Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,430
نام
محمد
درود؛
من شب گذشته فیلم May December رو دیدم.
فیلم خوبی بود.
یه ملودرام عجیب! موضوع ترسناکی داشت.
و یه جورایی من رو یاد سینمای فرهادی انداخت! حس میکنم فرهادی جداً رو یه سری از فیلمسازهای بیشتر درام‌ساز آمریکایی و اروپایی تاثیر گذاشته. مخصوصا تو این قصه‌هایی که بحث‌های داغ و پیچیده اخلاقی و رازهای سربه‌مهر شده و دفن‌شده خانوادگی رو پیش می‌کشه.
نکته‌ای که هست، یادمه یکی دو هفته پیش یکی از بچه‌های اینجا، به شدت به فیلم توپید و گفت این فیلم پدو*فیلی رو ستایش می‌کنه!
الان که فیلم رو دیدم، برام سوال پیش اومده که ماها یک فیلم یکسان رو دیدیم؟
چطور میشه از این فیلم این برداشت رو کرد که فیلم داره چنین موضوعی رو ستایش یا تایید می‌کنه؟
حالا جدا از اینکه اون رابطه‌ای که موضوع این فیلمه، اصلا در معنای پدو... قرار میگیره یا نه؛
فیلم به‌شکل هولناکی تبعات زجرآور چنین موضوعی رو نشون میده. رنج‌ها و آسیب‌های جبران‌ناپذیری که‌ نه‌تنها به خود دو طرف، بلکه به اطرافیان و خانواده‌هاشون وارد می‌شه.
من چندسال پیش مستندی در مورد زوج واقعی که این فیلم براساسشون ساخته شده دیدم.

بنظرم توی خود واقعیت حتی از فیلم هم غم انگیزتر بود، بخصوص اینکه چطور تصمیم خودخواهانه یک شخص میتونه این همه زندگی و دو سه تا خانواده رو برای همیشه خراب کنه خیلی دردناکه.
بنظرم وقت کردی در مورد کیس واقعیشم تحقیق کن. تجربه دیدن فیلم رو دوبرابر بهتر میکنه.

حالا نمیدونم ساب پلات بازیگری و اینا نیاز بهش بود یا نه.:/

• Like
Reactions: Alkazar

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,563
نام
سپهر
mickey.jpg

اولین عکس از فیلم ترسناک Micky Mouse Trap​

آخرین ویرایش:

Los Galacticos

💥Hala Madrid💥
Gold User
Feb 4, 2020
1,133
یه چند وقتی بود میخواستم فیلم Requiem For a Dream رو ببینم ولی فرصت نمیشد. دیشب با همسرم نشستیم دیدیمش و سکانس های پایانی فیلم رو تماما غرق در گریه بودیم. چقدر یه فیلم میتونه با اعصاب و روان آدم بازی کنه. از دیشب تا حالا نتونستم از فکر سکانس های مهم فیلم بیرون بیام و همش با خودم فکر میکنم که واقعا بی پولی و بدبختی تا چه حدی میتونه آدما رو به جنون بکشونه. 4 شخصیت اصلی فیلم اگر از رفاه مناسبی برخوردار بودن شاید اصلا سرنوشتشون جور دیگه ای میشد ولی این فقر لعنتی باعث میشه آدم به جاهایی که اصلا دلش نمیخواد کشیده بشه.

پیشنهاد میکنم همه ی اونایی که این فیلم رو ندیدن حداقل یکبار ببیننش چون با واقعیت امروز جامعه ی ما خیلی همخوانی داره.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,595
آقایون
فیلم Moonfall برای آخر هفته ارزش داره ؟
75 گیگه گفتم قبل اتلاف حجم و وقت بدونم
من عاشق فیلمهای علمی تخیلی ام
ممنونم
همون بحث هایی که در مورد ماه تو خالی و تئوری هایی که در نت در این سال ها مطرح شده رو توی دیالوگ ها و اتفاقات آوردن، همین حالت فن مید بودنش جالبه و ارزش دیدن داره نسبت به انتخاب های محدودی که وجود داره، Nope هم نمی دونم دیدی ولی اگر ندیدی اینم فیلم متوسط از نظر منه ولی سرگرم کنندست، اگر یکم عقب تر برم Annihilation از همه اینا بهتره و روایت منسجمی داره

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,044
نام
آریا
این سری فیلم های Planet of the Apes رو چجوری باید دید؟ یه سری فیلم دهه 70 داره یه فیلم 2001 چند تا هم 2011 به بعد
دنباله همن یا جدان؟
سری Planet of the Apes تا الآن چند بار ریبوت شده و هرکدوم یه چیز مخصوص به خودش هست و ربطی به بقیه نداره. :D
اولین فیلمش (۱۹۶۸) رو چند سال پیش دیدم و چیز جالبی بود. با اینکه برای دهه‌ها پیش هست، ولی جذابیت خودش رو حفظ کرده و به نظرم با دیدنش ضرر نمی‌کنین. بعدش هم ۶۰ تا دنباله و یه سریال تلویزیونی داشته که اون‌ها رو ندیدم و در جریان‌شون نیستم.
نسخه ۲۰۰۱ که آقامون تیم برتون ساخت، بازسازی اولین فیلم هست با یه سری تغییرات. کیفیتش اصلاً خوب نیست و بهتره آدم وقتش رو تلف نکنه! :D این رو به عنوان یکی از طرفدارهای برتون می‌گم.
این سری جدید (۲۰۱۱) هم ریبوت هست و از اول میاد ماجراها رو تعریف می‌کنه. فرقش با قبلی‌ها اینه که اون‌ها داستان رو از جایی شروع می‌کردن که میمون‌ها به قدرت رسیدن، ولی این یکی داستان رو از صفر شروع می‌کنه و کامل توضیح می‌ده که چی شد که میمون‌ها به اونجا رسیدن. کیفیت خوبی هم داره و کسی که اهل فیلم‌های علمی تخیلی باشه، احتمالاً ازش خوشش میاد. تا الآن سه قسمت اومده و چهارمی هم در راهه. :D
مختصر و مفید اینکه نسخه ۲۰۰۱ رو ول کن! نسخه ۱۹۶۸ رو اگه مشکلی با دیدن فیلم‌های قدیمی نداری ببین. نسخه ۲۰۱۱ رو هم حتماً یه سر بهش بزن و اگه خوشت اومد، دنباله‌هاش رو هم ببین.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,637
نام
Leo Fitz
سری Planet of the Apes تا الآن چند بار ریبوت شده و هرکدوم یه چیز مخصوص به خودش هست و ربطی به بقیه نداره. :D
فکر نمیکردم یه میمون بتونه اینقدر کاریزماتیک باشه :D
این جدیدهاش رو یه کله دیدم...از نسخه 2014 که مایکل جاکینو کار موسیقی متن رو دست میگیره قشنگ فیلم چند لول میره بالا!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر