خبر رسمی UNREAL ENGINE 5 معرفی شد، اولین دمو ریل تایم PS5

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
سی پی یو احتمالا اینتل بوده چون سی پی یو های amd توی لپتاپ ها هنوز جا نیوفتادن،تا اونجایی هم که میدونم سی پی یو های اینتل بخاطر استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری افت پرفورمنس قابل ملاحظه ای دارن مخصوصا روی لپتاپ
آخه دمو جوری نبود که cpu بخواد گلوگاه بشه اونقدر مهم نیست cpu چی بوده

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
آخه دمو جوری نبود که cpu بخواد گلوگاه بشه اونقدر مهم نیست cpu چی بوده

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
به هر حال اگه ue5 بر اساس amd توسعه یافته باشه ممکنه که تا حدودی تو پرفورمنس تاثیر بزاره که اونم به مرور زمان حلش میکنن البته

• Like
Reactions: samijavid

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
اینم طبیعت جنگ و کل کل های فن هاست که از زمان PS2 یادمه بوده تا الان. نسل به نسل هم گزینه های روی میز برای جنگ و تو سر هم زدن بیشتر میشه!

بنظر من الان همه فن های هر پلتفرم و کنسولی باید خوشحال باشن. تک دموی اپیک نشون داد کنسول سونی که کنسول ضعیفه نسل بعده قدرت اجرای همچین گرافیکیو داره. خب این ینی کفِ انتظارات یک گیمر از نسل بعد!
خودم به عنوان یه فن سونی راضیم. چون تجربه نشون داده از اواسط نسل به بعد گرافیکا از تک دموهایی که اپیک میده بالاتر میرن و بازی های خود سونی هم که حسابشون جداست
XSX فن ها که کنسول قویتر رو دارن، مسلما اونا هم حداقل این گرافیک رو دارن. حالا SSDش ضعیفتره، گرافیکش قویتره، چند تا فریم کمتر و بیشتر میده! مهم اینه سازنده ی درست حسابی یه جوری بازی رو با همین خروجی و یا بهتر از PS5 میده بیرون.

PC گیمرا هم اگه برای کل کل اینجان خوب طبیعتا دست بالاتر رو دارن نسبت به کنسولا. دیگه وقتی پراید شده 80 میلیون. 30-40 میلیون کیس بستن که چیزی نیست :D

کم کم وقت افطاره یک شات آب معدنی سبک بزنید به بدن و آرامش خودتونو حفظ کنید :D

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
خیر
مقایسه GPU کنسول با RTX2070S هست.
با این حال با توجه به کانفیگ پی سی با یه 2070S به مراتب میتونه پرفورمنس بهتری از PS5 ارائه کنه.
این مقایسه رو چه جوری انجام دادن؟سواله واقعه برام:Dچون رو کاغذ به نظر میرسه یکم بالاتر از 2070S وایسه.اگه لینکی چیزی داری که بده آقا:D
بعد بفرمایید که اون وقت تا الان در چند درصد اوقات GPU گلوگاه بوده و چند درصد اوقات نه حتی SSD بلکه HDD های فعلی گلوگاه بودن؟
من که عادتم هست همیشه بار روی CPU و GPU رو حین بازی مانیتور کنم تقریبا یادم نمیاد HDD جایی برام باتلنک شده باشه :-"
همین بالا الان خبرشو گزاشتن با 2080 موبایل و اس اس دی کند تر فریم ریت بالاتری می ده دمو بعد از نظر شما الان چی گلوگاهه؟
اینکه کسی از اس اس دی فریم نمیگیره رو ما از یک ماه پیش داریم می گیم جناب نابغه
عزیزم خونسردیتو حفظ کن:Dهر کی کوتت میکنه نیومده واسه دعوا:Dشما نوشته بودی "سه برابر فریم بگیریم"جملت بامزه که نبود، گفتم لابد بد متوجه شدی.بعد از شما که انقدر در این بحث پایونیر هستی انتظار میره بدونی که این بحث گلوگاه شدن HDD رو داریم در مورد بازیهایی مطرح میکنیم که از بیس برای سرعت SSD نوشته شدن.SSD روی همچین بازیهایی تاثیر خواهد داشت و به نظر میرسه شرکت مطبوع شما هم متوجه اهمیتش شده و رو کنسولش قرار داده.در ادامه هم نوشتم تو همون پست که بحث من بین دوتا کنسول نیست.بعیده تفاوت خاصی تو بازیهای مشترک بین دو کنسول سر این قضیه باشه ولی اینکه کسی بگه تنها کار SSD لود شدن سریعتر بازیه، حرف غلطیه.اون پستی هم که شما نقل قول کردی بودی داشت به همین اشاره میکرد، منتها چون "خودی" نبود اومدی الکی آسمون ریسمون بافتی:D

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
بعد بفرمایید که اون وقت تا الان در چند درصد اوقات GPU گلوگاه بوده و چند درصد اوقات نه حتی SSD بلکه HDD های فعلی گلوگاه بودن؟
من که عادتم هست همیشه بار روی CPU و GPU رو حین بازی مانیتور کنم تقریبا یادم نمیاد HDD جایی برام باتلنک شده باشه :-"
همین بالا الان خبرشو گزاشتن با 2080 موبایل و اس اس دی کند تر فریم ریت بالاتری می ده دمو بعد از نظر شما الان چی گلوگاهه؟
اینکه کسی از اس اس دی فریم نمیگیره رو ما از یک ماه پیش داریم می گیم جناب نابغه
ببین احمد جان من قبلا هم مثال زدم بازم میزنم
پورت نسخه پی سی batman arkham knight به عهده iron galaxy که پورت رو کلا توی یه مدت محدود روی اس اس دی انجام داده بودن
بازی روی hdd لگ افت فریم و استاتر فراوون داشت و همه از این موضوع شکایت میکردن
اگه بازی رو میریختیم روی ssd مشکلات بازی تا حدود زیادی حل میشد
بعدش آپدیت دادن و بازی رو کامل فیکس کردن
در کل روی پی سی همه چی برمیگرده به سازنده که چقدر وقت بزاره و از منابع سیستم استفاده کنه وگرنه hdd و ssd گلوگاه خاصی ایجاد نمیکنه
همون hdd هم اگه روش رم cache کنی سرعتش میشه اندازه یه ssd ساتا
ولی وقتی کسی نمیخواد قبول کنه و میرن نسخه آلفا بازی star citizen رو میارن وسط که بگن اس اس دی تو فریم موثره حرفی نمیمونه....
الانم دارم میگم،محتمل ترین حالت این هست که بازی روی hdd گلوگاه باشه ولی با ساده ترین نوع ssd به راحتی قابل اجرا باشه

• Like
Reactions: XsmokeX

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
این مقایسه رو چه جوری انجام دادن؟سواله واقعه برام:Dچون رو کاغذ به نظر میرسه یکم بالاتر از 2070S وایسه.اگه لینکی چیزی بدی ممنون میشم.

عزیزم خونسردیتو حفظ کن:Dهر کی کوتت میکنه نیومده واسه دعوا:Dشما نوشته بودی "سه برابر فریم بگیریم"جملت بامزه که نبود، گفتم لابد بد متوجه شدی.بعد شما که انقدر در این بحث پایونیر هستی انتظار میره بدونی که این بحث گلوگاه شدن HDD رو داریم در مورد بازیهایی مطرح میکنیم که از بیس برای سرعت SSD نوشته شدن.SSD روی همچین بازیهایی تاثیر خواهد داشت و به نظر میرسه شرکت مطبوع شما هم متوجه اهمیتش شده و رو کنسولش قرار داده.در ادامه هم نوشتم تو همون پست که بحث من بین دوتا کنسول نیست.بعیده تفاوت خاصی تو بازیهای مشترک بین دو کنسول سر این قضیه باشه ولی اینکه کسی بگه تنها کار SSD لود شدن سریعتر بازیه، حرف غلطیه.اون پستی هم که شما نقل قول کردی بودی داشت به همین اشاره میکرد، منتها چون "خودی" نبود اومدی الکی آسمون ریسمون بافتی:D
شما دعوایی خوندی متن رو اگه نه منم برا دعوا نیومدم :D
شما اگه مثالی می خوای که از بیس برای اس اس دی بوده باشه فکر می کنم تک دمو UE5 بهترین مثالش هست که همونجا هم ظاهرا با اختلاف زیادی GPU گلوگاه و محدود کننده هست (بر اساس حرفای همین یارو که گزاشتن بچه ها) نه سرعت SSD. حالا اگه کنسولا توانشون جای 9-10 ترافلاپس 40-50 ترافلاپس بود اون موقع ممکن بود این سرعتا محدود کننده باشه ولی با این توان فعلی ظاهرا حتی مال XSX هم تا حدی سرعتش زیادتر از مقدار لازم باشه

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
اپدیت:این بازی کرک نشده زمانی که کرک بشه خودم 1 تست ازش می ذارم.
بشین تا کرک بشه:D بازی آنلاینه و جدای اون یه قرنه که در مرحله پری آلفائه و احتمالا 10 سال دیگه ریلیز بشه:D

پ.ن: نمیدونم اینجا الان سیستم چطوریه یه عده میان ترول میکنن بعد جوابشون رو که میدیم پستت پاک میشه یهو:D مهم نیست حالا. ولی در کل سطح مقاومت و سفسطه یه سری شدیدا بالائه خودتون رو برا توضیح دادن بهشون خسته نکنید. میگیم هیچ بازیی هنوز بر پایه SSD ساخته نشده که بخوایم مقایسه ای بکنیم باز میگن فلان بازی ولی SSD گذاشتیم زیاد فرقی نکرد:D

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
آقا یه دو دو تا چهارتای ساده میگه بازی ای که کل حجمش ۱۰۰ گیگ هست یه هیچ عنوان انتظار نمی ره در ثانیه بیشتر از همون دو سه گیگ asset جدید برای لود کردن داشته باشه. تازه یه سری از asset ها هم از قبل تو مموری هستن.
الان ssd پنجاه گیگ هم لود بکنه چه ارزشی داره؟ نصف کل تکسچر ها رو جلو جلو بافر کنی تا موقع استفاده اش بشه ؟

Milkway Galaxy

کاربر سایت
Jan 12, 2013
248
بعد اون وقت اس اس دی هر چی باشه فرق نداره یعنی؟ اگه نداره که خب ایکس باکس هم همین الانش یه اس اس دی خیلی خوب داره :-" اگه فرق داره ولی سرعت اس اس دیش که من پول بزارم همین که عکسش رو گذاشتن بخرم سه برابر فریم بگیرم :D:-??
جواب سوال شما کاملا واضحه.... بستگی به سطح اپتیمایز و بهینه سازی داره...
احتمالا تو اعلام مشخصات، سرعت SSD رو تو سیستم های پیشنهادی اعلام کنن... ولی خب برای نسل بعد رو PC روی چیزی کمتر از چیزی که مایکرو ارائه کرده نباید حساب باز کرد...

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
بشین تا کرک بشه:D بازی آنلاینه و جدای اون یه قرنه که در مرحله پری آلفائه و احتمالا 10 سال دیگه ریلیز بشه:D

پ.ن: نمیدونم اینجا الان سیستم چطوریه یه عده میان ترول میکنن بعد جوابشون رو که میدیم پستت پاک میشه یهو:D مهم نیست حالا. ولی در کل سطح مقاومت و سفسطه یه سری شدیدا بالائه خودتون رو برا توضیح دادن بهشون خسته نکنید. میگیم هیچ بازیی هنوز بر پایه SSD ساخته نشده که بخوایم مقایسه ای بکنیم باز میگن فلان بازی ولی SSD گذاشتیم زیاد فرقی نکرد:D
بر پایه ssd طراحی شدن تا بر پایه ssd ای که جناب سرنی معرفی کردن طراحی شدن خیلی فرق داره ها :D
یه سری از دوستان کم نزاشتن و با دیدن دموی ue5 نسخه پی سی و xsx رو پیچیدن و گفتن حافظه های این دو پلتفرم گلوگاهن و این دمو روی اونا نمیتونه اجرا شه،چیزی که اکثر ما باهاش مشکل داریم اینه وگرنه کسی منکر این نیست که در آینده hdd منقرض میشه و ssd های پر سرعت جایگزین اونا!هر سال هم پر سرعت ترشون میاد پس اجتناب ناپذیره این امر

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
در این تاپیک در 2 مورد میشه بحث کرد ...
یکی مربوط به خود دموی UE5 و یکی هم تاثیر SSD روی بازیها . ( تاکید میکنم کلیت SSD ، نه SSD ی فلان کنسول )
هر پست مقایسه ای بین دو تا کنسول باشه پاک میشه و اخطار میگیره .
با دشمن فرضی هم نجنگید لطفا !

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
من این بازی دارم خودم دانلود می کنم و تستم می ذارم اما قبلش این ویدیو داره توضیح می ده که چرا فریم میانگین روی هارد پایین تره که می گه مدام داره استریم می کنه از هارد باعث STUTTER شدید می شه کل بازی هم می گه که مدام استریم می شه باعث HITCH های فراوان می شه(گیر های زیاد)
این عکسیه که شما باید می ذاشتی نه اون
View attachment 142213
اینجا فقط داره راجب استاتر و مشکلات بازی می گه نه تاثیر SSD برای افزایش گرافیک یا فریم بازی اینا با هم خیلی فرق دارن.
ببین دیجیتال فاندری خفن ترین سایت بررسی این چیزاس اما تو داری با نصفه نشون دادن قضایا و 1 تیکه ش نشون دادنشون بقیه هم گمراه می کنی و حقیقیت جوره دیگه ای نمایش می دی
اگر می گی قشنگ کل حرف تحلیلگرشم بذار که داره می گه کل بازی چون بخش هاییش استریم می شه هم ورودیش هم خروجیش مدام باعث استاتر می شه استاتر یا لگ چیه یعنی بازی باید صبر کنه تا لود بشه 1 فریز خیلی لحظه ای هست که باعث می شه فریم هم بیافته توی همه ی بازی ها هم دیدیدم که تا لگ می گیره فریم از 60 می شه 40 یا 35 مثلا اما در حقیقت بازی 1 لحظه خیلی سریع فریز شده اینجا هم مدام داره همین اتفاق می افته
هیچ کجای این نقد نگفته که SSD باعث افزایش پرفورنس می شه بلکه داره از می گه اینقدر بازی بد نوشته شده که نمی شه عملا با هارد بازیش کرد به خاطر استاتر زیادش حتی لود بازی به جای 19 ثانیه شده بالای 3 دقیقه دیگه مشخصه چه فاجعه ایه
بله نسل بعد ممکنه با خیلی از این بازی ها رو به رو بشیم که PC بازا مجبور بشن SSD بخرن خودمم به همین خاطر به دنبال خرید SSD سومم هستم اما حرف من جای دیگه ای هست من دارم می گم استفاده از SSD باعث افزایش فریم نمی شه که شما بیای با SSD بازی 30 فریم بکنی 60 فریم فقط دست بازی سازها باز می ذاره تا پروسه ساخت بازیشون کمتر بشه دیگه کارهای اضافه ای که برای هارد لازم داشتن بکنن نمی کنن همین همین بازی اگر درست بسازن یا شاید با اپدیت کاملا فیکس بشه و فریم میانگین هم مشابه بازی های دیگه یکسان می شه فقط فرقش اینه که بازی برای هارد نوشته و بهینه نشده همین کافیه همین استریم ها حفظ بشن به رم منتقل بشن اما ظاهرا حجم خیلی زیادی هست بیخیالش شدن.
در نهایت مزیت SSD اینجا گذاشت بله تعداد لودینگ های بازی به مراتب کاهش پیدا می کنه همین یا برعکس رم نه VRAM کمتری هم اشغال می شه به جاش مدام اطلاعات از SSD خوانده می شه همین دیجیتال فاندری هم داره همین توضیح می ده نه اینکه بگه به به SSD معجزه کرده فریم بازی بهتر شده شما 1 بازی پیدا کنه که روان اجرا بشه بدون لگ یا استاتر بعد روی هارد فریم کمتری بده بعد من بهت جایزه می دم.
اتفاقا من دارم کلی با دلیل و منبع صحبت می کنم و حرفام علمیه برای تو راه فراری نیست:D

اپدیت:این بازی کرک نشده زمانی که کرک بشه خودم 1 تست ازش می ذارم.
بیخیال آقا، این توهم توطئه نصفه نشون دادن و گمراه کردن و بیخیال شین. فقط دنبال‌کننده‌های UFO در این حد دچار توهم توطئه‌ـن.
چرا از این جایی که شما عکس گذاشتی، عکس نذاشتم ؟ برای اینکه اتفاقا اینجا به شکل ناعادلانه‌ای اختلاف بین HDD و SSD و نشون میده. اینجا دقیقا بعد از پایانه لودینگه بازیه و اگر یه مقدار انگلیسی بلد باشیم و دچار توهم توطئه نباشیم، متوجه می‌شیم که توضیح میده به خاطر حجم بالای دیتا و پایان لودینگ که همزمان با استریم این حجم زیاد دیتا، روی HDD شاهد استاتر هستیم.
عکسی که من گذاشتم برای ادامه ماجراست که جریان اصلی بازی دنبال میشه. میبینیم که فریم پایین‌تره چون استریم حجم بالای دیتا (به خاطر جزئیات و کیفیت بالای گرافیکی) به خاطر ضعف HDD نسبت به SSD با سرعت پایین‌تری صورت میگیره و نتیجه‌اش میشه افت فریم. در ادامه توضیح میده که بارها در دیجیتال‌فاندری درباره مشخصات سخت‌افزاری نسل آینده کنسول‌ها (دقت کنید این ویدیو قبل از مشخص شدن جزئیات سخت‌افزاری هر دو کنسول منتشر شده) صحبت کردیم و یکی از این موضوعات در کنار CPU، GPU و RAM چیزی نبوده جز SSD که مشخصا تاثیرگذار خواهد بود.
لازم نیست همه چی و به ما بگن، چشم داریم و میتونیم ببینیم که بازی روی SSD با فریم (کی گفت گرافیک که حالا شما حرف از گرافیک میزنی) بهتری اجرا میشه. حتی خوده سازنده‌های بازی هم اعلام کردن که برای تجربه بهتر باید از SSD استفاده بشه.
این حرف که استار سیتیزن هم بد نوشته شده (وجدانا ترکیدم از خنده، بد نوشته شده ؟؟ Really ؟ حالا تو دانشگاه دو تا برنامه نوشتین جو گیر نشین) رو فقط میزارم روی حساب یه جک خیلی بیمزه. تو همین ویدیو بارها میگه که استار سیتیزن در اصل یه بازی نسل بعدیه در حال ساخته و از لحاظ تکنیکال اچیومنت، یکی از بهترین‌ بازی‌های فعلی هست که برای PC ساخته شده.
درباره اینکه پی‌سی گیمرها مجبور نمیشن SSD بخرن یا نهایتا بازی‌ها به شکلی درست میشن که با HDD اجرا بشن هم وایستین تا نتیجه مشخص بشه ولی اینو همیشه در نظر داشته باشین که درصد زیادی از بازی‌ها با اولویت کنسول‌ها ساخته میشن و خب چه XSX یا PS5، هر دو نهایتا تمرکز زیادی روی استفاده از SSD دارن.

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,093
نام
MohammadAli
بیخیال آقا، این توهم توطئه نصفه نشون دادن و گمراه کردن و بیخیال شین. فقط دنبال‌کننده‌های UFO در این حد دچار توهم توطئه‌ـن.
چرا از این جایی که شما عکس گذاشتی، عکس نذاشتم ؟ برای اینکه اتفاقا اینجا به شکل ناعادلانه‌ای اختلاف بین HDD و SSD و نشون میده. اینجا دقیقا بعد از پایانه لودینگه بازیه و اگر یه مقدار انگلیسی بلد باشیم و دچار توهم توطئه نباشیم، متوجه می‌شیم که توضیح میده به خاطر حجم بالای دیتا و پایان لودینگ که همزمان با استریم این حجم زیاد دیتا، روی HDD شاهد استاتر هستیم.
عکسی که من گذاشتم برای ادامه ماجراست که جریان اصلی بازی دنبال میشه. میبینیم که فریم پایین‌تره چون استریم حجم بالای دیتا (به خاطر جزئیات و کیفیت بالای گرافیکی) به خاطر ضعف HDD نسبت به SSD با سرعت پایین‌تری صورت میگیره و نتیجه‌اش میشه افت فریم. در ادامه توضیح میده که بارها در دیجیتال‌فاندری درباره مشخصات سخت‌افزاری نسل آینده کنسول‌ها (دقت کنید این ویدیو قبل از مشخص شدن جزئیات سخت‌افزاری هر دو کنسول منتشر شده) صحبت کردیم و یکی از این موضوعات در کنار CPU، GPU و RAM چیزی نبوده جز SSD که مشخصا تاثیرگذار خواهد بود.
لازم نیست همه چی و به ما بگن، چشم داریم و میتونیم ببینیم که بازی روی SSD با فریم (کی گفت گرافیک که حالا شما حرف از گرافیک میزنی) بهتری اجرا میشه. حتی خوده سازنده‌های بازی هم اعلام کردن که برای تجربه بهتر باید از SSD استفاده بشه.
این حرف که استار سیتیزن هم بد نوشته شده (وجدانا ترکیدم از خنده، بد نوشته شده ؟؟ Really ؟ حالا تو دانشگاه دو تا برنامه نوشتین جو گیر نشین) رو فقط میزارم روی حساب یه جک خیلی بیمزه. تو همین ویدیو بارها میگه که استار سیتیزن در اصل یه بازی نسل بعدیه در حال ساخته و از لحاظ تکنیکال اچیومنت، یکی از بهترین‌ بازی‌های فعلی هست که برای PC ساخته شده.
درباره اینکه پی‌سی گیمرها مجبور نمیشن SSD بخرن یا نهایتا بازی‌ها به شکلی درست میشن که با HDD اجرا بشن هم وایستین تا نتیجه مشخص بشه ولی اینو همیشه در نظر داشته باشین که درصد زیادی از بازی‌ها با اولویت کنسول‌ها ساخته میشن و خب چه XSX یا PS5، هر دو نهایتا تمرکز زیادی روی استفاده از SSD دارن.
کاری به بقیه صحبتات ندارم ولی یه بازی که هنوز تو فاز آلفا به سر میبره و مشکلات فنی فراوان هم داره اصلا مثال خوبی نیست.

• Like
Reactions: Kiarash_united7

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اگه مدل سی پی یو و رزولوشن رو هم ذکر میکردن جالب میشد
قدرت ۲۰۸۰ مکس کیو مقدار کمی کمتر از ۲۰۷۰ دسکتاپه
آقا واقعا جالب شد واقعا جالب شد..