Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
اپدیتی برای کاهش باگ ها و لود نشدن مراحل جدید و فرو رفتن پلیر در اجسام و.... نمیدن؟:/ یعنی از نظر رمدی مشکل فقط نقشه بوده!

تا یک جاهیی رفتم جدا از داستان خوده بازی دچار یکنواختی میشه چون همه ش از یک سری فضای تکراری باید بری و بیای حتی با وجود فست تراول جدا از اون تنوع کم دشمن ها و اصن تنوع نداشتن اسلحه که یک اسلحه ختم به 4تا مُد میشه ولی کافی نیست مثلا وجود برخی اسلحه های مثل اسنایپ میتونست چقدر کمک کنه. البته با این نوع ایم کردن که کل کاراکتر صفحه رو میگیره شاید نمیشد اسلحه دیگری قرار داد

آخرین ویرایش:

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
به لطف psnow این شاهکار رو تجربه کردم واقعا همون چیزی بود که از سم لیک انتضار می رفت داستان عمیق و گیرا گیم پلی جذاب ترکیب قدرت و اسلحه ها منو یاد بایوشاک انداخت طراحی خیلی خوب شخصیت پردازی عالی از همه شخصیت ها بازی جالب بودن موسیقی بازی عالی همه چیز عالی بود حتما پیشنهاد میکنم
مشکلی که داشت افت فریم و گیر کردن توی کنسول های معمولی و مپ هم زاید به درد نمیخورد ( فکر کنم اولین بازی تو عمرم بود که از تابلو تو بازی مسیر رو پیدا کردم :D:D)
نمره من 9/10

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
مرحله فرعی رو از کجا میشه گرفت ؟ تقریبا 4 ساعتی دارم بازی میکنم مرحله سوم هم رد کردم ولی هیج مرحله فرعی هنوز ندارم .البته چند تا Board Countermeasures دارم که ظاهرا همون چلنج خودمون میشه

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
مرحله فرعی رو از کجا میشه گرفت ؟ تقریبا 4 ساعتی دارم بازی میکنم مرحله سوم هم رد کردم ولی هیج مرحله فرعی هنوز ندارم .البته چند تا Board Countermeasures دارم که ظاهرا همون چلنج خودمون میشه
همینطور بازی رو ادامه بده مراحل فرعی هم پیدا میشه
بیشتر نزدیک مراحل اخر که میشی مراحل فرعی بیشتر میشن

• Like
Reactions: Lions Gate

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
آپدیت 1.10 چه تغییراتی داشته؟
improve performance and bug fixes

من خودم الان دارم بازی میکنم با این اپدیت سرعت لودینگ کمتر شده.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

بازی رو تمام کردم. به طرز عجیبی خوشم اومده.با همچین بودجه ای اینو تحویل دادن واقعا شاهکاره.ایشالا بعد پلات میرم سراغ DLC

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
فکر کنم اینجا جای خوبی باشه تا بزارم اینو :D
همون طور که میدونید، امروز ده سالگی عرضه آلن ویک هست، کارگردان الان Control که Mikael Kasurinen باشه ( خیلی آدم پر و cool هست واقعا) تو توییتر نوشته که وقتی به گذشته نگاه میکنه، تیم scripting بازی چهار نفر بودن که خودش رهبر اون تیم بوده.
جالبترین نکته نوشته اش اینه که میگه تعداد گیم دیزاینرها که وظیفه طراحی دشمنا، اسلحه ها و مکانیک نور رو بر عهده داشته، یک نفر بوده که خودش بوده باشه!:D

G1ft3dM1nd

کاربر سایت
Jun 18, 2020
12
داستان بازی فوق العاده بود، البته از سم لیک کمتر از این هم نمیشه انتظار داشت
یه نکته جالب اینه که Ahti در واقع بالا دست Director (همون مدیر سازمان) هست و کلا شخصیت مرموزی هم داشت. در واقع Director دستیار Ahti هست، حتی به طور مستقیم به این موضوع اشاره میکنه (همون اول که وارد ساختمان میشیم میگه قراره دستیار من باشی)؛ به طور خلاصه میشه گفت Ahti شخصی بوده که تعادل دنیا رو در شرایط مختلف حفظ میکرده و با وارد شدن Jesse که میدونه فردی قابل اعتماد هست میتونه کارها رو به Jesse بسپاره و خودش یه مدت بره استراحت (که اشاره هم میکنه به این موضوع)، تو نوشته های مختلف هم میدیدیم که نمیزاشتن تو کارهای Ahti کسی دخالت کنه و حتی اجازه نمیدادن کسی زیاد در موردش چیزی بدونه

اگر بیشتر خواستید بدونید ویدیوی زیر رو ببینید

اگر از داستان بازی خوشتون اومده ویدیوی زیر رو هم پیشنهاد میکنم ببینید، یه قسمتش که خیلی جالبه ارتباط دنیاهای مکس پین، آلن ویک، کوانتوم بریک و کنترل رو با هم توضیح میده

با توجه به اینکه Alan Wake دوباره دست خود رمدی هست و اشارات مختلفی هم تو Control بهش میشه (حتی DLC بعدی قراره مربوط به اتفاقات Alan Wake و Bright Falls باشه) امیدوارم هر چه زودتر Alan Wake 2 معرفی بشه و البته میان نسلی نباشه و یه گرافیک کاملا نسل بعدی تحویلمون بدن

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
یه چند ساعتی دیروز بازی کردم... تا آخر مرحله اصلی 4 رفتم...

همممم... بازی کلا از اون چیزایی نیست که به گروه خونیم بخوره! (از اولم همین فکر رو میکردم، گول یه سری عکس و تعریف دوستان رو خوردم:-" :)) )

یه اشتباه دیگمم مستقیم بازی کردنش بعد از TLOU2 بود! کلا کنترل و انیمیشن هاش خیلی تو ذوق میزنه:)) باید بین این دوتا، یه بازی با سبک دیگه ای بازی میکردم:D

ولی خدایی سازنده ها قشنگ مشخصه موقع ساخت بازی، بالا بودن:))

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین

همممم... بازی کلا از اون چیزایی نیست که به گروه خونیم بخوره! (از اولم همین فکر رو میکردم، گول یه سری عکس و تعریف دوستان رو خوردم:-":)) )

یه اشتباه دیگمم مستقیم بازی کردنش بعد از TLOU2 بود! کلا کنترل و انیمیشن هاش خیلی تو ذوق میزنه:)) باید بین این دوتا، یه بازی با سبک دیگه ای بازی میکردم:D

والا من که از تمام ویژگی های بازی لذت بردم خیلی بهم چسبید
حالا نکته جالب اینجاس که هیچ چیز این بازی به گروه خونی لست 2 نمیخوره که ادم بخواد مقایسه کنه کلا کنترل تو یه دنیا دیگه سیر میکنه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536

همممم... بازی کلا از اون چیزایی نیست که به گروه خونیم بخوره! (از اولم همین فکر رو میکردم، گول یه سری عکس و تعریف دوستان رو خوردم:-":)) )

بالاخره به گروه خونیت نمی خورد یا گول تعریفای مارو خوردی؟! :D انتخاب من برای خرید بازی اینطوریه که میرم توی سبک های مختلف می گردم تقریبا بهترینشو انتخاب می کنم توی این آشفته بازار TPها، اگه یک بازی ای پیدا کنم که به گروه خونیم نخوره ولی ارزش تجربه کردنو داشته باشه با توجه به بازخوردها، حتما انجامش می دم و با هیچ بازی ای جز خودش مقایسش نمی کنم، همون کاری که با FF VII R کردم و برای شما هم یکی از بهترین بازی های نسلو دوران بود، می تونستم ایراد بگیرم مثل همه از بخش های فنیش درسته؟ ولی گفتم این یک تجربه فوق العاده بود برامو ایرادات فنی به چشمم نیومد، دلیلش اینه که همون اول کار با این مقایسه تجربه بازی رو به خودم زهر نکردم. کنترل از نظر من عالیه و با محتواهای جدیدی که براش میاد خفن تر هم میشه. ایراداتت پذیرفته نیست چون با توجه به این مقایسه بازیهای حتی آینده هم! نابودن در مقابل TLOU:-"

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ArefTheGreat

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر