Multi Platform The Callisto Protocol

سازنده
Striking Distance Studios
تاریخ انتشار
۲ ماه دسامبر ۲۰۲۲
ناشر
Krafton
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
199592

بازی جدید خالق Dead Space در Game Awards 2020 معرفی شد و با اطلاعات بیشتر تاپیک به روز رسانی میشود.
--------------------------------------------
سازنده: Striking Distance Studios
ناشر: Krafton
تاریخ عرضه: 2022
پلتفرم: PC, PS5, Xbox Series X|S​
اطلاعات
  • بازی همچون Dead Space در سبک Cosmic Survival Horror خواهد بود.
  • داستان بازی در سال 2320 در یک زندان بر روی یکی از قمرهای مشتری به نام کالیستو اتفاق خواهد افتاد.
عکسها
-----------
screenshot-01.jpg screenshot-02.jpg screenshot-03.jpg screenshot-04.jpg screenshot-05.jpg
screenshot-06.jpg screenshot-07.jpg screenshot-08.jpg

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
گفتم تو پست اولم دیگه من از روی دیسک بازی میکنم ورژن 1.000000
بازی یه گلیچ تروفی سختی داره که روی اپدیت 1.07 پچ شده برای همین نمیخوام اپدیت کنم .
کلا تجربه عجیب غریبی بود برام کلا انگار دیسک بازی ورژن الفا بازی هستش نکته جالب برام اینه یه تروفی داره برای پیدا کردن تمامی فایل های بازی که توی راهنما ها که میدیدم جای خیلی از فایل ها توی این ورژنی که من بازی کردم با سایت های راهنما به کلی تفاوت داشت .حتی یه سری مکان ها هم جا به جا بود مثلا یه جا تو راهنما میگفت فلان جا ورکشاپ است تو بازی من اصلا یه چیز دیگه بود اونجا:blink::blink::blink:
بازی همینطوریش با تمام آپدیتهایی که اومده یک تجربه 75 از 100 برات فراهم میکنه.
خب چرا برای یک تروفی 15-10 تا از همینی که هست کم میکنی؟

البته تو انجمن استیم بازی دیدم میگن با این آپدیت آخری بازی خیلی آسونتر شده ، طوری که به تجربه بازی لطمه خورده.
اما خب من که تا نیوگیم پلاس نیاد قرار نیست دوباره برم سمتش ، DLC داستانی هم تابستون آینده منتشر میشه و تا اونموقع خیلی فرصت هست که بازی رو بالانس کنن.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
حقیقتا گرافیک این بازی تا الان در این نسل رو دست نداشته و ری ترسینگ بازی و رفلکس مخصوصا خیلی خیلی خفنه
گله من از نبود DLSS است
حیلی با این بازی حال کردم و پلت کردن بازی خیلی ساده بود
در نهایت یکم زیبایی ببینید:

20221216201106_1.jpg

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
بازی تموم کردم اول گرافیک بازی بود که واقعا زیبا بود داستانم به نظرم متوسط بود و زیاد پیچیدگی نداشت مهمتر از اون گیمپلی که اخر بازی بهتر میشه درکل برای نسخه دوم باید رو گیمپلی کار کنن

Te Quiero 021

کاربر سایت
Apr 16, 2015
145
بازی فوق العادس، واقعا نمیدونم چی بگم از این همه نامردی که در حق بازی کردن منتقدها، گرافیک که رو دستش نیست، شاید فقط لست ۱ ریمیک بتونه نزدیکش بشه، داستان هم به نظرم بد نیست برای این بازی، گیم پلی هم خیلی خوووووووبه، حتی اون جاخالی دادن تو بازی هم ایده باحالیه، اصلا هم ب نظرم بد درنیومده. من میخاستم بازی رو همون روز اول بخرم، ولی به خاطر نقدا و همچنین نظرات بعضی ها فکر میکردم بازی خیلی داغون باشه، ولی تصمیم گرفتم بازی رو بخرم و باید بگم وااااااوووو بازی عالیهههههه! گول نظر منتقدها رو نخورین اصلا، من روی PS5 بازی میکنم، و میتونم بگم هیچ مشکلی نداشتم.
یه چیز خیلی مهم هم بگم، شاید به خیلی ها بربخوره ولی حقیقت تلخه!! شما فک کنید بازی‌ها رو به سایت های ایرانی که الان نقد میکنن بدن، قبل از اینکه نمره های بازی ها در سطح جهانی بیاد و دیگران نقدش کنن و به منتقد ایرانی نگن که منتقدهای جهانی چه نمره هایی مثلا به فلان بازی دادن، مطمئن هستم که نمره سایت های ایرانی اکثرا و تاکید میکنم که اکثرا تفاوتش خیلی خیلی باشه با سایتهای دیگه، چون شک نداشته باشید منتقدهای ایرانی سعی میکنن که نمره شون ب نمره اونها نزدیک باشه که بگن مثلا ما هم ته منتقدیم!!! نمونه اش رو خیلی دیدیم، احتیاجی ب ذکرشون نیست.
خلاصه تنها سایت ایرانی که ب نظرم واقعا بی انصافی نکرده و واقعا نمره لایق رو به این بازی داده فقط ZG باشه. لیاقت بازی خیلی بیشتر از این حرف هاست، خودتون بازی کنین، متوجه میشین که چقدر ظلم شده به این بازی.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,233
نام
یونس
بازی فوق العادس، واقعا نمیدونم چی بگم از این همه نامردی که در حق بازی کردن منتقدها، گرافیک که رو دستش نیست، شاید فقط لست ۱ ریمیک بتونه نزدیکش بشه، داستان هم به نظرم بد نیست برای این بازی، گیم پلی هم خیلی خوووووووبه، حتی اون جاخالی دادن تو بازی هم ایده باحالیه، اصلا هم ب نظرم بد درنیومده. من میخاستم بازی رو همون روز اول بخرم، ولی به خاطر نقدا و همچنین نظرات بعضی ها فکر میکردم بازی خیلی داغون باشه، ولی تصمیم گرفتم بازی رو بخرم و باید بگم وااااااوووو بازی عالیهههههه! گول نظر منتقدها رو نخورین اصلا، من روی PS5 بازی میکنم، و میتونم بگم هیچ مشکلی نداشتم.
یه چیز خیلی مهم هم بگم، شاید به خیلی ها بربخوره ولی حقیقت تلخه!! شما فک کنید بازی‌ها رو به سایت های ایرانی که الان نقد میکنن بدن، قبل از اینکه نمره های بازی ها در سطح جهانی بیاد و دیگران نقدش کنن و به منتقد ایرانی نگن که منتقدهای جهانی چه نمره هایی مثلا به فلان بازی دادن، مطمئن هستم که نمره سایت های ایرانی اکثرا و تاکید میکنم که اکثرا تفاوتش خیلی خیلی باشه با سایتهای دیگه، چون شک نداشته باشید منتقدهای ایرانی سعی میکنن که نمره شون ب نمره اونها نزدیک باشه که بگن مثلا ما هم ته منتقدیم!!! نمونه اش رو خیلی دیدیم، احتیاجی ب ذکرشون نیست.
خلاصه تنها سایت ایرانی که ب نظرم واقعا بی انصافی نکرده و واقعا نمره لایق رو به این بازی داده فقط ZG باشه. لیاقت بازی خیلی بیشتر از این حرف هاست، خودتون بازی کنین، متوجه میشین که چقدر ظلم شده به این بازی.
حالا بیشتر بازی کن تا وسطای گیم متوجه میشی چرا بازی اون انتظاراتی که می رفته رو بر آورده نکرده

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
227
حالا بیشتر بازی کن تا وسطای گیم متوجه میشی چرا بازی اون انتظاراتی که می رفته رو بر آورده نکرده
واقعیتش منم بازی رو تموم کردم و چون طرفدار این سبک هستم خیلی لذت بردم، به نظرم بعضی از نمرات انگار از رو دشمنی بوده، بازی بدون ایراد نیست اما واقعا نمره ۴ و ۵ هم ک به بازی دادن واقعا لیاقتش نیست.

داستانش اون اول کمی گنگ بیان میشه اما تقریبا آخر بازی سوالات رو جواب میده ولی یه سری سوال جدید هم پیش میاد ک تایید میکنه قسمت دومی هم در کار هستش و کاملا راه رو واسه قسمت بعدی باز میزاره.
از طرفی بازی واسه اولین تجربه striking distance میشه گفت بی نظره، گرافیگ و صداگذاری عالیه، فضا سازی محیط هم تو این سبک حرفای زیادی واسه گفتن داره
کمی گیم پلی پولیش بشه و از تمرکز رو melee attack کم کنه به نظرم خیلی خوب میشه.
اگه طرفدار این سبک هستین و موقعیتش جور شد، حتما تجربش کنین.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,233
نام
یونس
واقعیتش منم بازی رو تموم کردم و چون طرفدار این سبک هستم خیلی لذت بردم، به نظرم بعضی از نمرات انگار از رو دشمنی بوده، بازی بدون ایراد نیست اما واقعا نمره ۴ و ۵ هم ک به بازی دادن واقعا لیاقتش نیست.

داستانش اون اول کمی گنگ بیان میشه اما تقریبا آخر بازی سوالات رو جواب میده ولی یه سری سوال جدید هم پیش میاد ک تایید میکنه قسمت دومی هم در کار هستش و کاملا راه رو واسه قسمت بعدی باز میزاره.
از طرفی بازی واسه اولین تجربه striking distance میشه گفت بی نظره، گرافیگ و صداگذاری عالیه، فضا سازی محیط هم تو این سبک حرفای زیادی واسه گفتن داره
کمی گیم پلی پولیش بشه و از تمرکز رو melee attack کم کنه به نظرم خیلی خوب میشه.
اگه طرفدار این سبک هستین و موقعیتش جور شد، حتما تجربش کنین.
آره من بازی رو که تموم کردم نظرمو نوشتم بازی از نظر من 7.5 هست اونم صرفا به خاطر روند داستان و گیمپلی که از نظر من از نیمه بازی کاملا تکراری و اون حس تازگی از بین میره و حتی بعضی وقتا رو مخ میره
از نظر گرافیک و آرت بازی 10/10 هست در اینش شکی نیست

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
به صورت کلی بازی پرفکت و بی نقصی نیست اما واقعا تجربه خوب و لذت بخشی رو میده و میشه به ایندش امیدوار بود.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,858
نام
malek
بازی رو امروز شروع کردم و همین اول کاری گرافیک آتیشش یه ۵ نمره ازش کم میکنه.این چیه آخه ساختن.اصلا آتیش نمیذاشتن سنگینتر بود.آتیشهای ps1 گرافیکش از این بهتره :(
گرافیکش اونی نیست که تعریف میکنن ولی اتمسفر و روند بازی رو تا الان دوست داشتم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
دقیقا تا انتها که بازی میکنی مشکلات بازی بیشتر نمایان میشه ولی واقعا همونطور که گفتم نمره 4 یا 5 دادن واقعا بی انصافی کامل هست.

مبارزات تکراری ، هی چپ راست چپ راست ، تا صبح میتونی چپ راست چپ راست کنی و هیچ اتفاقی نیفته.
دشمن ها تنوع ندارن ، وسطهای بازی هم که دشمن جدید میاد و 200تا میریزن تو یک جای 10 متری و میگی وای چه غلطی کردم دارم این بازی میکنم.
بعد میفهمی با مخفی کاری بطور خیلی ساده ای میشه تو 2 دقیقه 40-30 تاشون بندازی.

فرمول های جامپ اسکیر قابل حدس زدن.
خزیدن تو هواکش ها ، داری با همراهت میری زیر پات خالی میشه و میفتی پایین ، یک کار چیپ برای طولانی تر شدن تایم بازی.
یک باس ساختن و 10 بار ازش تو جاهای مختلف استفاده میکنن.
اینها خیلی تکرار میشن.
در مورد باس آخر که اصلا نگم.

اما جزئیات گرافیکی و انیمیشن های درجه 1 ، محیط زیبا ، حتی محیط های دوردست تو فضای باز فوق العاده پشم ریزونی داره.
صداگذاری فوق العاده و... که اینها بارها گفته شده.

بازی در حد همین 7 تا 7.5 هست ، دیگه خیلی بخوای دقیق بشی 6.5 میتونه بگیره .
ولی بنظرم نمرات 5 و کمتر از اون بیشتر به این خاطر بود که این بازی "مورد انتظارترین" بازی سال برای خیلی ها بود ، گاها از Gow Ragnarok هم بیشتر (چون با نسخه قبل میدونستیم که سانتامونیکا چی و با چه کیفیتی قرار هست تحویل بده).
این احساس سرخوردگی + ایرادهای به حقی که بازی داره + پتانسیل فوق العاده بالای بازی که وقتی داری بازی میکنی با خودت میگی وای چرا رو این المان ها بیشتر وقت نزاشتن و عمق بیشتری بهش ندادن ، نتیجش شد این امتیازهای پایین.

اگه تیم حرف طرفدارهارو بشنوه ، کمپانی هم اجازه بده که استودیو روی نسخه دوم کار کنه ، بازی بعدی میتونه واقعا به بهترین های سبک تبدیل بشه.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,858
نام
malek
یه ۵-۶ ساعتی بازی کردم و نتونستم جلو خودمو بگیرم و نظر ندم(میخواستم آخر بازی نظر قطعی بدم).بازی در یک کلام زباله غیر قابل بازیافته.اگه قیمت دلار ۴۰ تا نبود همین الان شیفت دیلتش میکردم.انگار یه نیم ساعت بازی ساختن بعد حوصلشون سر رفته و تا آخر همونو کپی پیست کردن.کلا کارمون شده رد شدن از کانال کولر و لوله های پمپی که همه جا کپی پیست شده و انگار قراره سیاره مشتری رو تبدیل به اقیانوس بکنن.یه روانی هم این دکمه l1 رو عشقی ساخته.هر وقت صلاح بدونه میدوعه و هر وقت هم صلاح بدونه کار نمیکنه.تو این ۵ ساعت هیستری گرفتم از بس فکر کردم l1 دسته خرابه

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
خیلی عجیبه این بازی یکی میاد به به چه چه راه میندازه گرافیک پرفکت و..... یکی میاد میگه اشغاله گرافیک زباله و....
من الان موندم وسط پلی کنم یا نه چون من عاشق dead space 2 گفتم لابد اینم خوبه که..!
دوستان حداقل بگید رو چه پلتفرم پلی کردید اپدیت کردید یا نه

• Smile
  • Cool
Reactions: Taha75 and arthur97

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,440
خیلی عجیبه این بازی یکی میاد به به چه چه راه میندازه گرافیک پرفکت و..... یکی میاد میگه اشغاله گرافیک زباله و....
من الان موندم وسط پلی کنم یا نه چون من عاشق dead space 2 گفتم لابد اینم خوبه که..!
دوستان حداقل بگید رو چه پلتفرم پلی کردید اپدیت کردید یا نه
گرافیک را مگه کسی ایراد گرفته؟ :D
ایرادها به گیمپلی و لول دیزاین بازی هست .

از نظر گرافیکی حرف نداره و دیجیتال فاندری هم مقام سوم بهترین گرافیک سال را بهش داد‌.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر