Rate your last seen TV Series [پست اول تاپیک خوانده شود]

Gamer XYZ

کاربر سایت
Mar 26, 2020
68
Epic History TV - Napoleonic Wars

Beyond Godlike! - Holy Shit! - Wickedsick!/10 (با لحن آنونسر DotA خوانده شود!)

صاحب امتیاز این کانال یوتیوب خودش قبلا توی شبکه History کار میکرده اما تصمیم میگیره بزنه بیرون و مستقل کار کنه. و باید گفت قشنگ کل هیکل هر چی شبکه تلویزیونی رسمی رو میشوره میزاره کنار با ویدئوهای فوق با کیفیتی که داره میسازه. جنگ های ناپلئونی که کار کرده شاهکاری هستند واسه خودشون! واقعا زبون آدم بند میاد در توصیف این بشر.

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
Dexter : 7.5/10

خب من خیلی دیر و تو دوران قرنطینه دکستر رو دیدم
خیلی خوب شروع شد خیلی موضوعش جذاب بود بازی های شخصیت های اصلی عالی بود، جنیفر کارپنتر و مایکل سی هال محشر بودن محشر چنین بازی فوق العاده ای رو من فقط تو کیلین مورفی دیده بودم ولی مایکل سی هال فوق العاده رنجی از عواطف و احساسات مختلف تو موقعیت های متفاوت رو از خودش نشون میده و یکی از مواردی که باعث شد از فصل 4 به به بعد با وجود سیر نزولی سریال بازم ادامه بدم همین بازی فوق العاده ش بود.

به طور کلی نزدیک فصل های آخر آدم فکر می کنه بهش خیانت شده به عنوان مخاطب، پلات نویسی شل و ول و آبکی، فیلمبرداری بد افتضاح افتضاح برای چنین سریالی با شروع طوفانی و در اوج چنین پایان وحشتناکی واقعن خیانت به مخاطب بود. اینکه یه دفعه تصور کنی مخاطبت بزغاله س.

ولی خب خوبی دکستر اینه که میشه آخر هر فصلی رو به عنوان پایان کلیش در نظر بگیری

سیزن 1 : 8/10
سیزن 2 : 9/10
سیزن 3: 7/10
سیزن 4 : 8/10
سیزن 6: 5/10
سیزن 7 : 7/10
سیزن 8: 1/10

The Last Kingdom: 8.5/10

سیزن 1 : 7/10
سیزن 2 : 9/10
سیزن 3: 8/10

سیزن 4 رو هنوز ندیدم ولی با هر فصل بهتر میشد از لحاظ پلات سیزن 3 یکم اکشنش کمتره ولی از لحاظ داستانی خیلی خوبه. متأسفانه من داشتم دکستر رو میدیدم هنوز نرسیدم سیزن 4 رو ببینم دیشب دکستر تموم شد به زور و خب حالا افسردگی گرفتم اصلن دلم نمی خواد تا یه مدت هیچ سریالی ببینیم :|

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
141993
(Mad Men (2007-2015

Season One: 7.2
Season Two: 7.1
Season Three: 8.5
Season Four: 9.2
Season Five: 8.8
Season Six: 8.5
Season Seven: 8.6

مدمن شروع سختی برای من داشت. تحمل کردن شخصیت های اتوکشیده که فکرشان مدام به هوا و هوس و عشق بازی است و گهگاهی با بیان دیالوگ های شعار زده، دل مشتریان خود را به دست می آوردند، برایم عذاب آور بودند. یعنی برایم داشت تداعی می شد که آیا سریال مد من تا پایان همین گونه پیش خواهد رفت؟! ناگهان در وسط آن قسمت های خواب آور، متیو واینر (خالق سریال) پلاتی را ارائه کرد که به نوعی عنصر اصلی سریال قلمداد شد؛ پرده از گذشته سیاه و مرموز دان دریپر. این پرده پرداری که در هر فصل مانند تکه های پازل، شخصیت دان دریپر را تکمیل می کردند، باعث شد که سریال تحولی عجیبی پیدا کند. در سریال، پروتاگونیست که امروزه در بیشتر سریال های امروزه رنگ و بوی یک ضد قهرمان را دارد، اصلی ترین عنصر یک سریال است و واینر بی شک یکی از پرجزییات ترین شخصیت های تاریخ تلویزیون را خلق کرده است. شخصیتی که جزییاتش آن قدر حساب شده است که با شخصیت های قصه های فیتزجرالد برابری می کند. به مرور، شخصیت ها خودمانی تر، دیالوگ ها روان تر و روابط شخصیت با هم دلگرم تر می شوند. سریالی بود که هیچی از شخصیت ها رنگ نباختند و هرکدامشان با دغدغه های مشخص، بیننده را درگیر می کردند. از همه مهم تر، مد من بازتاب دهنده پرحادثه ترین دهه آمریکا معاصر است؛ واینر با هوش و ذکاوت مثال زدنی، حوادث سریال را با حوادث حقیقی مخلوط کرده است. به طوری است که انگار خودمان از نزدیک شاهد این فجایع روزهای سخت آمریکا هستیم. یکی از ادبی ترین پایان بندی ها را دارد که هم می تواند شما را خوشحال و هم به گریه بیاندازد، صحنه ی پایانی نشان دهنده احیای دوباره دان دریپر از تمام سختی های که تا حالا کشیده است. لبخندی که من با تمام وجود احساس کردم.​

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
149789
پادری 1395
5/10

مجموعه "دودکش" از آخرین ساخته های «غیر پایتختی» صدا و سیما بود که پیش از افت کیفی بیشتر محصولات این سازمان دیده بودم. سریال جالبی بود؛ فضا و قصه ای رئال و شبه «پایتختی» داشت که متن و طنز آن قدرتمند بود. هم کنایه ها و تیپ های شخصیتی خوب بودند و هم بازی قدرتمند دو زوج هومن برق نورد و بهنام تشکر که از دید من از بهترین زوج های تلویزیونی دهه 90 هستند. فصل دوم با نام «پادری» چهار سال در ایام ماه رمضان پخش شد که بنده بخاطر سرگرم بودن با معضل کنکور و همچنین همزمان بودن با مسابقات یورو 2016 و از طرفی بی میل به آثار صدا و سیما و تکیه بر سریال های خارجی، نتوانستم «پادری» را نگاه کنم. اکنون پس از چهار و پس از ضد حال زدن «تویین پیکس» در اوایل فصل دوم و نداشتن حوصله برای ادامه آن، تماشای پادری را ترجیح دادم. متاسفانه برخلاف فصل قبل، از فقدان متن خوب رنج می برد. دیگر آن حوادث غیر مترقبه که فصل اول دیدیم، در این فصل جذاب نیستند. تکراری است و حتی یادم می آید که سکانس های بازداشت کپی پیست سکانس های فصل اول هستند. شخصیت ها مدام در خانه سه در چهار حرف میزنند و فضایی تئاتر گونه شکل می گیرد که فرسنگ ها با فضای شلوغ تهران فصل اول فاصله دارد. دیالوگ ها هم تکراری هستند و تنها لحن بازیگران قدرتمند (هومن برق نورد) است که آن «لقوز، قمپز، آچمز و...» جذاب بیان می شود. شخصیت ها کم عقل شدند؛ نصرت بی آنکه بداند و پرس و جو کند که شغلش چیست، با دیدن پول و محیط های آنتیک، احمق می شود و فراتر پیش نمی رود. افروز هم فقط نگران است، جوش می زند و بیخیال است. حذف یکی از جالب ترین شخصیت های فصل اول یعنی حاج آقا (جواد عزتی) هم نمک قصه را کاهش داده است. متاسفانه پایان بندی هم چندان جالب نیست و اصلا با فضای کمیک (سخت کمیک!) عجین نیست.​

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
152282

The Wire
Season 1: 8.5/10
Season 2: 8.5/10
Season 3: 9.5/10
Season 4: 10/10
Season 5: 8/10
بعد از سال ها بالاخره قسمت شد من the wire رو ببینم، از خیلی وقت پیش میدونستم که امتیاز سریال خیلی بالاست و خیلی خیلی زیاد ازش تعریف میشه ولی وقت نشده بود برم سراغش.
تقریبا 8-9 روز پیش سریال رو شروع کردم و امشب تموم شد :-"
یه چیزی که کلا توی داستان ها برای من خیلی مهمه وجود شخصیت هایی هست که بهشون خوب پرداخته شده باشه و باورپذیر باشن و شخصیت های مختلف وایر همگی عالی بودن، حتی شخصیت های خیلی فرعی هم طوری بهشون پرداخته شده بود که بعد از چند قسمت ادم احساس میکرد اینارو خیلی وقته میشناسه.
با توجه به تعریف های که از سریال شنیده بودم انتظار یه سریال خیلی خوب رو داشتم و خیلی راحت میتونم بگم سریال از انتظاراتم هم بهتر بود. الانم که تمومش کردم یه احساس خیلی بدی دارم چون واقعا به سریال و شخصیت های عالیش عادت کرده بودم...

Attachments

• 1594079168332.png
    1594079168332.png
    531.2 KB · مشاهده: 7

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
158171

Twin Peaks Season One: 9.4/10
Twin Peaks Season Two: 7.5/10
9.8/10: (Twin Peaks Season Three (The Return

تویین پیکس؛ شالوده ای عجیب، سورئال و جذاب و اودیسه ای به سمت درک و شناخت رویا و حقیقت. بدون شک باید یک فلش بک بزنیم به که کسانیکه می گویند بدون سوپرانو، هرگز روند سریال سازی تغییر آن چنانی نمی کرد. بگویم که هرچه سوپرانو و عصر طلایی تلویزیون کنونی دارد، باید مدیون تویین پیکس باشند. سال 1990 و یک پایلوت که از شبکه ABC پخش می شود را نگاه کنید؛ واقعا چیزی که مال آن زمان است شباهتی به مدیوم تلویزیون ندارد. هرچقدر که لینچ و مارک فراست نتوانستند به یک تصمیم واحد برای پیشبرد داستان بگیرند و فجایع نیمه فصل دوم سریال را تا حدودی تضعیف می کند ولی همچنان اثری فراموش نشدنی و جاودانه ای محسوب می شود. دیگر می دانیم که اختلاف نظرات بین فراست و لینچ باعث سقوط کامل سریال در فصل دوم شد و خود ABC هم این مورد را فهمید و در آخرین لحظات، سکان کنترل سریال را بار دیگر به لینچ اهدا کرد که نتیجه اش هرچقدر که بود آن افتضاح فصل دوم را کاهش داد.

فصل سوم تویین پیکس مرزهای تلویزیون را می شکند؛ من در حین تماشا نمی دانستم که آیا دارم مجموعه تلویزیونی نگاه می کنم یا یک فیلم سینمایی ولی هرچه که بود یک اودیسه جذاب که بالاخره (تا حدودی!) تمام سوالات معمای رازآلود لارا پالمر به سورئالی ترین شکل پاسخ داد. تمامی فریم ها زیبا هستند، زاویه قرارگیری دوربین بی نظیر است. انفجار بمب اتم چیزی است فراتر از آن فیلم نیمه بلند کلاسیک A Trip to the Moon. بازی کایل مک لالکن در چهار نقش عالی است؛ بهترین بازی دهه؟ بی شک بهتر از برایان کرنستون. اسلو-برنی که هرگز خسته ات نمی کند و طنزی که از تمام مجموعه های کمدی بیشتر می خنداند. یک مجموعه عجیب و غریب که تو ذهنم خواهد ماند. براوو لینچ!​

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
162457

I am not Okay With this 2020
7.9/10

جالب بود. ایده مرکزی قصه نسبت به The End of F**ing World جذاب تر بود. کمیستری های سوفیا لیلیز با دو بازیگر دیگر خیلی خوب در آمده بود. یه مقدار عدم تنوع در اجرای کارگردان احساس کردم که گاهی اوقات برخی از پلان ها کپی سریال قبلی شان بود. حیف که سریال کنسل شد چون پایانش طوری نبود که با وجود همین یک فصل راضی باشیم. حالا گفتند به دلیل کرونا نتفلیکس کنسل کرده ولی احتمالش هست با Petition های راه افتاده، سریال دوباره تمدید شود.​

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
162774

The Fugitive 2020

0.75/10

قسمت اول: Copy, Boss-
Music to my Ears-

قسمت دوم: Copy, Boss
Music to My Ears-

قسمت سوم: Copy, Boss
Music to My Ears-

قسمت چهارم: Copy, Boss
Music to My Ears-

و ......

قسمت چهاردهم: Copy, Boss
Music to My Ears-

این جاست که باید ایرج ملکی را ستود!​

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
خب من تازگی های شرلوک رو دیدم
و می تونم بگم یکی از فوق العاده ترین سریالهایی بود که دیدم به خصوص فصل اول و دوم که محشر بود، فصل سوم هم بد نبود فصل چهارم زیادی obnoxious بود و خب مشخصه احتمالن به دلیل دخالت فن ها، فن سرویس زیاد داشت anyway من دیگه همینطور موندم تو فصل اول و دوم و هی دیدم و هی می بینم واقعن ارزششو داره چند بار دیده بشه حیف که اینقدر کمه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر