Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
سلام
با پیشروی کارکتر اینقدر قوی میشه که دیگه احتیاجی به مخفی کاری نباشه ؟ یا اگه خیلی قوی بشه یعنی ماکزیموم بشه بازم مجبوریم مخفی کاری بریم ؟
بلادبورن نیم ساعت اولش سخت بود ولی این بازی با سختیه بیش از حدش ادمو دیوانه میکنه سختیش تمومی نداره
این بازی برخلاف ساخته های قبلی کاملا متکی به مهارته
تو همون اول بازی هم اگه مهارتت عالی باشه نه نیاز به بالا بردن جونت داری نه دمیجی که وارد میکنی اینطور بهت بگم کلا تمرکز خودت رو بنداز رو دیفلکت کردن اصلا فکر سولز بورن رو بنداز بیرون

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
این بازی برخلاف ساخته های قبلی کاملا متکی به مهارته
تو همون اول بازی هم اگه مهارتت عالی باشه نه نیاز به بالا بردن جونت داری نه دمیجی که وارد میکنی اینطور بهت بگم کلا تمرکز خودت رو بنداز رو دیفلکت کردن اصلا فکر سولز بورن رو بنداز بیرون
ممنون
داداش دیفلکت کردن یعنی چی ؟

• Like
Reactions: J. Constantine

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
232
نام
مصطفی
خوب بعد مشقت های فراوان و انگشت درد های شدید :D بلاخره بازی رو تموم کردم و خواستم نظراتمو در مورد بازی بگم

اول نکات مثبت :
سیستم مبارزه انقلابی و متفاوت و یونیک نسبت به سری سولز (و کلا سری هک اند اسلش) که اصلی ترین نقطه مثبت بازیه
باس فایت های بیاد موندنی و متفاوت که بعد شکستشون تا آخر عمر اون پیروزی تو ذهنتون هک میشه ( ueadless ape و owl واقعا بهترین باس فایتای عمرم تو تموم بازی ها بود )
سیستم deflect و mikiri counter واقعا چالش برانگیز هستن ولی اگه درست انجام بشن واقعا لذت بخشن ...
پلتفرمینگ بازی واقعا چند سر و گردن از سری سولز بالا تره ( البته بازیای فرام سافتور کلا بخش پلتفرمینگشون خوب نبوده )
تنوع دشمنا و مینی باس ها در طول بازی به نسبت دیگر عناوین میازاکی

و حالا نکات منفی :
Lore و داستان بازی چنگی به دل نمیزنه و مشکل در اواخر بازی بیشتر میشه
سیستم مخفی کاری پر نقص
مشکل قفل کردن دوربین سر بعضی باس ها
بازی بیش از حد خطی شده برعکس سولز که آزادی عمل بیشتری داشتی تو انتخاب مسیر
شخصیتای تک بعدی و حوصله سربر برعکس شخصیت های سولز که پر از رمز و رازو دیالوگ های جالب بودن
تنوع محیط واقعا کمه درطول بازی ( و خب با توجه به ستینگ داستان انتظار بیشتری نمیره )
بیش از حد سخت بودن شروع بازی که برای تازه وارد ها ممکنه کمی دلسرد کننده باشه
سیستم اتقا سلامتی هم کلا بی استفادس چون هرچقدر هم آپگرید کنین تو اخر بازی بازم با ۲ ۳ تا هیت از باس میمیرید
ناکارمدی سیستم آپگرید ها و بی استفاده بودن اکثرشون
Shinobi hand هم ۹۰ درصد بازی استفاده تزیینی داره بغیر از چند باس و چند دشمن بازی
در کل برای من ارزش ng+رو نداشت و دیگه ادامه ندادم ولی رتبه ی این بازی پیش من خیلی بالاتر از ds2 :D هست .
از نظر سیستم مبارزات :
Sekiro >ds1>ds3>ds2
در کل برای من
Ds1>ds3>sekiro>ds2
نمره پایانی من به بازی ۶.۵ از ۱۰

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
خوب بعد مشقت های فراوان و انگشت درد های شدید :D بلاخره بازی رو تموم کردم و خواستم نظراتمو در مورد بازی بگم

اول نکات مثبت :
سیستم مبارزه انقلابی و متفاوت و یونیک نسبت به سری سولز (و کلا سری هک اند اسلش) که اصلی ترین نقطه مثبت بازیه
باس فایت های بیاد موندنی و متفاوت که بعد شکستشون تا آخر عمر اون پیروزی تو ذهنتون هک میشه ( ueadless ape و owl واقعا بهترین باس فایتای عمرم تو تموم بازی ها بود )
سیستم deflect و mikiri counter واقعا چالش برانگیز هستن ولی اگه درست انجام بشن واقعا لذت بخشن ...
پلتفرمینگ بازی واقعا چند سر و گردن از سری سولز بالا تره ( البته بازیای فرام سافتور کلا بخش پلتفرمینگشون خوب نبوده )
تنوع دشمنا و مینی باس ها در طول بازی به نسبت دیگر عناوین میازاکی

و حالا نکات منفی :
Lore و داستان بازی چنگی به دل نمیزنه و مشکل در اواخر بازی بیشتر میشه
سیستم مخفی کاری پر نقص
مشکل قفل کردن دوربین سر بعضی باس ها
بازی بیش از حد خطی شده برعکس سولز که آزادی عمل بیشتری داشتی تو انتخاب مسیر
شخصیتای تک بعدی و حوصله سربر برعکس شخصیت های سولز که پر از رمز و رازو دیالوگ های جالب بودن
تنوع محیط واقعا کمه درطول بازی ( و خب با توجه به ستینگ داستان انتظار بیشتری نمیره )
بیش از حد سخت بودن شروع بازی که برای تازه وارد ها ممکنه کمی دلسرد کننده باشه
سیستم اتقا سلامتی هم کلا بی استفادس چون هرچقدر هم آپگرید کنین تو اخر بازی بازم با ۲ ۳ تا هیت از باس میمیرید
ناکارمدی سیستم آپگرید ها و بی استفاده بودن اکثرشون
Shinobi hand هم ۹۰ درصد بازی استفاده تزیینی داره بغیر از چند باس و چند دشمن بازی
در کل برای من ارزش ng+رو نداشت و دیگه ادامه ندادم ولی رتبه ی این بازی پیش من خیلی بالاتر از ds2 :D هست .
از نظر سیستم مبارزات :
Sekiro >ds1>ds3>ds2
در کل برای من
Ds1>ds3>sekiro>ds2
نمره پایانی من به بازی ۶.۵ از ۱۰
با انتقادات كامل موافقم .
سيستم مبارزاتي رو انقلابي نميدونم چون سلاح اصلي شمشيره و در اخر هم شمشيره يه مورتال بليد هم اضافه كردن كه خيلي زحمت كشيدن البته تو پايان شورا هم يه شمشير ديگه هم ميگيري كه خب بازي تموم شده و عملا بي فايدس:دي.
اينهمه كامبت ارت گذاشتن اخرشم نه بدرد مي خوره نه استفاده خاصي داره و اينكه بايد روي باس ها فوكوس كني با rs كه ديگه نوبره .و سبك شمشير زني اصلا سريع نيست و كمبو هم نداره و كاملا سرد و بي روحه.
گرافيك هم افتضاحه مخصوصا اون قسمت مبارزه با اژدها كه از پي اس تو هم بدتره .
كلا يه سختي غير متعادل و تخيليه كه سكيرو هم بهش وصله .
در حد يه بازي درجه دو با متاي ٦٥ اوكيه ولي اينهمه نقد مثبت و ماست بي پليد شدنو اينا واقعا نشون ميده چقدر سايتهاي نقد بازي چرند هستن...

milad.sha

کاربر سایت
Nov 4, 2018
269
سلام
- این که میگند بیماری روی کاراکترا تاثیر میزاره ، منطور از کارکترا اون هایی هستند که توی منطقه اصلی هستند؟؟؟
- منو اسکیل ها واسه من دوتا قسمت داره فعلن ولی فکر کنم سه تا داشت دفعه قبل که بازی کردم ، اشتباه کردم یا یکی از قسمتا به دلیلی حذف شده مثلا بیماری کاراکترا؟؟؟

- جایی هست ترتیب مناطق و یا مینی باس ها و باس ها زده باشند؟؟: ، بعضی مینی باس ها و مناطق خیلی سخت هستند توی یوتیوپ هم میدیدم طرف میرسید به مینی باس یا منطقه ای میگفت الان زود هست باید قوی تر شد تا شکستش داد بعد میرفت مسیر دیگه

• Like
Reactions: J. Constantine

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
سلام
- این که میگند بیماری روی کاراکترا تاثیر میزاره ، منطور از کارکترا اون هایی هستند که توی منطقه اصلی هستند؟؟؟
- منو اسکیل ها واسه من دوتا قسمت داره فعلن ولی فکر کنم سه تا داشت دفعه قبل که بازی کردم ، اشتباه کردم یا یکی از قسمتا به دلیلی حذف شده مثلا بیماری کاراکترا؟؟؟

- جایی هست ترتیب مناطق و یا مینی باس ها و باس ها زده باشند؟؟: ، بعضی مینی باس ها و مناطق خیلی سخت هستند توی یوتیوپ هم میدیدم طرف میرسید به مینی باس یا منطقه ای میگفت الان زود هست باید قوی تر شد تا شکستش داد بعد میرفت مسیر دیگه
کلا بیماری روی شخصیت های که باشون تعامل داری اثر میذاره این اسکیل باید میخریدی یا از باس یا npcمیگرفتی برو سایت zoomgراهنمای بازی قدم به قدم هست کمکت میکنه

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
واقعا شاهکاریه این بازی
به شدت از سری سولز بورن سخت تره! اونا رو با فارم قشنگ میشه رفت ولی اینو اصلا نمی شه با فارم رفت فقط باید حرفه ای بشی توی داج و اینکه گاها باس ها یه ضعف هایی دارن که کمک می کنه پاسچر لولشون زودتر پر بشه
واقعا میازاکی نابغه این نسله برای من یکی کاملا مسجل شده این موضوع و هر چی از عنوان هاش رو بازی می کنم بیشتر از کاراش لذت می برم
هر جایی هم آدم ببینه خیلی غوله ازت سر تره و هر چی بهش میزنی چیزی ازش نمی ره یا بهت میزنه خیلی راحت می میری بدون که فعلا اون باس برات زوده و باید بری قوی تر بشی برگردی

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
چقدر سخته بازی. فعلا یک سه ساعتی بازی کردم ولی نتونستم به باس فایتی برسم. مینی باس ها خودشون در حد باس های سولزبورنن:-??
حالا اين اولشه تو نيو گيم پلاس كاري ميكنه رسما كنسولو بتركوني :D

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,431
نام
علی
حالا اين اولشه تو نيو گيم پلاس كاري ميكنه رسما كنسولو بتركوني :D
نترسون بچه ی مردمو!:D عوضه روحیه دادنته؟!:D این بچه 3 ساعت بازی کرده به یه باس نرسیده الان اینجوری میگی دیگه کلا میبوسه میزاره کنار عمو!:|:D
برو جلو! تو میتونی! بازی راحت میشه! من میدونم!:D اینجوری روحیه میدن!:D ( در دلش میگوید دهنت آسفالته خبر نداری لول)! آقا شوخیه شاکی نشین یه وقت!:-SS:-SS:-SS
@Soheil

• Like
Reactions: Soheil

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
نترسون بچه ی مردمو!:D عوضه روحیه دادنته؟!:D این بچه 3 ساعت بازی کرده به یه باس نرسیده الان اینجوری میگی دیگه کلا میبوسه میزاره کنار عمو!:|:D
برو جلو! تو میتونی! بازی راحت میشه! من میدونم!:D اینجوری روحیه میدن!:D ( در دلش میگوید دهنت آسفالته خبر نداری لول)! آقا شوخیه شاکی نشین یه وقت!:-SS:-SS:-SS
@Soheil
:))
مي خوام بدونه با چي طرفه خودشو قوي كنه :دي.
اگر كسي قبلا بازيهاي سولز رو بازي نكرده واسه اين بازي بايد از نت كمك بگيره تا قلق بازي دستش بياد.
بعد قلق كه دستش اومد تازه اول بدبختيه :D

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,431
نام
علی
:))
مي خوام بدونه با چي طرفه خودشو قوي كنه :دي.
اگر كسي قبلا بازيهاي سولز رو بازي نكرده واسه اين بازي بايد از نت كمك بگيره تا قلق بازي دستش بياد.
بعد قلق كه دستش اومد تازه اول بدبختيه :D
چرا اول بدختیه؟ قلق بیوفته دستش رنده کنان میزنه میریزه پایین بعد میرسه به باس رنده میشه میریزه پایین! لول خلاصه که یکی این وسط رنده میشه!:D

• Smile
Reactions: Arsalan_xe

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر