Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
خب ظاهرا این افزایش قیمت چیز خاصی نبوده
دوکی قیمتاشو اپدیت کرد هوم ۵ ماهه ۶۰۰ شده که قبلش ۵۵۰ بود
۱۳ ماهه هم هوم ۱۳۵۰ کرد قبلش یادم نیست چند بود ولی چندان افزایش خاصی نداشته
اگه کسی خواست من پایه شریکی گرفتن ۵ ماهش هستم. مبلغی نیست هزینش ولی اینکه از ۵ ماه میدونم راحت ۳ ماهش الکی میسوژه و استفاده نمیشه یکم زوره

مطمئن نیستم ولی بعید میدونم قبل این گرونی قیمت ارزونش مال ترکیه بوده باشه سریا قبل از دوکی میگرفتم از ارژانتین خریدشو میزد شایدم ترکیه میزنن من راحشو بلد نیستم قیمتای خود استور که بالاتر درمیومد
بله تا این لحظه تا این ساعت
Ea play قیمت هاشو افزایش نداده چونکه شما تغییر احساس نکردی و دیر یا زود افزایش میخوره افزایشم نخوره مدت زمان تبدیلشو کمتر میکنه
Ea play یک ساله با تبدیل میشه 5 ماه و....

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,019
نام
آریا
آقا این بازی Jusant رو از دست ندین! حال و هوای بازی یه جورایی شبیه کارهای فومیتو اوئدا و بازی‌هایی مثل Rime هست و خیلی چیز لذت‌بخشیه. گیم‌پلی پیچیده‌ای نداره، ولی خیلی خوب طراحی شده و به خاطر استفاده مناسب از RT/LT به جای دست‌های چپ و راست، حس خوبی به آدم می‌ده. فقط اندک‌جاهایی ممکنه یه ذره اذیت کنه که اون هم خیلی زیاد نیست و می‌بخشیمش. :D
مدت زمان لازم برای تموم کردنش هم خیلی خوبه و من در حالی که ۷۰،۸۰٪ آیتم‌ها رو گرفتم، حدود ۳.۵ تا ۴ ساعت طول کشید که تمومش کنم.
این وسط چیزی که برام خیلی جالب بود، گرافیک بازی بود. از نظر هنری که می‌دونستم چیز قشنگیه، ولی از نظر فنی هم واقعاً خوبه و بعضی جاها به شدت خفن می‌شه با یه نورپردازی محشر! از همون اوایل من رو یاد دموهای تکنیکی آنریل انجین ۵ مینداخت و رفتم نگاه کردم و دیدم بله، با همون ساخته شده. :D
خلاصه که اگه اهل بازی‌های جمع و جور و بامرام(!) هستین، حتماً برین سراغش و پشیمون نمی‌شین.

57db07_23dscas.jpg

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,604
نام
Mehrdad
Key-Art-1920x1080-1.jpg

اینقدر بازی خفن و جذاب رو گیم پس هست که حقیقتا ادم میترسه نکنه یه سری از دستش در بره،

WarTales هم از هموناست، یک تکتیکال ار پی جی با المان های جدی در سبک بقا، نمیشه گفت بازی مینیمالی هست اما نسبت به ار پی جی های مشابه به شدت مکانیک های جمع و جور و خلاصه ای داره (البته همچنان نیاز به حوصله و دقت میشه گفت زیادی هست تا با تمام جنبه های بازی اشنا بشیم و اون جورم نیست که خیلی سبک و خالی باشه)، اگه علاقه زیادی به اکتشاف و تصرف در یک دنیای فانتزی مانند با دید ایزومتریک و لندسکیپ های چشم نواز دارید، بازی گزینه بسیار مناسبیه، البته با اینکه چند ماهی میشه از ارلی اکسس خارج شده، اما همچنان ممکنه حس کنید بازی جا برای تکمیل شدن داره، در واقع استراکچر بازی به حدی خفن و گسترده است که همش میشه تصور کرد که باز هم میشه محتوای بیشتری درش قرار داد،

با این حال، گرافیک تا حد زیادی خوب و چشم نوازه، پرفورمنس خیلی خوبی داره و تا حد زیادی افت فریمی مشاهده یا خیلی حس نمیشه، کامبت سیستم نوبتی بازی به شدت خوب در اومده و خیلی زود حتی برای کسانی که اشنایی خاصی با این نوع گیم پلی ندارند هم، میتونه راه بیفته و میشه گفت کامبت هیچ وقت به عنوان عامل بازدارنده در بازی عمل نمیکنه، شاید مهم ترین عاملی که بازی رو تا حد زیادی سخت میکنه (حتی رو اسون ترین درجه سختی ) طراحی مراحل و ماموریت هاست که شاید، شاید اول بازی کمی طول بکشه باهاش اشنا بشید و در نتیجه به مشکلات زیادی برای لجستیک گروه بر بخورید، یعنی اکسپلوریشن به حدی باحال و جذابه که شاید باعث شه راه اشتباهی برید، و در نتیجه کوئست های مناسبی دریافت نکنید، نهایتا از نظر ریسورس و منابع به مشکل بربخورید و عملا گیم اور بشید، دلیل اصلیش این هست که بازی سیستم کمپینگ داره، به شدت هم خوب در اومده، اما در عین حال کافیه 2-3 بار گروهتون خسته شه تا منابع اولیه بازی تموم شه و بعد از اون عملا به مشکل بر بخورید، اگه رو اسپویل حساس هستید ادامه متن رو نخونید...

*راه حل هم این هست که خیلی زود سعی کنید خودتون رو به اولین دهکده بازی برسونید، جایی که میشه ماموریت های گوناگون رو انتخاب و در نتیجه متریال و منابع لازم برای بازی رو تو این ماموریت ها لوت کرد، یعنی کافیه کمی دیر به این دهکده بیاید، تا عملا بازیتون خراب شه (من 2 بار نیوگم زدم، تا دستم بیاد چه خبره، هر 2 دفعه منابعم ته کشید و بازی عملا خراب شد، تا دفعه سوم که اتفاقی وارد دهکده شدم و بعد از انتخاب ماموریت ها، تونستم به اندازه کافی منابع جمع کنم و پلی ترو ام راه افتاد و الان هنوز ریجن 1 هستم...)

در بازی مینی مپ وجود نداره و این خیلی خوبه چون باعث میشه تجربه بازی توسط مینی مپ دزدیده نشه، یعنی نمیشه "فقط" با تمرکز رو مینی مپ حرکت کرد، و گیمر مجبور هست که به مسیر و جزئیات محیط دقت بیشتری داشته باشه، اما مپ به صورت جداگانه وجود داره و به شدت هم یوزرفرندلی هست، طوری که دقیقا نشون میده چه جایی باید برید و چه نوع دیفیکالتی در ان ماموریت، در انتظارتون هست، اینطوری خیلی خوب میشه لول گپ بازی هم کنترل کرد که نکنه اشتباهی وارد ماموریتی بشی که از لول و منابعت سنگین تره...

خلاصه، اکسپلوریشن خفن، مناظر و طراحی محیط خیلی جذاب، مکانیزم های گیم پلی نه چندان پیچیده و سریعا قابل درک، کمپینگ، سیستم ار پی جی غنی و با عمق زیاد، اکسسبیلیتی به شدت بالا در مورد چالش های بازی (هم میتونید دیفیکالتی رو مشخص کنید، هم ازاد بودن سیو گیم ها، یعنی دست خودتونه که یک بازی رو فرم باحال و رادست رو پیش ببرید، یا یک تجربخ سوروایول به شدت جدی و چالش برانگیز و سخت)

*یادتون باشه از سیو غافل نشید، اتوسیو دیر به دیر اانجام میشه، و اگه دستی سیو نکنید، یهو به خودتون میاید و میبینید کلی جلو رفتید و سیو نکردید، وخدا نکنه یهو این وسط وارد شرایط سنگین و غیر قابل بازگشت بشید... با این حال بازی خیلی باحاله، طوری که وقتی یک مدت بازی کنی یا یک یا چند دور تموم کنی، احتمالا اینقدری اشنا میشه و مهارت گیدا میکنیم که بتونیم رو درجه های بسختی بالا و بدون سیو هم، پیش ببریم... این یعنی بازی تا حد زیادی قابلیت تکرار داره و سوژه خوبی برای پرفکت شدن به مرور زمانه...

**خدا پدر گیم پس و پلاس جدید روبیامرزه، که باعث میشن این شاهکار های پنهان، دیده بشند و تا حدی قدرشون دونسته شه.. به جای اینکه بین این همه خروار خروار بازی، گم بشند و نادیده...

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
430
نام
مسعود
View attachment 318298

اینقدر بازی خفن و جذاب رو گیم پس هست که حقیقتا ادم میترسه نکنه یه سری از دستش در بره،

WarTales هم از هموناست، یک تکتیکال ار پی جی با المان های جدی در سبک بقا، نمیشه گفت بازی مینیمالی هست اما نسبت به ار پی جی های مشابه به شدت مکانیک های جمع و جور و خلاصه ای داره (البته همچنان نیاز به حوصله و دقت میشه گفت زیادی هست تا با تمام جنبه های بازی اشنا بشیم و اون جورم نیست که خیلی سبک و خالی باشه)، اگه علاقه زیادی به اکتشاف و تصرف در یک دنیای فانتزی مانند با دید ایزومتریک و لندسکیپ های چشم نواز دارید، بازی گزینه بسیار مناسبیه، البته با اینکه چند ماهی میشه از ارلی اکسس خارج شده، اما همچنان ممکنه حس کنید بازی جا برای تکمیل شدن داره، در واقع استراکچر بازی به حدی خفن و گسترده است که همش میشه تصور کرد که باز هم میشه محتوای بیشتری درش قرار داد،

با این حال، گرافیک تا حد زیادی خوب و چشم نوازه، پرفورمنس خیلی خوبی داره و تا حد زیادی افت فریمی مشاهده یا خیلی حس نمیشه، کامبت سیستم نوبتی بازی به شدت خوب در اومده و خیلی زود حتی برای کسانی که اشنایی خاصی با این نوع گیم پلی ندارند هم، میتونه راه بیفته و میشه گفت کامبت هیچ وقت به عنوان عامل بازدارنده در بازی عمل نمیکنه، شاید مهم ترین عاملی که بازی رو تا حد زیادی سخت میکنه (حتی رو اسون ترین درجه سختی ) طراحی مراحل و ماموریت هاست که شاید، شاید اول بازی کمی طول بکشه باهاش اشنا بشید و در نتیجه به مشکلات زیادی برای لجستیک گروه بر بخورید، یعنی اکسپلوریشن به حدی باحال و جذابه که شاید باعث شه راه اشتباهی برید، و در نتیجه کوئست های مناسبی دریافت نکنید، نهایتا از نظر ریسورس و منابع به مشکل بربخورید و عملا گیم اور بشید، دلیل اصلیش این هست که بازی سیستم کمپینگ داره، به شدت هم خوب در اومده، اما در عین حال کافیه 2-3 بار گروهتون خسته شه تا منابع اولیه بازی تموم شه و بعد از اون عملا به مشکل بر بخورید، اگه رو اسپویل حساس هستید ادامه متن رو نخونید...

*راه حل هم این هست که خیلی زود سعی کنید خودتون رو به اولین دهکده بازی برسونید، جایی که میشه ماموریت های گوناگون رو انتخاب و در نتیجه متریال و منابع لازم برای بازی رو تو این ماموریت ها لوت کرد، یعنی کافیه کمی دیر به این دهکده بیاید، تا عملا بازیتون خراب شه (من 2 بار نیوگم زدم، تا دستم بیاد چه خبره، هر 2 دفعه منابعم ته کشید و بازی عملا خراب شد، تا دفعه سوم که اتفاقی وارد دهکده شدم و بعد از انتخاب ماموریت ها، تونستم به اندازه کافی منابع جمع کنم و پلی ترو ام راه افتاد و الان هنوز ریجن 1 هستم...)

در بازی مینی مپ وجود نداره و این خیلی خوبه چون باعث میشه تجربه بازی توسط مینی مپ دزدیده نشه، یعنی نمیشه "فقط" با تمرکز رو مینی مپ حرکت کرد، و گیمر مجبور هست که به مسیر و جزئیات محیط دقت بیشتری داشته باشه، اما مپ به صورت جداگانه وجود داره و به شدت هم یوزرفرندلی هست، طوری که دقیقا نشون میده چه جایی باید برید و چه نوع دیفیکالتی در ان ماموریت، در انتظارتون هست، اینطوری خیلی خوب میشه لول گپ بازی هم کنترل کرد که نکنه اشتباهی وارد ماموریتی بشی که از لول و منابعت سنگین تره...

خلاصه، اکسپلوریشن خفن، مناظر و طراحی محیط خیلی جذاب، مکانیزم های گیم پلی نه چندان پیچیده و سریعا قابل درک، کمپینگ، سیستم ار پی جی غنی و با عمق زیاد، اکسسبیلیتی به شدت بالا در مورد چالش های بازی (هم میتونید دیفیکالتی رو مشخص کنید، هم ازاد بودن سیو گیم ها، یعنی دست خودتونه که یک بازی رو فرم باحال و رادست رو پیش ببرید، یا یک تجربخ سوروایول به شدت جدی و چالش برانگیز و سخت)

*یادتون باشه از سیو غافل نشید، اتوسیو دیر به دیر اانجام میشه، و اگه دستی سیو نکنید، یهو به خودتون میاید و میبینید کلی جلو رفتید و سیو نکردید، وخدا نکنه یهو این وسط وارد شرایط سنگین و غیر قابل بازگشت بشید... با این حال بازی خیلی باحاله، طوری که وقتی یک مدت بازی کنی یا یک یا چند دور تموم کنی، احتمالا اینقدری اشنا میشه و مهارت گیدا میکنیم که بتونیم رو درجه های بسختی بالا و بدون سیو هم، پیش ببریم... این یعنی بازی تا حد زیادی قابلیت تکرار داره و سوژه خوبی برای پرفکت شدن به مرور زمانه...

**خدا پدر گیم پس و پلاس جدید روبیامرزه، که باعث میشن این شاهکار های پنهان، دیده بشند و تا حدی قدرشون دونسته شه.. به جای اینکه بین این همه خروار خروار بازی، گم بشند و نادیده...

دقیقا Wartales رو که از هفته پیش دانلود کردم یه سره نشستم پاش بازی نابیه. اصلا فکر نمیکردم انقدر خوب باشه. چیزی که منو جلب کرده دست ساز بودن مپ بازیه که تقریبا بزرگ هم هست. یعنی موقع بازی میتونی بفهمی روی محیط کار کردن و همینجوری با کامپیوتر در نیاوردن

مشکل پرفورمنس هم جلوتر وقتی اعضای گروه بیشتر بشن خودشو نشون میده یکم مخصوصا داخل کمپ

نمیدونم تاحالا Wasteland 3 رو رفتی یا نه ولی اگه بازی نکردی بعد وارتیلز برو سراغش که اصلا دیوونه میشی

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,020
نام
احمد
اخرین باری که گیم پس خریدم نوابر 2020 بود بعد این همه مدت دوباره اکتویش کردم بنظرتون چیا دانلود کنم
حجم فورزا ها خیلی بالاست گذاشتم واسه هفته بعد...

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,498
نام
عرفان
اخرین باری که گیم پس خریدم نوابر 2020 بود بعد این همه مدت دوباره اکتویش کردم بنظرتون چیا دانلود کنم
حجم فورزا ها خیلی بالاست گذاشتم واسه هفته بعد...
خیلی سوال کلی هستش بستگی به علاقه ،مدت زمان و هدفت داره
این ها ولی ارزش بالایی دارند
Sea of stars
hi fi rush
Cocoon
pentiment
Starfield
Plague tale requiem
Quake 2
Ghostwire:tokyo
deathloop
Persona 4 golden
Psychonauts 2
Jusant
Tunic
Ni nu kuni 1&2

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,770
نام
مارشال

Available Today

Coral Island (Cloud and Xbox Series X|S)

Coming Soon

Persona 5 Tactica (Cloud, Console, and PC) – November 17
Dune: Spice Wars (Cloud and Console) – November 28
Rollerdrome (Cloud, PC, and Xbox Series X|S) – November 28

Leaving November 30

• Anvil (Cloud, Console, and PC)
  • Battlefield 1943 (Console) EA Play
  • Battlefield: Bad Company (Console) EA Play
  • Battlefield: Bad Company 2 (Console and PC) EA Play
  • Disc Room (Cloud, Console, and PC)
  • Eastward (Cloud, Console, and PC)
  • Grid (Console) EA Play