Quest of Persia يك بازي كاملا ايراني

shahryaraz

کاربر سایت
Sep 27, 2005
314
نام
شهريار ازه�
به عقیده ی من این بازی خیلی ارزش داره چون اولا با هزینه ی شخصی تهیه شده دوما برای ساخت بازی حدود 3 سال تحقیق شده. شما میدونید هزینه ی motion capture تو ایران چه قدره؟ بد نیست بدونید ساعتی 1 میلیون و پانصد هزار تومنه که فقط استودیوی صبا داره. در ضمن تقریبا موتور گرافیکی بازی ایرانی هست، اگر قرار بود از موتور quike یا unreal استفاده میشد حدودا باید بابت اون 300 میلیون هم میدادند. پس این کار ارزششو داشت برای اولین بار البته.

THE ONE

کاربر سایت
Aug 9, 2006
247
نام
محمدرضا
به نظر من هم این تلاش بازی سازان ایرانی واقعا شایسته ی تقدیر است:flowers: :clap: .
بازی که اینها ساختند هر چقدر هم ضعیف و بد باشه خوبه ، به خاط اینکه
راهی رو جلوی پای بقیه ی بازیسازان ایرانی باز می کنند که این صنعت در
کشورمون رواج پیدا کنه :yes: .
با امید موفقیت این گروه های کوچک ولی با هدف های بزرگ .
:groupwave:

Troy_ali

کاربر سایت
Apr 27, 2006
565
نام
| _| \-/
من متاسفانه این بازی رو گیر نیاوردم و گرنه می خریدم:cheesygri .
حداقل اینقدر راجع به این بازی بد نگید !از اون رانندگی در تهران که بهتره!!:-"

THE ONE

کاربر سایت
Aug 9, 2006
247
نام
محمدرضا
رانندگی در تهران

من متاسفانه این بازی رو گیر نیاوردم و گرنه می خریدم:cheesygri .
حداقل اینقدر راجع به این بازی بد نگید !از اون رانندگی در تهران که بهتره!!:-"

رانندگی در تهران با اینکه بازی خوبی نبود .
ولی به نظر من برای اولین تجربه ی بازیسازان
ایرانی در زمینه ی بازیهای Driving بد نبود .
البته من اگه نسخه ی اصلی بازی رو میگرفتم
(با اون قیمتش که اشک آدم رو در می آورد :(( )
دیگه این حرف رو نمی زدم .;) ;)
:cool: :cool: :cool:

THE ONE

کاربر سایت
Aug 9, 2006
247
نام
محمدرضا
quest of persia

منم خيلي وقته دنباله سيو اين بازي هستم اگه كسي داره لطفا هرچه سريعتر بزاره.

فکر نکنم بتونی save های این بازی رو از سایتی گیر بیاری
ولی شاید بتونی از یکی از اعضای سایت گیر بیاری .
این هم سایت رسمی بازی quest of persia
امیدوارم بدردت بخوره :
http://www.questofpersia.com/main/press.html

darkman

کاربر سایت
Apr 19, 2006
347
نام
سيد علی متقی نژاد
بازي ايراني هم سيو ميخواد!!!!؟
من اين بازي رو پارسال تا آخر رفتم.
20 مرحله بود . بازي خوبي بود و مراحل هليکوپترش سخت يا بهتر بگم سر کاري بود.

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
این موتور گرافیکیش مگه چیه که اینقدر تعریف می کنن؟
QoP Engine Version 2.0 is a next generation engine, which takes advantage of the latest technologies that are supported by graphics card manufacturers, unlike its old version which was used in "The End of Innocence", this Engine will not support low spec graphic cards.

یعنی Gears of War رو با این موتور ساختن؟:D

راستی یه بازی جدید می خوان بدن بیرون!

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
Quest of Persia to be a Next-Gen Game
بازی QOP همونطور که می دونید 5 گانه شد ، و خیلی برام جالبه که بدونم موتور شماره پنجش چی میخواد باشه احتماله CryEngine3.0 Eater
39.gif
59.gif
چون این دوش خیلی گرافیک خوبی داره و پیشرفت های خیلی زیادی داشته بهتره که یه چیزهایی در مورد موتورش بدونید.
--------
پس از ساخت شماره یک به نام "پایان معصومیت" شماره دو با نام "انتقام قاجار" ساخته میشه.
--------
QOP Engine 2.0 کاملا بر مبنای سخت افزار نسل بعد ساخته شده و از آخرین تکنولوژی هایی که توسط کارت گرافیک ها ساپورت میشه استفاده می کنه و برعکس شماره یک یعنی "پایان معصومیت" این بازی از کارت گرافیک های ضعیف پشتیبانی نمی کنه.

تعدادی از قابلیت های جدید این موتور:

HDR - High Dynamic Range Rendering

یکی از قابلیت های نسل بعد بازی ، استفاده از این افکت هست

Real-time Shadows

سایه های ریل تایم (همزمان) یعنی برای هر بنا ، ساختمان یا کاراکتری سایه های نرم بصورت زنده رندر میشه.

Motion Blur

این افکت بطور کامل در بازی بکار گرفته شده و بازی رو سینمایی می کنه ، این افکت اجسام متحرک رو در جهت حرکتشون تار می کنه و به آدم این حس دست میده که واقعا این جسم داره تکون می خوره.

Parallax Bump Mapping

این قابلیت کاملا در بازی ساپورت شده که تغییر زاویه سایه رو در هنگام تغییر زاویه جسمش انجام میده.

Object-Oriented Design and Code

کد و طراحی شئ گرا
موتور بازی با استفاده از UML طراحی شده و کاملا در C++ شئ گرا نوشته شده

-----------------------

عکسهایی از این موتور:

qop2_ss1.jpg

qop2_ss2.jpg

qop2_ss3.jpg

qop2_ss4.jpg

------------------------------------------------------------------------------------

گرافیکش عالیه ! تو یه شماره دو نسل پیشرفت کرد ، خدا میدونه میخوان پنجش چیکار کنن ، آبروی ایران رو خریدن
43.gif
40.gif

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
گرافیکش عالیه ! تو یه شماره دو نسل پیشرفت کرد ، خدا میدونه میخوان پنجش چیکار کنن ، آبروی ایران رو خریدن
تصاوير تماما pre-render شده هستند
موتور بازی هم يک موتور سورس باز هست که اسمش رو لازم نيست بگم چون خودشون نگفتن و به عنوان qop2 معرفی کردند. حتی توی توضيح خصوصيات موتور هم سوتی داره
کلا از نظر منطقی يک شرکت تازه کار ايرانی با يک نفر برنامه نويس نمی تونه تو 6 ماه موتور next-gen با تمام امکانات درست کنه.

يک شرکت ديگه هم بازی RPG می سازه با نام "عصر پهلوانان" که بودجه رو هم سازمان صنايع نوين تامين کرده با اين آدرس : http://www.asrepahlevanan.ir/
screenshot های اونها واقعی هست، ولی اونها هم از موتور سورس باز استفاده کرده اند که اسمش رو هم نمی گن و به اسم خودشون رد کردند که تو سايت Gamedev.net هم سر اين موضوع به کارشون گير دادن.

آخرین ویرایش:

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
تصاوير تماما pre-render شده هستند
موتور بازی هم يک موتور سورس باز هست که اسمش رو لازم نيست بگم چون خودشون نگفتن و به عنوان qop2 معرفی کردند. حتی توی توضيح خصوصيات موتور هم سوتی داره
کلا از نظر منطقی يک شرکت تازه کار ايرانی با يک نفر برنامه نويس نمی تونه تو 6 ماه موتور next-gen با تمام امکانات درست کنه.

يک شرکت ديگه هم بازی RPG می سازه با نام "عصر پهلوانان" که بودجه رو هم سازمان صنايع نوين تامين کرده با اين آدرس : http://www.asrepahlevanan.ir/
screenshot های اونها واقعی هست، ولی اونها هم از موتور سورس باز استفاده کرده اند که اسمش رو هم نمی گن و به اسم خودشون رد کردند که تو سايت Gamedev.net هم سر اين موضوع به کارشون گير دادن.
!!!!
خودشون که به اسم Screenshot گزاشتن که!! تازه گفتن که این عکسا ماله اون ویدئوی 100 ثانیه ای هست و ویدئو رو گفتن ریل تایمه!
-------
این RPG ـه گرافیکش شبیه جاست کاوزه!
------
شرمنده ها ولی اگه میشه یه جوری به من ثابت کنید که اینها ریل تایم نیستن و موتورش ساخت خودشون نیست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر