Nintendo Switch کنسول جدید نینتندو معرفی شد

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
switch.jpg

s1.jpg
Nintendo Switch نام کنسول جدید نینتندو می باشد
این کنسول به عنوان کنسول خانگی معرفی شده اما قابلیت بازی به صورت قابل حمل را نیز داراست

قسمت اصلی کنسول به صورت زیر می باشد:
s2.jpg
در واقع قسمت اصلی کنسول، بخش قابل حمل Nintendo Switch می باشد که شامل یک صفحه نمایش 6.2 اینچ با قابلیت چند لمسی و رزولوشن 720*1280 می باشد.
مدیا بازی های کنسول به صورت کارتریح بوده و در قسمت سمت راست بالای قسمت قابل حمل کنسول درگاهی برای ورود کارتریج بازی قرار داده شده است.
بخش قابل حمل دارای دو اسپیکر، سنسور نور، دکمه کنترل صدا و ریل هایی در دو طرف برای قرار گیری کنترلر هاست.

s3.jpg
کنسول به طور پیش فرض دارای 32 گیگابایت حافظه داخلی می باشد که این حافظه را می توان با کارت های حافظه microSD با استاندارد microSDXC افزایش داد.
یک پایه استند برای قرار دادن کنسول بر روی سطوح صاف نیز تعبیه شده است.
درگاه USB-C در زیر بخش قابل حمل کنسول قرار داده شده که این درگاه برای ارتباط با داک و شارژ دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد
باتری کنسول بسته به بازی بین 2.5 ساعت تا 6 ساعت قابلیت شارژ دهی دارد، به طور مثال در بازی The Legend of Zelda: Breath Of The Wild این مقدار برابر با 3 ساعت است.

داک کنسول:
ss4.jpg
داک کنسول، بخشیست که کنسول درون آن قرار کرفته و به تلویزیون متصل می شود
در پشت این داک، قسمت اتصال آداپتور برق که در واقع یک کانکتور USB C می باشد به همراه پورت خروجی HDMI و یک پورت USB قرار دارد.
همچنین یک در برای پوشش این کانکتور ها نیز قرار داده شده است.

s5.jpg
در جلوی داک، دو عدد پورت USB 2 به همراه نشان گر خروجی کنسول بر روی تلویزیون قرار دارد که در زمان قرار گیری کنسول بر روی داک، این چراغ به رنگ سبز در می آید و در حالت های دیگر خاموش است.

کنترلر:

از کنترلر های کنسول با عنوان Joy-Con یاد می شود.
هز Joy-Con خود در واقع یک کنترلر کامل است و در بازی های دو نفره می توان از هر کنترلر برای یک پلیر استفاده کرد.
در سمت کناری Joy-Con یک نشان گر LED وجود دارد که شماره پلیر را با 4 LED به نمایش در می آورد.
بر روی Joy-Con سمت جپ دکمه ای به نام Capture اضافه شده که با استفاده از آن پلیر قابلیت ذخیره و به اشتراک گذاری عکس (و در آینده فیلم) را خواهد داشت.
Joy-Con ها دارای سیستم کنترل حرکت و همچنین سیستم ویبر پیشرفته ای که از آن با عنوان HD Rumble یاد می شود بهره می برند. همچنین سنسور IR تعیبه شده بر روی آن قادر به تشخیص مسافت و کلیت اشکال می باشد. NFC Reader نیز برای استفاده از amiibo ها درون Joy-Con قرار داده شده است.

zx4.jpg
zx5.jpg
Joy-Con ها در حالت قابل حمل بر روی ریل های کنسول قرار می گیرند، در حالت بازی با تلویزیون درون ریل های Joy-Con Grip قرار می گیرند و بر روی این گریپ نیز چراغ های نمایان گر شماره پلیر قرار دارد.

74312419485825018269.jpg

85905780177027244003.jpg

بندی تحت عنوان Joy-Con Strap نیز برای حالتی که هر یک از Joy-Con ها به صورت مجزا درون دست قرار می گیرند نیز طراحی شده که بر روی آن ریلی برای اتصال به Joy-Con و LED نمایشگر شماره پلیر به همراه دو دکمه قرار دارد.

ننیتندو 3 حالت برای این کنسول مد نظر گرفته که طراحی کنسول و Joy-Con ها هر 3 حالت را به خوبی پوشش می دهند.
1- حالت اتصال به تلویزیون
2- حالت قابل حمل
3- حالت قرار گیری بخش قابل حمل بر روی سطح صاف و به دون داک

بازی چند نفره و قابلیت آنلاین:
کنسول سویچ از بازی های چند نفره به صورت زیر پشتیبانی می کند:
1- بازی چند نفره با یک کنسول به همراه چندین Joy-Con
2- بازی چند نفره با چندین کنسول به صورت محلی با قابلیت اتصال 8 کنسول به صورت وایرلس
3- بازی آنلاین

سرویس بازی آنلاین در کنسول سویچ تا پاییز 2017 رایگان بوده و بعد از آن نیاز به پرداخت هزینه برای بازی آنلاین است.
همچنین هر ماه یک بازی NES یا SNES به صورت رایگان برای افرادی که اشتراک سرویس آنلاین را تهیه می کنند قرار می گیرد.
ساختن لابی آنلاین و چت صوتی نیز نیازمند اشتراک سرویس آنلاین است. همچنین تخفیف های ویژه ای برای افرادی که این اشتراک را تهیه می کنند نیز مد نظر گرفته شده است.

قیمت و زمان عرضه:

59851333524049216686.jpg

51294953865206690154.jpg

کنسول نینتندو سویچ در تاریخ 3 مارچ 2017 در سر تا سر دنیا به صورت همزمان عرضه می شود.
دو باندل یکی با Joy-Con های خاکستری و دیگری با Joy-Con یکی به رنگ قرمز و دیگری آبی عرضه می شود.
قیمت هر دو باندل در آمریکا 299.99$ قیمت گذاری شده است.

31252555738883591403.jpg

محتویات داخل جعبه عبارتند از:
- کنسول
- داک
- دو عدد Joy-Con
- گریپ Joy-Con
- بند Joy-Con
- کابل HDMI
- شارژر

پست به زودی آپدیت می شود...

نینتندو در تریلری به صورت رسمی از کنسول Nintendo Switch که پیش از این با کد NX شناخته می شد رونمایی کرد

این کنسول، یک کنسول هایبرید می باشد بدین معنی که هم کنسول خانگی بوده و هم قابل حمل می باشد
به بیان بهتر، Switch در واقع یک کنسول قابل حمل می باشد که کنترل های آن قابل جدا شدن هستند و این کنسول با اتصال به یک Dock، به تلویزیون متصل می شود

کنترلر ها با قرار گیری بر روی یک پایه تبدیل به کنترلر کنسول خانگی می شوند و با قرار گیری در کناره های صفحه نمایش که در واقع خود کنسول می باشد آن را تبدیل به یک کنسول قابل حمل می کنند
از کنترلر ها با نام joy-con یاد می شود

همچنین یک کنترلر همانند کنترلر Pro کنسول Wii U برای این کنسول در نظر گرفته شده

شما قادر هستید تا با جدا کردن کنترلر ها، به صورت دو نفره با کنسول بازی کنید به این صورت که هر قسمت از کنترلر خود یک کنترلر مجزا می شود
نینتندو تایید کرده که استفاده بیش از 2 joy-con در بازی های چند نفره امکان پذیر است
همچنین کنسول قابلیت کارکرد بدون کنترلر متصل به کنسول در حالت قابل حمل را نیز داراست در نتیجه شما می توانید کنسول را در جایی ثابت گزاشته و با کنترلر با آن بازی کنید
یک جک 3.5 برای اتصال به وسایل صوتی از جمله هدفون بر روی بخش قابل حمل کنسول قرار دارد

قابلیت بازی چند نفره بین چند کنسول ها نیز وجود دارد

مدیا فیزیکی بازی های این کنسول کارتریج می باشد

در بلاگ Nvidia تایید شده که کنسول Switch از نسخه سفارشی SoC ساخت این شرکت با نام Tegra بهره می بره

شواهدی مبنی بر این که صفحه نمایش لمسی باشه تا به حال وجود نداشته

کنسول برای ریلیز در مارچ 2017 برنامه ریزی شده

لیست بازی هایی که برای این کنسول تایید شده اند:
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Dragon Quest X
Dragon Quest XI
Just Dance 2017
Project Sonic 2017
The Elder Scrolls V: Skyrim
Splatoon
RISE: Race The Future
Riverside
Pokemon - Untitled
Mario Kart - Untitled
NBA - Untitled
Super Mario - Untitled

لیست فعالان صعنت گیم که از این کنسول پشتیبانی می کنند:
505 Games
LEVEL-5 Inc.
Activision Publishing, Inc.
Marvelous Inc.
ARC SYSTEM WORKS Co., Ltd.
Maximum Games, LLC
ATLUS CO., LTD.
Nippon Ichi Software, Inc.
Audiokinetic Inc.
Parity Bit Inc.
Autodesk, Inc.
PlatinumGames Inc.
BANDAI NAMCO Entertainment Inc.
RAD Game Tools, Inc.
Bethesda
RecoChoku Co., Ltd.
CAPCOM CO., LTD.
SEGA Games Co., Ltd.
Codemasters®
Silicon Studio Corporation
CRI Middleware Co., Ltd.
Spike Chunsoft Co., Ltd.
DeNA Co., Ltd.
SQUARE ENIX CO., LTD.
Electronic Arts
Starbreeze Studios
Epic Games Inc.
Take-Two Interactive Software, Inc.
Firelight Technologies
Telltale Games
FromSoftware, Inc.
THQ Nordic
Frozenbyte
Tokyo RPG Factory Co., Ltd.
GameTrust
TT Games
GRASSHOPPER MANUFACTURE INC.
UBISOFT
Gungho Online Entertainment, Inc.
Ubitus Inc.
HAMSTER Corporation
Unity Technologies, Inc.
Havok
Warner Bros. Interactive Entertainment
INTI CREATES CO., LTD.
Web Technology Corp
KOEI TECMO GAMES CO., LTD.
Konami Digital Entertainment Co., Ltd.

UPDATE 1

پشتیبانی Unreal Engine 4 بر روی Nintendo Switch تایید شد

unreal_engine_4_logo.png

Update 2

نینتندو اعلام کرده که در سال 2016 هیچ مشخصات و بازی جدیدی در مورد Switch اعلام نخواهد کرد و اطلاعات جذید و بازی های بیشتر برای این کنسول سال 2017 منتشر می شه

Update 3

نینتنذو رسما اعلام کرد که Nintendo Switch قادر به اجرای بازی های Wii U و 3DS به صورت فیزیکی نیست

Update 4

Polygon پس از پرس از نینتندو، تایید کرده که Switch یک کنسول تک صفحه نمایشی هست و خبری از Dual-Screen (همانند Wii U,DS,3DS) در بازی ها نیست

Update 5

large.jpg

نینتندو در تاریخ 12 ژانویه 2017 (به وقت آمریکا) با برگزاری مراسمی به طور رسمی از سخت افزار و بازی های کنسول Switch پرده برداری می کند
این مراسم در تاریخ جمعه 24 دی ساعت 7:30 صبح به وقت تهران برگزار می شه

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من شدیدا هایپ هستم. بلاخره پرده از اسرار این کنسول برداشته میشه. هم میبینیم شکل ظاهریش چطوری هست، هم پرتابل، خونگی یا هیبریدی بودنش مشخص میشه، هم مشخصات فنی این کنسول معلوم میشه. واقعا نمیتونم تا بعد از ظهر صبر کنم.

پ.ن : این تاپیک به دلیل اینکه تاپیک قبلی یه سری مشکلات داشت ایجاد شد

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
من هم ایضا خیلی مشتاقم ببینم کنسول نینتندو چیه! و بیشتر از همه منتظرم که BG&E انحصاری NX نباشه! البته صد در صد تصمیم دارم NX بخرم ولی به هر صورت باز امیدوارم انحصاری نباشه و برای PC هم بیاد.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
به عنوان فن نینتندو خیلی خوشحالم که میخوان رونمایی کنن ببینیم آخرش چی هست این کنسول
اما نمیدونم چرا برام زیاد جذاب نیست یعنی هایپ بزرگی برام نیست , شاید برام تکراری شده , ترجیه میدم کنسول مایکروسافت تهیه کنم

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
ساعت 5:30 این معرفی میشه، یک ساعت بعدش هم RDR 2، خیلی هم عالی :D امیدوارم تو تریلر معرفی NX چند تا بازی جدید هم براش معرفی بشه، من خیلی وقته اصلا کنسول نینتندو از نزدیک ندیدم (!) ولی اخبار بازی هاش رو همیشه دنبال میکنم :D

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ساعت 5:30 این معرفی میشه، یک ساعت بعدش هم RDR 2، خیلی هم عالی :D امیدوارم تو تریلر معرفی NX چند تا بازی جدید هم براش معرفی بشه، من خیلی وقته اصلا کنسول نینتندو از نزدیک ندیدم (!) ولی اخبار بازی هاش رو همیشه دنبال میکنم :D

همون بهتر از نزدیک ندیدی شانس آوردی به خدا
ما که فن نینتندو بودیم هیچ خیری ندیدیم , چند هفته وقت میذاشتیم یه نقد و بررسی تاپ و عالی مینوشتیم بعد التماس میکردیم بقیه فن ها نینتندو بیان حداقل اونو ببینن
به این و اون پیام میدادم آخرش هیچکدومشون آدم حساب نمیکردن
اگر کنسولی از نینتندو بخری بعد برات سوالی پیش بیاد کسی اصلا آدم حسابت نمیکنه که جوابتو بده

یه توصیه از من بهت , هیچوقت طرف کنسول ها نینتندو نرو مثل من عمرتو پا کنسول ها نینتندو هدر نده

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jhoobin

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Nintendo اگه باهوش باشه و با فکر عمل کنه الان که سونی و مایکروسافت دارن سر ترافلاپس و پیکسل بیشتر از خجالت همدیگه در میان ، می‌تونه دل گیمرا رو به دست بیاره و دوباره به اوج برگرده. این با فکر عمل کردن شامل انتخاب اسم کنسول هم هستش که نباید افتضاحی مثل Wii U باشه...
همینارو درست انجام بده کافیه:
انحصاری‌های عالی مثل همیشه + کنترلر خیلی خیلی بهتر از Wii U + اسم مناسب و تبلیغات درست + حمایت Third Partyها
به غیر از اینا خیلی دوست دارم که خیلی رک بیان بگن که تمرکزشون قدرت کنسول نیست و کاری با 4k و از این مزخرفات ندارن (البته شواهد هم همینو نشون میده :D)

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
Nintendo اگه باهوش باشه و با فکر عمل کنه الان که سونی و مایکروسافت دارن سر ترافلاپس و پیکسل بیشتر از خجالت همدیگه در میان ، می‌تونه دل گیمرا رو به دست بیاره و دوباره به اوج برگرده. این با فکر عمل کردن شامل انتخاب اسم کنسول هم هستش که نباید افتضاحی مثل Wii U باشه...
همینارو درست انجام بده کافیه:
انحصاری‌های عالی مثل همیشه + کنترلر خیلی خیلی بهتر از Wii U + اسم مناسب و تبلیغات درست + حمایت Third Partyها
به غیر از اینا خیلی دوست دارم که خیلی رک بیان بگن که تمرکزشون قدرت کنسول نیست و کاری با 4k و از این مزخرفات ندارن (البته شواهد هم همینو نشون میده :D)

فکر میکنم دیگه دیره دوست عزیز , تو نسل ها قبل حتی با تفاوت 1 الی 2 زودتر لانچ شدن یه کنسول باعث برنده شدن اون کنسول شده , حالا کنسولی که در میانه نسل که داره آخرا عمر نسل تجربه میکنه تاز وارد شدن یه کنسول ( کنسول چه عرض کنم بیشتر یه اسمارت فونه برای گیم شده هست ) هیچ تاثیری نداره
چون دیگه نسل بعدی کم کم داره از راه میرسه و این کنسول دوباره در مقابل ارتقا سخت افزاری و گرافیکی نسل بعد چیزی برای گفتن نداره
بنظر من نینتندو تا قانونا خودشو که دیکتاتوری خودش هستن رو بر نداره درست نمیشه و نابود میشه در آخر , به مارجراها wii و wii u از 2012 تا 2014 توجه کنید متوجه میشید که چه کارایی که کرد که باعث عدم موفقیتش شد , نینتندو حتی پول بازاریابی نمیده

• Like
Reactions: FUTURE

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
فکر میکنم دیگه دیره دوست عزیز , تو نسل ها قبل حتی با تفاوت 1 الی 2 زودتر لانچ شدن یه کنسول باعث برنده شدن اون کنسول شده , حالا کنسولی که در میانه نسل که داره آخرا عمر نسل تجربه میکنه تاز وارد شدن یه کنسول ( کنسول چه عرض کنم بیشتر یه اسمارت فونه برای گیم شده هست ) هیچ تاثیری نداره
چون دیگه نسل بعدی کم کم داره از راه میرسه و این کنسول دوباره در مقابل ارتقا سخت افزاری و گرافیکی نسل بعد چیزی برای گفتن نداره
بنظر من نینتندو تا قانونا خودشو که دیکتاتوری خودش هستن رو بر نداره درست نمیشه و نابود میشه در آخر , به مارجراها wii و wii u از 2012 تا 2014 توجه کنید متوجه میشید که چه کارایی که کرد که باعث عدم موفقیتش شد , نینتندو حتی پول بازاریابی نمیده
معلوم نیست. اگر بتونه یه چیزی تو مایه های NDS بیاره وسط می تونه موفق بشه. همون DS برای موفقیت یه شرکت کافیه، الان هم به این رسیدن انگار که جفتشون رو کنن یه کنسول. نیازی به گرافیک بالا نداره همچین کنسولی.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من فکر میکنم از فضای تبلیغی RDR2 دارن استفاده میکنن چون دقیقا در یک روزه و توی ساعت مشخصی با اختلاف کمی قرار دارن ، هر کس برای RDR2 بیاد تو یوتیوب زیرش کنسول نینتندو هم جزٕ جدیدترینهائو رنک بالا نمایش داده میشه . پس فرصت خوبیه تا بازدیدکننده های بیشتری تبلیغو ببینن .
قدرتش در حد PS4 باشه خیلی خوبه ، چون استودیوهای فرست پارتیش تا الان از تمام قدرت VU استفاده نکردن و تجربه ی ساخت بازیهایی با گرافیک تکنیکی بالا رو ندارن ، آره اصلا سیاست نینتندو چیز دیگه ایه ، مگه اینکه واقعا برنامه ریزی داشته باشن برای ارتقإ سیستم سنتیشون ، که من رو خوشحالتر میکنه ، نه برای رقابت با سونی ، با همون هدف گذشته ولی با یک حرکت جدید برای جذب بیشتر گیمرهای سختگیر (نگیم هاردکور) :D

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
معلوم نیست. اگر بتونه یه چیزی تو مایه های NDS بیاره وسط می تونه موفق بشه. همون DS برای موفقیت یه شرکت کافیه، الان هم به این رسیدن انگار که جفتشون رو کنن یه کنسول. نیازی به گرافیک بالا نداره همچین کنسولی.

موافقم داداش درست میگی , البته باید توجه ds برای سال 2004 بود و داشتم صفحه لمسی مقاومتی و داشتن میکروفون که تو بازیا یه سبک جدید بد و هم این امکانات برای اون زمان عالی بودن تونست خیلی بفروشه اما الان دیگه جواب نمیده - من خودم همین الان dslite و dsi تو خونه دارم دارن خاک میخورن حتی طرفشون نمیرم دیگه ازشون خوشم نمیاد نه گرافیکی نه قدرتی - در حد ماشین حسابه سیستمش
حالا باید دید چی میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر