TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,068
نام
Ali
فکر نمی کردم فیلمی، محصول کشور کوزوو، تا الان بهترین فیلم سال 2021 برای من باشد!

View attachment 237651
درود سپهر جان (تازه اسمتون رو کنار نام کاربریتون دیدم)
در صورت امکان؛ بهترین فیلم‌هایی که در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ساخته شدن و مورد علاقه‌تون هست رو معرفی کنید. حالا چه اونایی که اومدن و چه اونایی که هنوز ریلیز نشدن. مرسی...

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر
درود سپهر جان (تازه اسمتون رو کنار نام کاربریتون دیدم)
در صورت امکان؛ بهترین فیلم‌هایی که در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ساخته شدن و مورد علاقه‌تون هست رو معرفی کنید. حالا چه اونایی که اومدن و چه اونایی که هنوز ریلیز نشدن. مرسی...

هنوز فیلم های به عبارتی Awards Contender رو ندیدم ولی فهرستی دارم که دنبال این فیلم ها هستم که در صورت وقت تماشا کنم:

فیلم های مورد قبول 2021 از دید من:

Hive
Nitram
Spencer
Nobody
Titane
The Card Counter
No Sudden Move
Luca
The Guilty

فیلم هایی که قصد تماشای آن را در ادامه سال دارم:

Bad Luck Ban**ing and Looney P**n (لینکش رو یکی از کاربران برام فرستاد ولی تاریخ مصرف داشت!)
Memoria (اومده)
A Hero
Don't Look Up (فردا منتشر میشه)
The Lost Daughter (سی و یک دسامبر)
The Worst Person in the World (اومده)
Mass
Licorise Pizza
The Tender Bar
The Survivor (فکر کنم هنوز نیومده)
House of Gucci

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
کلا تمام ریمیک ها، Sequel ها و فیلم هایی که بر اساس گیم ها ساخته می شوند، ندید بد هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!
ایده ماتریکس و اینکه مثلا ما در یک شبیه ساز زندگی می کنیم قبلنا برام خیلی جالب بود تا اینکه یه مصاحبه ای با دکتر Jim Al-Khalili (فیزیکدانه) دیدم که ازش راجع به احتمال اینکه ما واقعا در یک شبیه ساز زندگی میکنیم پرسیده بودن که جواب جالبی داد: اینکه فرض کنیم ما در یک شبیه ساز زندگی میکنیم نتیجه ـش اینه که پس یک دنیای واقعی فرای دنیای شبیه سازی شده ما وجود داره، اما مشکل اینجاست که ساکنان اون دنیای واقعی که مارو شبیه سازی کردن خودشون از کجا می تونن مطمئن بشن که داخل یه شبیه ساز دیگه نیستن؟!! و این خودش یه زنجیره بی نهایت رو ایجاد میکنه که میشه تا ابد فرض کرد همه دنیاها شبیه سازن و واقعیت نهایی وجود نداره!!!
در نتیجه ایده ماتریکس و فلسفه شک گرایی دکارتیش با وجود اینکه جالبه اما عملا خیلی ارزش جدی گرفته شدن رو نداره!
فکر کنم دکتر خلیلی بعد دیدن ریک و مورتی: اپیزود The Ricks Must Be Crazy این حرفارو زده :D

• Like
Reactions: Sega_genesis

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
استودیو لاینزگیت اعلام کرده که اکران فیلم John Wick 4 را از بهار سال 2022 به بهار سال 2023 موکول می‌کنن!
درواقع به جای 27 می آینده ، در تاریخ 24 مارس 2023 اکران میشه

View attachment 237691
این قرار بود با این متریکس با هم اکران بشن :-"

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
این قرار بود با این متریکس با هم اکران بشن :-"

فروش فیلم تو سینماها براشون «خیلی» مهمه؛ اونم چنین فیلمی!

تمامی کمپانی های بزرگ (وارنر، دیزنی و...) فیلم های سال ۲۰۲۲شون رو فقط ۴۵ روز در انحصار سینماها قرار دادن و بعدش میفرستن تو سرویس های استریم و یا نسخه دیجتیالیشو میدن بیرون!

اما بعضی از کمپانی ها هنوز ترجیح میدن اینقدر فیلم های معروفشون رو به تاخیر بندازن تا دقیقا ۹۰ روز در انحصار سینماها باشه؛ حالا هر چقدر هم این این «تاخیر» براشون پرهزینه باشه!

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
فروش فیلم تو سینماها براشون «خیلی» مهمه؛ اونم چنین فیلمی!

تمامی کمپانی های بزرگ (وارنر، دیزنی و...) فیلم های سال ۲۰۲۲شون رو فقط ۴۵ روز در انحصار سینماها قرار دادن و بعدش میفرستن تو سرویس های استریم و یا نسخه دیجتیالیشو میدن بیرون!

اما بعضی از کمپانی ها هنوز ترجیح میدن اینقدر فیلم های معروفشون رو به تاخیر بندازن تا دقیقا ۹۰ روز در انحصار سینماها باشه؛ حالا هر چقدر هم این این «تاخیر» براشون پرهزینه باشه!
البته این تاخیر 10 ماهه خیلی احتمال داره مربوط به یسری ریشوت ها باشه. :-?
هرچقدرم اوضاع الان اروپا خراب باشه ولی اینکه 5-6 ماه قبل بگن بنظرم بیشتر نشونه ریشوت ها و کارای اضافیه نه موضوع کووید

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,646
نام
iMAN
این ماتریکس جدید رو دیدم نه میشه گفت خوب بود نه خیلی بد . اون وسطا وول میخورد .
مهمترین نکته اش فضاش مثل تریلوژی قبلی دارک نبود . عدم حضور لارنس فیشبرن و هوگو ویوینگ یه نظرم خیلی ضربه زد . این جایگزین اسمیت که تو دیوار بود . این نیل پاتریک هریس هم نقش جدی بش نمیاد ...!! بارنی :)) . بهتر میتونست پرداخت بشه. این عبدل چی میگه همه جا هست !!! پایانشم به قول دوستمون قبل تر اشاره کرد خیلی تینیجری تموم شد...!!! در کل بخوام بگم راضی بودم فقط جهت سرگرم شدن. اونجوری که تریلرشو اول دیدم و هایپ شدم واقعا ارضا نشدم . امیدوارم این برادر عه ببخشید خواهر واچوفسکی بکشه بیرون دیگه . شاید اگر اون یکی آبجی می بود کار بهتر در میامد...!!! لازم به ذکر است که لعنت به وارنر!!!

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
من الان متریکس 4 تموم کردم یک نظری بدم تا بعدا بیشتر به پیام های فیلم فکر کنم.

بزرگترین اشتباه فیلم این بود که نویسنده فکر میکنه مخاطبین فیلم با lore بعد از داستانه سه گانه فیلم که در بازی ادامه داشت آشنایی دارن و همه هم نشستن 29 تا کامیکو خوندن تا رفرنسهارو متوجه بشن و از همه مهمتر چپتر آخر animatrix یعنی matriculated که نحوه ی humanize کردن ماشین هارو نشون میده... خلاصه اگه کسی اینارو ندونه و بخواد از لنز 3 گانه به فیلم جدید نگاه کنه همون 15 دقیقه ابتدایی فیلم کافی بود که بخوره تو ذوقش.
به عنوان مثال assassinate شدن مورفییِس داخل matrix online که به عنوان canon و تایید خواهران wachowski هست.

من خودم اصلا از شماره 4 توقع فایتینگ سیکوئنس خاصی نداشتم و بیشتر میخواستم رو داستان و فلسفه تمرکز داشته باشه ، چیزی که تو شماره اول به شدت تو چشم بود مباحثی مثل casuality , free will و predeterminism، fatalism که البته تو این قسمت هم تا حدودی بهش پرداخته شد... تم کلی فیلم هم دنیای امروزی به خوبی نشون میده که همه برای خودشون یک متریکس شخصی دارن ( سوشیال مدیا ) که با توجه به سلایق شخص فرد دچار شست و شو مغزی میشه و احساسات انسان را weaponized میکنن تا بتونن برای منفعت ازش تغذیه کنن. کاری که the analyst داخل فیلم انجام میداد، فکر میکنم جدی نبودن تم و استفاده از color grading متفاوت یا حتی بعضی از دیالوگهای goofiness چپتر 1 فیلم کمک خیلی خوبی کرده تا بتونه اوضاع و نگرش سطحی آدما تو دنیای مدرن نشون بده... البته این بستگی به شخص داره که بتونه برای لحظاتی اون حس نوستالژی فیلم های قدیمو بزاره کنار و با واقعیت امروزی مواجه بشه.
دنیای که نئو داخلش گیر افتاده بود درواقع همون زندگی ایده آلی بود که cypher میخواست داخلش زندگی کنه که البته بعدا یک سری کالت و ایدئولوژی blue pill به عنوان cypherite ازین نگرش بوجود اومد که تحت کنترل ماشین ها بود که انسان ها رو به ادامه زندگی داخل متریکس تشویق میکرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر