اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
آخرین ویرایش:

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
RUMOR: NVIDIA RTX 3090 Performance Slides
Leaked

NVIDIA-RTX-3090-Benchmarks-1.jpg

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
2020-09-15_14-59-00.jpg 2020-09-15_14-57-42.jpg
مثل اینکه تو سه ماهه دوم میاد و با 384 و 512 و 968 eu عرضه میشن و مثل اینکه اولی با 6 گیگ و دومی 8 گیگ میاد و هر eu هم تا هسته داره
که میشه بترتیب 3072-4096-7680 تا شیدر که نمیشه در مورد قدرت خامشون نظری داد ولی با فرکانس 1.7 هم که باشه
10.2 - 13.9 - 26.1 ترا قدرت خامشونه. که به نظر میاد تو سه ماهه دوم سال 2021 عرضه میشن

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
View attachment 165847View attachment 165848
مثل اینکه تو سه ماهه دوم میاد و با 384 و 512 و 968 eu عرضه میشن و مثل اینکه اولی با 6 گیگ و دومی 8 گیگ میاد و هر eu هم تا هسته داره
که میشه بترتیب 3072-4096-7680 تا شیدر که نمیشه در مورد قدرت خامشون نظری داد ولی با فرکانس 1.7 هم که باشه
10.2 - 13.9 - 26.1 ترا قدرت خامشونه. که به نظر میاد تو سه ماهه دوم سال 2021 عرضه میشن
اکثر PC بازا بازی های قدیمی هم براشون خیلی مهمه بازی هایی که روی اینتل یا اجرا نمی شن یا درست اجرا نمی شن چون درایوری براشون نداره اصلا خیلی از بازی ها شاید نشناسنش حتی برای رقابت دیگه خیلی دیره

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
دیدم خبری چیزی نزدن دوستان برای کارت های جدید amd، گفتم اولین پست رو همین جا بذارم.

176333

یعنی کیش و مات!! :D نمیدونم amd واقعا چه چیزی توی ذهنشه. یا میخواد خودش و انویدیا رو همزمان ورشکست کنه (که خیلی احمقانس در ظاهر :D)، یا این که ضرردهی رو داره از بخش های دیگه ای جبران میکنه که این قیمت گذاری رو انجام داده، یا این که واقعا کارت های جدید همچنان سود خودشون رو حفظ میکنن!
کمپانی که از 2014 تا همین یکی دو سال پیش یه پرچمدار درست و حسابی نداشت و به لحاظ نام گذاری کارت های فلگ شیپ ـش هم آدم قاطی میکرد چی به چیه، وقتی یه دفعه این قدر منضبط عمل میکنه هم جای خوشحالی داره هم جای تعجب واقعا :D

به شدت بعید میدونم تا سال آینده انویدیا بتونه حرکتی بزنه! از یه طرف با کاهش قیمت کارت هاش حسابی به خریدارای نسل اول تیورینگ ضرر زد، از طرف دیگه هر پرچمدار دیگه ای توی این 12 ماه بخواد معرفی کنه (تایتان و ti و ...) به لحاظ قیمت گذاری دستش بسته ـست. مگر این که 500 دلار همین 3090 رو بیاره پایین که واقعا بعیده، و اگر انجام بده 100% سرنوشت مشابه اینتل در انتظارشه.

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,589
نام
milad
دیدم خبری چیزی نزدن دوستان برای کارت های جدید amd، گفتم اولین پست رو همین جا بذارم.

یعنی کیش و مات!! :D نمیدونم amd واقعا چه چیزی توی ذهنشه. یا میخواد خودش و انویدیا رو همزمان ورشکست کنه (که خیلی احمقانس در ظاهر :D)، یا این که ضرردهی رو داره از بخش های دیگه ای جبران میکنه که این قیمت گذاری رو انجام داده، یا این که واقعا کارت های جدید همچنان سود خودشون رو حفظ میکنن!
کمپانی که از 2014 تا همین یکی دو سال پیش یه پرچمدار درست و حسابی نداشت و به لحاظ نام گذاری کارت های فلگ شیپ ـش هم آدم قاطی میکرد چی به چیه، وقتی یه دفعه این قدر منضبط عمل میکنه هم جای خوشحالی داره هم جای تعجب واقعا :D

به شدت بعید میدونم تا سال آینده انویدیا بتونه حرکتی بزنه! از یه طرف با کاهش قیمت کارت هاش حسابی به خریدارای نسل اول تیورینگ ضرر زد، از طرف دیگه هر پرچمدار دیگه ای توی این 12 ماه بخواد معرفی کنه (تایتان و ti و ...) به لحاظ قیمت گذاری دستش بسته ـست. مگر این که 500 دلار همین 3090 رو بیاره پایین که واقعا بعیده، و اگر انجام بده 100% سرنوشت مشابه اینتل در انتظارشه.
انویدیا باید یه تغییری تو سیاست هاش بده
باید خدارو شکر کنیم که amd هست مگر نه مجبور بودیم 3070 رو بالای 1000 یا شاید هم 1500 دلار بگیرم تازه اونم با قدرت کمتر

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی

من خر شده بودم میخواستم 3090 بگیرم
دیشب با این قیمت AMD شوکه شدم

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
من خر شده بودم میخواستم 3090 بگیرم
دیشب با این قیمت AMD شوکه شدم
اگر هزینه مسئله نیست، که بازم هر کاری بکنید DLSS رو کارت های AMD ندارند و Ray Tracing هم عملکرد Nvidia مناسب تر هست و با توجه به رم بالای 3090 مثل 3080 آدم رو دل چرک نمی‌کنه. در کل اگر واقعا هزینه مسئله نیست، بازم 3090 در حال حاضر بهترین کارته، چارت های بالا 6900 رو حالت Rage mode با 3090 پایه مقایسه شده. شوکه و خر شدن نداره، انتخاب درست رو داشتید، بخرید لذت ببرید.

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
اگر هزینه مسئله نیست، که بازم هر کاری بکنید DLSS رو کارت های AMD ندارند و Ray Tracing هم عملکرد Nvidia مناسب تر هست و با توجه به رم بالای 3090 مثل 3080 آدم رو دل چرک نمی‌کنه. در کل اگر واقعا هزینه مسئله نیست، بازم 3090 در حال حاضر بهترین کارته، چارت های بالا 6900 رو حالت Rage mode با 3090 پایه مقایسه شده. شوکه و خر شدن نداره، انتخاب درست رو داشتید، بخرید لذت ببرید.
ممنونم
آخه مسئله اینه که برا من RT اصلا مهم نیست
DLSS هم فکر میکنم برای کسانی مهم هستش که دنبال فریم هستن
من به 60 قانعم
در مورد هزینه هم چرا مهم نباشه
500 دلار خیلی به چشم میاد

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
ممنونم
آخه مسئله اینه که برا من RT اصلا مهم نیست
DLSS هم فکر میکنم برای کسانی مهم هستش که دنبال فریم هستن
من به 60 قانعم
در مورد هزینه هم چرا مهم نباشه
500 دلار خیلی به چشم میاد
خوب تا الان جز کنترل بازی نبوده که خیلی Ray Tracing خاصی بخواد داشته باشه، ولی کم کم با رفتن به نسل بعدی Ray Tracing بیشتر خودش رو نشون میده و خوب فردی مثل شما که اگر اشتباه نکنم تا حدود کمال گرا هم هستید شاید بعدا از این تصمیم اتفاقا پشیمان هم بشید. در ادامه هم چون Ray Tracing خودش مسئله ای هست که فریم ریت رو نصف میکنه شاید واقعا برای رسیدن به همون 60 فریم حتی 3090 هم نیازمند DLSS بشه. در کل اگر قیمت دو کارت در نظر گرفته نشه، خرید 3090 منطقی تره، قیمت که بیاد وسط حالا یک بحث دیگه هست.
ولی شما که به فکر خرید دوباره بازی های EA رو استیم میرید خوب دیگه 500 دلار که این حرفا رو نداره، هرچی بهتره همین رو بگیرید بره دیگه. (Just Kidding و این جمله آخر جدی نیست، امیدوارم آزرده خاطر نشید) ;):-bd

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
خوب تا الان جز کنترل بازی نبوده که خیلی Ray Tracing خاصی بخواد داشته باشه، ولی کم کم با رفتن به نسل بعدی Ray Tracing بیشتر خودش رو نشون میده و خوب فردی مثل شما که اگر اشتباه نکنم تا حدود کمال گرا هم هستید شاید بعدا از این تصمیم اتفاقا پشیمان هم بشید. در ادامه هم چون Ray Tracing خودش مسئله ای هست که فریم ریت رو نصف میکنه شاید واقعا برای رسیدن به همون 60 فریم حتی 3090 هم نیازمند DLSS بشه. در کل اگر قیمت دو کارت در نظر گرفته نشه، خرید 3090 منطقی تره، قیمت که بیاد وسط حالا یک بحث دیگه هست.
ولی شما که به فکر خرید دوباره بازی های EA رو استیم میرید خوب دیگه 500 دلار که این حرفا رو نداره، هرچی بهتره همین رو بگیرید بره دیگه. (Just Kidding و این جمله آخر جدی نیست، امیدوارم آزرده خاطر نشید) ;):-bd
سرباز گمنام انودیا آیا؟
تا وقتی گرافیکی عرضه نشده این بحث ها تعصب الکی هست قبل گند زدن انودیا همه شیفته خریدش بودن اما...
منتظریم amd بیاد و ببینیم در عمل چطوره

King Kourosh

کاربر سایت
Aug 20, 2008
177
نام
پیمان

توی این نمودار اون چندتا فریم کمتر یا بیشتر اصلا برای من مهم نیست فقط قیمت کمتر amd نسبت به انویدیاست که زنگ خطر رو برای کمپانی انویدیا به صدا دراورده . من منتظر ti 3090 هستم اتنخاب من انویدیاست سری 20 رو اسکیپ کردم پولو پس انداز کردم برای این سری حالا ببینیم اون چه قدرتی داره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
به نظر میاد انویدیا برای اولین بار (تا جایی که یادمه) مغلوب AMD بشه حداقل تعطیلات امسال رو بازنده هست نه به علت اینکه بد کار کرده به خاطر اینکه مشکل تولیدش تا اون زمان پابرجاست طبق گفته ی خودش و نمی تونه حتی 10 درصد تقاضا رو برطرف کنه و این تقاضا بخش زیادیش به سمت AMD کشیده می شه
اما احتمالا با کارت های جدیدش و تغییر خط تولیدش به TSMC 7NM ورق بر می گرده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر