Multi Platform DOOM: The Dark Ages

در اینکه DOOM 3 بسیار بازیه خاصی بوده و هست شکی نیست منتها نسخه های جدید به لحاظ فرم و ساختار شوتر فرسنگ ها ازش فاصله دارن. من خودم عاشق نسخه ۳ هستم و به لحاظ تم و تون و ساختار ترس و بقا محور بودنش مورد علاقه ترین عنوان من در این سری هست منتها نسخه های جدید مخصوصا اترنال و احتمالا دارک ایج سطح جدیدی از گیم پلی و گیم دیزاین رو تعریف و ارائه کردن که میشه گفت نمونه نداره.
البته یک مصاحبه ای میخوندم از کارمک و تیم توسعه دووم ۳ که دقیقا میگفتن که دووم ۳ نسخه ای بود که میخواستیم در سال ۱۹۹۳ بسازیم ولی ضعف تکنولوژی این اجازه رو به ما نمیداد تا سال ۲۰۰۴. حقیقتا هم نسخه های کلاسیک دو مولفه داشتن یکی اکشن و دیگری وحشت ( با توجه به دوران خوش). حالا نسخه ۳ گذاره وحشت رو در ابعاد بسیار وسیع داخل بازی احیا کرد.
نسخه های جدید رویکرد تقریبا ابر قهرمان محور رو برای این سری اتخاذ کردن که خب بی نظیر هم اینکارو انجام دادن و در جلب نظر مخاطبین هم بسیار موفق بودن وگرنه دووم گای نسخه های کلاسیک تنها یک سرباز فضایی و انسانی عادی بود که در زمان و مکان نادرست قرار گرفته بود.
سری مدرن دووم به معنای واقعی کلمه این فرنچایز رو در قله این ژانر قرار داد و در جلب و جذب مخاطبین قدیم و جدید خودش کاملا موفق عمل کرد.
کامنت خوبی بود دمت گرم
بنظرم doom 3 یا این سبک بازی جدید هر دو عالی هستن و هیچ کدوم برتری بر هم ندارن

حقیقتا نبرد با اون atlan mech در مقابل تایتان ها خیلی خیلی میتونه شگفت انگیز باشه. همونطور هم که گفتید احتمالا صحنه نبردش باید خیلی اپیک طراحی شده باشه با توجه به اینکه هوگو مارتین مشابه اینکارو توی pacific rim هم انجام داده بود و صحنه های اکشن خارق العا ه ای رو توی اون فیلم به تصویر کشید.
در کل مبارزات آرامتر هست و هر پروجکتایلی که از سمت دشمنان میاد میتونه خطر آفرین باشه به مانند نسخه های کلاسیک. و اینکه تعداد نبردها و دشمنان زیاده و ظاهرا هوش مصنوعی جالبی هم براشون طراحی کردن.
باید دید چی از آب در میاد و صبر کردن براش خیلی سخته.

به لطف عمو فيل مهربان از امشب همه سرى doom موجود روى گيم پس رو گذاشتم دانلود كه از بيخ و پايه بشينيم يه تجديد ميثاق بكنيم :D

در راستاى اين برنامه الان رسيدم به doom 3 كه اتفاقا بحثشم كرديد.
چقد اين بازى خوبه،يعنى هنوز هم جوريه كه حس قديمى شدن ازش نميگيرى.
اتمسفر و فضاسازيش رو من هم خيلى دوس دارم ولى يكم گيم پلى ازون حالت اصيل اوليه دور هست.

در راستاى اين برنامه الان رسيدم به doom 3 كه اتفاقا بحثشم كرديد.
چقد اين بازى خوبه،يعنى هنوز هم جوريه كه حس قديمى شدن ازش نميگيرى.
اتمسفر و فضاسازيش رو من هم خيلى دوس دارم ولى يكم گيم پلى ازون حالت اصيل اوليه دور هست.
تازه شروع کردی؟ :D
پ.ن: منم که کلا Doom بازی نکردم :)) :D
البته پشیمانم:دی
نمیدونم چرا همیشه بازیهای fps رو سعی کردم بیخیال شم... خب چه کاریه آدم TES یا فال اوت نصفه بره اینو نره... کاری که من کردم تا الان.

تازه شروع کردی؟ :D
پ.ن: منم که کلا Doom بازی نکردم :)) :D
البته پشیمانم:D
نمیدونم چرا همیشه بازیهای fps رو سعی کردم بیخیال شم... خب چه کاریه آدم TES یا فال اوت نصفه بره اینو نره... کاری که من کردم تا الان.

من اولين برخوردام با اول شخص يادمه يكى از همين بازياى اوليه دووم بود كه رو كامپيوتر خونه بود (اصلا نميدونم كى ريخته بود) و بعدشم دووم ٣ رو همون سالايي كه اومد نصفه بازى كرده بودم رو pc و ديگه رفت تا ٢٠١٦ كه اونم تو يه مقطع خيلى شلوغ سرسرى بازى كردم و زيادم جذبم نكرد.
ديگه گفتم عمو فيل كه بهمون لطف داشته بريم ببينيم اين بخش از تاريخ اول شخص چطور پيش رفته :D

یکسری ترید مارک جدید بتسدا ثبت کرده توی ۲۰۲۴ که dishonored هم داخلشه و یک بازی عجیب با نام motor هم ثبت کردن که داره با id tech ساخته میشه. نمیدونم id داره میسازه یا machin games ولی فقط دعا میکنم که quake باشه. البته این فقط یه آرزو هست وگرنه جز برابری تعداد حروف motor با quake هیچ ارتباطی براش نمیبینم 😁
Screenshot_۲۰۲۴۰۶۲۱-۱۳۰۲۱۵_Telegram.jpg

آخرین ویرایش:
سلطان FPS.... این Doom لامصب از اون دست بازی هاست که وقتی میشینی پاش قشنگ انرژی مغزتو تخلیه می کنه و با یه رضایت و آرامشی کنسول خاموش می کنی :D
من عاشق دویدن و بپر بپر تو این بازیم. یه حس coolیی میده. انگار دشمنا زورشون نمیرسه بهت. میفتی به جونشون. پدرشون رو درمیاری. بعد یهو بازی یه marauder میندازه وسط. حالا تو باید بترسی. اوووف.

سر این بازی اعتماد بنفسم تو زندگی زیاد شد.

یه مقدار آف تاپیک هست ولی خب ظاهرا یه خبرایی هست. اطلاعاتی از پروفایل توسعه دهندگان استودیو مشین گیمز پیدا شده که نشون میده روی چند پروژه به جز ایندیانا دارن کار میکنن که بعضیاشون کوچیکه و بعضیاشون چند صد میلیون دلاری هست که احتمالا عناوین AAA و بلاک باستری باشن و ظن و گمان ها رو برده سمت Quake ( با توجه به اینکه یه جورایی توی نمایش اولیه ایندیانا هم تیز tease کرده بودنش).
اگر بتونن برسوننش به ۲۰۲۵ یه نبرد خونین میتونه ایجاد کنه با doom the dark ages به نظرم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or