PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,141
نام
آریا
فاینال فانتزی کلا از بعد از FF14 باید اسمشو عوض کنه یه چیز دیگه بذاره
فاینال فانتزی مرده تموم شده
دارن فاینال فانتزی رو یجوری درست میکنن که کسایی که قدیم فن فاینال فانتزی نبودن هم اضافه بشن که متاسفانه داره گند میزنه و به نظرم داره نتیجه برعکس میده .

کاراکتر و لباسهای عجیب و غریب و دنیای فانتزی دیگه تموم شد...
داره می‌ره سمت دنیای واقعی...

اسمشو بذارن Final Reality یا چمیدونم یچیز که ربطی به فانتزی بودن نداشته باشه

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
فاینال فانتزی کلا از بعد از FF14 باید اسمشو عوض کنه یه چیز دیگه بذاره
فاینال فانتزی مرده تموم شده
دارن فاینال فانتزی رو یجوری درست میکنن که کسایی که قدیم فن فاینال فانتزی نبودن هم اضافه بشن که متاسفانه داره گند میزنه و به نظرم داره نتیجه برعکس میده .

کاراکتر و لباسهای عجیب و غریب و دنیای فانتزی دیگه تموم شد...
داره می‌ره سمت دنیای واقعی...

اسمشو بذارن Final Reality یا چمیدونم یچیز که ربطی به فانتزی بودن نداشته باشه
همش تقصیر FF7 اولین گیمی که رفتم سمت واقعیت حالا شاید این ff9 ریمیک مارو نجات داد

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
مصاحبه جدیدی از FFXVI منتشر شد.

◾️ در تریلر جدید بازی از دیون یعنی شاهزاده سنبرک و بارناباس که پادشاه والود هست، رونمایی شد. آیا میتونید کمی در مورد مفهوم پشت خلق این شخصیت ها توضیح بدین؟

◽️ کلایو یعنی قهرمان داستان، زندگی پر مسئولیتی داره در حالی که دیون یک شاهزاده است و هیچ چیزی نمیخواد هرچند کلایو هم شاهزاده است اما اون بیشتر نقش یک سایه رو داره بنابراین من تصویری از یک شاهزاده نور و شاهزاده تاریکی ایجاد کردم.

◽️ بارناباس یک پادشاه شوم هست و فعلا اطلاعات زیادی ازش در دسترس نیست؛ اون به عنوان دامیننت اودین قدرت باورنکردنی‌ای داره و پادشاه کشوری هست که جنگ در اون حکومت میکنه همچنین به نظر میرسه که اون رگه هایی از شرارت داره و حالتی غیر قابل درک در چهره‌اش وجود داره، این دقیقا تصویری بود که وقتی شخصیت اون رو ساختم به دنبالش بودم.

"کازویوتو ماهیرو - مدیر نوآوری و فیلمنامه نویس"

◾️ دیون دامیننت باهاموت هست درسته؟ از لحاظ تاریخ این فرنچایز، باهاموت همیشه به قوی ترین بودن شهرت داشته پس آیا این درسته که بگیم قدرت آیکان ها به قدرت دامیننت ها بستگی داره؟

◽️ قدرت آیکان ها معمولا بدون تغییر هست با این حال در هسته هر آیکان، یک انسان وجود داره بنابراین سبک مبارزه اونا بسته به مهارت فیزیکی و دانش انسان ها (دامیننت ها) متفاوت هست مثلا بعضی با نیرویی وحشیانه جلو میرن در حالی که بعضی ماهرانه از جادو استفاده میکنن. من فکر میکنم شما میتونید نقاط قوت و ضعف هر آیکان رو به خوبی تشخیص بدین چون اونا از ویژگی های منحصر به فردی استفاده میکنن.

◾️ با توجه به چیزی که در تریلر ها دیدیم، به نظر میاد که داستان تا حد زیادی حول محور دامیننت ها میچرخه پس میتونید به ما بگین که کلایو قهرمان داستان چطوری در تمام این وقایع نقش داره؟

◽️ در ابتدای بازی، کلایو اینقدر درگیر وقایع جهان نیست چون اون یک هدف داره و داستان حول محور رسیدن به اون هدف میچرخه اما با نزدیک شدن به نقطه میانی داستان، اون با دامیننت ها درگیر میشه و کاملا در آشفتگی جهان غرق میشه.

"هیروشی تاکای - کارگردان اصلی"

◾️ این بار عبارت کلیدی "جنگ آیکان ها" خیلی به چشم میاد و من احساس میکنم خود این کلمات نشانه نقطه اوج مهمی از داستان هستن؛ آیا جنگ آیکان ها چیزی هست که به صورت مرتب در بازی اتفاق میوفته یا بیشتر شبیه یک واقعه مهم در پایان بازی هست مثلا زمانی که تمام آیکان ها با هم رو به رو میشن؟

◽️ در بازی های RPG معمولا یک باس فایت به عنوان مهره مهم هر منطقه وجود داره و من فکر میکنم درگیری بین آیکان ها تقریبا با همچین سرعتی اتفاق میوفته.

"نائوکی یوشیدا - تهیه کننده"

◾️ کلایو یک دامیننت نیست درسته؟ با وجود اینکه ما نبرد های آیکان در مقابل آیکان رو داریم اما خود کلایو به یک آیکان تبدیل نمیشه درسته؟

◽️ [همه به طور عجیبی به هم نگاه میکنن]

◾️ اوه... آیا سوال من بیش از حد مجاز بود؟

◽️ من مطمئنم که با انتشار محتوای تبلیغاتی بیشتر به این سوال پاسخ داده میشه اما برای الان میتونم بگم که مردم باید از تماشای ویدئو های فعلی لذت ببرن و فکر کنن که در نبرد ها چطوری میتونن کارایی که خودشون دوست دارن رو انجام بدن (میخنده)

◽️ البته من فکر نمیکنم کنترل کارکتری که نشه باهاش همدردی کرد، جذابیتی داشته باشه بنابراین مطمئن شدم که همه با حس هیجان کنترلر رو در دست بگیرن. من امیدوارم که شما مشتاقانه منتظر این تجربه باشین و فکر میکنم این حس شگفت انگیز در مورد اینکه قراره چه اتفاقی بیوفته، یکی از نکات برجسته و مهم بازی هست.

◾️ آیا در این بازی چیزی به اسم اعضای گروه که به داستان اصلی هم مربوط باشن، وجود خواهد داشت؟

◽️ البته که هست هرچند این بار جنبه های اکشن بازی قوی تر هستش و تمام صحنه های اکشن تریلر با حضور شخصیت اصلی کلایو فیلمبرداری شده؛ همین باعث شده اینطور به نظر بیاد که اون همه چیز رو به تنهایی انجام میده با این حال در بیشتر سفر ها، کلایو هم تیمی هایی داره که میتونیم اونا رو اعضای گروه بدونیم.

◾️ فرض من این هست که حتی اگه بتونیم اعضای گروه داشته باشیم، اونا شخصیت هایی غیر قابل بازی خواهند بود درسته؟

◽️ همونطور که اشاره کردم، کلایو هم تیمی هایی داره که در نبرد اون رو همراهی میکنن و در کنارش مبارزه میکنن بنابراین میتونیم اونا رو اعضای گروه بدونیم همچنین اونا AI-driven هستن که یعنی پلیر فقط باید روی کنترل کلایو تمرکز کنه و اعضای گروه در حالی که با کلایو صحبت میکنن مبارزات خودشون رو به صورت خودکار انجام میدن.

◽️ ماهیرو اضافه کرد : حتی ممکنه در اوایل بازی شخصیتی رو کنترل کنید که کلایو نیست.

◾️ درست مثل Reks در بازی FFXII؟

◽️ درسته، من فکر میکنم که این یک مورد خوب برای فکر کردن در موردش هست.

◾️ والیستیا اسم جهانی هست که در اون انسان بخاطر به چالش کشیدن خدا مجازات میشه. آیا میتونیم بگیم که خدا و آیکان ها موجودات کاملا متفاوتی هستن؟

◽️ این موضوع مربوط به ریشه اصلی داستان هستش بنابراین پاسخ دادن به این سوال یکم سخته (میخنده)

◾️ در تریلر هایی که تا الان منتشر شده، ما تونستیم هشت آیکان رو ببینیم اما تنها پنج کشور وجود داره همچنین به نظر میاد که در هر کشور فقط یک آیکان وجود داره بنابراین اعداد و ارقام منطقی بنظر نمیاد. آیا این هم بخشی از منطق جهان بازی هست؟

◽️ هیچ قانونی مبنی بر اینکه در هر کشور فقط یک آیکان هست وجود نداره.

◽️ این ارتباطی به منطق جهان بازی نداره.

◽️ البته یک کشور فقط مکانی هست که مردم دور هم‌ جمع میشن و اونجا رو برای تشکیل یک کشور که محل زندگی خودشون باشه انتخاب میکنن بنابراین واقعا یک قانون جهانی براش وجود نداره همچنین اینطور نیست که فقط پنج کشور حق دارن در جهان بازی باشن مثلا در گذشته ممکنه این تعداد هفت یا هشت کشور و یا حتی کمتر از پنج کشور بوده باشه.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
چرا بازی فاینال فنتسی 16 رده بندی سنی بالای 16 سال را در برزیل دریافت کرد؟

◾️ طبق گفته سایت برزيلی Ministerio da justica آخرین نسخه از فاینال فنتسی به دلیل داشتن محتوای خشونت آمیز، صحنه های جنسی، خشونت با سلاح، نمایش خون، مرگ و استفاده از کلمات رکیک رده بندی سنی +16 سال رو دریافت کرد.

◽️ این رتبه بندی به جزئیات بیشتر نمیپردازه بنابراین امکان بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد داستان وجود نداره اما انتشار این خبر باعث شده که شایعات در مورد تاریخ انتشار بازی افزایش پیدا کنه همچنین بسیاری از طرفدار ها امیدوار هستن که تریلر جدید بازی رو در تاریخ 8 دسامبر در مراسم گیم آواردز (The Game Awards) ببینن.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
نائوکی یوشیدا در مراسم گیم آواردز حضور خواهد داشت!!!!( به نظر میرسه واقعا قرار اخباری در مورد فاینال فنتسی 16 منتشر بشه تو مراسم گیم آواردز.)

Attachments

• ۲۰۲۲۱۱۳۰_۲۰۴۰۵۴.jpg
    ۲۰۲۲۱۱۳۰_۲۰۴۰۵۴.jpg
    158.6 KB · مشاهده: 22

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد
تریلر TGA

بازی 22 ژوئن 2023 منتشر میشه

سایت ژاپنی بازی با اطلاعات از شخصیت ها کامل اپدیت شده ولی سایت انگلیسی رسما هر چی اطلاعات راجب بازی بود حذف کردن و کل سایت شده رسما تریلر و پیش فروش و تصاویر از بازی
ولی خوب توییتر بازی اطلاعاتی راجب شخصیت های کلایو , جیل, تورگال و سید منتشر کرده و فکر کنم به زودی سایت رو اپدیت کنن.

1671234063970.png 1671234078775.png 1671233918652.png 1671233945700.png

جیل رسما تایید شد که دامیننت‌ شیواست.

یه سری اطلاعات کوچک هم راجب شخصیت ها تو سایت ژاپنی هست که با deepl ترجمه کردم (میزارم اسپویلر)

"Clive: "I'm not standing still until I avenge my brother's death

"Joshua: "There's nothing to worry about. Your brother will never lose

"Jill: "I live to protect you

" Cid: "I'm a person of no status, a person can be a person. I want to create a place like that ...... that's all

"!......Benedikta: "You're the one who's taking pity on me. Sidlefuss

"Hugo: "At most, I'll show the Iron Kingdoms that we're different. I'll show them the difference between us and them

"Dion: "Without deterrence by Bahamut, ...... The people will suffer tremendous damage

"!......Barnabas: "How beautiful it is to watch mother crystal disappear

ارت ئی که توی TGS نشون دادن

1671234673964.png

باکس ارت

1671234810651.png

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
همش تقصیر FF7 اولین گیمی که رفتم سمت واقعیت حالا شاید این ff9 ریمیک مارو نجات داد
اتفاقا من خودم شخصا فاینال های مدرن مثل 7 و 8 بیشتر دوست داشتم او تم قرون وسطایی توی خیلی از jrpg دیگه میشه دید مثل سری tale بیشتر از ریمیک 9 دلم یک ریمیک 8 میخواد البته f77 اولین فاینال مدرن نبودش ff6 هم تاحدودی تم مدرن داشت

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
اتفاقا من خودم شخصا فاینال های مدرن مثل 7 و 8 بیشتر دوست داشتم او تم قرون وسطایی توی خیلی از jrpg دیگه میشه دید مثل سری tale بیشتر از ریمیک 9 دلم یک ریمیک 8 میخواد البته f77 اولین فاینال مدرن نبودش ff6 هم تاحدودی تم مدرن داشت
فاینال فنتسی 6 بیشتر شبیه دوران انقلاب صنعتی بود زیاد مدرن نبود

• Like
Reactions: Dante _Sparda

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
Kazutoyo Maehiro از همه خواسته بازی رو پیش خریدکنن
View attachment 281145
من
View attachment 281146

منم از ایشون میخوام یا پولشو بریزن به حسابم پیش خرید کنم یا گه نخورن.

با دلار 40 تومنی من دیگه وسعم به خرید فف 16 نمیرسه، نهایت بتونم دوباره فف 7 کلسیک رو بگیرم دوباره بازی کنم. کرایسیس کور رو که خریدم کمرم شکست، دو متر بیشتر رفتم زیر خط فقر.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
منم از ایشون میخوام یا پولشو بریزن به حسابم پیش خرید کنم یا گه نخورن.

با دلار 40 تومنی من دیگه وسعم به خرید فف 16 نمیرسه، نهایت بتونم دوباره فف 7 کلسیک رو بگیرم دوباره بازی کنم. کرایسیس کور رو که خریدم کمرم شکست، دو متر بیشتر رفتم زیر خط فقر.

به خاطر جلوگیری از شکستی کمر من رو pc متاسفانه دانلود کردم 😁

کاش میشد هر FF ی که میاد دو مدل گیم پلی داشت!
یکی همون کلاسیک و نوبتی یکی هم این مدل اکشن و امروزی😁

• Like
Reactions: genesis007

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر