PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,992
نام
مهدی
میگم این صحنه اگه تو بازی بود چی میشد ?

View attachment 153111

هانکه می‌گه بعضی اوقات نشون ندادن بعضی چیزا باعث می‌شه قوه‌ی تخیل و تصویرسازی مخاطب فعال بشه و این می‌تونه تاثیرگذاری اون صحنه‌ رو خیلی بیشتر بکنه. پارت دو چند بار از این روش استفاده می‌کنه. یکیش صحنه‌ی شکنجه کردن نوراست. از لحظه‌ای که شکنجه کردن شروع می‌شه، دوربین صورت فرد شکنجه‌گر رو نشون می‌ده، نه کسی که داره شکنجه می‌شه. تو یه گوشه نشستی و درست وقتی که انتظار داری عمل شکنجه‌ کردن و شکنجه شدن به تصویر کشیده بشه، دوربین کات می‌خوره و دستای لرزان الی رو نشون می‌ده. الی برگشته پیش دینا و شما موندی و عواقب روانی شکنجه کردن. حالا با خودت فکر می‌کنی "یعنی الی تا کجا پیش رفته؟ چجوری شکنجه‌ش کرده؟ فقط با میله کتکش زده یا مجبور شده کارای وحشتناک‌تری بکنه تا ازش حرف بکشه؟" یا مثلا اون قسمت که می‌بینیم تامی دو نفر رو شکنجه کرده تا بفهمه ابی کجاست. اونجا ما وقتی سر صحنه می‌رسیم که کار تموم شده، ولی بخاطر اینکه می‌دونیم جول دقیقا از همین روش شکنجه تو پارت اول استفاده کرده، کلی سناریو تو ذهنمون پخش می‌شه که تو همشون تامی با بی‌رحمی تمام در حال شکنجه کردن این دو نفر بوده.
با استفاده از این روش می‌تونید به کمک ذهن مخاطب چیزای فجیعی رو روایت کنید که اگه می‌خواستید خودتون به تصویر بکشیدشون، هم زیرکانه و هنرمندانه بودنش از دست می‌رفت، هم احتمالا تاثیر جالبی روی مخاطب نمی‌ذاشت؛ مثل فیلم‌های "Jigsaw" که صرفا فستیوال خون و خون‌ریزیه و حرفی برای گفتن نداره. از اون طرف قضیه هم گاهی اوقات باید تمام و کمال و بدون سانسور اون چیزی که دوست داری روایت کنی رو به تصویر بکشی و کاری به خیالات و ذهن مخاطب نداشته باشی. مثل کاری که نوئه تو "I Stand Alone" می‌کنه و کاملا تاثیری که می‌خواد رو روی مخاطب می‌ذاره.

حالا من نمی‌دونم قصد اینا از نشون ندادن و روایت نکردن این صحنه‌ای که شما عکسش رو گذاشتی چی بوده، ولی از اونجایی که چند جای دیگه تو بازی از این روش استفاده کردن، به نظرم دلیلشون همین استفاده از ذهن مخاطب بوده.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
چطور میشه کسیرو درک کرد که 5 دقیقه قبلش جونش توسط جول نجات داده شده؟ بعد توسط همون شخص به فجیع ترین شکل ممکن کشته میشه ! یعنی تو داری طرف رو میکشی کوچکترین ذهنیتی نباید داشته باشی که 5 دقیقه قبل جونت رو نجات داده ..حداقل به فجیعترین شکل ممکن نکشی طرف رو....پاشو ببندین خونریزی نکنه ...حق نداری سریع بمیری....چطور ممکنه یه شخص 5 دقیقه قبلش رو به خاطر نیاره که چطور جونش نجات داده شده...بعد تو جریان بازی چطور میشه درکش کرد؟
حداقل این صحنه که جول جونش رو نجات داد رو حذف می کردید میشد حق داد بهش و حرف بعضیهارو قبول کرد ولی با بودن اون صحنه و کشته شدن فجیع جول نمیدونم چطور باید با یه همچین شخصیتی ارتباط برقرار کرد.

• Like
Reactions: reza11

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
میگم این صحنه اگه تو بازی بود چی میشد ?

View attachment 153111

اینم پخش میشد
View attachment VID_20190615_071828_704.mp4

به شخصه یکی باید میومد نعش منو رو صندلی جمع میکرد.

با اینکه بازی ترک ها و موسیقی متن بی نظیری داشت ، ولی جای خالی اهنگ هایی مثل all gone اونم برای همچین داستان کشنده ای (از غم انگیز گذشته) حس میشد ... فکر کنم خودشونم نخواستن با همچین آهنگ هایی بیشتر از این مخاطب رو رنج بدن ...

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
یکی دیگه از دیالوگ های عالی بازی از نطر من جایی بود که بعد از مرگ جول ، الی داره با تامی صحبت میکنه که برن دنبالشون..تامی میگه اگه دوباره اون شکارچیا بهمون حمله کنن چی؟ الی با تعجب بهش میگه این حرف تو هست یا ماریا ؟ تامی میگه خوب حرفش منطقیه !
بعد الی میگه
اگه این کارو با من و تو کرده بودن الان جول وسط راه سیاتل بود

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,396
این فوق العاده بود ، حتما بخونیدش

r/thelastofus - Anyone else put off by the heterosexual agenda in this game?

این تیکش شاهکاره

I was playing this with my seven year old, and after a couple of murders, dog stabbings, and blowing off people's heads, I had to take him out of the room when Owen and Mel kissed. It's just ridiculous we can't have family friendly entertainment anymore
:lol::lol::lol:

چیزی که ترسناکه اینکه به درجه ای رسیده کارشون که عملاً برای من قابل تشخیص نیست این یارو ترول کرده یا واقعاً ...

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
چیزی که ترسناکه اینکه به درجه ای رسیده کارشون که عملاً برای من قابل تشخیص نیست این یارو ترول کرده یا واقعاً ...
برای همین گفتم شاهکاره ، چون اصلا معلوم نیست جدیه یا تروله ... چون تو کامنت ها هم شدید جدی جواب میده

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
شک نکن همینی که می‌گی می‌شه. بارلاگ نوچه‌ی نیل دراکمن نیست که منتظر باشه هر کاری اون کرد اینم بکنه! :D این بدبخت دو دفعه یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای تاریخ صنعت بازی رو به بهترین شکل ممکن از بن بست کشید بیرون با خلاقیتش. اون نقاشی از یه مرگ حماسی و غم‌انگیز خبر می‌داد و بعید می‌دونم قرار باشه چیزی غیر از این به تصویر کشیده بشه.
کریتوس رو در پایان سه گانه پسرش می کشه. همونجور که کریتوس پدرش رو کشت. پدر کریتوس هم پدرش رو کشته بود.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,044
نام
نیما
کریتوس رو در پایان سه گانه پسرش می کشه. همونجور که کریتوس پدرش رو کشت. پدر کریتوس هم پدرش رو کشته بود.
ما که قبلا با زئوس بازی نکردیم ، زئوس که توی کرکتر بتل اول نشده بود ، کسی که عکس زئوس بکگراند گوشیش نبوده ... به درک که کریتوس پدرش رو کشت ( اصلا گور پدر کریتوس :D ) ، اگه بخوان کریتوس رو بکشن من بازی رو 2 ماه قبل از انتشار لیک میکنم و 0 میدم به بازی و بهمراه انگری جو در یوتوب بازی رو دنبال میکنم و هارهار با هم میخندیم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
تئوری من اینه که کریتوس تو نسخه دوم میمیره .... و نسخه سوم با لوکی راگناروک رو رقم می‌زنیم ....

از اونجا که تو نسخه دو با ثور مواجه میشیم ... و از اونجا که ثور یکی از اجزا اصلیه راگناروک هست ، پس غیر ممکنه تو نسخه دوم شکست بخوره ، در نتیجه ......

البته بار اول نیست که کریتوس میمیره و راهی از دنیای مردگان به زندگان پیدا میکنه، سفر در زمان لوکی هم این وسط هست که ممکنه کریتوس رو گذشته به راگناروک ببره و باز نجاتش بده ...

Phanomtz

کاربر سایت
Jan 7, 2020
270
نام
Mohamad Reza
ما که قبلا با زئوس بازی نکردیم ، زئوس که توی کرکتر بتل اول نشده بود ، کسی که عکس زئوس بکگراند گوشیش نبوده ... به درک که کریتوس پدرش رو کشت ( اصلا گور پدر کریتوس :D ) ، اگه بخوان کریتوس رو بکشن من بازی رو 2 ماه قبل از انتشار لیک میکنم و 0 میدم به بازی و بهمراه انگری جو در یوتوب بازی رو دنبال میکنم و هارهار با هم میخندیم :D
باور کن سونی اگه پشتوانه ای مث کریتوس نداشت به ناتی داگ اجازه نمیداد جوئل رو بکشن چون همین نماد های گیم خودشون باعث فروش یک بازی میشن ، طرفدارهای لست با مرگ جوئل کنار میان یکیش خودم که بنظرم طبق منطق دنیای لست باید جوئل میمرد هرچند که عاشق این کارکتر بودم ولی کریتوس قضیش کلا فرق میکنه نماد ps هس و اگه نباشه gow هم معنی ای نداره مگر این که اخر 3 گانه به طور حماسی بمیره مث اخر 3 گانه قدیم .

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
چطور میشه کسیرو درک کرد که 5 دقیقه قبلش جونش توسط جول نجات داده شده؟ بعد توسط همون شخص به فجیع ترین شکل ممکن کشته میشه ! یعنی تو داری طرف رو میکشی کوچکترین ذهنیتی نباید داشته باشی که 5 دقیقه قبل جونت رو نجات داده ..حداقل به فجیعترین شکل ممکن نکشی طرف رو....پاشو ببندین خونریزی نکنه ...حق نداری سریع بمیری....چطور ممکنه یه شخص 5 دقیقه قبلش رو به خاطر نیاره که چطور جونش نجات داده شده...بعد تو جریان بازی چطور میشه درکش کرد؟
حداقل این صحنه که جول جونش رو نجات داد رو حذف می کردید میشد حق داد بهش و حرف بعضیهارو قبول کرد ولی با بودن اون صحنه و کشته شدن فجیع جول نمیدونم چطور باید با یه همچین شخصیتی ارتباط برقرار کرد.
چیزی که اینجا میگن اینه که ابی کینه داشته! عین الی که حتی ابی از خونش می گذره بازم برمیگرده که انتقامش رو بگیره. کاری هم نداره که الان جونش رو نجات میده یا نمیده

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
درود

بازی بعد از 20 روز تموم شد - اصلا عجله ای برای بازی کردنش نداشتم ، و میانگین 2 روزی یه بار بازی میکردم تقریبا 2-3 ساعت --- درجه هارد -- کم بازی کردنم به این دلیل نبود که خوشم نمیومد بلکه به خاطر علاقه بیش از حد ، درگیر شدن زیاد با داستان - کرکتر ها - فضا - موسیقی بود --- به طوریکه بعد از 2 ساعت فک میکردم چیزهای زیادی از بازی هست که باید بهش فک کنم و تحلیل کنم . به خاطر همین ولش میکردم و میشستم فک کردن ... به اعمال افراد بازی ، عکس العمل شون در مواجهه با مرگ عزیزاشون --- عواقب کارهاشون --- انتقام که چطوری نابودشون میکرد از درون که لذت زندگی ازشون گرفته شده بود

از طرفی گرافیک ، گیم پلی و .... حرفی برای گفتن نگذاشتن به طوریکه بعضی مواقع واقعا یه جا میموندم و از دیدن محیط و صداگذاری کیف میکردم و لذت میبردم ... با هدست زیر بارون ، Abby عصبانی موقع مواجهه با تامی

داستان برای من یکی نقص نداشت ، چراکه دنیای اخرزمانی هست و داره میگه شیرینی پخش نمیکنن و هر لحظه ممکنه یکی از دوستان و نزدیکانت از پیشت برن تو یه چشم به هم زدن --- روایت داستان از دید الی و ابی هم خیلی خوب بود واقعا - اول بازی دلم میخواست ابی رو تیکه پاره کنم وقتی دیدمش ولی بعد از اینکه داستان اون رو هم دیدم به این نتیجه رسیدم که نباید زود قضاوت کرد و اونم حق داشت برای انتقام - اما بعدش دیدیم که پشیمون شده بود از نحوه کشتن جول و یجورایی داشت جبران میکرد این کارش رو با کمک به یارا و لو

در کل بازی برای من شد بهترین بازی عمرم و تا اخر عمرم به یادش خواهم بود چراکه واقعا درگیرش شدم و بهش فکر میکردم و میکنم - اخر بازی هم بلند شدم به افتخار سازنده ها و تلاششون و دست زدم و سرتعظیم فرود اوردم به این همه خلاقیت ، نواوری ، تلاش و ...

گفتنی ها زیاده در مورد بازی که باید جمع باشه و بشینیم پای صحبت های همدیگه و تحلیل کنیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر