اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
اقا این AMD زاییده که کارتای امسالش
چرا باید کسی تو ۲۰۲۱ کارت گرافیکی بخره که rtش بدرد نمیخوره؟
من خیلی امید داشتم به AMD ولی با این اوصاف بازم بر می گردم به تیم سبز.

نسل جدید یعنی Ray Tracing و به نظرم اولویت خرید کارت بعدی باید RT باشه.

حالا با این عملکردی که AMD داشت تو RT، من نمی دونم کنسولهای نسل جدید که ضعیف تر از کارتهای گرافیک AMD هستند، چطور می خوان خروجی قابل قبول به عنوان نسل جدید داشته باشند.

از اون طرف هم nVidia با این حافظه های مسخره عملا از الان عمر کارتهاش رو ماکزیمم 2 سال تعیین کرده.

تحلیل من برای کارتهای تیم سبز :

3090 چهار سال 4k
3080 دو سال 4k
3070 دو سال 1440p
3060Ti دو سال 1080p

اگر ورژن های حجم بالا زودتر بیان، اونها ارزش خرید بیشتری خواهند داشت.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
من خیلی امید داشتم به AMD ولی با این اوصاف بازم بر می گردم به تیم سبز.

نسل جدید یعنی Ray Tracing و به نظرم اولویت خرید کارت بعدی باید RT باشه.

حالا با این عملکردی که AMD داشت تو RT، من نمی دونم کنسولهای نسل جدید که ضعیف تر از کارتهای گرافیک AMD هستند، چطور می خوان خروجی قابل قبول به عنوان نسل جدید داشته باشند.

از اون طرف هم nVidia با این حافظه های مسخره عملا از الان عمر کارتهاش رو ماکزیمم 2 سال تعیین کرده.

تحلیل من برای کارتهای تیم سبز :

3090 چهار سال 4k
3080 دو سال 4k
3070 دو سال 1440p
3060Ti دو سال 1080p

اگر ورژن های حجم بالا زودتر بیان، اونها ارزش خرید بیشتری خواهند داشت.
البته اگر کسی دنبال ۱۰۸۰p باشه ۳۰۷۰ و ۳۰۶۰ti قطعا بیشتر از ۲ سال جواب می دهند

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
با چه تنظیمات و چه فریم ریتی؟ ... و اینکه درباره بازیهای نسل جدید صحبت می کنیم که اخیرا دیدیم حتی سری 3000 رو هم به نفس می اندازن... ولی در کل 8 گیگ خیلی کمه... COD سه سال پیش 8 گیگ راحت پر می کرد... اگر مبنای مموری رو کنسولهای نسل جدید در نظر بگیریم، 2 سال بی در دسر... 4 سال با باگ و استاتر و ارور و مشکل تو خیلی از عناوین، می تونید رو 3070 و 3060Ti هشت گیگ حساب کنید... خیلی تعجب آوره انتخاب 8 گیگ برای 3070،... 8 گیگ مال 1070 3-4 سال پیش بود... شما ریویو ها رو هم بخونی تنها ایرادی که منتقد ها گرفتن همین حافظه غیر منطقی بود...

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
بررسی کامل FSR Fidelity FX Super Resolution هم اومد:
AMD FSR FidelityFX Super Resolution Quality & Performance Review

کاراییش روی کارتای انویدیا کمتر از AMD عه اما بازم خوبه، از لحاظ کیفیت خروجی هم طبیعتا به DLSS نمیرسه اما خیلی بهتر از آپسکیل های سنتی GPU و TV هاست و صد البته اینکه معماری های قدیمی تر انویدیا (از سری 1000) هم می تونن ازش بهره ببرن. بهینه کردن این قابلیتم برای کارتای انویدیا به عهده خود دولوپرهای انویدیاست! در ضمن با توجه به اینکه کنسول ها هم از گرافیک های ساخت AMD استفاده می کنن به زودی بازی های زیادی ازین قابلیت پشتیبانی خواهند کرد.

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
بررسی کامل FSR Fidelity FX Super Resolution هم اومد:
AMD FSR FidelityFX Super Resolution Quality & Performance Review

کاراییش روی کارتای انویدیا کمتر از AMD عه اما بازم خوبه، از لحاظ کیفیت خروجی هم طبیعتا به DLSS نمیرسه اما خیلی بهتر از آپسکیل های سنتی GPU و TV هاست و صد البته اینکه معماری های قدیمی تر انویدیا (از سری 1000) هم می تونن ازش بهره ببرن. بهینه کردن این قابلیتم برای کارتای انویدیا به عهده خود دولوپرهای انویدیاست!
The following titles will support AMD FSR Driver at launch (June 22):

1. 22 Racing Series
  2. Anno 1800
  3. Evil Genius 2
  4. Godfall
  5. KingShunt
  6. Terminator Resistance
  7. The Riftbraker
The following titles have AMD FSR Driver support coming soon after :

1. Asterigos
  2. Baldur's Gate III
  3. DOTA 2
  4. Edge of Eternity
  5. FarCry 6
  6. Farming Simulator 22
  7. Forspoken
  8. Myst
  9. Necromunda: Hired Gun
  10. Resident Evil Villiage
  11. Swordsman Remake
  12. Vampire The Masquerade: Bloodhunt

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
البته اول راهه و مسلما از dlss ورژن یک خیلی بهتره
امیدوارم در آپدیتهای بعدی کیفیت بالا بره
در کارتهای amd سری 6 هزار عملکرد خیلی بهتری داره

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
البته اول راهه و مسلما از dlss ورژن یک خیلی بهتره
امیدوارم در آپدیتهای بعدی کیفیت بالا بره
در کارتهای amd سری 6 هزار عملکرد خیلی بهتری داره
به نظر من فارغ از نتیجه این کار AMD ارزشمند بود
مخصوصا برای کسایی مثل من که نمایشگر 4K دارن و کارت گرافیک سری 1000 انویدیا دارن خیلی خوبه و می تونیم از رزولوشن بیشتر در کنار فریم بهتر استفاده کنیم.
دمش گرم :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
مخصوصا برای کسایی مثل من که نمایشگر 4K دارن و کارت گرافیک سری 1000 انویدیا دارن خیلی خوبه و می تونیم از رزولوشن بیشتر در کنار فریم بهتر استفاده کنیم.
من فعلا بخاطر چند تا بازی اشتراکی نتونستم درایورمو آپدیت کنم و تستش کنم
تو مقایسه techpowerup که تو عکس خیلی سخت میشه تفاوتشو فهمید تا حضوری جولو مانیتور تست نشه نمیشه نظر داد
شما تونستین تست کنین؟

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
تو مقایسه techpowerup که تو عکس خیلی سخت میشه تفاوتشو فهمید تا حضوری جولو مانیتور تست نشه نمیشه نظر داد
شما تونستین تست کنین؟
نه من اون بازیارو ندارم هیچ کدومو!، فقط نقدو خوندم که راضی بودن از عملکردش، حتی تو یه جاهایی مثل ایجاد Ghosting از DLSS هم بهتر عمل کرده:
While NVIDIA DLSS is temporal, FSR only looks at a single frame. This has the tremendous advantage that it avoids the "ghosting" rendering errors due to objects moving in a different direction than the rest of the scene. NVIDIA addressed this with DLSS 2.0, but the approach requires game developers to feed motion vectors of objects from their game engine to the DLSS algorithm.​
البته در نهایت باید در نظر بگیریم که این قابلیت خیلی محدودتر از DLSS هست و بر عکس اون یک واحد سخت افزاری مجزا براش ساخته نشده و نمیشه انتظار معجزه ازش داشت.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
با این کار فعلا ارتقا گرافیکی نکنی بهتره یه دو سه سالی فریمو بیمه کرد :))

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
ولی کلا amd در این بازیهای اخیر evil 8 و assassins vahlala و god fall خوب فریم گرفته
الانم شدیدا داره farcry 6 رو روی درایورهاش تبلیغ میکنه امکانش هست فریم خوبی توی این بازی کارتهای amd بگیره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
شما تونستین تست کنین؟
با اپدیت گرافیک بازی ها نمی پرن مگه بایوسش اپدیت بشه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
با اپدیت گرافیک بازی ها نمی پرن مگه بایوسش اپدیت بشه
مطمئنی؟ پرید میام سراغتا :))
یکیش اویله یکیشم واچ داگز مطمئنی نمیپرن خود فروشنده گفته آپدیت نکن واسه همین حوصله گرفتن دوباره کد ندارم
امتحان کردی آپدیتش کنم؟

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
شما تونستین تست کنین؟

واضح تصویر تار میکنه راحت متوجه میشی

• Like
Reactions: {ehsan}

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر