FORZA 3 OR GT5

FORZA3 OR GT5 OR NFS SHIFT

• NEED FOR SPEED SHIFT

رای‌ها: 5 3.4%
  • FORZA MOTORSPORT 3

رای‌ها: 72 49.3%
  • GRAN TURISMO 5

رای‌ها: 69 47.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    146
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,132
نام
حسین
فورزا 2 بازیه خسته کننده ای بود ولی خیلی واقعی بود.هرکیم که بگه خسته کننده نبود الکی گفته.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
که در نهایت بعد از 2-3 ماه بازی کردن یواش یواش خستت میکرد.
خوب این حرف رو اصلا نمیشه قبول کرد ..
چون اگه کسی عشق سیمولیشن باشه, خسته که نمیشه هیچ دو دستی میچسبه به بازی(بخاطر همون خصوصیات Simulation در بازی)
من میگم اگه اینجوری نیست پس چرا سازنده ها در شماره سوم اومدن برگشت به عقب رو گذاشتن؟چرا تا حدودی سبک آرکید هم به بازی اضافه شده
خوب حالا من اطلاع زیادی از این موضوع ندارم که جنبه های ارکید به بازی اضافه شده یا نه ولی حتی اضافه هم شده باشه دلیل نمیشه که سیمولیشن واقعی خسته کننده اس!
اضافه شدن خصوصیات ارکید بیشتر میتونه برای جذب افراد بیشتر برای انجام بازی و پوشش دادن طیف وسیعی از طرفداران بازی های racing باشه .. همونطور که grid با تلفیق سیمولیشن و ارکید تونست طرفداران زیادی پیدا کنه

همونطور که دوستمون گفتن کسی که طرفدار simulation واقعی باشه از بازی خسته نمیشه, والسلام!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من میخوام یک نکته مهم در مورد اضافه شدن المانهای آرکید به Forza 3 رو بگم !

سازندگان به بازیبازها اجازه دادن تا خودشون سطح خودشون رو انتخاب کنن ! ( کاری که در Forza 2 هم کرده بودن ) منتهی با این تفاوت که اینجا این امکانات رو خیلی بسط دادن مثل قابلیت برگرداندن زمان به مدت 10 ثانیه و همچنین انتخاب بهترین ماشین به همراه بهترین تیونینگ برای هر رقابت فقط با زدن دکمه A توسط هوش مصنوعی و ... و نکته مهم و جالب این هست که هر بازیباز حق انتخاب داره که چطور از این امکانات استفاده کنه !

یعنی کسی که دوست داره خودش همه کاره باشه میتونه از این اختیارات استفاده نکنه و کسی که براش سخته میتونه از اونها کمک بگیره ضمن اینکه برای تشخیص افراد حرفه ای از مبتدی ( کسانی که از قابلیت برگرداندن زمان استفاده میکنند ) هم فکرهایی کردن که موقع بازی آنلاین و ... حق کسی ضایع نشه !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,132
نام
حسین
همونطور که دوستمون گفتن کسی که طرفدار simulation واقعی باشه از بازی خسته نمیشه, والسلام!
من از همتون بیشتر عاشق بازیه سیمولیشن هستم ولی از فورزا 2 خسته شدم پس انقدر جمع نبندید.
شما فکر کن یه بازیه ریسینگی که کوچکترین نکات شبیه سازی رعایت کنه.اونوقت بیاد یه جادهء خالی با یه ماشین بزاره بگه رانندگی کن.خوب ادم هرچقدرم عاشق بازیه سیمولیشن باشه خسته میشه.بازی باید خفن باشه.حالا در هر نوع و هر ژانری.جوری حرف میزنید که انگار غیر از شماها کسی بلد نیست سیمولیشن بازی کنه.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
چون این دو بازی در طراحی ماشین بی نظیر بودن همه به گرافیک ماشین ها نگاه میکنن اما برای مقایسه بهتر یه نگاهی به مناظر در هر دو بندازید .واقعا forza بهتر عمل کرده.کوه هاش منو یاد gears of war2 میندازه.:biggrin1::((:biggrin1::((راستی در forza3 وقتی با ماشین با سرعت حرکت میکنی حس سرعت زیاد به بازی کننده منتقل میشه اما تو gt با 280 تا هم بری مثل این میمونه که 70 تا میری.اما خوب gt هم حرفایی برای گفتن داره.در مورد حرفای آخرم میتونید تریلر ها و... رو ببینید و مقایسه کنید.

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
شما از روی دوتا عکس به نتیجه گیری قطعی رسیدی تحسین برانگیزه
25r30wi.gif
اگه به فن بازی باش طرفداری gt که بازی رو باید ارجینال بخرن پس براشون سخت نیست که برن یک 360 هم بخرن فورزا رو هم بزنن ولی این نکته اینجای که خلافش فرق میکن
128fs318181.gif

بازم میگم تازه عکسا مربوط به gt5p هستن که گزاشته میشن
fanboys never give up

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
من از همتون بیشتر عاشق بازیه سیمولیشن هستم ولی از فورزا 2 خسته شدم
خیلی جالبه چون خودت حرف خودت رو نقض میکنی
شما اگه عاشق سیمولیشن بودی از بازی سیمولیشن خسته نمیشدی!
شما فکر کن یه بازیه ریسینگی که کوچکترین نکات شبیه سازی رعایت کنه.اونوقت بیاد یه جادهء خالی با یه ماشین بزاره بگه رانندگی کن.خوب ادم هرچقدرم عاشق بازیه سیمولیشن باشه خسته میشه
سیمولیشن همینه و کسی هم که درک اش کنه ازش لذت میبره
بازی باید خفن باشه
:eek: ! .. :)

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,132
نام
حسین
شما اگه عاشق سیمولیشن بودی از بازی سیمولیشن خسته نمیشدی!

:eek: ! .. :)
این حرفت مثل این میمونه که اگه غذایی رو دوس داشتی ولی روش ***بود بازم باید بخوری.
نرود میخ اهنین در سنگ:evil:

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
پست های خوشحال اینجا زیاد دیده میشه.
NFS!!!
LOL!!!

این وسط فورزا یه سری طرفدار آرکید باز و آماتور داره که با اومدن یه بازی ریسینگ جدید،بازی رو میزارن کنار و میرن سراغ بازی جدید.این پست های خوشحالشون هم توی این تاپیک هم از یادشون میره.طرفدار واقعی فورزا اونیه که نسخه دوم رو واقعا بازی کرده باشه و از لذت برده باشه.
GT رو اگر دوستان رو افتخار بدن و یه ذره سیمولیشن بدونن حداقل یه نسل طرفدار خفن داشت که باعث تیدیل GT3 به پر فروش ترین بازی تاریخ ریسینگ و دهمین بازی پرفروش،تاریخ گیمز شد.حالا باید دید چقدر خریدار های اون موقع واقعا عاشق بازی بودند.(مثل هیلو که موندگاری زیادی داشت و داره)
فورزا خیلی پیشرفت کرده و طرفدار های واقعی این دو بازی باید منتظره عرضه بازی باشند.فعلا میشه سر یه سری اطلاعات ارائه شده بحث کرد.
کاش هر دو بازی مولتی بودند تا اینجا مباحث حداقل از جنگ بین بازی های اختصاصی دو کنسول در میومد و منطقی تر دنبال میشد و میشد یه آمار درست حسابی از مقایسه فروش دو بازی بدست اورد.
اونی که آرکید بازی میکنه بدونه همه ماشین ها بوگاتی نیستن که هر جور عشقش کشید باش بپیچه.خوشت نمیاد یا ناراحت میشی بدون توی همون پیست هم بقیه هم مجبورن سرعت رو کم کنن.نمیشه واسه خوشایند یه عده بیان بازی رو تخیلی تر کنن
ن با گفته دوستمون موافقم که سیمولشن های روی PC بهتر بودن.البته هیچ وقت سیمولشن واقعی بوجود نمیاد و همیشه اشکالاتی هست.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,993
نام
احمد
من زیاد طرفدار شبیه سازهای رانندگی نیستم حتی از grid که تا حدودی آرکد هم بود خوشم نیومد پس مثالم رو از یه بازیه دیگه میگم:

شما 2 بازیه cod4 و arma رو فرض کن هر دو جنگ مدرن رو نشون میدن اما cod جذابیت بیشتری داره پس دلیل نمیشه که بهتر حس جنگ رو منتقل میکنه در صورتی که اگه arma رو بازی کرده باشید واقعا وارد جنگ میشید چون همه کارهاتون رو باید طبق اصول انجام بدید و اگه خطایی کنید خیلی زود از پا درمیاید(مخصوصا توی نسخه اولش) اما توی cod اگر تیر خوردی میری پشت یه چیزی قایم میشی تا جونت دوباره پر بشه،خوب حالا کدوم سیمولوشن تره؟
ببینید خیلیها توی همین سایت تا دلتون بخواد از arma بدشون اومده و بعد نصب سریع پاکش کردن و ازش بد گفتن که اگه به تایپیک خودش بری چند نفر رو میبینی،اما بعضیا مثل من بازیرو چندبار انجام دادن چرا چون حس واقعی جنگ رو میخواستن نه فقط هیجان رو......شما در واقعیت در زمان جنگ دنبال هیجانی یا ترس و دلهره داری و بیگدار به آب نمیزنی؟
پس دلیل نمیشه چون cod هیجان بیشتری داره و جذابیت زیادی داره پس این یه جنگ واقعی رو نشون میده....
این مثال رو واسه کسایی زدم که از سیمولوشن انتظار بازیهای آرکد رو دارن.....((البته من به cod توهین نکردم نیاید بزنید منو))

......از همه دوستان به خاطر اینکه در تاپیک مثال از بازیهای دیگه زدم عذر میخوام......

آخرین ویرایش:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
این حرفت مثل این میمونه که اگه غذایی رو دوس داشتی ولی روش ***بود بازم باید بخوری.
میشه در مورد این *** توضیح بدید
چون تو فورزا و سیمولیشن هیچ *** دیده نمیشه!

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,132
نام
حسین
میشه در مورد این *** توضیح بدید
چون تو فورزا و سیمولیشن هیچ *** دیده نمیشه!
همون چیزایی که نبود و بازی خسته کننده بود و شماره سومش هم برای همین عالی شده.
نبود موزیک بزرگترین ضعفش بود.جاده های خسته کننده.که در شماره سوم این دو نقیصه کاملا جبران شده.
اقای veryhigh حس واقعی جنگ خود به خود هیجان خیلی زیادی داره.یادم میاد وقتی igi بازی میکردیم ادرنالینمون تا اخر بالا میرفت چون اگه بعد از کلی مهارت و صبر یه اشتباه میکردیم میمردیم وبرای هیجانش پابرجا بود.پس هر سیمولیشنی میتونه هیجان هم داشته باشه چیزی که fm2 با همهء امتیازاتش نداشت.
البته نرود میخ اهنین در سنگ.:)

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
من کلا طرفدار این سبک شبیه سازی نیستم ولی به نظرم توی VS.Reality ...هForza برتر بود...برخی از مدل های ماشینا توی GT پلاستیکی به نظر میرسیدن...البته تو خیلی جاها هم GT برتره...
من از اولین بازی هایی که واسه 360 گرفتم Forza2 بود....به نظر من حتی یه بازی سیمولیشن هم میتونه جذابیت های زیادی داشته باشه...حالا تو گیم پلی نه تو بخش های دیگه مثل ارتقا ماشین ها...ولی خب Forza تو این بخش ضعیف عمل کرده بود...از نظر ظاهری که فقط برچسب میتونستی بزنی(البته خیلی عالی بود)...از نظر فنی هم انتخاب های زیادی نداشت....مسابقه هاش هم بیش از حد یکنواخت بودن..دیگه مسابقات 24 ساعته...یادم نیست چه قدر طول میکشید ولی آدم به هر حال 40 دقیقه مثلا یه پیست رو دور بزنه خسته میشه دیگه.... تخریب پذیری پایین بود که البته به نظرم تو قرار داد با شرکت ها بوده که ماشین ها نباید از نظر ظاهری تخریب بشن...تنوع محیط ها هم که کم بود... آب و هوا هم که هیچ تغییری نمیکرد البته بازم میگم طرفدار این سبک نیستم ولی از خیلی چیز ها هم نمیشه گذشت...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
آقا چرا بی مورد بحث میکنید؟ همیشه مجموع امتیازات (که زیاد مهم نیست) و میزان فروش بازی (که از همه مهم تره و نشون میده کدوم بازی محبوب تره) نشون داده که کدوم بازی Racing برتر هست!! امیدوارم منظورم رو درست متوجه بشید...

پ.ن: جناب Blackcat مثل که شما متخصص در زمینه این شبیه ساز های رانندگی هستی، خودت شخصا سری GT رو انتخاب میکنی یا Forza؟

آخرین ویرایش:

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
آقا چرا بی مورد بحث میکنید؟ همیشه مجموع امتیازات (که زیاد مهم نیست) و میزان فروش بازی (که از همه مهم تره و نشون میده کدوم بازی محبوب تره) نشون داده که کدوم بازی Racing برتر هست!! امیدوارم منظورم رو درست متوجه بشید...
قرار نیست هرچیزی که محبوبه بهترین باشه ، نمیگم محبوبیت مهم نیست ولی دلیل درستی برای انتخاب بهترین هم نیست. خیلی از بازی های Simulation توسط شرکت های کوچیک ساخته و منتشر شدن که هیچ تبلیغاتی روشون انجام نشده هیچ کس هم اسمشون رو تاحالا نشنیده.
همین بازی ـه RacePro که توسط Simbin روی 360 منتشر شد اگر یه سری به Leaderborad ـش بزنی میبینی 20هزار نفر بیشتر بازی نکردنش اما از نظر من یه بازی قوی در زمینه Simulation ـه در حالی که از نظر گرافیک و ...(عامل تعیین کننده میزان Simulation بودن توسط برخی) کلا تعطیله.
کلا وقتی اسم Forza یا GT میاد اینقدر هیجان زده نشید مطمئنا بازی های بهتری هم در این زمینه هست.
پ.ن: جناب Blackcat مثل که شما متخصص در زمینه این شبیه ساز های رانندگی هستی، خودت شخصا سری GT رو انتخاب میکنی یا Forza؟
من شخصا سعی میکنم بجای اینکه وقت خودم رو با حرف زدن تلف کنم برم هردوش رو بازی کنم و لذت ببرم چون هردوشون برای من به یک اندازه قابل احترامن.
پ.ن: شما چند وقت پیش تو یکی از تاپیک ها گفته بودی کلا از سبک Racing بدت میاد حالا نمیدونم بر چه اساسی اومدی اینجا و میخوای بهترین بازی رو تعیین کنی.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر