Nintendo Switch کنسول جدید نینتندو معرفی شد

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اين دوستاني كه دم از گرافيك ميزنند هنوز پوسته بازيها نينتندو رو نشكافتن باور كنيد نه ماريو گالاكسي نه زلدا نه مترويد رو امتحان كردن فقط از روي تريلر به گرافيك پايين بازي خورده گرفتن و به بچه بازي تشبيحش كردن در صورتي عمق گيم پلي كه بازيها نينتدو دارن خيلي كمتر تو بازيها ديگه پيدا ميشه :'

جدا از بحث بالا من نگران گرافيك بازيها نيستم به هيچوجه اصلا برام مهم نيست اما چيزي كه نينتندو داخل اين نسل نياز شديدي بهش داره سرويس انلاينه قويه بايد قبول كرد الان يه ركن اصلي شده انلاين داشتن بازيها كه واقعا بايد روش سرمايه بذاره نينتدو

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
Wii U هم فکر کنم براش کلی از بازیهای انحصاری تاپ نینتندو اومد، نیومد؟ گیم کیوب هم باز همینطور. از متروید بگیرید تا SSB و زلدا. پس بازی انحصاریهای نینتندو هم نمیتونه تضمین کننده ی فروش دستگاه باشه.
خیر Metroid نیومد، این زلدا رو هم ار بس کشش دادن رسید به NX.

سر نینتندو 64 و SNES و NES مردم فقط برای انحصاری این کنسولها رو نمیخریدن، بلکه کلی ثرد پارتی غول با بازیاشونم بودن که برای این کنسولا بازی میساختن. تا الان هیچ کنسولی فقط با بازیهای انحصاری خودش موفق نشده.
الان برو فقط 1 بازی از N64 نام ببر انحصاری نباشه ولی از بازی های پرفروش و بزرگ باشه. 64 که به انحصاری هاش بند بود اصلا! سر SNES هم یه سرچ بزن Top SNES games ببین چندتاش انحصاری بوده. جدی جدی انگار کل سابقه بازی شما از همین نسل شروع شده هیچ خبری از قبل نداری!

اینجا میگن گرافیک مهم نیست، خب پس چرا کنسولها و کارت گرافیکهای جدید روی ساپرت 4K و VR تمرکز دارن؟
VR که به چیز گذرا هست به جایی نمی رسه، اینا هم به قول اونوری ها ترند هست که می ره. گرافیک هم یه قسمت خیلی کوچیک از بازی ها هست، موقعی به درد می خوره که ازش استفاده بشه در راستای گیم پلی. الان با پیکسل ارت بازی می سازن از خیلی از بازی های "گراف" بالا از هر نظر بهتره. همیشه هم یادتون میره دو نسل قبلی پرفروش ترین کنسول ها ضعیف ترین بودن. حالا هی بگو نه گرافیک از همه چیز مهم تره.

عد کلا کارهایی که نینتندو میکنه (حتی اگه کپی برداری و دروغ گویی باشه) کاملا توجیه هست و یه تقدس خاصی پیدا کرده. الان اینهمه میگفت ایده ی این سوییچ رو میترسیم ازمون بدزدن و... آخرش دیدیم یه چیز ساده و صد البته کپی شده بود
کل صنعت گیم الان کپی برداری از نینتندو بوده تا همین لحظه، کلا تاریخ یادت رفته انگار. دونه دونه نوآوری های مهم و مخصوصا سخت افزاری (فقط قدرت کنسول نیس، اون نوآوری نداره) همه رو نینتندو پایه گذاری کرد( انالوگ، shoulder button, دکمه های صلیبی شکل جهت ها که تا همین چند سال قبل امتیازش مال نینتندو بود کسی نمی تونست استفاده کنه، Motion control و...). حالا یه نسل به مشکل خورد رو هر حسابی کل نینتندو رفت زیر سوال شد شرکت عقب مونده و کپی کن. این هم کجاش کپی و از رو چی هست؟ تا اونجا که دیدیم نینتندو می خواد قدرت اصلی خودش رو که هندهلد هست با کنسول خونگی ترکیب کنه، اینم والا من ندیدم تا حالا کسی کرده باشه شاید شما دیدی.

حالا بماند باز چقدر هایپ کرد که NX از PS4 و Xbox One قویتره و.

شما فرق شایعه و هایپ خود شرکت ها رو نمی دونی انگار. هیچ جا حتی تا همین الان هیچ حرف رسمی در مورد سخت افزار زده نشده. اینکه شما شایعه رو قاطی می کنی فکر می کنی دارن هایپ می کنن دیگه ربطی به نینتندو نده.

آخرین ویرایش:

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
به نظرم این حرف درست نیست که میگن گرافیک مهم نیست ممکنه گرافیک برای نیتندو مهم نباشه اما اگه شرکتی مثل Rockstar تصمیم بگیره بازیشو رو کنسول نیتندو عرضه کنه خوب باید کنسول قدرت اجرای بازی مثل red dead رو داشته باشه در ضمن مگه نیتندو چند تا انحصاری داره که به خاطرش یه کنسول بخریم, و یکی دیگه از موارد مهم حداقل برای من شرکت های ترد پارتیه در کنارش به بازیهای انحصاری هم علاقه دارم,همین الان من عاشق بازیهای انحصاری نیتندو هستم ولی فقط به خاطر اینکه میدونم با این وضعیت کنسول, ترد پارتی ها درست از این کنسول حمایت نمیکنن سمتش نمیرم چون به هر حال میخوام در کنار زلدا و ماریو بتونم battlefield 1 هم بازی کنم و این چیزیه که نیتندو ازش غافله که شرکت های ترد پارتی براشون مهم نیست که نیتندو به سخت افزار اهمیت میده یا نه و هر کدوم سیاست خودشون رو دارن و همینطور که میبینید اکثر اون ها هم دنبال گرافیک بالا در بازیهاشون هستن به جز یه سری شرکت خاص که تعدادشون انگشت شماره

• Like
Reactions: ehsanservat

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
به نظرم این حرف درست نیست که میگن گرافیک مهم نیست ممکنه گرافیک برای نیتندو مهم نباشه اما اگه شرکتی مثل Rockstar تصمیم بگیره بازیشو رو کنسول نیتندو عرضه کنه خوب باید کنسول قدرت اجرای بازی مثل red dead رو داشته باشه در ضمن مگه نیتندو چند تا انحصاری داره که به خاطرش یه کنسول بخریم, و یکی دیگه از موارد مهم حداقل برای من شرکت های ترد پارتیه در کنارش به بازیهای انحصاری هم علاقه دارم,همین الان من عاشق بازیهای انحصاری نیتندو هستم ولی فقط به خاطر اینکه میدونم با این وضعیت کنسول, ترد پارتی ها درست از این کنسول حمایت نمیکنن سمتش نمیرم چون به هر حال میخوام در کنار زلدا و ماریو بتونم battlefield 1 هم بازی کنم و این چیزیه که نیتندو ازش غافله که شرکت های ترد پارتی براشون مهم نیست که نیتندو به سخت افزار اهمیت میده یا نه و هر کدوم سیاست خودشون رو دارن و همینطور که میبینید اکثر اون ها هم دنبال گرافیک بالا در بازیهاشون هستن به جز یه سری شرکت خاص که تعدادشون انگشت شماره
از نظر شما انگار کل صنعت بازی تو این بازی های بزرگ خلاصه شده انگار. یا کنسولی باید این بازی ها رو داشته باشه یا به درد نمی خوره! برای بار هزارم، برید فروش کنسول و بازی های 3DS رو ببینید. هر کنسولی نیاز نداره حتما BF1 داشته باشه تا فروش خوبی کنه.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
هدف این کنسول بازار هندهلد و کژوال هستش . کارهای نینتندو اصلا قابل پیش بینی نیست و یهو دیدیم این کنسول مثل بنز فروخت! . خیلی واسش ریسک داره . اما نسبت به فروش خوشبینم ( البته برای عشاق سخت افزار و تعداد پیکسل و هاردکوری ، شبیه اسباب بازی میمونه ) .

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,687
نام
حسین
الان 95% همین هایی که به به و چه چه میزنن برا این کنسول نمیخرن چرا ؟چون دامنه در بر گیری بازی های موجودش تو بازار محدوده
نه فوتبال های بازار رو درست حسابی ساپورت میکنه نه شوتر و .....
خیلی ها تعریف تمجید میکنن اخرش حاضر نیستن پول رو صرف این کنسول کنن بجای PC , XBOX , PS
یجوری میگید میشه باش بازی هاردکور روی کنسول دستی زد ، بیخیال بابا اسکاریم کی اومد؟الان چه سالی هستیم؟
اخرشم همین یدونه اسکاریمه و فوقش 2 3 تا بازی قدیمیه دیگه اخرش باید همون ماریو و زلدا زد باش فقط

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
شما طرفدارهای نیتندو چرا همیشه میگین این مهمه اون مهمه من میگم حتی در صورتی که نیتندو اهمیتی به گرافیک نمیده خوب نده اما کنسولی عرضه کنه که بتونه حمایت ترد پارتی هارو بدست بیاره خود نیتندو هم میتونه همچنان اصلی ترین مانورش رو بزاره روی گرافیک هنری و گیم پلی,این نمیشه که شما همیشه میگید بازیهای بزرگ اگه یه کنسول نباشه چی میشه موضوع اینه که چرا نباید نیتندو کنسولی بده که بتونه همه ی بازار رو تحت تاثیر بزاره هم کسایی که طرفدار بازیهای انحصاری خود نیتندو هستن هم باقی, شما ببینید الان من که طرفدار سونی هستم در صورتی که کنسول سونی فقط انحصاری داشت و یه حمایت بسیار محدود از ترد پارتی به هیچ وجه سمتش نمیرفتم,در ضمن بنده نگفتم کنسول نیتندو بدرد نمیخوره مشکل من و خیلی های دیگه اینه که چرا به خاطر ضعف سخت افزاری یه کنسول نمیتونن بازیهای عالی نیتندو رو در کنار بازیهای دیگه داشته باشن, نیتندو حتی در زمینه بازار یابی هم جالب عمل نمیکنه آخه کدوم شرکت کنسول جدیدشو با یه تریلر 3 دقیقه ای معرفی میکنه در صورتی که مثلا سونی و مایکروسافت حتی برای کنسول بین نسلیشون تدارک یک کنفرانس رو میدن با معرفی عالی و درست کنسول رو به نمایش میزارن و از تمام مزایای اون و بازیهاش تعریف و نمایش میدن تا مردم بدونن با چی طرفن ولی نیتندو کلا خودش رو انگار از کل صنعت گیم جدا کرده و هر ساله بدترین کنفرانس های حتی e3 رو برگزار میکنه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من گیم کیوب رو هم گفتما. متروید برای گیم کیوب اومد:
و مانع از شکستش جلوی PS2 نشد، همینطور که بقیه بازیهای انحصاری نینتندو ره به جایی نبردن و نتونستن این کنسول رو از PS2 پیش بندازن. دلیلشم باز حمایت دیوانه وار ثرد پارتیها از PS2 بود چیزی که تو این تاپیک مدام دوستان منکرش میشن میگن دو تا بازی انحصاری برای موفقیت کنسولمون کافیه!

فعلا که کنسولای بعدی و کارت های گرافیک همه رو اوردن به ساپرت کردنش
در مورد دو نسل قبل هم نسل 6 تفاوت PS2 با کنسولای دیگه خیلی فاحش نبود، قویترین کنسول که ایکس باکس باشه نیم نسل برتری داشت نه یه نسل، گیم کیوب هم یکم قویتر. Wii هم به واسطه اون بحث کنترلر و فیتس و... (بیشتر کنترلر) موفق شد سونی و مایکروسافت فوری فهمیدن موو و کینکت دادن فاصله رو کم کردن. یه ایده که سریع دست نینتندو رو خوندن و تو نسل بعد هم با مانور دادن روی کنترلر شکست فجیعی خورد الان معلوم نیست چرا ادامه میده.

والا تا جایی که من میدونم تبلت و داک و گیم پد موبایل چیزایی نیستن نینتندو اختراع کرده باشه
کانتینیوم داک مایکروسافت هم سلام میرسونه.

همه این حرفها ادعا میشده از طرف اینسایدر و منبع موثق و فلان Dev Kit ـه

-شما خودت میای با مثال گیم کیوب حرف خودت رو می بری زیر سوال. خوبه والا.
-3D هم یه روز ساپورت می شد، دیدیم به کجا رسید.
-حالا دیگه واسه موفقیت کنسول تبصره میاری؟ به هر دلیلی Wii تونست موفق بشه حالا چون به خاطر کنترلر بود قبول نیست؟سریع دست نینتندو و خوندن رو خوب اومدی، خوبه خودت نمونه میاری چجور بقیه افتادن از نینتندو تقلید کردن. کنترل move که شکست خورد، کینکت هم دیدی تهش به کجا رسید همچین هم فاصله اش رو کم نکردن. اصلا صحبت می کنیم نینتندو بذاره کنار بره ادامه نده، بالاخره هر کسی یه نسل شکشت می خوره انگار طبق نظر شما باید بره کنار.
-شما داری می گی کپی کرده، من می گم از کجا کپی کرده این سیستم رو؟ میایی یه تیکه رو می گیری می چسبی می گی کپی کرده. اگر اینجوریه کل کنسول های سونی و MS تقلید از نینتندو هست از بیخ. سونی هم اومده تقلید کرده از 3DS تاچ پد گذاشته رو کنترلرش. این الان یه کنسول hybrid هست، شما بگو اینو از کجا تقلید کرده. من Continuum dock رو گشتم این اومد:
Buy Microsoft Display Dock - Microsoft Store
شما که این رو با کنسول جدید نینتندو یکی می دونی دیگه؟ جالبه!
-شما یه نیم ساعت وقت بذار برو فرق منبع اصلی و اینسایدر و فلان رو مطالعه کن ضرر نمی کنی. برو یکی از اون خبر ها رو بیار توش نام کسی که این حرف رو زده با سمت و ربطش به نینتندو رو مشخص کرده باشه بعد. اینجور اخبار رو می خونی بعد طلبکار می شی؟!

آخه کدوم شرکت کنسول جدیدشو با یه تریلر 3 دقیقه ای معرفی میکنه در صورتی که مثلا ونی و مایکروسافت حتی برای کنسول بین نسلیشون تدارک یک کنفرانس رو میدن با معرفی عالی و درست کنسول رو به نمایش میزارن

چه زود تاریخ یادتون میره...همین سونی که همه الان واسش غش و ضعف می رید موقع معرفی کنسول PS4 حتی خود کنسول رو نشون نداد. فن بودن کم حافظگی میاره انگار. اون نحوه افتضاح معرفی X1 رو هم یادت بیاد رسما چه خفتی بود که هنوزم که هنوزه نتونسته کمرش رو راست کنه. اسکورپیو هم دیدیم که فقط حرفش رو می زنن هیچ چیش هنوز معلوم نیس. حداقا نینتندو وقتی یه چیزی دستشه رو می کنه!

این اعتماد به نفس نینتندو که میگفت کنسول رو نشون نمیدیم چون سونی و مایکروسافت تقلید میکنن ازش!
و این اعتماد به نفس شما ها که یادتون رفته نسل قبل چجوری افتاده بودن دنبال نینتندو تقلید کنن. کلا همونجور که گفتم فن بودن کم حافظگی میاره. بازم لازمه یادآوری کنم از نوآوری های نینتندو که بقیه کامل از روش کپی برداری کردن.

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
اینایی که میگین گرافیک مهمه گرافیک مهمه.
کی گفت گرافیک مهم نیست؟ گرافیک خفن خیلی هم خوبه همه ما هم دوست داریم!
حرف اینه که لازم نیست هر کنسولی اومد به بازار گرافیک خفن داشته باشه. مخصوصا کنسول نینتندو که اکثر بازیهای فرست پارتی و معروفش اصلا گرافیک خفن لازم ندارن.
اگه داشت بهتر بود ولی حالا که نداره هم تضمینی برای شکست کنسولش نیست.

در ضمن بازیهای خوب و انحصاری نینتندو هم محدود به ماریو و زلدا نیست اینقدر همین دوتارو مثال نزنید! barvely default/secon - etrian odyssey- yushi - kirby - fire emblem و کلی بازیه دیگه! هیچکدوم هم گرافیک بالایی ندارن.

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
الان 95% همین هایی که به به و چه چه میزنن برا این کنسول نمیخرن چرا ؟چون دامنه در بر گیری بازی های موجودش تو بازار محدوده
نه فوتبال های بازار رو درست حسابی ساپورت میکنه نه شوتر و .....
خیلی ها تعریف تمجید میکنن اخرش حاضر نیستن پول رو صرف این کنسول کنن بجای PC , XBOX , PS
یجوری میگید میشه باش بازی هاردکور روی کنسول دستی زد ، بیخیال بابا اسکاریم کی اومد؟الان چه سالی هستیم؟
اخرشم همین یدونه اسکاریمه و فوقش 2 3 تا بازی قدیمیه دیگه اخرش باید همون ماریو و زلدا زد باش فقط
۹۵ درصد!
کسی کنسولیو جای کنسول دیگه ایی قرار نیست بگیره ۴ جای خودشو داره ویو و سویچ جای خود. کسی بره فوتبال کنسول نینتندو نگرفته هیچوقت.
واقعا نمیفهمم الان خوب بود میومد یه چیزی شبیه ps4 میداد؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
آدم بهتره راستگو باشه و حقیقت بگه , سال ها سال به نینتندو و فن ها نینتندو توهین کری و مسخره کردی
این یکی از نظرات خودته که به wiimote گفتی گوشکوب و ...... :

اگر بخوای حداقل 30 تا پست از خودت اینجا نقل میکنم که در حال مسخره کردن و توهین به نینتندو و فن ها نینتندو بودی؟!!!!!
حالا یه ps فن که ضد نینتندو بوده همیشه , الان اینجا چی میگه و چجوری از تبلت نینتندو دفاع میکنه خدا عالمه
( فقط سعی کنید این نظرو پاک نکنید مثل دیشب :D )

چند تا نکته رو بگم :

1- هرچند من بعید میدونم به کسی توهین کرده باشم ولی اگر توی صحبتهایی که این چند سال کردم و متن هایی که نوشتم جمله ای هست که باعث ناراحتی فن های نینتدو شده همینجا از همه اونها عذر میخوام

2- اینکه بگردی کامنتهای چند سال پیش رو بیاری و بخوای ازشون نتیجه بگیری هیچ اشکالی نداره فقط باید اون کامنت و شرایط اون رو درک کنی. وقتی که بازی RE رو با ویموت و بدون zapper بازی کنی میفهمی که این دسته توی اون بازی کارایی همرده با یه گوشکوب داره. این اصطلاح نه توهین هست نه مسخره و فقط برای تفهیم شیوه عملکرد کنترلر توی اون بازی استفاده شده. ویموت توی یه بازی مثل kirby عالی هست و حتی در یک بازی دیگه مثل «جاست دنس» از عالی هم عالی تر

3- من هیچوت نه فن کنسولی بودم نه خواهم. کامنتهای من توی تاپیک کنترلر رو اگر نگاه کنی همیشه کنترلرهای 360 رو بهتر از بقیه میدونم (البته هنوز کنترلر وان رو تجربه نکردم) [البته لازم نیست کامنت من رو در مورد کنترلر ایکس باکس اورجینال بگردی پیدا کنی، به خودت زحمت نده، هنوز هم نظرم مثل قبل هست.] عاشق قابلیت BC کنسول XBOX و انحصاری های اون هستم. ماریو و کربی و دانکی کونگ جزو بهترین پلتفورمرهای زندگی من هستن. پس این وصله های فن فلان کنسول و ضد فلان بودن شاید به تو بچسبه ولی اصلا به من نمیچسبه

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,623
نام
Alireza
یه چیزی رو زیاد دارم توی کامنتا میبینم و اون اینه که Switch حمایت Third Party ها رو نداره!
مقایسه شرکت‌های حامی برای Wii U و Switch:
Wii U:
42zfbnp2von5r6pdaesl.jpg

Switch:
n1pksz1ab6i49w03lrf2.jpg

همونطور که می‌بینید تعداد Third Party های حامی Switch بیشتر از 2 برابر Wii U هستش...
3DS از طرف شرکتهای TP خیلی خوب ساپورت شد ولی Wii U نه. اما حالا دیگه نینتندو قرار نیست دوتا کنسول رو ارائه بده و همه‌ی تمرکز قراره روی Switch باشه و به همین نسبت حمایت TP ها هم خیلی بیشتر میشه.
البته معلوم نیست فروش کنسول قراره چجوری باشه و این حمایت ها ادامه دار بشه یا نه ولی فعلا از این نظر این کنسول در جایگاه خوبی قرار داره و فعلا هیشکی نمیتونه فروش رو پیشبینی کنه چون هنوز خیلی چیزا هستش که نمیدونیم.
دوستانی هم که همش راجب گرافیک و قدرت و ... حرف میزنن هم نمیدونم چرا تا حالا PS4 یا X1 نخریدن (یا اگه خیلی روی گرافیک حساسید چرا با PCتون و TVهای 4K خودتون سرگرم نیستید)؟! اصلا موندم چرا دارید اینجا بحث می‌کنید؟ مگه نینتندو قول داده بود کنسول بعدیش قدرتمند تر از هر چی توی بازار هستش میشه؟

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................
۹۵ درصد!
کسی کنسولیو جای کنسول دیگه ایی قرار نیست بگیره ۴ جای خودشو داره ویو و سویچ جای خود. کسی بره فوتبال کنسول نینتندو نگرفته هیچوقت.
واقعا نمیفهمم الان خوب بود میومد یه چیزی شبیه ps4 میداد؟
خیلی از رفقا سطحی میبینن متاسفانه
بردار من چرا که نه اگه در حد وان میزد خیلی از فن های نینتندو دوست دارن بازی هایی مولتی پلتفرم رو روی کنسول مورد علاقه شون بازی کنن
من از همین الان تضمین میکنم که میره به تاریخ میپیونده چون نواوری تازه ای نداره!
حالا میان میگن وی مگه قدرتمند بود نه عاقا اون خلاقیت داشت خیلیها برای نواوریش رفتن سمتش، تونست موفق بشه
چهار تا بازی انحصاری که تضمین کننده فروش یه کنسول احماقانه نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر