Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
این تأکید بیش از حد روی استفاده از شخصیت‌های سیاه‌پوست، یه نکته منفی عجیبی هم داره. حالا نه همه جا، ولی اکثر اوقات بعد از روبرو شدن با یه شخصیت درجه ۱ یا ۲ سیاه‌پوست توی سال‌های اخیر (نه کسی که یه ثانیه بیاد و بره)، می‌شه حدس زد که طرف کاراکتر مثبته و کار فجیعی ازش سر نخواهد زد! :D اگر هم منفی هست، آخرش به هر حال یه اتفاق خوبی براش می‌افته و رستگار می‌شه و خیلی کم پیش میاد که در سیاهی مطلق (نه خاکستری و اینا) بمیره.
در همین راستا می‌خوام یه مثال بزنم، ولی هر جوری فکر می‌کنم اسپویل می‌شه! البته هم بازی‌ای هست که داستانش احتمالاً در اون حد برای ملت مهم نیست و هم خیلی زود می‌فهمیم که جریان چیه و جزو سورپرایزهای اساسی بازی نیست.
توی Star Wars: Squadrons، همون اوایل با یه شخصیت سیاه‌پوست آشنا می‌شیم که جزو نیروهای منفی محسوب می‌شه. من کلی حیرت کردم که چه عجب اینا سراغ همچین شخصیتی در قالب منفی رفتن و منتظر بودم که ببینم در ادامه چی می‌شه، تا اینکه یه ذره جلوتر مشخص شد که استاد مثبت هستن! :D
مشابه همین قضیه توی یکی از سریال‌های جنگ ستارگان هم اتفاق می‌افته که باز نمی‌دونم چیکار کنم که اسپویل نشه! :D فقط افرادی که کل سریال‌ها رو دیدن، اسپویلر رو باز کنن:
توی سریال Obi-Wan Kenobi، با یه سری Inquisitor مواجه می‌شیم که برحسب اتفاق، یکی‌شون هم سیاه‌پوست هست. هی پیش خودم می‌گفتم آخرش مشخص می‌شه که ایشون در حد بقیه پلید نیست و یه اندک نور امیدی در قلبش باقی مونده و... در نهایت همین هم شد و طرف به رستگاری رسید! :D
خب همچین چیزی رسماً گند می‌زنه به داستان و غافلگیری‌هایی که مثلاً برای مخاطب در نظر گرفتن. یعنی شما از لحظه روبرو شدن با اون شخصیت سیاه‌پوستِ مثلاً منفی، حدس می‌زنی که شاید خیلی هم عاقبت تاریکی نداشته باشه. در حالی که برای شخصیت سفیدپوست نمی‌تونی به این راحتی همچین چیزی رو پیش‌بینی کنی.
-----------
یه مورد افتضاح دیگه هم گرفتن حق انتخاب از سازنده اثر هست و یه وضعیتی شده که اگه کسی کاراکتر سیاه‌پوست توی داستانش نداشته باشه، متهم می‌شه به تبعیض نژادی! جدیدترین نمونه‌ش Final Fantasy XVI که ۴ ماه پیش یه عده مثل IGN گیر داده بودن که چرا شخصیت‌هایی از نژادهای مختلف توی بازی کم دیده می‌شه و اکثراً سفید هستن! :| الآن هم باز Verge با سازنده‌های بازی مصاحبه کرده و گفته حتماً بازخوردهای ملت رو بعد از اون مصاحبه قبلی دیدین و چه نظری در مورد تنوع نژادی توی بازی دارین؟! :|
یعنی اصلاً اهمیتی نداره که داستان و شخصیت‌های دلخواه نویسنده چطوری هستن، باید به زور سراغ تنوع نژادی برن تا کسی ناراحت نشه.
این موضوع برای LGBTQ+ هم صادقه
خیلی دوست دارم روی این موضوع LGBTQ+ هم بحث کنم، ولی جو فعلی جهان پذیراش نیست.
بطور کلی روی مسئله LGBT وضع خیلی خراب تر و بی منطق تره، و متاسفانه کلی سیاست مزخرف هم پشتش خوابیده

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,763
نام
محمد امین
پادکستت چیه؟ چراغ اولو روشن کردم :D من و آقام زیاد پادکست گوش میدیم، اسم و موضوعشو بگو من سابسکرایب کنم هنو حتی روی هیچ اپ پادگیریم نیومدی :D تورو به تمام خدایان بااستان و جدید، از را و زوس تا همین الهه خودمون قسم میدم آهنگ نذار توش، ما پلی لیست داریم به جان مادربزرگم ما پلی لیست داریم. آهنگم میذاری یه چیز آروم باشه، از این هوی متاله، دارک متاله؟ چیه؟ یارو یه گیتار ورداشته از عقده های دوران کودکیش تا همین یه ساعت پیش که دوز دخترش ولش کردرو داره سر گیتار خالی میکنه، از اونا نذار. روی گوگل پادکستم بیا، کست باکس قابلیت تعامل و نظر گذاشتن داره ولی تبلیغ زیاد داره، گوگل پادکست تبلیغ نداره و معمولا بدون وی پی اِنم کار میکنه ولی کست باکسه پدرسگ با اینکه چینیه ولی وی پی اِن میخواد:|

اول این که تصویری، میره رو یوتیوب و نسخه صوتی اسپاتیفای :D حالا این گوگل پادکست که گفتی ام خوبه حتما فکر میکنم :D
تو هفته دو تا قسمت میاد یکی با مهمون تو یه لوکیشن ثابت یکی ام با یکی از دوستام تو ماشین که حالت خودمونی تر داره :D راجب هر مساله ای که فکر کنی مسائل روز سریال فیلم متخصص که نیستیم :D
دو نفریم میخوایم بشینیم چرتو پرت بگیم بخندیم :> البته قبلش یکم راجب موضوع تحقیقم میکنیم :D

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,237
نام
Мojtaba
پیرو این بحث ها، میخوام یک چیزی بگم که مطمعنم ته دل خیلیاس. ما انسان ها "زیبایی" را بسیار دوست میداریم و عاشقش میشیم. تو همه انتخاب های زندگیمون نقش پررنگ داره از انتخاب همسر ،پارتنر و ماشین بگیر تا بیا خونه و وسایلش و هر چیزی که قراره براش بخریم.
حالا همین موضوع تو نژاد انسان ها هم صادقه. و این یک حقیقته که در خلقت خدا، تکامل طبیعی یا هر چیزی که معتقدین نژاد سفید بور چشم آبی در کلیت از همه نژاد های دیگه "زیباترن" . به طیفی از سوپراستارهای هالیوود که عاشقشون هستیم فکر کنید: از دی کاپریو، برد پیت و کریستین بیل بگیر تا بیا مارگو رابی ،انجیلینا جولی و صدها و شاید هزاران اسم دیگه. حالا شما این اسامی رو با بقیه سوپرا استارهای سایر نژاد ها مقایسه کنید ، من اصلا کاری به پارامترهای دیگه ندارم ولی نمیشه منکر شد اینا تو "زیبایی" سرتر هستند. حالا شاید یکی مث خود من بعدش از قیافه لاتینی خوشم بیاد ولی خب اونا یک چیز دیگه هستند.
فکر کنم اکثریت اینجا دهه 60 و 70 هستند و با همین سوپراستارهای سفید پوست عاشق سینما شدند، و فکر میکنم برای همه مردم دنیا این صادقه. باید قبول کنیم ابراز عشق دی کاپریو به مارگو رابی خیلی جذابتر و زیباتر و رومانتیک تر از ابراز عشق دو بازیگر رنگین پوست بهم درمیاد.
حالا یک سوال: اگر پیشگام مسئله LGBT در دنیا به جای اون اروپای شمالی غربی آمریکای شمالی آن نژاد سفید بلوند زیباتر، کشورهایی مث بنگلادش سریلانکا اتیوپی یا همین آخوندک ها بودند ، این LGBT کارش اینقدر بالا میگرفت و روی بورس میومد؟ یا بقیه دنیا با یک حالت نفرت بیشتری به قضیه نگاه میکردند؟
به عنوان یک ایرانی سبزه ،راستیتش اصلا جایی برای نژاد پرستی و این بازی های مینمالیستی ندارم و خودم رو نصحیت میکنم که حالا که ظاهر جذابی ندارم لااقل روی باطنم کار کنم:D
اون بحث LGBT رو کار ندارم ولی بخش اول حرفات کاملا درسته.
کلا نژادهای سفید پوست و کسانیکه روشن هست پوستشون زیباتر هستن و جذابیت بیشتری دارن این امر بدیهی هست.
قطعا سفید پوست ها و حتی ما ایرانی ها بسیار زیبا روتر از سیاه پوست ها هستیم. و این رو به عنوان توهین نمیگم ولی سیاه ها زیبایی خاصی ندارن . کسی نمیاد این رو علنی جلوی روی طرف بگه چون هم حالت زشتی داره و هم اخلاقی نیست طرف مقابل رو به خاطر رنگ پوست سیاهش که تاثیری در انتخابش نداشته کوچک کنن. ولی یک واقعیتی هست که همه اون رو میدونن . البته این زیبایی ظاهری بطور غالب و در اکثریت منظورم هست نه اینکه مثلا یک سفید پوست زشت رو با یک سیاه پوست خوش چهره مقایسه کنیم بعد بگیم این میشه مثال نقض. اگر به طور کلی بخواهیم نگاه کنیم اکثریت سفید پوست ها بسیار زیبا رو تر از اکثریت سیاهان هستن.
چون بحث در مورد فیلمه اینجا یک نکته ای هم هست که من به شخصه قبولش دارم و مطمئنم بقیه هم زیر پوستی قبولش دارن ولی حالا شاید نخوان ابرازش کنن و به هر دلیلی انکارش کنن.
این نکته هم اینه که اکثریت فیلم هایی که برای من جذابیت زیادی داشته یا سیاه پوست ها درش کم بودن یا اصلا نبودن.
به طور مثال سری فیلم های ارباب حلقه ها. موسیقی بازیگری داستان همه و همه نقش زیادی در موندگاری این فیلم ها تو ذهن من داشتن و باعث شدن جذابیت اثر زیاد بشه اما فقط اینها نبود. نژاد بازیگران و اینکه همگی یا اکثریت سفید پوست بودن هم به همون اندازه باعث زیبایی و جذابیت این سری فیلم ها شد.
شما تصور کنید اکثریت این بازیگر ها سیاه پوست بودن آیا باز هم این سری اونقدر جذاب بود ؟ جواب نه هست. سفید پوست بودن این شخصیت ها یک هارمونی و و حس فرهنگ مشابه رو به اثر داده بود برای همین هست که در سریال حلقه های قدرت ورود یک الف سیاه پوست نه تنها منطقی نیست بلکه جذابیت و زیبایی هم نداره و در ضمن اون هارمونی خلق شده تو دنیای تالکین رو هم میشکنه.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,480
نام
علی
اول این که تصویری، میره رو یوتیوب و نسخه صوتی اسپاتیفای :D حالا این گوگل پادکست که گفتی ام خوبه حتما فکر میکنم :D
تو هفته دو تا قسمت میاد یکی با مهمون تو یه لوکیشن ثابت یکی ام با یکی از دوستام تو ماشین که حالت خودمونی تر داره :D راجب هر مساله ای که فکر کنی مسائل روز سریال فیلم متخصص که نیستیم :D
دو نفریم میخوایم بشینیم چرتو پرت بگیم بخندیم :> البته قبلش یکم راجب موضوع تحقیقم میکنیم :D
ببین یه پادکست هست تو این موردی که میگی هفت بیجار، باحاله، 3تا رفیقن حرف میزنن، گوش کن یه ایده ای دست بیاد از کاری که می خوای کنی و ایده ی باحالیه، با هفت بیجار حال کردم. قسمتاش کمه و الانم برای اتفاقات اخیر برنگشتن و خیلی از پادکستایه دیگه هم متوقف شدن. اگه هدفت کسب درآمد نیست، روی کست باکس بیا، بیشتر پادکست بازا روی کست باکسن و نظرات مردمم اونجا می شنوی برای بهتر شدن کارت. اولیشم خودم میام میگم این چه پادکستیه مسخرشو درآوردین، جم کنین بساطتونو که آبدیده بشید، میدونی؟ بعدا نظرات ناخوشایند شنیدید، عادی باشه. بعدا ویرایش می کنم میگم عجب پادکست خفنی :D

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,895
نام
malek
اون بحث LGBT رو کار ندارم ولی بخش اول حرفات کاملا درسته.
کلا نژادهای سفید پوست و کسانیکه روشن هست پوستشون زیباتر هستن و جذابیت بیشتری دارن این امر بدیهی هست.
قطعا سفید پوست ها و حتی ما ایرانی ها بسیار زیبا روتر از سیاه پوست ها هستیم. و این رو به عنوان توهین نمیگم ولی سیاه ها زیبایی خاصی ندارن . کسی نمیاد این رو علنی جلوی روی طرف بگه چون هم حالت زشتی داره و هم اخلاقی نیست طرف مقابل رو به خاطر رنگ پوست سیاهش که تاثیری در انتخابش نداشته کوچک کنن. ولی یک واقعیتی هست که همه اون رو میدونن . البته این زیبایی ظاهری بطور غالب و در اکثریت منظورم هست نه اینکه مثلا یک سفید پوست زشت رو با یک سیاه پوست خوش چهره مقایسه کنیم بعد بگیم این میشه مثال نقض. اگر به طور کلی بخواهیم نگاه کنیم اکثریت سفید پوست ها بسیار زیبا رو تر از اکثریت سیاهان هستن.
چون بحث در مورد فیلمه اینجا یک نکته ای هم هست که من به شخصه قبولش دارم و مطمئنم بقیه هم زیر پوستی قبولش دارن ولی حالا شاید نخوان ابرازش کنن و به هر دلیلی انکارش کنن.
این نکته هم اینه که اکثریت فیلم هایی که برای من جذابیت زیادی داشته یا سیاه پوست ها درش کم بودن یا اصلا نبودن.
به طور مثال سری فیلم های ارباب حلقه ها. موسیقی بازیگری داستان همه و همه نقش زیادی در موندگاری این فیلم ها تو ذهن من داشتن و باعث شدن جذابیت اثر زیاد بشه اما فقط اینها نبود. نژاد بازیگران و اینکه همگی یا اکثریت سفید پوست بودن هم به همون اندازه باعث زیبایی و جذابیت این سری فیلم ها شد.
شما تصور کنید اکثریت این بازیگر ها سیاه پوست بودن آیا باز هم این سری اونقدر جذاب بود ؟ جواب نه هست. سفید پوست بودن این شخصیت ها یک هارمونی و و حس فرهنگ مشابه رو به اثر داده بود برای همین هست که در سریال حلقه های قدرت ورود یک الف سیاه پوست نه تنها منطقی نیست بلکه جذابیت و زیبایی هم نداره و در ضمن اون هارمونی خلق شده تو دنیای تالکین رو هم میشکنه.
ببخشید قصد توهین ندارم ولی همه این کارهایی که جدیدا انجام میشه و بعضیا میگن زیاده رویه،دقیقا اصلاح کردن همچین طرز تفکری هستش.بعضی وقتا نمیشه نشست و توضیح داد تا موضوع حل بشه.باید انجام داد و باز انجام داد تا مشکل حل بشه

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,237
نام
Мojtaba
ببخشید قصد توهین ندارم ولی همه این کارهایی که جدیدا انجام میشه و بعضیا میگن زیاده رویه،دقیقا اصلاح کردن همچین طرز تفکری هستش.بعضی وقتا نمیشه نشست و توضیح داد تا موضوع حل بشه.باید انجام داد و باز انجام داد تا مشکل حل بشه
مشکل ؟ کدوم مشکل ؟
این طرز فکر چه اشکالی داره ؟
بحث زیبایی و ترجیح دادن نژاد و رنگ پوست چیزی نیست که مشکلی باشه درش . این یک مساله طبیعیه ایرادی بهش وارد نیست. اینکه حالا زورچپونی بخواهیم همه رو وادار کنیم که کور رنگی بگیرن و رنگ پوست براشون مهم نباشه یک نوع اجبار هست.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,895
نام
malek
مشکل ؟ کدوم مشکل ؟
این طرز فکر چه اشکالی داره ؟
بحث زیبایی و ترجیح دادن نژاد و رنگ پوست چیزی نیست که مشکلی باشه درش . این یک مساله طبیعیه ایرادی بهش وارد نیست. اینکه حالا زورچپونی بخواهیم همه رو وادار کنیم که کور رنگی بگیرن و رنگ پوست براشون مهم نباشه یک نوع اجبار هست.
مشکل اینه که نمیگی مَنْ فلان چهره رو دوست دارم،من فلان رنگ رو زیباتر میبینم.دارید نظر خودتون رو به کل نسبت میدید و یه قانون کلی ازش درمیارید و این رو هم کاملا در مسیر طبیعی بودن قرار میدید و میگید فلان نژاد بهتره،فلان رنگ پوست بهتره.در ضمن هیچ زوری و چپوندنی در کار نیست.فیلم ساز و یا کارگردان بازی مختاره عقاید و خواسته های خودش از طریق فیلم انتقال بده

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,480
نام
علی
الان مسئله نژادی و الجی پاناسونیک واقعا باید به نصف یکچهارم بیضه چپ ما ایرانیا باشه ؟
چیز های مهم تر نیست ؟
درمورد مهمترین چیزی که هست نمیشه اینجا صحبت کرد، من یه کلمه نوشتم رولوشن، خود پست که هیچی، 50صفه بعدشم که نقل قول شده بودو پاک کردن، اینم پاک میکنن احتمالا چون به رولوشن حساسن لول صد البته که قابل درکه برام. دیگه همه میدونیم توی مهد آزادی عدم بیان زندگی میکنیم

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,237
نام
Мojtaba
مشکل اینه که نمیگی مَنْ فلان چهره رو دوست دارم،من فلان رنگ رو زیباتر میبینم.دارید نظر خودتون رو به کل نسبت میدید و یه قانون کلی ازش درمیارید و این رو هم کاملا در مسیر طبیعی بودن قرار میدید و میگید فلان نژاد بهتره،فلان رنگ پوست بهتره.در ضمن هیچ زوری و چپوندنی در کار نیست.فیلم ساز و یا کارگردان بازی مختاره عقاید و خواسته های خودش از طریق فیلم انتقال بده
می خواهی نظر سنجی برگزار کنیم ؟ :D
همین کشور خودمون بشه جامعه آماری ببینیم چند نفر بین سیاه پوست و سفید پوست یا اصلا بین خود ایرانی ها با سیاه پوست نظرشون اینه که افرادی که پوستشون روشن تر هست زیبا تر و خوش چهره تر از سیاهان هستن. اینا چیز های بدیهی هست، حالا حتما که نباید نظر سنجی باشه.
گفتم این جور مسائل رو کسی تو جمع بیان نمی کنه چون به شدت حساسیت بر انگیز هست و از نظر اخلاقی هم قطعا به طرف مقابل بر میخوره و ناراحت میشه ولی اکثرا بهش واقف هستن.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,895
نام
malek
می خواهی نظر سنجی برگزار کنیم ؟ :D
همین کشور خودمون بشه جامعه آماری ببینیم چند نفر بین سیاه پوست و سفید پوست یا اصلا بین خود ایرانی ها با سیاه پوست نظرشون اینه که افرادی که پوستشون روشن تر هست زیبا تر و خوش چهره تر از سیاهان هستن. اینا چیز های بدیهی هست، حالا حتما که نباید نظر سنجی باشه.
گفتم این جور مسائل رو کسی تو جمع بیان نمی کنه چون به شدت حساسیت بر انگیز هست و از نظر اخلاقی هم قطعا به طرف مقابل بر میخوره و ناراحت میشه ولی اکثرا بهش واقف هستن.
آخرش هم میرسیم به این :)

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,480
نام
علی
درخواست DNS دارم برای دور زدن چیزترینگ، خیلی محکم هم ممنونم ازتون عزیزان ^:)^

• Like
Reactions: Arash-S212

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
290
با اینکه تجربیات دوران کودکی به ما یاد داده که عکس روی جلد به هیچ وجه معیار مناسبی برای میزان جذابیت اثر نیست، بعضی از آثار رو آدم عکس روی جلدشون رو که میبینه، دوست داره بخردشون. مثلا آدم میتونه عکس روی جلد کتاب زیر رو ببینه و دوست نداشته باشه که بخوندش؟​
9780965813501-us.jpg

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
افرادی که پوستشون روشن تر هست زیبا تر و خوش چهره تر از سیاهان هستن. اینا چیز های بدیهی هست
نظر شخصی شما و خیلی های دیگه که مثل شما فکر می کنند بدیهیات به حساب نمیاد عزیز
===================
به نظر من تنها دلیل سینما و هنر و ... اینه که تنبل شدن و خلاقیت ندارن و ترجیح میدن به جای خلق یک شخصیت سیاه پوست، رنگ پوست یک کاراکتر آماده رو تغییر بدن مثل سریال TLOU و فیلم بتمن و ...

پ.ن: زنان سبزه و سیاه پوست بسیار هم جذاب هستند

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
410
نام
Ara$h
درخواست DNS دارم برای دور زدن چیزترینگ، خیلی محکم هم ممنونم ازتون عزیزان ^:)^
78.157.42.100
78.157.42.101

178.22.122.100
185.51.200.2

این دوتا رو تست کن ببین چجوریه

Unpopular : جان ویک از جیمز باند یونیورس و شخصیت هاش خیلی بهترن :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر