ترول بهش می چسبه!!!

خوبه تو این تاپیک بیشتر از اینکه اینجور پست ها باشه، همچین پست هایی بوده:

انسان نتوانمش گفت ، فقط خدا توانمش گفت.ابر استاد قرن​

استاد استادان

:wow:

خدایی بیخیال:|:d

همچین میگی به گند کشیدی انگار از جبهه مخالف بودن بیشترشون مثل خودت سونی فن و یکسری هم تحریریه بودن. همه در کل خودی بودن.:d

ببخشید من به شخصه طرفدار بازی هستم حالا سونی بازی بیشتری داره که به سلیقه من میخوره و برای اینکه 2 نسل بهترین عمر زندگیم با کنسول PS و بازی های اون گزروندم خوب مشخصه آدم یه علاقه قلبی پیدا میکنه مثل همین دوستان جوان ما که با یک نسل 360 شیفته ماکروسافت شدن بعدشم دلیل نمیشه که بخوام بازی های ماکروسافت بکوبم یا کنسولش نخرم یا تاپیکش به هم بریزم ... یا تاپیک بازی که خوشم نمیاد یا سازندش خوشم نمیاد به گند بکشم .:|

اگه همین الان هم ONE و PS4 مثل 360 قبل از PS3 نخریدم مثل نسل پیش فقط این دلیل بوده کنسول ها گرون شدن باید یه چند وقتی بینشون فاصله بندازم وگرنه قبلا با 1500 هر دو کنسول میخریدم.;)

یعنی از وقتی HR معرفی شد یه تاپیک این بازی نیست درست پیش بره یه سری هی استاد استاد میکنن من نمیگم استاد نیست چرا هستش با بازی هاش هم همیشه حال کردم اما از اون طرف یک عده کیج مسخره میکنن با وجود اینکه جواد یرلی استاد خطاب میکنن و از اون طرف این طرفی های اونها رو مسخره میکنن یه جورایی شده مسخره بازی .;)

بعد تا یه چیزی میشه یه دفعه میگن شما سونی فن ها ... هستین اون یکی میگه شما ماکروفن ها ... هستین یعنی هردو انگ هم هستن فقط نمیخوان خودشون ببینن .:| البته یه عده هم هستن که فقط خوششون میاد مسخره بازی در بیارن فرقی هم براشون نمیکنه تاپیک در مورد چی باشه .:|

من فقط در این چند روز به کامنت های بعضی از اعضای تحریریه توجه کردم تا به عمق بی طرفی کاملشون و اینکه کلا فن نیستند پی ببرم :d

من هم لابد ضد سونی هستم؟ این آقا Interactive Drama با فیلم نامه درجه 3 هالیوودی میسازه. بازی هاش گیم پلی ندارن، یعنی اصلا هیچ حس accomplishment ـی توش وجود نداره، فقط یه سری کارهای رندوم انجام میدی و میری جلو و چندتا انتخاب میکنی و تموم شد رفت. بازی های adventure حداقل چندتا معما و ترکیب توشون وجود داره و بازیکن باید به خودش زحمت بده، فکر کنه و بعد که معماها رو حل کرد احساس خوبی بهش دست میده، احساس می کنه یه کاری رو انجام داده. چیزی که تو HR و Beyond و بازی های Telltale نمی بینیم.

من هم لابد ضد سونی هستم؟ این آقا Interactive Drama با فیلم نامه درجه 3 هالیوودی میسازه. بازی هاش گیم پلی ندارن، یعنی اصلا هیچ حس accomplishment ـی توش وجود نداره، فقط یه سری کارهای رندوم انجام میدی و میری جلو و چندتا انتخاب میکنی و تموم شد رفت. بازی های adventure حداقل چندتا معما و ترکیب توشون وجود داره و بازیکن باید به خودش زحمت بده، فکر کنه و بعد که معماها رو حل کرد احساس خوبی بهش دست میده، احساس می کنه یه کاری رو انجام داده. چیزی که تو HR و Beyond و بازی های Telltale نمی بینیم.
این بعضی رو برا همین پررنگ نوشتم چون یکی مثل شما رو هم کامنت هاشو دیده بودم و منظورم هم فقط این پست نبود و برا همین نوشتم در این چند روز ولی بعضی کامنت ها دیگه مشخصه داستانش ...
این سبک بازی ها هم خب سلیقه ای هست یکی میگه بازی نیست یکی هم میگه هست و همین احساس خوبی که میگید رو بهش دست میده , این احساسی که مثلا در هوی رین سرنوشت شخصیت ها با دستان شما رقم میخوره و لحظه به لحظه گیمر باید درگیر اتفاقات بازی بشه و خیلی بحث های دیگه در این بازی ها که گل سرسبدشون هوی رین باشه

شاید برا خیلیا کیج استاد باشه و برای خیلی ها یک شخص معمولی باشه که بازیاش
فاقد گیم پلی باشه هر کی نظر خودشو داره
ولی من نه کیج یه استاد میدونم نه یه بازیساز معمولی،من کیج یه بازیساز میدونم که به کارش عشق می ورزه
با علاقه درباره کاراکتر و شخصیت و کارو بازی هاش صحبت میکنه
بازی هاش بیشتر داستان محورن که من موقع بازی کردنشون احساس رضایت میکنم
همین رضایت واسه من کافیه .
(بی صبرانه منتظر بازی نسل بعدی کیج هستم)

این کیج از درام تعاملی بکشه بیرون خیلی خوب میشه ، البته من و یکسری از مردم با این سبک هم حال می کنند ولی خوب منتقد ها میزنند K.O می کنند :d
البته من هنوز تو کف منتقد گیم اسپات هستم که اینقدر با Beyond حال کرده بود ، نکته منفی هم نداد :d
در کل اگه کمی رو گیم پلی مانور بیشتری انجام بدن ، عام پسند تر میشه.

آخرین ویرایش:
حداقل اگه خود بازياي استاد هم سرگرم كننده نباشن باعث ميشن پستاي بسيار با نشاط و مفرحي از مغز اساتيد بازي سنتر ترشح بشه و موجبات تفريح و تفرج ما حاصل بشه. پس نتيجه ميگيريم بازيهاي ديويد كيج نه بصورت مستقيم بلكه غير مستقيم سرگرم كننده هستن.

در آخر هم بگم ****** ما آن طفل 11 ساله ايست كه در اسكريپت نويسي پشت داوود رو به خاك ماليده

منم از بازیهاش خوشم نیومده و نمیاد ولی بنده خدا رو شقیقه هیچکس اسلحه نذاشته که بازیهاش رو بخرن،جالبه همه کسایی که HR رو هم بازی نمی دونن،با اینکه می دونستن beyond هم مثل اون هسن بازم رفتن بازی رو خرید، بازی هم کردن معترض هم می شن که بازی نیست،خب تکنولوژی trailer خیلی وقته هست قبلش یک نگاه بندازید اگه بازی نمی دونیدش،نخرید

دوستان یه چیزی هست که شما نمی خواین قبول کنین، HR و Indigo Prophecy با این که سبکشون متفاوت بود، با این که اصلا گیمپلی نداشتن، فقط باید دکمه می زدی، با این که بعضی از صحنه هاش Cheesy بود، و خیلی چیزهای دیگه، حداقل داستان داشت! یک داستان متفاوت داشت ( تا حدودی ) که آدم رو مجبور می کرد تا می تونه ادامه بده به بازی کردن. و البته گرافیک خیلی خفنی که به جز Praise کردنش کاره دیگه نمی تونی بکنی. کسی هم باهاش مشکلی نداشت و با این که مسخرش می کردیم بعضی وقت ها به خاطر مصاحبه های خنده دارش، همه قبول داشتیم کارگردانی که متای بازی هاش 88 و 84 هستن، کارش درسته و حداقل کارشو یاد داره. اما قبل از عرضه بیاند شروع کرد به چرت پرت گفتن که داستانی که من می گم بهترینـه و قراره یه چیزی در حد V for Vendetta سینما باشه (مثلا) و من خیلی خفنم و باید همه از من یاد بگیرن.

چیزی که من می گم اینه که Beyond یکی از کلیشه ای ترین عنوان هایی هست که من بازی کردم! جودی یا داره گریه می کنه، یا داره همش به Aiden فحش می ده، یاهم همیشه به صورت "اتفاقی" وارد جریان های مثلا "هیجان انگیز" می شه. مثلا الان مرحله Nevajo یکی از بدترین مرحله های کل بازی بود. یعنی واقعا من نمی فهمم چرا Entity ها باید توی بیابون باشن، نه هر بیابونی، بیابونی که Indianـها توش زندگی می کنن !
پیرزنی هم که 30 ساله حرف نزده، خودش به صورت اتفاقی می دونه که باید بیاد با Jodie حرف بزنه :))
اون Ritual آخر مرحله از بس هم خنده دار بود و به شعورم توهین کرد نمی دونستم گریه کنم یا بخندم !
وقتی هم که مادربزرگه می میره پس کوچیکه داد می زنه Shimushani و من رسما از خنده روی زمین افتادم :))
حالا بگذریم، پلات هول داستانی و ازین جور استفاده نادرست از نژاد ها و استریوتایپ ها و مردم خیلی داره، مثل مرحله چین، اون مرحله پارتی، بعدشم از همه بدتر Normal Girl که جودی متالهد (!) شده! پلات تویست آخر بازی و هویت آیدن هم که هیچی :)) !
توی کل بازی هم با این که یه ربع خودت رو برای قرار آماده می کردی و تصمیمات اونجا اثر داشت که آخرش قرار به کجا می کشه، حتی حق انتخاب نکشتن یک نفر هم بهت نداد. :| یعنی چی آخه :|
طرز روایتشم خیلی بد بود، یعنی قبول دارم که کار درستی کرد جدا کرد از هم داستان رو، اما طرز روایتش اشتباه بود. بعضی چیزهارو باید همون اول می زاشت، بعضی چیزهارو آخر. چون این طوری که داستان رو چیده بود آدم رو گیج می کرد.

گیمپلی هم که باز بدتر شده! توی یکی قبلی حداقل خبر داشتی باید کدوم دکمه رو میزدی، توی این یکی واسه من صفحه رو آهسته می کنه می گه دیگه خودت باید بفهمی چی کار کنی :| دیگه حالا ربطی نداره جودی دستش رو آورده سمت راست، می خواسته بالا بزنه تو هم باید بالا رو می زدی :)) یعنی امکان نداره بدون یه بار Knockout شدن در حد مرگ بازی رو تموم کنی! رسما می تونه نامزد بدترین گیمپلی سال باشه.

حالا من اینارو فقط گفتم که بیام بگم مشکل من با دیوید کیج و طرز بازیهاش به هیچ عنوان نیست، و من به عنوان یه بازیساز قبولش دارم، اما Beyond: Two Souls از استاندارد کارای خود دیوید کیج خیلی پایین تر بود، و اگه قراره همینطوری ادامه بده، حداقل باز اشتباههایی که توی این بازی کرد رو دوباره انجام نده.

در آخر هم بگم ****** ما آن طفل 11 ساله ايست كه در اسكريپت نويسي پشت داوود رو به خاك ماليده

12299334674434547459.gif

فهمیدیم استاد، شما هم خنده داری.

آخرین ویرایش:
دوستان یه چیزی هست که شما درک نمی کنین، HR و Indigo Prophecy با این که سبکشون متفاوت بود، با این که اصلا گیمپلی نداشتن، فقط باید دکمه می زدی.
عزیز تو بقیه بازیها جای دکمه زنی کار خاص دیگه ای با قسمت خاصی باید انجام داد؟!
تو همه بازیها باید دکمه بزنی اینطور نیست؟!
واقعن استدلال های قوی زبون رو بند میاره.
سبک کاری کیج مشخصه و محصولی که میسازه در شاخه game طبقه بندی و عرضه میشه.
حالا دو تا اانتخاب هست خرید یا عدم خرید.
واسه من و امثال من کیج استاده چون محصولی که ارایه کرده رو کامل با توجه به شناخت قبلی از سبکش میپسندم و اینکه رضایت دارم یعنی طرف تو کارش طرف استاده.
حالا شاید از نظر عده ای افراد دیگه ای شایسته این لقب باشن که موردی نیست و من احترام میزارم به نظر و سلیقشون.
ولی فکر نکنم اینکه ما به کیج بگیم استاد باید به کسی بربخوره و یا توهینی به سایر عزیزان میشه که سریع واکنش نشون میدن!

بعضی از دوستان همچین می گن فقط باید دکمه بزنی انگار تو بازیای دیگه واسه بازی کردن باید ملق بزنی :d
من کاری ندارم ولی تاثیری که بازی Heavy Rain روی من داشت کم تر بازی همچین تاثیری داشت.بازی تمام فکر و ذکرتو درگیر خودش می کرد من به شخصه نه تنها خودم بلکه تمام اعضای خانواده محو بازی شده بودن داستان فوق العاده زیبا و غم انگیز پایان های زیبا و تاثیر گذار انتخاب های که روح آدم رو خراش می داد مث رانندگی خلاف جهت و ... خلاصه بازی با وجودت بازی می کرد حالا نمی دونم بعضی از دوستان از یه بازی چی میخوان.

چیزی که من می گم اینه که Beyond یکی از کلیشه ای ترین عنوان هایی هست که من بازی کردم! جودی یا داره گریه می کنه، یا داره همش به Aiden فحش می ده، یاهم همیشه به صورت "اتفاقی" وارد جریان های مثلا "هیجان انگیز" می شه. مثلا الان مرحله Nevajo یکی از بدترین مرحله های کل بازی بود. یعنی واقعا من نمی فهمم چرا Entity ها باید توی بیابون باشن، نه هر بیابونی، بیابونی که Indianـها توش زندگی می کنن !
پیرزنی هم که 30 ساله حرف نزده، خودش به صورت اتفاقی می دونه که باید بیاد با Jodie حرف بزنه :))
اون Ritual آخر مرحله از بس هم خنده دار بود و به شعورم توهین کرد نمی دونستم گریه کنم یا بخندم !
وقتی هم که مادربزرگه می میره پس کوچیکه داد می زنه Shimushani و من رسما از خنده روی زمین افتادم :))
حالا بگذریم، پلات هول داستانی و ازین جور استفاده نادرست از نژاد ها و استریوتایپ ها و مردم خیلی داره، مثل مرحله چین، اون مرحله پارتی، بعدشم از همه بدتر Normal Girl که جودی متالهد (!) شده! پلات تویست آخر بازی و هویت آیدن هم که هیچی :)) !
توی کل بازی هم با این که یه ربع خودت رو برای قرار آماده می کردی و تصمیمات اونجا اثر داشت که آخرش قرار به کجا می کشه، حتی حق انتخاب نکشتن یک نفر هم بهت نداد. :| یعنی چی آخه :|
طرز روایتشم خیلی بد بود، یعنی قبول دارم که کار درستی کرد جدا کرد از هم داستان رو، اما طرز روایتش اشتباه بود. بعضی چیزهارو باید همون اول می زاشت، بعضی چیزهارو آخر. چون این طوری که داستان رو چیده بود آدم رو گیج می کرد.

گیمپلی هم که باز بدتر شده! توی یکی قبلی حداقل خبر داشتی باید کدوم دکمه رو میزدی، توی این یکی واسه من صفحه رو آهسته می کنه می گه دیگه خودت باید بفهمی چی کار کنی :| دیگه حالا ربطی نداره جودی دستش رو آورده سمت راست، می خواسته بالا بزنه تو هم باید بالا رو می زدی :)) یعنی امکان نداره بدون یه بار Knockout شدن در حد مرگ بازی رو تموم کنی! رسما می تونه نامزد بدترین گیمپلی سال باشه.
اولا شما برو ببین کلیشه چه معنی میده بعد بیا بگو کلیشه هست ، تا اونجای که همه میدونند ، ماورا پیچیده ترین سیستم محسوب میشه و حتی نمیشه گفت چیش درست هست یا نیست . بعد روایت داستان طوری بود که بازیکن رو خسته نکنه و همینطور جذاب باشه و در طول این همه کار قصد کیج این بود که با جودی یک رابطه خوب یا عمیق ببندیم طوری که شما میگی هی گریه میکرد ما رو هم به گریه بندازه ، نه اینکه بشینم خنده کنم به داستان ، که این نشون میده اصلا وارد داستان نشدی که بازی برات یک جوک به حساب میاد ، و در مورد گیم پلی قبول دارم اوایل یکم اشتباه وجود داره اما بعد از مدتی کار،راحت میتونی بدون هیچ اشتباهی مراحل رو تمام کنی ، و چرا بدترین گیم پلی باشه وقتی که مبنای گیم پلی بازی همین است ، نکنه انظلار داری یک مسلسل از شلوارش بکشه بیرون و یک ملت به رگبار ببنده یا پارکور بزنه اونم تو همیچن بازی که اصلا با این نوع سبک ها سازگار نیست.در ضمن گیم پلی ایدن هم خیلی دست باز تر و بهتر بود (بازم راضیت نکرد ؟ ).
بهتر که قبل از این که یک بازی میاد بیرون بری دموش دانلود کنی ببینی چیه بعد اگه خوشت نیومد بیخیالش بشی و بری سراغ بازی دیگه ، منم از یکسری بازی ها خوشم نمیاد ولی هیچ وقت نمیرم بگم عجب بازی چرتی بود و حال نکردم و توهین کنم به علایق کلی آدم.
موفق باشی.

کسایی که معمولا QD و Cage رو ترول میکنن چند دستن:
1- فن اکس باکس هستن ( چشم دیدن این بازی ها رو روی کنسول رقیب ندارن!).
2- فقط اکس باکس دارن یا دسکتاپ.
3- کلا هیتر هستن و شناخته شده!.
4- بازی رو فقط نوک تفنگ میدونن.
5- اینقدر بی احساس و خشن هستن که نمیتونن قطره ای اموشن از اقیانوس بیکران استاد کیج دریافت کنن.

باور کنید آرامش،احساسات، داستان ، گیمپلی و موسیقی از برترین و قوی ترین عناصر موجود در بازیهای این شخص هستش. درک این موارد کمی سخته ولی وقتی با فکر این آدم مشعوف بشین دل کندن ازش کاریست بس بسیار نا ممکن!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or