اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,633
نام
milad
دوستان اگه کسی به سیستم 80 90 میلیونی با یه گرافیک 3070ti ببنده بدون اینکه ماین کنه میتونه ازش پول دربیاره ؟؟
بعد عمر مفید یه کارت با کیفیت مثل 3070 چند ساله ؟

• Smile
Reactions: tokio_hotel

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,042
نام
علی
دوستان اگه کسی به سیستم 80 90 میلیونی با یه گرافیک 3070ti ببنده بدون اینکه ماین کنه میتونه ازش پول دربیاره ؟؟
درود
بدون ماین شما خودتون باید یه مهارت یاد بگیرید و باهاش کسب درامد کنید! فکر نمیکنم راه دیگه ای مثل ماین کردن باشه!
کارت گرافیک هم اگه تو دمای خوب کار کنه میتونه تا ده سالم عمر کنه!

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
یه 10 15 سال پیش شما قطعه کامپیوتری میخردی وقتی جعبشو باز میکردی تو ضرر بودی الان کارت بخری یه جور سرمایه گذاری حساب میشه دو سال بعد حداقل 2 برابر میفروشی :))
من یه GTX 1080 بدون کارتون و باز شده خریدم 4 میلیون (دلار حدودا 12 هزار تومن بود) یک سال و نیم بعد "زیر قیمت" فروختم 17 میلیون !
یه 3070 RTX وارداتی برای من کلا افتاد 250 دلار (حدودا 6 میلیون چند ماه پیش) ! :D تازه زمانی که داخل ایران 65 میلیون و خارج 1000 دلار بود !

حقیقتش PC گیمینگ برای کسی که توی بازارش اطلاعات داشته باشه و مخصوصا اگر روی GPU و CPU و مین برد دست دوم دست بگذاره خیلی به صرفه هستش . (مساله افزایش قیمت غیر عادی برای فقط یک قطعه هستش یعنی GPU )
یکبار که یک کیس جمع کنه و خورده خورده به روزش کنه ... نیازی هم نیست تا 10 سال دیگه پول پاور و مانیتور و خیلی قطعات دیگه را هم بده . (هرچند خیلی مواظب پاور بعد از 8 سال باشید به هارد و SSD صدمه وارد میکنه )

ولی اگر کسی حوصله خرید و فروش قطعه و ... نداشته باشه و با دسته دوم هم کنار نمیاد و اگر بتونه قید موس و کیبورد را هم بزنه و .... قطعا بهتره بره سمت کنسول .

به نظر من برای 3070TI نیازی نیست انقدر هزینه کنید اولش...
مخصوصا اگر CPU و مین برد دسته دوم استفاده کنید (من مانیتورم هم دسته دوم خریدم )

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
من یه GTX 1080 بدون کارتون و باز شده خریدم 4 میلیون (دلار حدودا 12 هزار تومن بود) یک سال و نیم بعد "زیر قیمت" فروختم 17 میلیون !
یه 3070 RTX وارداتی برای من کلا افتاد 250 دلار (حدودا 6 میلیون چند ماه پیش) ! :D تازه زمانی که داخل ایران 65 میلیون و خارج 1000 دلار بود !

حقیقتش PC گیمینگ برای کسی که توی بازارش اطلاعات داشته باشه و مخصوصا اگر روی GPU و CPU و مین برد دست دوم دست بگذاره خیلی به صرفه هستش . (مساله افزایش قیمت غیر عادی برای فقط یک قطعه هستش یعنی GPU )
یکبار که یک کیس جمع کنه و خورده خورده به روزش کنه ... نیازی هم نیست تا 10 سال دیگه پول پاور و مانیتور و خیلی قطعات دیگه را هم بده . (هرچند خیلی مواظب پاور بعد از 8 سال باشید به هارد و SSD صدمه وارد میکنه )

ولی اگر کسی حوصله خرید و فروش قطعه و ... نداشته باشه و با دسته دوم هم کنار نمیاد و اگر بتونه قید موس و کیبورد را هم بزنه و .... قطعا بهتره بره سمت کنسول .

به نظر من برای 3070TI نیازی نیست انقدر هزینه کنید اولش...
مخصوصا اگر CPU و مین برد دسته دوم استفاده کنید (من مانیتورم هم دسته دوم خریدم )
برای کسی که دسترسی خرید از خارج داشته باشه خیلی خوبه. مورد هایی مثل فروش مین ها دست 2 از روی باندل های اماده شرکت ها رو میشه در حد نو با قیمت ها حدود نصف تا حتی 1/3 هم تو ebay پیدا کرد.
طرف یه pc اماده رو از شرکت ها میخره فقط برای کارت گرافیکش. تعداد زیادی pc بدون گرافیک (عموما نسل 10 11) رو دست شون میمونه. همه رو تو ebay به فروش میذارن. یه سرچ کنید قیمت ها رو میبینید.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
  • Like
Reactions: m.a.t

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
957
مدیر سابق AMD: انویدیا کارتل بازار کارت گرافیک است!

شرکت تازه‌تاسیس GroQ، سازنده‌ی پردازنده‌های هوش مصنوعی، می‌گوید انویدیا سفارش‌های کارت گرافیک دیتاسنتر مشتریانی که به گزینه‌های غیر از انویدیا توجه می‌کنند را به تأخیر می‌اندازد.

مشتریان برای به‌تعویق‌نیفتادن ارسال محصولات پیش‌سفارش‌شده‌ای مانند کارت گرافیک انویدیا که تأخیر آن‌ها نوعی تلافی است، در جست‌وجوی شتاب‌دهنده‌ی هوش مصنوعی جایگزین با احتیاط عمل می‌کنند.

انویدیا می‌گوید اگر در زمان تحویل تأخیری به‌وجود آمد، به شرایط منصفانه‌ به‌منظور جایگزینی سخت‌افزار محاسباتی مشتریان پایبند می‌ماند.

جاناتان راس، مدیرعامل شرکت تکنولوژی GroQ، ادعا می‌کند برخی مشتریان به جای در‌نظر‌گرفتن گزینه‌های جایگزین و سازندگان پردازنده‌ی هوش مصنوعی رقیب، منتظر اقدام انویدیا می‌مانند. این مشتریان که اغلب پیش‌پرداخت می‌کنند، ممکن است با یک سال انتظار برای محموله‌های سخت‌افزاری جدید مواجه شوند.

اسکات هرکلمن، معاون ارشد و مدیر‌کل سابق AMD Radeon، می‌گوید چنین اتفاقاتی برای مشتریان انویدیا رایج‌ هستند. او ادعا می‌کند انویدیا تاکتیک‌های مشابهی را برای مشتریان سایر محصولاتش به کار گرفته است و بر توزیع‌کنندگان و حتی مطبوعات نیز تأثیر می‌گذارد. او گفته انویدیا کارتل GPU است و تمام بازار را کنترل می‌کند.

• Like
Reactions: m.a.t and Pzt_Kami

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر