Heavy Rain : David Cage دیگری نمیسازم .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
1781.david_2D00_cage_2D00_hero.jpg

درود ... سال 2010 عنوان متفاوت Heavy Rain عرضه شد و مورد ستایش منتقدان قرار گرفت ، و اصلا انتظار چنین فروش خوبی ازآن نمیرفت . بطبع ، خالق این عنوان یعنی آقای David Cage ازین موضوع بسیار خوشحال شد ولی وی برای ساخت نسخه دوم آن وسوسه نشده است . در مصاحبه اخیر با Develop-Online ، دیوید کیج این گونه سخن میگوید :
" اصلا من احمق ، اما دلم نمیخواهد این کار را برای پول انجام دهم ؛ من Heavy Rain را نوشتم ، چون آن را دوست داشتم ، چون دوست داشتم آن چیزی را که در ذهن دارم را به نمایش در بیاورم ؛ بله ، البته من میتوانم براحتی Heavy Rain 2 را هم بسازم ، اما من گفته ها را در مورد "HR" گفته ام ؛ این قدرت Quantic Dream است ، خلق تجربیات جدید برای گیمر ها ... ما ظرفیت این را داریم که با ساحته هایمان ساختار شکنی کنیم . ممکن است این کار ، در این صنعت ساده لوحی باشد ، اما من اینجا هستم و میمانم تا خلاقیت بیافرینم . من یک تیم در کنار خود دارم تا بتوانم ایده های خود را بسازم . "
ما Heavy Rain را دوست داریم ، اما واقعا تصور نمیکنیم این عنوان به ادامه نیاز داشته باشد ، و ازین که میشنویم Cage بر روی عنوانی متفاوت کار میکند خوشحالیم ؛ نظر شما چیست ؟ آیا این ip به ادامه نیاز دارد ؟ و اگر آره ، این ادامه چه شکلی باید باشد ؟

Mersad2012

کاربر سایت
Mar 5, 2011
140
نام
Mersad
سبک بازیهای دیوید کیج کلا سبکی هست که هر کسی باهاش حال نمیکنه چون خیلی ها دوست دارن یک اسلحه دستشون بگیرن و به همه جا شلیک کنن ولی تو این سبک همچین چیزی موجود نیست در کل از اولم منتظر شماره بعدی Heavy Rain نبودم به نظرم بعضی از بازی ها در حد همون یک شماره بمونن جالبترن تا اینکه همش کشش بدن

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
اتفاقا بر عکس. اگه فیلم بود این تاثیری که رویه بازیباز گذاشت رو بیننده فیلم نمیذاشت و چون ما خودمون کاراکتر هارو پیش بردیم و به نوعی خودمون درگیرش بودیم. ولی تو فیلم همچین چیزی نیست. روزی صدتا هم از این جور فیلم ها میسازن ولی به نظرتون چنین تاثیری که هوی رین داشت این فیام ها دارن؟

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
عالیه که ادامش نمیدن

من خودم از هوی رین نه خیلی خوشم اومد نه بدم!!!!!!

از دید من, فقط از نظر من ایده هوی رین اگه بجای صنعت گیم تو صنعت سینما و فیلم سازی بود بهتر بود.... هوی رینبیشتر میشه بهش گفت فیلم تا بازی!!یعنی توازن ی برقرار نیست بین بازی و فیلم و تو دو کفه ترازو این بازی خیلی بدرده صنعت گیم نمیخورد....ولی داستان بسیار جالبی داشت که اونم تو فیلم و... میتوست خودشو بهتر نشون بده

البته بگم این فقط و فقط نظر منه....نظر شخصی...:D

در کل هوی رین یک بازی متفاوت بود و ما هم تقریبا ازش خوشمون اومد ولی نه اونقدر که به بهترین بازی تعریفش کنیم!!!!!

دقت کنید که الآن صنعت گیم داره به سمت سینمایی شدن میره، این مطلوب اکثر بازی سازها هست که بازیشون واقع گرایانه و قابل لمس تر بشه، شرکت‌هایی مثل QT و R* به این موضوع واقف هستند که طبیعی شدن بازی به موفقیت صنعت گیم بسیار کمک میکنه، مطمئن باشید تا چند وقت دیگه بازی‌های خوش ساخت هیچ فرقی با یک فیلم سینمایی جذاب و دیدنی نمی‌کنند، این مورده که فقط میتونه باعث تحول دنیای گیم بشه.بازیسازها و کارگردانان به این نتیجه رسیدند که مرز باریکی بین فیلم و بازی وجود داره که کم کم داره از بین میره و البته این مضوع بسیار خوشایند هست.مگر ندیدی که جدیداً اکثر کارگردان‌های مطرح به ساخت بازی‌های کامپیوتری ابراز علاقه کردند، پس این نشون میده که این دو مقوله بیشتر به هم نزدیک شدند.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
اینجا بحث گیم هست..! گیم..! نه اینجا کسی دنبال فیلم سینمایی هست نه دنبال صحنه های .....

البته شاید یک عده به خاطر فن بازیشون دنبال این چیزها برن ولی ربطی به گیم نداره.. این آقا شاید با ساخت HR کارهای انجام داد ولی هیچکدومشون ربطی به گیم نداره..

"تعصب کور کورانه"
کلا جهان به دو دسته تقسیم میشه !
دسته اول از HR فوق العاده لذت بردن (که بحثی توش نیست و نظرشون هست)
دسته دوم گروهی هستن که دستشون به HR نخورده و از طرف استکبار کبیر سعی در ترول بازی دارن ! این گروه از دید دسته اول کلا یک مشت انسان زبان نفهم هستن که نه میدونن Ps3 چی هست نه درکی از بازی و بازی کردن دارن :)

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
دقت کنید که الآن صنعت گیم داره به سمت سینمایی شدن میره، این مطلوب اکثر بازی سازها هست که بازیشون واقع گرایانه و قابل لمس تر بشه، شرکت‌هایی مثل QT و R* به این موضوع واقف هستند که طبیعی شدن بازی به موفقیت صنعت گیم بسیار کمک میکنه، مطمئن باشید تا چند وقت دیگه بازی‌های خوش ساخت هیچ فرقی با یک فیلم سینمایی جذاب و دیدنی نمی‌کنند، این مورده که فقط میتونه باعث تحول دنیای گیم بشه.بازیسازها و کارگردانان به این نتیجه رسیدند که مرز باریکی بین فیلم و بازی وجود داره که کم کم داره از بین میره و البته این مضوع بسیار خوشایند هست.مگر ندیدی که جدیداً اکثر کارگردان‌های مطرح به ساخت بازی‌های کامپیوتری ابراز علاقه کردند، پس این نشون میده که این دو مقوله بیشتر به هم نزدیک شدند.

اگه اشتباه نکنم کلیف بلیزینسکی چنین حرفی زده بود:

کسی دوست نداره پشت دستگاه بشینه و زندگی روزمره رو بازی کنه...منم نیازی نمیبینم جواب شما بدم چون تو پستم اشاره کردم که این فقط نظر شخصی منه...

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
کجاش واقعه خوشایندیه همچین چیزی ؟! اینطوری با کلیشه های متوالی و کمبود هنر و نو آوری پیش میره صنعت گیم ، هالیوود هم الان تو همین مخمصه گرفتار ِ .

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
از جمله افرادی هستم که علاقه ی شدیدی به این شخصیت دارم. یه جورایی افق جدیدی تو صنعت بازی خلق کرد.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
اما من اینجا هستم و میمانم تا خلاقیت بیافرینم . من یک تیم در کنار خود دارم تا بتوانم ایده های خود را بسازم .
داستان کلیشه ای و آبکی، گیمپلی ای که هم فیلم و هم بازی رو به فنا میداد، QTE های غیر منطقی و ...
خوشم میاد اعتـــماد به نفس داره در حد چی بگه آدم در حد دیوید کیج! دیگه من ازین به بعد مثال اعتماد به نفسم ایشون میشن!

جمع کن آقا جون، اون چیزی که تو ساختی هر دو عرصه فیلم و بازی رو به کلی نابود کرد!

پ.ن: با عرض معذرت از فن های گرامی نمیگم همش بدی بود، بعضی صحنه های دراماتیک خوب، گرافیک عالی در زمان خودش و امثال اینهارو داشت، اما هرجور فکر میکنم نمیتونم اسم یک بازی "خوب" رو روش بزارم!

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
دسته دوم گروهی هستن که دستشون به HR نخورده و از طرف استکبار کبیر سعی در ترول بازی دارن ! این گروه از دید دسته اول کلا یک مشت انسان زبان نفهم هستن که نه میدونن Ps3 چی هست نه درکی از بازی و بازی کردن دارن :)
ماشالا به team stealth trolling :)
بسی هم به وضع دسته دوم (از لحاظ ظلمی كه بهشون شده) متاسف شده و گريستيم!
درستش اينه كه يه عده هستن كه درست مثل كسایی كه از HR خوششون اومده از بازی خوششون نيومده و دليل منطقی هم ميارن،ولی يه عده هستن كه تو تاپيك تمام بازی های انحصاری PS3 كار خاصی انجام می دن،اينم برای همه معلوم شده و نمی شه انكارشم كرد.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
اتفاقا میدونن گیم و PS3 چی هست ولی این 2 تا واژه تو ذهنشون تعریف دیگه ای داره:
PS3 : وسیله ای عموما مشکی که به هیچ دردی نمیخوره و هر چیزی که بهش مربوط باشه یک آشغال هست و باید سرکوب بشه.
گیم: اره کردن لوکاست ها- کشتن موجودات صورتی و بنفش با تیر های رنگی- رانندگی فقط و فقط در پیست های Forza Motorsport - گرفتن چراغ قوه در دست در یک جنگل تاریک و ...
هر چیز دیگری غیر از این ها بازی حساب نمیشه و اصلا معلوم نیست چیه و کلا یه چیز هچل هفتیه و صنعت گیم از ساخته نشدن ادامه براش خوشحال میشه >:d

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
کجاش واقعه خوشایندیه همچین چیزی ؟! اینطوری با کلیشه های متوالی و کمبود هنر و نو آوری پیش میره صنعت گیم ، هالیوود هم الان تو همین مخمصه گرفتار.
با روایات داستان جدید و ایده‌های تازه هیچ وقت کارهای کلیشه‌ای و تکراری نخواهیم دید.یعنی شما میخواهید بگید ایجاد یک داستان با عناصر جدید و نو محدودیت داره؟در ضمن طبیعی بودن و قابل لمس بودن چه کمبودی برای یک گیم ایجاد میکنه؟ مگه نمیبینید روز به روز به صحنه‌های سینمایی و هیجانی در بازی‌ها اضافه میشه؟ یعنی واقعاً بازی‌ها رو از مسیر اصلی خودش منحرف کرده یا باعث جذابیتش شده؟ دقیقاً روند کلیشه‌ای رو همین الآن در صنعت گیم داریم، نه وقتی که گیم و سینما به هم گره بخورند، اون موقع تازه ایده‌های جدید شروع میشه و هر دو صنعت متحول می‌شند و از کلیشه‌ها بیرون میاند.

کسی دوست نداره پشت دستگاه بشینه و زندگی روزمره رو بازی کنه...منم نیازی نمیبینم جواب شما بدم چون تو پستم اشاره کردم که این فقط نظر شخصی منه...
مطمئن باشید چیزی که ما تو فیلم هامون میبینیم، با زندگی روزمره تفاوت داره مگر عناوینی که واقع گرایانه هستند. ضمناً این یارو پسره رو من اصلاً قبول ندارم که برام ازش نقل قول میگی.اگر بازی HR راو درک کرده باشی منظور من رو می‌فهمی.

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
ماشالا به team stealth trolling :)
بسی هم به وضع دسته دوم (از لحاظ ظلمی كه بهشون شده) متاسف شده و گريستيم!
درستش اينه كه يه عده هستن كه درست مثل كسایی كه از HR خوششون اومده از بازی خوششون نيومده و دليل منطقی هم ميارن،ولی يه عده هستن كه تو تاپيك تمام بازی های انحصاری PS3 كار خاصی انجام می دن،اينم برای همه معلوم شده و نمی شه انكارشم كرد.
این منطق شما کاملا درسته ! حرفی هم درش نیست ! ولی متاسفانه هرکی میگه از این بازی خوشش نیومده جواب های جالبی گرفته. که فکر نکنم درست باشه
PS3 : وسیله ای عموما مشکی که به هیچ دردی نمیخوره و هر چیزی که بهش مربوط باشه یک آشغال هست و باید سرکوب بشه.
گیم: اره کردن لوکاست ها- کشتن موجودات صورتی و بنفش با تیر های رنگی- رانندگی فقط و فقط در پیست های Forza Motorsport - گرفتن چراغ قوه در دست در یک جنگل تاریک و ...
هر چیز دیگری غیر از این ها بازی حساب نمیشه و اصلا معلوم نیست چیه و کلا یه چیز هچل هفتیه و صنعت گیم از ساخته نشدن ادامه براش خوشحال میشه >:d
meh !
I am elephant and I can fly
.................................

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204

اصلا کلا صنعت گیم رو حتی بازیهای کیلزون ریسیسنس و انچارتد و GT 5 خودتون هم با این جمله زیر سوال بردی بقیش بماند.....

Bedeadorsatani

کاربر سایت
Apr 21, 2011
14
نام
Arvin
كسي كه عادت داره با يه دست تخمه بشكونه با دست Geow بازي بكنه قطعا هيچ وقت هوي رين رو درك نخواهد كرد;)

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام

زیاد حرفای عمو کلیف رو جدی نگیرین ایشون هر روز آبکی میزنه یه چیزایی میگه :d در ضمن من فک نمیکنم داستان یه قاتل زنجیره ای و دزدیده شدن بچه ی آدم یه اتفاق روتینگ و روزمره باشه که هر روز برا ما اتفاق بیفته!
داستان کلیشه ای و آبکی، گیمپلی ای که هم فیلم و هم بازی رو به فنا میداد، QTE های غیر منطقی و ...
خوشم میاد اعتـــماد به نفس داره در حد چی بگه آدم در حد دیوید کیج! دیگه من ازین به بعد مثال اعتماد به نفسم ایشون میشن!

جمع کن آقا جون، اون چیزی که تو ساختی هر دو عرصه فیلم و بازی رو به کلی نابود کرد!

پ.ن: با عرض معذرت از فن های گرامی نمیگم همش بدی بود، بعضی صحنه های دراماتیک خوب، گرافیک عالی در زمان خودش و امثال اینهارو داشت، اما هرجور فکر میکنم نمیتونم اسم یک بازی "خوب" رو روش بزارم!
من هم خوشم میاد از اعتماد به نفس شما که بازی ای که میانگین 87 از 100 داره (یعنی عالی) و خیلی از سایت ها و مجلات معتبر تحسینش کردن رو به همین راحتی زیر سوال میبری و حتی یه بازی خوب هم حسابش نمیکنی! بالاخره هرچی باشه نظر اساتید بازیسنتر از همه جا معتبر تره دیگه...
meh !
I am elephant and I can fly
.................................
درک میکنم اینجور جاها مسخره بازی واین جملات عالی جواب میده ;)
اصلا کلا صنعت گیم رو حتی بازیهای کیلزون ریسیسنس و انچارتد و GT 5 خودتون هم با این جمله زیر سوال بردی بقیش بماند.....
نه دیگه... دقت نکردی به پستم...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر