Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
887
نام
Ali
دوستان عزیز خواهش میکنم یکی توضیح بده ماد های اسلحه و personal mod های بازی رو چجوری میتونم باز کنم ؟
و اینکه یه قابلیتی که دیده بودم میشه دشمنها رو با دست تبدیل به دوست و هم تیمی کرد چجوری باید آزاد بشه ؟؟

الان تقریبا آخرهای بخش داستانی بازی هستم ولی توی انجام این دوتا به مشکل خوردم . راهنمایی کنید ممنون میشم

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
دوستان عزیز خواهش میکنم یکی توضیح بده ماد های اسلحه و personal mod های بازی رو چجوری میتونم باز کنم ؟
و اینکه یه قابلیتی که دیده بودم میشه دشمنها رو با دست تبدیل به دوست و هم تیمی کرد چجوری باید آزاد بشه ؟؟

الان تقریبا آخرهای بخش داستانی بازی هستم ولی توی انجام این دوتا به مشکل خوردم . راهنمایی کنید ممنون میشم
درود بر تو .
ببین باید ماموریتهای فرعی رو بری تا تا اکثر قابلیتهای جسی برات آزاد بشه . personal mod ها هم دو سه روش داره . یکی اینکه از دشمنا دراپ میشه یکی اینکه از تو باکسهای تو محیط جمع کنی که البته بعد از آنلاک کردن قابلیت پرواز به محیط های بیشتری دسترسی داری و مدهای بهتری میتونی پیدا کنی ( لول IV و V ) .
آخرین راه های ساختن مدهای شخصی و مدهای اسلحه با‌ منابعی که جمع میکنی از طریق منو هست ولی زیاد پیشنهاد نمیشه چون منابع رو میتونی تو آپگرید کردن اسلحه ها و ... غیره استفاده کنی و بیشتر مدها رو پیدا کنی به صرفه تره
در ضمن یادت باشه از ماموریتهای فرعی و آپگرید کردن غافل نشی چون بازی برات لذت بخش تر و روون تر میشه و بخوای بذاری آخر سر بری فایده نداره دیگه

آخرین ویرایش:

Seventy One

کاربر سایت
Dec 14, 2010
887
نام
Ali
درود بر تو .
ببین باید ماموریتهای فرعی رو بری تا تا اکثر قابلیتهای جسی برات آزاد بشه . personal mod ها هم دو سه روش داره . یکی اینکه از دشمنا دراپ میشه یکی اینکه از تو باکسهای تو محیط جمع کنی که البته بعد از آنلاک کردن قابلیت پرواز به محیط های بیشتری دسترسی داری و مدهای بهتری میتونی پیدا کنی ( لول IV و V ) .
آخرین راه های ساختن مدهای شخصی و مدهای اسلحه با‌ منابعی که جمع میکنی از طریق منو هست ولی زیاد پیشنهاد نمیشه چون منابع رو میتونی تو آپگرید کردن اسلحه ها و ... غیره استفاده کنی و بیشتر مدها رو پیدا کنی به صرفه تره
در ضمن یادت باشه از ماموریتهای فرعی و آپگرید کردن غافل نشی چون بازی برات لذت بخش تر و روون تر میشه و بخوای بذاری آخر سر بری فایده نداره دیگه

داداش من الان تمام ماموریتهای اصلی و فرعی رو انجام دادم ولی هفت هشت ها از قابلیتهای جسی رو نتونستم باز کنم ! الان چکار باید کنم ؟؟

یکی هم اینکه بخش board countermeasures برام خیلی سخته و برای پلات کردن باید ۲۵ تا انجام بدم ولی وقتی میرم روی گزینه ش فقط پنج تا رو نشون میده. بیستای بقیه کجاست ؟ میشه راهنمایی کنید ؟ ممنونم

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
داداش من الان تمام ماموریتهای اصلی و فرعی رو انجام دادم ولی هفت هشت ها از قابلیتهای جسی رو نتونستم باز کنم ! الان چکار باید کنم ؟؟

یکی هم اینکه بخش board countermeasures برام خیلی سخته و برای پلات کردن باید ۲۵ تا انجام بدم ولی وقتی میرم روی گزینه ش فقط پنج تا رو نشون میده. بیستای بقیه کجاست ؟ میشه راهنمایی کنید ؟ ممنونم
باید hidden location های بازی رو پیدا تا extra ability point هارو جمع کنی . از یوتیوب کمک بگیر
board countermeasuresها هم هرکدوم نمیتونی انجام بدی غیرفعالش کن یکی دیگه انتخاب کن . واسه اینکه جدیدترا نشون داده بشه مسلما باید مسلما اونایی که میتونی رو بری و بقیه رو غیر فعال کنی
توصیه میکنم یک بارم راهنمای تروفی بازی رو نگاه کنی

• Like
Reactions: Seventy One

Seventy One

کاربر سایت
Dec 14, 2010
887
نام
Ali
باید hidden location های بازی رو پیدا تا extra ability point هارو جمع کنی . از یوتیوب کمک بگیر
board countermeasuresها هم هرکدوم نمیتونی انجام بدی غیرفعالش کن یکی دیگه انتخاب کن . واسه اینکه جدیدترا نشون داده بشه مسلما باید مسلما اونایی که میتونی رو بری و بقیه رو غیر فعال کنی
توصیه میکنم یک بارم راهنمای تروفی بازی رو نگاه کنی
در مورد مراحل board یعنی اگه یکی رو انجام بدم اتومات یکی دیگه جاش میاد ؟ میخوام بدونم ۲۵ تا رو از کجا بیارم چون توی منو فقط پنج تاشو نشون میده

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
در مورد مراحل board یعنی اگه یکی رو انجام بدم اتومات یکی دیگه جاش میاد ؟ میخوام بدونم ۲۵ تا رو از کجا بیارم چون توی منو فقط پنج تاشو نشون میده
از جایی نیاز نیس بیاری . تو همون لیست ۵تایی باید یا انجامش بدی یا بی خیالش بشی غیرفعالش کنی تا ماموریت جدید بگیری

• Like
Reactions: Seventy One

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397
داستان اینم مثل آلن ویک و کوانتوم بریک جذاب هست؟ ارزش رفتن داره؟

واقعا فکر نمیکردم بعد از آلن ویک بازی ای از سم لیک ببینم که آرزو داشته باشم شماره دومش هم ساخته بشه ولی کوانتوم بریک باز هم اینکار رو با من کرد :D کنترل هم کاری میکنه که شماره دومش رو بخوام؟ :D

در کل امیدوارم به نوبت از آلن ویک شروع کنه به ساخت شماره 2 بازی هاش :-"

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,639
نام
hamid

واقعا فکر نمیکردم بعد از آلن ویک بازی ای از سم لیک ببینم که آرزو داشته باشم شماره دومش هم ساخته بشه ولی کوانتوم بریک باز هم اینکار رو با من کرد :D کنترل هم کاری میکنه که شماره دومش رو بخوام؟ :D

اصلا به پاى الن ويك نميرسه ، يه بازيه كه فقط گرافيك و كيفيت صدا و انيميشنش بالاست و توى بقيه موارد مثل داستان كلا تعطيله و اصلا بازيه خوبى نيست در اين زمينه

• Like
Reactions: Play4Fun_0

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
اصلا به پاى الن ويك نميرسه ، يه بازيه كه فقط گرافيك و كيفيت صدا و انيميشنش بالاست و توى بقيه موارد مثل داستان كلا تعطيله و اصلا بازيه خوبى نيست در اين زمينه
what؟! :D

اتفاقا داستان، lore و دنیایی که بازی توش اتفاق میوفته از نکات قوتش هست.
الن ویک یه داستان خطی رو به بازیکن نشون میده و کنترل یه دنیای کامل با کلی داستان کوچیکتر و راز های مختلف، بصورت مستقیم نمیشه با هم مقایسشون کرد ولی به هیچ وجه نمیشه گفت از این نظر بازی ضعیفه.

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash

بازی دنیای عجیب غریب و مریضی داره :D گیم پلیشم بهترین کار رمدیه تا الان. داستانشو من راستش صد در صد متوجه نشدم به نظرم سنگین تر از الن ویکه و کوانتوم بریکه چون حداقل اونا قابل فهم تر بود :D

• Like
Reactions: Play4Fun_0

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
الان چند روزه مشغول این بازیم باید بگم تو عمرم اینقدر سوپرایز نشده بودم اون موقع که تریلرا بازی رو دیدم با خودم میگفتم به زور به 75 میرسه ولی وقتی بازیش کردم کلا هنگ کردم
بازی یک گیم پلی وحشتناک عالی رو داره گان پلی بازی فوق العادس مخصوصا وقتی سلاح ها رو اپگرید کنی اصلا زیر و رو میشن ترکیبش با قدرت های جسی معرکه میشه تقریبا بعد از هورایزن و سکیرو سومین بازی هست که همش ویدئو ضبط میکنم از بازی و میرم نگاشون میکنم و حسابی پرام میریزه که چطور یه گیم میتونه اینقدر عالی باشه:x
این بازی رسما یه کلاس درس فیزیک و تخریب پذیری محیط برا تمام استدیوهاس همه چیز بازی قابل تخریبه اونم کاملا به شکل واقعی حالا تصور کید وقتی بخواید از سلاح ها و قدرت های جسی استفاده کنید به همراه این تخریب پذیری عالی چه صحنه های معرکه ای خلق میشه:Praying:,به همین خاطر هم هست که اصلا از بازی خسته نمیشی
تنوع محیطی بازی عالیه اصلا یه چیزایی دیدم که مخم کلا سوت کشید دم به دقیقه بازی رو میبرم رو فتو مود همش عکس میگیرم:D
تنوع دشنمای بازی هم عالیه تقریبا نصف تعداد دشنمای این بازی رو بعضی از بازی ها جهان باز ندارن واقعا از این لحاظ عالی کار شده
بازی مراحل فرعی داره که باید بگم واقعا عالی از اب در اومدن و اصلا خسته کننده نمیشن
داستان بازی روایت پیچده ای داره اما تا اینجای کار فهمیدم داستان بازی از چه قراره
بازی و داستانش یه پتانسیل عالی داره و باید بگم واقعا تونستن از پس این پتانسیل بازی برمیان و یه بازی معرکه رو تحویلمون بدن حتی تونستن از پس مراحل فرعی هم به خوبی بربیان و یه سری از مراحل فرعی واقعا خارق العادن هم از لحاظ داستانیشون و هم باس فایتشون واقعا عالی کار شدن=D>
همون اول که تریلر بازی اومد هممون گفتیم کپی پیست کوانتوم بریکه درصورتی که این بازی قشنگ به اندازه پله های یه ساختمون بیست طبقه از کوانتوم سرگرم کننده تر و بهتره
تنها نکته منفی فقط افت فریم رو ps4 معمولیه و چون بازیه شلوغیه تقریلا افت فریم توش زیاده و اذیت میشین ابته این اخر نسلی هر بازی که من میگریم همش افت فریم داره اون استار وارز جدای با اون گرافیک داغونش هم افت فریم داره چه برسه به این واقعا امیدوارم نسل بعدی بچسبن به فریم و دیگه اینقدر رو گرافیک تاکید نداشته باشن همین گرافیک هم برا من بسه فقط این فریم رو روی 60 قفل کنید تا ما لذتش رو ببریم
به نکته دیگه هم بگم تو این بازی برا بدست اوردن هر قدرت جسی حسابی روش کار شده و اینطور نیس که یهو یه قدرت رو بدست بیاری هر کدوم از مراحلی که بخوایی قدرت های جسی رو بدست هم از لحاظ طراحی مراحل و هم مکانیزم هاش واقعا عالی کار شدن برعکس اون استار وارز جدای که انگار کارکترت الزایمر گرفته و یهو یادش میاد که ععععع من همچین قدرتی داشتم یادم رفته بود:|:D

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,909
نام
امین پاشاپور
منم تازه بازی رو پلات کردم و میتونم بگم عالیه، در ضمن رو ps4 pro و تلویزیون 1080 اصلا افت فریم نداره، بازی از هر لحاظ عالی بود مخصوصا تو گیمپلی و طراحی مراحل ، فقط یه مشکلی تو نور بازی داشتم، تو حالت عادی نور تو محیطهای تاریک خیلی کم بود، وقتی هم نور رو زیاد میکردی تو محیط های نورانی اذیت میکرد، یه مشکل بازی هم مپ بازی بود که خیلی گنگ بود،
در کل کنترول یکی از بهترین و یونیک ترین بازی های امسال بود،

اینستای گیمینگ من gamer_psx

• Like
Reactions: FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر