FORZA 3 OR GT5

FORZA3 OR GT5 OR NFS SHIFT

• NEED FOR SPEED SHIFT

رای‌ها: 5 3.4%
  • FORZA MOTORSPORT 3

رای‌ها: 72 49.3%
  • GRAN TURISMO 5

رای‌ها: 69 47.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    146
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
خوب از من تشکر کنید که تایپیک رو زدم دیگه:biggrin1:
در ضمن دوستان انقدر این جمله تکراری که هرکی بازی مورد علاقش رو دوست داره بره بگیره رو نگن.این تایپیک در اصل برای اطلاع رسانی و اظهار نظر در مورد این سه بازی هست.
درسته که زمانی که PS1 اومد GT رسما ترکوند و دهن دنیا باز موند و 10 میلیون نسخه فروخت:eek:و بهترین ریسنگ سال شد اما مگه اون موقع چند تا شرکت بازی سازی بود که ریسینگ بسازه.به جز GT یه RIDGE RACER هم بود که بدک نبود ولی GT خیلی سرتر بود.
تازه همون GT وقتی شماره 2 اومد من بیشتر از یک ماه بازیش نکردم چون خیلی ضعیف بود.
اصلا اون موقع مگه چه کنسوله دیگه غیر ژاپنی بود تازه همون NINTENDO هم سوسک بود جلوی PS1.بله GT عالی بود و سر بود ولی نه برای وقتی که مایکروسافت وارد این صنعت شد و ایکس باکس رو عرضه کرد در تمام ژانرها سرمایه گزاری عظیم کرد معلومه که حالا یه فورزا ساخته میشه که میتونه GT که این همه سال داره از عقبش میگذره رو باهاش رقابت کنه.
البته این منحصر به مایکروسافت نیست و جهشی که در صنعت بازی سازیه غرب اتفاق افتاده چیزیه که حتی شرکتهای بزرگ ژآپنی هم بهش اعتراف کردن.وقتی بسیاری از بازیسازان بزرگ ژاپن (که الان اسماشون رو یادم نیست و سعی میکنم در اسرع وقت اسماشون رو بگم) اعتراف میکنن که صنعت بازی سازیه ژآپن در حال سقوط هست و ما چاره ایی نداریم به جز اینکه از بازیسازهای غربی الگو برداری کنیم.همین MGS 4 زمانی که چند وقت از عرضش میگذشت و از کوجیما نظرش رو در مورد PS3 پرسیدن گفت که PS3 به هیچ وجه اون چیزی نبود که قبلا در موردش گفته میشد.(منبع مجله بازینما) و در مورد MGS 4 هم گفت اصلا اون چیزی نشد که میخواستم بشه.شاید برای همینم هست که تصمیم گرفته دوباره MGS بسازه.
خیلی ها در این سایت با دیدن تریلر GOD OF WAR 3 نا امید شدن.یکیش خود من.با دیدن PES 2010 نا امید شدن.ولی باز خیلی از دوستان نمیدونم چه اصراری دارن که بگن نه هنوز مثل 10 سال پیش PS و ژاپن در صدر هست و یکه تازی میکنه.ولی باید قبول کرد که این طور نیست و من به شخصه خیلی دوست داشتم که این طور باشه چون همین قدرت ژاپن و استودیوهای ژآپنی بود که مایکروسافت و غرب رو وادار کرد که یه حرکتی بکنن.
آخ چقدر حرف زدم:biggrin1:

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
تجربه نشون داده اینجور بازیا فقط قبل از انتشار طرفدار دارن ، بعد از انتشار به تعداد انگشتان دست هم کسی نمیره سراغشون.
امیدوارم این دفعه یه فرقی با دفعات قبل داشته باشه!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خوب از من تشکر کنید که تایپیک رو زدم دیگه:biggrin1:
در ضمن دوستان انقدر این جمله تکراری که هرکی بازی مورد علاقش رو دوست داره بره بگیره رو نگن.این تایپیک در اصل برای اطلاع رسانی و اظهار نظر در مورد این سه بازی هست.
درسته که زمانی که PS1 اومد GT رسما ترکوند و دهن دنیا باز موند و 10 میلیون نسخه فروخت:eek:و بهترین ریسنگ سال شد اما مگه اون موقع چند تا شرکت بازی سازی بود که ریسینگ بسازه.به جز GT یه RIDGE RACER هم بود که بدک نبود ولی GT خیلی سرتر بود.
تازه همون GT وقتی شماره 2 اومد من بیشتر از یک ماه بازیش نکردم چون خیلی ضعیف بود.
اصلا اون موقع مگه چه کنسوله دیگه غیر ژاپنی بود تازه همون NINTENDO هم سوسک بود جلوی PS1.بله GT عالی بود و سر بود ولی نه برای وقتی که مایکروسافت وارد این صنعت شد و ایکس باکس رو عرضه کرد در تمام ژانرها سرمایه گزاری عظیم کرد معلومه که حالا یه فورزا ساخته میشه که میتونه GT که این همه سال داره از عقبش میگذره رو باهاش رقابت کنه.
البته این منحصر به مایکروسافت نیست و جهشی که در صنعت بازی سازیه غرب اتفاق افتاده چیزیه که حتی شرکتهای بزرگ ژآپنی هم بهش اعتراف کردن.وقتی بسیاری از بازیسازان بزرگ ژاپن (که الان اسماشون رو یادم نیست و سعی میکنم در اسرع وقت اسماشون رو بگم) اعتراف میکنن که صنعت بازی سازیه ژآپن در حال سقوط هست و ما چاره ایی نداریم به جز اینکه از بازیسازهای غربی الگو برداری کنیم.همین MGS 4 زمانی که چند وقت از عرضش میگذشت و از کوجیما نظرش رو در مورد PS3 پرسیدن گفت که PS3 به هیچ وجه اون چیزی نبود که قبلا در موردش گفته میشد.(منبع مجله بازینما) و در مورد MGS 4 هم گفت اصلا اون چیزی نشد که میخواستم بشه.شاید برای همینم هست که تصمیم گرفته دوباره MGS بسازه.
خیلی ها در این سایت با دیدن تریلر GOD OF WAR 3 نا امید شدن.یکیش خود من.با دیدن PES 2010 نا امید شدن.ولی باز خیلی از دوستان نمیدونم چه اصراری دارن که بگن نه هنوز مثل 10 سال پیش PS و ژاپن در صدر هست و یکه تازی میکنه.ولی باید قبول کرد که این طور نیست و من به شخصه خیلی دوست داشتم که این طور باشه چون همین قدرت ژاپن و استودیوهای ژآپنی بود که مایکروسافت و غرب رو وادار کرد که یه حرکتی بکنن.
آخ چقدر حرف زدم:biggrin1:

ترو خدا نظر خودت رو به پای جمعیت نبند . بعدشم لطفا یه نظر من بنویس.

من از اولین صفحه خوندم شما خسته نشدین از این که تو سر هم بکوبین.واقعا که خیلی باحال هستین.

یک جمله رو بگم اونم اینه که خیلی ها این جا نظرشون فقط برای قبل بازی یا برای کل کل راست گفتی احمدرضا واقعا.

وقتی آدم میخواد نظر بده یه بار میگه نه مثل خیلی ها که هر کی نظر میده سریع پست نقل قول میشه و شخص دوباره نظر خودش رو میده تواین جور تاپیک ها.

دوست من نه من با شما مشکلی دارم نه چیزی فقط گفتم برای این که به بعضی ها بر نخوره یا این که بقیه نظر شما رو نداشته باشن گفتم و این که این شاید نظر شما باشه نه خیلی ها بهتره که بنویسی نظر شخصی همین من با بقیه صحبت های شما کاری نداشتم که در مورد کوجیما یا ... گفتی. من فقط برای بخش های قرمز پست شما رونقل کردم همین.

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
4,000
نام
احمد
دوست عزیز اینجا یک تاپیک نظر سنجی هست و هر کس میتونه و اجازه داره که نظر بده ! و کسی هم غیر از این نکرده ! شما با نظر دادن مخالفین ؟

من و سایر دوستان هم ( چه طرفدار Forza 3 و چه طرفدار Gt5 ) داریم اطلاع رسانی میکنیم یعنی نقاط برجسته عنوان مورد علاقمون رو شرح میدیم ! طوری که افرادی که نا آشنا هستن و یا اطلاعات درستی ندارن بتونن تصمیم بگیرن ! و اگر توجه کنید شاید فقط 10 تا 15 رایی از مجموع 110 رای داده شده برای ما هست و باقیش برای کسانی هست که فقط این اطلاعات رو دریافت میکنن یا اینکه از قبل اطلاعاتی داشتن !

من درک میکنم که هر کسی از بازی مورد علاقش خوب بگه و یا حتی اغراق کنه ( طبیعیه ) ولی این رو درک نمیکنم که شما چرا باید دوست داشته باشی که این نظر سنجی یا تاپیک جلو نره ؟ خیلی هایی که هم PS3 دارن و هم 360 با دیدن این بازیهای زیبا و بزرگ به خریدشون ترغیب میشن و میتونن لذت دو چندانی رو تجربه کنن در حالی که اگر این نظر سنجی نبود به راحتی از کنار یکی از این عناوین بزرگ رد میشدن ! ( که این مساله در مورد Forza 3 بیشتر صدق میکنه ! )

چه ربطی داره ؟ یعنی ملاک بهتر بودن یا نبودن یک بازی به این هست که ارجینال خریده بشه یا نه ؟ واقعاً منظورتون از این حرف چی بود ! ضمن اینکه من تا به حال اسم فرقه ای تحت عنوان Forza پرست رو نشنیده بودم که شما ما رو مستفیض کردی ! :eek:

کی گفته اینجا اطلاع رسانی میشه؟؟؟؟!!!!

والا تا الان فقط فن بازی بوده یکی میاد میگه این بازی خوبه اون میاد با چنتا عکس مقایسه ای (که به قول یکی از دوستان چندبار روتوش شده) اون یکی رو ضایع میکنه(کلی هم پیش خودش ذوق میکنه)

من کی گفتم فورزا پرست من گفتم فورزا رو میپرستن(فکر کنم این دوتا کلی باهم فرق دارن)منظورم اینه که خیلی قبولش دارن(موندم چجوری از حرفم این رو برداشت کردی شاید میخواستی که اینجوری برداشت کنی)
اتفاقا خیلی هم ربط داره وقتی شما این همه از کار شرکت سازنده و ماکروسافت وکنسولش حرف میزنی و تعریف میکنی بهتره یه ساپورت مالی هم بکنیشون( نکنه فکر کردی چون کنسولشو داری کلی سود بهش رسوندی) خوده من چون از company of heroes خوشم میومد به پسرخالم گفتم ایندفعه میای ایران این بازیو واسم بیار(البته واسه یه سال پیشه این موضوع)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
کی گفته اینجا اطلاع رسانی میشه؟؟؟؟!!!!

والا تا الان فقط فن بازی بوده یکی میاد میگه این بازی خوبه اون میاد با چنتا عکس مقایسه ای (که به قول یکی از دوستان چندبار روتوش شده) اون یکی رو ضایع میکنه(کلی هم پیش خودش ذوق میکنه)

من کی گفتم فورزا پرست من گفتم فورزا رو میپرستن(فکر کنم این دوتا کلی باهم فرق دارن)منظورم اینه که خیلی قبولش دارن(موندم چجوری از حرفم این رو برداشت کردی شاید میخواستی که اینجوری برداشت کنی)
اتفاقا خیلی هم ربط داره وقتی شما این همه از کار شرکت سازنده و ماکروسافت وکنسولش حرف میزنی و تعریف میکنی بهتره یه ساپورت مالی هم بکنیشون( نکنه فکر کردی چون کنسولشو داری کلی سود بهش رسوندی) خوده من چون از company of heroes خوشم میومد به پسرخالم گفتم ایندفعه میای ایران این بازیو واسم بیار(البته واسه یه سال پیشه این موضوع)

تو هر پستی مقداری اطلاعات هست ! از تعدا ماشینها و قابلیتهای هر بازی و ... کسی که بخواد میتونه از تو همین پستها به چیزی که میخواد برسه !

از این دو تا بازی چیزی جز فیلم و عکس نداریم ! وقتی هم که عرضه بشن چیزی جز اینها نداریم ! عکسهای Forza 3 هم واقعی هستند منتهی برخی افکتها روش هست که موقع عکس گرفتن بهش اضافه میشه و تو GT5 هم به همین صورت هست ! اما چیزی که واضحه این هست که مدل سازیها و سیستم نور واقعی هستند و با روتوش و ... نمیشه ماست مالیشون کرد !

شما بین « Forza 3 پرست » و « Forza 3 رو میپرستن » تفاوت قائل میشی فقط بخاطر عوض شدن نوع صرف فعل ( که البته تو اولی انگار صفت هست !! درست نمیدونم ) و حذف یه « رو » ؟ هر جور راحتید ! بحث بیخودیه، ادامش نمیدم !

نه ! اشکال شما اینه که فک میکنی همه برای پول کار میکنن ! من نه چیزی بهم میماسه و نه ... من به دو دلیل تو اینجور بحث ها شرکت میکنم !

1- کنسولم و بازیهاش رو دوست دارم و خوشم نمیاد الکی و به ناحق باهاش برخورد بشه ! در هر زمینه ای که میخواد باشه !

2- دوست دارم به کسانی که اطلاعات درستی ندارن کمک کرده باشم ! اطلاعات غلطی هم به کسی ندادم تا به حال ! شعبده بازی هم نمیکنم و نکردم ! هر جا هم نظری میدم میگم به نظر من خودم رو عقل کل نمیدونم !

لذا دیگه به این بحث ادامه نمیدم !

ویرایش : دوستان من و veryhigh جان هیچگونه مشکلی با هم نداریم و نداشتیم !! اشتباه لپی بوده !

آخرین ویرایش:

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
بازم میگم تازه عکسا مربوط به gt5p هستن که گزاشته میشن

خوب اگه اينطوره شما عكس هاي GT5 اصلي رو بزار. اينطوري فكر كنم از نظر شما بشه مقايسه كرد ديگه.

به نظر من اگه تفاوت گرافيك داشته باشند forza3 بهتره و شايد هم تفاوت خيلي جزيي باشه.
دوستاني هم كه ميگن عكس هاي forza3 مربوط به گيمپلي نيست و اين ها in game نيستن اگه كنفرانس ماكروسافت هم زنده گيمپلي بازي رو نشون بده باور نميكنن.( حالا خوبه ماكروسافت بازي رو live تو e3 نشون داد. وگر نه ميگفتن اين بازي اصلا وجود نداره يا اينكه مالي نيستش.)
به هر حال از نظر من GT5 برتري عددي داره. و forza 3 برتري از لحاظ كيفيت داره.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
الان اگه ميگفتن بياين دو تا کنسولو تکنيکی مقايسه کنيد يه پستم اينجا نبود!!!!!:sick:.....
واقعا چه ربطی داشت الان؟ میخوای بحثو از اینی که هست بیشتر به حاشیه ببری؟
به هر حال از نظر من GT5 برتري عددي داره. و forza 3 برتري از لحاظ كيفيت داره.
البته اینو در نظر بگیرید که GT5 رو 1080p اجرا میشه و Forza 3 در 720p که خیلی فرق زیادی محسوب میشه و چیزهایی مثل Damage بهتر forza و کیفیت بهتر رو جبران میکنه. (البته من شخصا تا بازی نیاد کیفیت بهتر رو تایید نمیکنم)

به نظر من این تاپیک خیلی عجولانه زده شد. وقتی این دو تا بازی نیومدن نمیشه مقایسشون کرد هر چقدر هم اطلاعات ازشون موجود باشه. من خودم بارها شده تو این جور تاپیکها به یه بازی رای دادم و بعد از اومدن بازی پشیمون شدم.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,153
نام
حسین
با اون خرجی که مایکروسافت برای fm2 کرد که یه بازیه شبیه سازی بسازه شکی برای کسی نمیمونه که از نظر شبیه سازی فورزا سرآمد بازیهای ریسینگه.
ولی میتونید در مورد چیزهای دیگه مثل گرافیک صدا هیجان و کمیتهای بازی بحث کنید.

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
حرف های زیادی اینجا زده شد که بعضا فن بوییسم و احساسیم بود و البته بعضی از دوستان حرف های منطقی هم زدن

اما در کل برای این که این آخرین پستم باشه;)

من امروز و چندین تریلر Off screen و تریلر رسمی با آخرین کیفیت ممکن ( HD ) دانلود کردم و دیدم از بازی Forza3
گرافیک بازی زیبا هست اما حقیقتا GT5p گرافیک بهتری داره و رنگ ها و نور پردازی توی GT5p واقعا به نظر من بهتره

البته باید بگم برای کسانی که واقعا می خوان مقایسه کنن یه تریلر HD از هر دو بازی بگیرن
به طور قطع برتری GT5p رو به چشم خواهند دید ;)

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
دوستان من کاری به حرف های فن بوی های گرامی ندارم ! ولی شما به جای این جروبحث ها که اخر و عاقبت نداره بهتره برید و چند عدد تریلر نگاه کنید و خودتون بهترین رو انتخاب کنید ! چون تو این دنیا هیشکی نظرش 100 درصد با نفر دیگری یکی نیست

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
اينا حرف هاي من نيست حرف هاي منتقدانه ( مجله بازي رايانه )
در جي تي 4 700 پارامتر مختلف در شبيه سازي دخيل بودند اما در جي تي 5 خدا مي داند
اولين نكته اي كه در جي تي 5 شما رو مجذوب خود ميكند گرافيك فوق العاده ان است در اين بازي طراحي ماشين ها به قدزي زيبا و طبيعي است كه تميز دادن انها با ماشينهاي واقعي ممكن است براي خيلي از افراد مشكل باشد
در جي تي 5 بيش از 600 ماشين مختلف وجود دارد
سازندگان در حال كار بروي سيستم تغيير پوياي اب و هوا و هم چنين تغيير پوياي زمان كار ميكنند
در اين بازي كوچك ترين جزييات در هندلينگ ماشين ها و حتي صداي موتور ها مورد توجه قرار ميگيرد تا در صور ت داشتن اطلاعات كافي بتوانيد از روي صداي موتور ماشين يا هندلينگ ان نوع ماشين رو تشخيص دهيد
واما در مورد اعترافات بازيسازهاي ژاپني در حال حاضر خودتون شاهد هستيد كه هر سال تو e3 سر بازيهاي ژاپني دعواست من نميدونم كوجيما كي گفت mgs 4 اوني كه مي خواستم نشد اصلا بر فرض مثال همچين چيزي گفته باشه مهم گيمر ها هستن و همون چيزيكه مي خواستن شد

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
اينا حرف هاي من نيست حرف هاي منتقدانه ( مجله بازي رايانه )
در جي تي 4 700 پارامتر مختلف در شبيه سازي دخيل بودند اما در جي تي 5 خدا مي داند
اولين نكته اي كه در جي تي 5 شما رو مجذوب خود ميكند گرافيك فوق العاده ان است در اين بازي طراحي ماشين ها به قدزي زيبا و طبيعي است كه تميز دادن انها با ماشينهاي واقعي ممكن است براي خيلي از افراد مشكل باشد
در جي تي 5 بيش از 600 ماشين مختلف وجود دارد
سازندگان در حال كار بروي سيستم تغيير پوياي اب و هوا و هم چنين تغيير پوياي زمان كار ميكنند
در اين بازي كوچك ترين جزييات در هندلينگ ماشين ها و حتي صداي موتور ها مورد توجه قرار ميگيرد تا در صور ت داشتن اطلاعات كافي بتوانيد از روي صداي موتور ماشين يا هندلينگ ان نوع ماشين رو تشخيص دهيد
واما در مورد اعترافات بازيسازهاي ژاپني در حال حاضر خودتون شاهد هستيد كه هر سال تو e3 سر بازيهاي ژاپني دعواست من نميدونم كوجيما كي گفت mgs 4 اوني كه مي خواستم نشد اصلا بر فرض مثال همچين چيزي گفته باشه مهم گيمر ها هستن و همون چيزيكه مي خواستن شد
البته فکر کنم گفتن سازنده ها گفتن 1000 تا ;)

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
پست های بی ربط رو پاک میکنم و اخطار نمیدم به امید اینکه ادامه ندین باز میان تو این تاپیک که کوچیک ترین ربطی به MGS نداره بحث رو ادامه میدین؟!؟!
یه کاری نکنین تاپیک قفل بشه;)

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
پست های بی ربط رو پاک میکنم و اخطار نمیدم به امید اینکه ادامه ندین باز میان تو این تاپیک که کوچیک ترین ربطی به MGS نداره بحث رو ادامه میدین؟!؟!
یه کاری نکنین تاپیک قفل بشه;)
ببخشید دوست عزیز.به قول دوستمون زدیم صحرای کربلا.:biggrin1:پس فورزا رو عشقه:biggrin1:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
V8 Supercars برای Forza 3 تایید شد ! ( نمیدونم چیه ! :laughing: هر کی میدونه با مشروح خبر بذاره تو قسمت خبر ! دستش هم درد نکنه ! )

x2hkhxz7n54tp8tzomgj.jpg

hcy6m8g85pc90usu6q9i.jpg

منبع

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر