Rate your last seen TV Series [پست اول تاپیک خوانده شود]

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
180466

Bojack Horseman 2014-2020

Season One 7.8/10
Season Two 8.2/10
Season Three 8.9/10
Season Four 8.4/10
Season Five 7.3/10
Season Six 8.3/10

بوجک هورسمن در همان قدم نخست در خلق طنزهای یونیک کلامی و موقعیتی شکست می خورد؛ دست روی طنزهایی می گذارد که پیش از آن در سیمپسون ها و سایر انیمشین های ادالت دیده بودیم. اما ناگهان رافائل (سازنده) سریال را به سمتی دیگر روانه می کند که بوجک هورسمن را به مجموعه ای منحصر به فرد تبدیل می کند. اسمش را نمی گذارم بلک کمدی ولی بهتر است به عنوان درام - تراژدی قلمداد کنم. مکانیزمی که به خوبی در سریال جواب داد و قصه ی تکراری یک بازیگر شکست خورده هالیوود را به یک آدم واقعی با دردهای حقیقی تبدیل کرد. اپیزود Fish Out of Water بهترین اپیزود کل مجموعه است؛ بدون دیالوگ، طراحی خوب صحنه ها و موسیقی متن عالی. تداعی گر کارتون های کوتاه دهه 50 یا 60 میلادی. چندان به فصل پنجم سریال علاقه ای نشان ندادم، زیاد در جریان MetooMovement قدم می گذاشت که تقریبا جدا از پارودی سازی، موقعیت شخصیت دوست داشتنی بوجک هم تغییر داد. مجموعه خوبی بود، به نوعی پدیده های مخرب امروزه را در فضایی کارتونی و قابل تامل به نمایش گذاشت. استعداد خدایی آرنت در کالبد بوجک به سریال رنگ و بوی متفاوتی داد.​

آخرین ویرایش:

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
درود

بعد از مدتها پیشنهاد دوستم و دوستان در این تاپیک سریال The Wire رو شروع کردم . الان فصل سوم هستم و دارم از لحظه به لحظه این سریال زیبا ، با بازیگری زیباتر ، روایت داستان بیوتیفول لذت میبرم .... پیشنهاد میشه شدید به کسانی که اهل گنگستربازی ، مافیا ، مواد و کارای پلیسی هستن

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
940
نام
هادی

181728

Supernatural (2005-2020)
8/10

پس از 15 سال سریال سوپرنچرال با تمام اوج و فرودها و فراز و نشیب ها به پایان راه خودش رسید.

این سریال با شروع خود توانست در مدت زمان کوتاهی مخاطبان و طرفداران زیادی را جذب خود کند. برخی سریال رو به دلایل مختلف رها کردند و برخی دیگر تا آخرین فصل دنبال کردند.

سوپرنچرال مجموعه بزرگی بود از داستان های فانتزی، ترسناک، درام و کمدی که توانست با به تصویر کشیدن شخصیت ها و داستان های خیالی و اساطیری و مذهبی که در فرهنگ فولکلور کشورهای مختلف وجود داشت زمینه آشنایی مخاطبان با این داستان ها و شخصیت ها را فراهم کند و شاید یکی از موارد مثبت پرداخت چنین شخصیت هایی تقدس زدایی و به نقد گرفتن آنها بود.

به هرحال داستان 15 ساله سم و دین به پایان رسید و منبع بزرگی از رویدادهای کوچک و بزرگ، داستان ها و خاطرات رو برای طرفداران و بینندگان آن به یادگار گذاشتند.

View attachment Supernatural Series Finale - Thank You Fans (HD) Jensen Ackles, Jared Padalecki.mp4

آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
Castlevania 2017
من اینمه Attack On Titan را دیدم و خیلی لذت بردم بیشتر از شخصیت پردازی قوی ایی که داشت. برای همین هم مدتی دنبال یه انیمه خوب دیگه ایی بودم که جدای از نظر داستانی از نظر شخصیت پردازی هم قوی باشهو این انیمه کسلوانیا رو پیدا کردم.
فکر کنم دیگه تموم شده و محصول نتفلیکس همراه با سه فصل بوده.
روایت داستان ساده خوبی داره، شخصیت پردازی قوی داره و به تمامی سوالات در مورد کاراکترا پاسخ میده.
کیفیت دیالوگ ها هم برای پیش برد داستان و هم برای خروج از یک نواختی مثل کاراکتر های فانی که داره خیلی خوب و لذت بخشه.
در کل امتیاز 8 از 10 را میدم.

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
Castlevania 2017
من اینمه Attack On Titan را دیدم و خیلی لذت بردم بیشتر از شخصیت پردازی قوی ایی که داشت. برای همین هم مدتی دنبال یه انیمه خوب دیگه ایی بودم که جدای از نظر داستانی از نظر شخصیت پردازی هم قوی باشهو این انیمه کسلوانیا رو پیدا کردم.
فکر کنم دیگه تموم شده و محصول نتفلیکس همراه با سه فصل بوده.
روایت داستان ساده خوبی داره، شخصیت پردازی قوی داره و به تمامی سوالات در مورد کاراکترا پاسخ میده.
کیفیت دیالوگ ها هم برای پیش برد داستان و هم برای خروج از یک نواختی مثل کاراکتر های فانی که داره خیلی خوب و لذت بخشه.
در کل امتیاز 8 از 10 را میدم.
فصل 4 تایید شده دوست من!

• Like
Reactions: *Black Roze*

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
When They See Us 2019 - مینی سریال 4 قسمت - ژانر: جنایی،درام،زندگینامه،احساسی و از همه مهم تر بر اساس واقعیت

در دهه های اخیر بسیار بسیار فیلم و سریال های زیادی در زمینه داستان های بی عدالتی یا حکم های اشتباهی از سوی قاضی ساخته شده اما به نظرم توی دهه ی اخیر یا شایدم از اول سال 2000 این بهترینشون بوده.
موزیک فوق العاده، روایت داستان عالی جوری که خودتون کنار شخصیت ها حس میکنید و از همه مهم تر بازی های عالی یعنی بهترین انتخاب های ممکن برای این مینی سریال داشتن.
من که خودم واقعا تو آخرین قسمتش گریه ام گرفت

امتیاز 10 از 10 میدم.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
Friends
9/10
191858

دوسال پیش کامل دیده بودم و خیلی هم خوب بود.
تو این مدت گهگاهی تو یوتیوب یکسری کلیپ میدیدم ازش و هنوزم بامزه بود برام.
این چند وقت هم از جستجوی زیاد دنبال یه کمدی مناسب کلافه شده بودم تا اینکه تصمیم گرفتم دوباره ببینمش، کاری که هیچوقت برای هیچ سریالی نکرده بودم...
همینطور که انتظار داشتم حتی واسه بار دوم هم جذاب و خنده دار بود منتها دو فصل آخر یک مقداری تکراری شد برام شاید برای اینکه واسه بار دوم میدیدمش ولی درکل ارزشش رو کاملا داشت.
کمتر سریالی پیدا میشه (یا حداقل اونایی که من دیدم) از لحظه ای که شروع میشه تا پایانش همینطور تو اوج باشه. از نظر من اپیزود های متوسط (نه حتی ضعیف) از پنج یا شیش قسمت بیشتر نبودش.
بشدت منتظر قسمت ویژه ـش هستم...حتی اگه بداهه باشه و فقط نشسته باشن کنار هم مرور خاطرات کنن.

سگ Naughty

کاربر سایت
Jun 6, 2013
203
نام
رضا
Community 10/10

احتمالا تنها شو تلویزیونی هست که برای اولین بار میتونم بگم فن دو آتیشش هستم نه تنها خود شو بلکه کرکترها و بازگیراش:x
قشنگ از الان دارم تصور میکنم که طی سال‌های آینده قراره چقدر وقت صرف بازدید‌های مکرر این سریال بکنم8->همین الانش 5برابر تایم تماشای کل سریال صرف fangirling تو اینترنت کردم:D
چند تا ویژگی خیلی کلی و اصلی که دوست دارم یک سریال کمدی داشته باشه به ترتیب اهمیت ایناست:
1. Emotional
2. Funny
3. Nerdy
4. Weird
که خوب مشخصا این سریال از دید من به بهترین نحو اینارو داشت.

محض مقایسه یسری از امتیازام به سریالای کمدی دیگه رو میذارم.
How I Met Your Mother 10/10
Derek 10/10
After Life 10/10
Mr Inbetween 10/10
The Office US 9/10
The Office UK 9/10
Atlanta 9/10
Silicon Valley 9/10
Friends 9/10
It's Always Sunny in Philadelphia 9/10
Fleabag 9/10
9/10 Sx Education
GLOW 8/10
The Marvelous Mrs. Maisel 8/10
Cobra Kai 8/10
Rick and Morty 8/10
The Inbetweeners 8/10
Louie 8/10
Space Force 7/10
Good Omens 7/10
Shameless 7/10
Emily in Paris 5/10
My Mad Fat Diary 4/10
Russian Doll 4/10
The Big Bang Theory 4/10
Skins 3/10

دوستان اگه پیشنهادی برا تماشا دارند لطف کنند بهم بگن:x
یا مثلا از این لیستی که میذارم اولویت با کدوم باشه.
The IT Crowd
The Good Place
Parks and Recreation
BoJack Horseman
Arrested Development
Seinfeld
Master of None
Freaks and Geeks
Extras
Kidding
Californication
Curb Your Enthusiasm
Brooklyn Nine-Nine
New Girl
Baskets
Barry
Modern Family
The Morning Show

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
193522

سه در چهار - 1387
9.4/10

تماشای این مجموعه طنز ماندگار حتی برای بار هزارم هم وقتت را هدر نمی دهد. از مجموعه طنزهای درست و حسابی و غیر اگزوتیک و خاکی از جنس مردم ایران که در آخرین سال های دهه طلایی تلویزیون ایران پخش شد و همچنان تلویزیون خالی از محصولات نوینی مثل این کار، مردم باز می نشینند برای بار N این مجموعه و سایر کارهای عطاران را از شبکه I film نگاه می کنند. جوهره جذابیت سه در چهار در چیست که طنز آن قدیمی نشده است و همچنان پرسوناژ علی صادقی، استفاده از نابازیگران و شوخی های بزن بکوب خنده روی لب مخاطب می آورد؟ کهنه هم نیست با اینکه دست روی حساس ترین قشر جامعه می گذارد. قشری که دغدغه اصلی عطاران/صالحی برای کارهایشان بود؛ آمدند گفتند که حق ندارید قشر ضعیف جامعه را مسخره کنید، جلوی کارهای عطاران را گرفتند. گفتند که حق ندارید به پزشکان و جامعه روان شناسان را مسخره کنید، پیمان قاسم خانی و عواملش را ممنوع التصویر کردند. گفتند حق ندارید که قشرهای فرهنگی را تمسخر کنید؛ پایتخت را با گلوله بستند و آقاخانی هم با هزار تعهد کارش را پیش می برد.

سه در چهار بامزه، خاکی و تقابل مخاطب با شخصیت های دوست داشتنی است. بخش اعظم آن به قصه ی کم افت علیرضا مسعودی برمی گردد. محمد کاسبی بی نظیر است و حتی مهران رجبی که زیاد در همه آثار دیده می شود و ما هم دستمایه طنز قرارش می دهیم، در این سریال بامزه هست و اهرم سریال هم خود صادقی است. بشینید حتی بار هزارم این اثر را نگاه کنید. می خنداند آن هم نوع رودربر کننده اش!​

Attachments

• 1612177996392.png
    1612177996392.png
    659.2 KB · مشاهده: 4

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
View attachment 193522

سه در چهار - 1387
9.4/10

تماشای این مجموعه طنز ماندگار حتی برای بار هزارم هم وقتت را هدر نمی دهد. از مجموعه طنزهای درست و حسابی و غیر اگزوتیک و خاکی از جنس مردم ایران که در آخرین سال های دهه طلایی تلویزیون ایران پخش شد و همچنان تلویزیون خالی از محصولات نوینی مثل این کار، مردم باز می نشینند برای بار N این مجموعه و سایر کارهای عطاران را از شبکه I film نگاه می کنند. جوهره جذابیت سه در چهار در چیست که طنز آن قدیمی نشده است و همچنان پرسوناژ علی صادقی، استفاده از نابازیگران و شوخی های بزن بکوب خنده روی لب مخاطب می آورد؟ کهنه هم نیست با اینکه دست روی حساس ترین قشر جامعه می گذارد. قشری که دغدغه اصلی عطاران/صالحی برای کارهایشان بود؛ آمدند گفتند که حق ندارید قشر ضعیف جامعه را مسخره کنید، جلوی کارهای عطاران را گرفتند. گفتند که حق ندارید به پزشکان و جامعه روان شناسان را مسخره کنید، پیمان قاسم خانی و عواملش را ممنوع التصویر کردند. گفتند حق ندارید که قشرهای فرهنگی را تمسخر کنید؛ پایتخت را با گلوله بستند و آقاخانی هم با هزار تعهد کارش را پیش می برد.

سه در چهار بامزه، خاکی و تقابل مخاطب با شخصیت های دوست داشتنی است. بخش اعظم آن به قصه ی کم افت علیرضا مسعودی برمی گردد. محمد کاسبی بی نظیر است و حتی مهران رجبی که زیاد در همه آثار دیده می شود و ما هم دستمایه طنز قرارش می دهیم، در این سریال بامزه هست و اهرم سریال هم خود صادقی است. بشینید حتی بار هزارم این اثر را نگاه کنید. می خنداند آن هم نوع رودربر کننده اش!​
یک خاطره از ۳ در ۴
تابستان سال ۱۳۸۷ به همراه خانواده در هتلی در گوشه‌ی تهران چند شبی قبل از جراحی برادرم به ناچار ساکن شدیم.
همه‌مان ناراحت بودیم و افسردگی از سر و روی ما چند تنِ شهرستانی در آن هتل خودنمایی می‌کرد.
یکی از همان شب‌ها که در همان اتاق هتل هر کداممان به فکر جراحی و اتاق عمل و حال برادرم بودیم،
تلویزیون علی صادقی را از شبکه یک نشان می‌داد که مشغول جر و بحث با محمد کاسبی بود. به یاد دارم بر سر دستشویی رفتن با هم به مشکل برخورده بودن! نمی‌دانم چه شد که همه‌ی ما چند نفر که چندین روز بود دل و دماغ حرف زدن با هم را هم نداشتیم از خنده منفجر شدیم!
آن چند روز تنها دقایقی که ما می‌خندیدیم و شاد بودیم و فارغ بودیم از مسائل پیش آمده، همان لحظات دیدن سریال سه در چهار بود.
چند روز بعد برادرم عمل شد و به شهرستان برگشتیم و تا وقتی که سریال به اتمام رسید همه‌مان راس ساعت ۱۰ شب
به نظاره‌ی ماجراهای خانواده‌ی موعظی(موزی نوشته میشه!) و اَملَشی می‌نشستیم. سالیان بعد هم از گوشه‌ی خیابان dvd همان سریال را خریدم و بارها باز هم به اتفاق برادرم به نظاره می‌نشستیم و می‌خندیدم.
من هم مثل شما دلتنگ آن خانواده‌ی عاری از ریا هستم. خانواده‌ای که در عین فقر مطلق باز هم به فکر شادی بودن و پشت همدیگر را خالی نمی‌کردند. آن دو خانواده "ما" ملت بودیم!!! به کم قانع بودیم و زحمت می‌کشیدیم ولی در کنار یکدیگر خوشحال هم بودیم!
به سیزده سال پیش فکر می‌کنم، به سالی که تابستان خوشی داشت و نمی‌دانستیم کمتر از دوازده ماه بعد غمی ناتمام بر ما ملت چیره می‌شود...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر