Cage : نمايش ''Sci-fi'' مايكروسافت براي Natal دروغي بيش نبود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T@ntaL 73

کاربر سایت
سلام.

Quantic Dream قبلا در مورد علاقمندي هاش به motion control ها گفته بود و حتي به دنبال آپديتي براي پشتيباني HR از Move هستند.David Cage (يكي از موسسان QD و co-CEO ) در مورد تكنولوژي motion control مايكروسافت (Natal) مشكوك بودن خود را اعلام كرد.

xboxcom-project-natal_1243923174865.png

''من Natal را ديدم و بسيار كنجكاوم كه ببينم چه كاري مي خواهند با آن انجام دهند''. و بعد گفت:
''من در مورد اين نمايش sci-fi آنها, زياد فكر هاي خوبي نميكنم.''

او به ويدئويي كه در E3 سال گذشته پخش شد اشاره كرد. يك منتاژ از استفاده ي عام و كلي Natal براي بازي كردن هر عنواني (مثل بازي هاي racing, فوتبال, و fighting ). يك فعل و انفعال متقابل با Xbox 360 و تنها استفاده از حركات دست و صدا.اما تظاهر و بلوفي بيش نبوده كه به نظر كيج شاكي تر از همه است.

169975-skateboard.jpg

كيج گفت چشم هايم 4 تا شد وقتي ديدم: ''وقتي كه يه بچه با يك اسكيت بورد اومد و يك اشعه ي ليزر ان اسكيت بورد را اسكن كرد و بعد ما ان اسكيت بورد رو در بازي ديديم'' .او توضيح داد كه توانايي گرفتن عكس و قرار دادن آن در بازي ممكن است, ولي نه به اندازه اي كه اين ويدئو از Natal دوست داره كه ما آن را باور كنيم. ''ما در صنعت هستيم ; و ميدانيم چه چيزي شدنيست و چه چيزي نشدني.''

او اضافه كرد: ''من فكر ميكنم كه يه كم دروغ هم در آن چاشني كار شده.چون اجازه ميده ملت در مورد ديدن آن چيزي فكر بكنند كه حتي به آن نزديك هم نشده اند.''

در سيزدهم June در E3 ما آخرين نقشه ها و برنامه ريزي هاي مايكروسافت را در مورد Project Natal ميبينيم.

آخرین ویرایش:
این نظر شخصی منه این اقا بهتره محبوبیت خودش رو کم نکنه و فقط به فکر بازی سازی باشه

خُب مشخصه وقتی سونی کنسول با گرافیک 3D ساخته، کنترلشم باید 3D باشه دیگه:دی
ایشون به صورت کلی گفت آنالوگ، منم گفتم آنالوگ رو اولین بار نینتندو وارد کرد. حالا بیخیال، به تایپک ربطی نداره...:دی
اخه دوست من انالوگ دو بعدی هم اتاری ساخت...بعد اون هم طقریبا به فراموشی سپرده شد..فکر نمیکنم نینتندو تا n64 اصلا از انالوگ استفاده کرده باشه

Last edited by a moderator:
شرط میبندم نصف کسایی که اینجا پست دادن حتی متن خبر رو هم نخوندن.

آیا نظرسنجی خاصی در این مورد صورت گرفته؟

نخیر شکایت هاشون توی GDC رو خوندم. تعدادی از بازیسازان پروژه هاشون برای نتال رو کنسل کردن رفت. توی همین سایت هم هر چند وقت یکبار خبرش میاد که یکی از بازیسازان از تاخیر این وسیله میناله...

نخیر شکایت هاشون توی GDC رو خوندم. تعدادی از بازیسازان پروژه هاشون برای نتال رو کنسل کردن رفت. توی همین سایت هم هر چند وقت یکبار خبرش میاد که یکی از بازیسازان از تاخیر این وسیله میناله...
ماکان ببخشید منتها هیچ گونه خبر , شایعه ای وجود نداره که به خاطر لگ بازی های نتال کنسل بشه. کلا یک بازی برای نتال کنسل شده اون هم یادم نمیاد برای کدوم استودیو منتها یادم نمیاد به خاطر لگ بازی کنسل کرده باشند. توی چند وقته تنها اخباری که ما شنیدم ساخت بازی بر اساس نتال بوده نه کنسلی.

اینو دقیقا کیانوش گفت که خوب من یادم نمیاد از خودش حرفی زده باشه یا خبر اختراع کرده باشه!:دی

اینو دقیقا کیانوش گفت که خوب من یادم نمیاد از خودش حرفی زده باشه یا خبر اختراع کرده باشه!:دی
چه شخصیت با شکوهی:دی:biggrin1: فن بوی از نوع !!W .........:دی
مخالف سر سخت 360 و از اون بدتر نتال!خودشون منبع خبر هستند_از نوع شکمی_:دی

من با توجهبه چیزی که میبینم میگم! مایکرو مدعی بود نتال به ان شکل (که آریا هم توضیح داد) میتونه سر سه سوت یک اسکیت برد رو شناسایی کنه اما چیزی که الان نشون دادن وسیله ای هست که توی یکی از نمایش هاش حتی نتونست یک تصویر نقاشی خالی رو اسکن کنه و تصویر به ان بزرگی رو ول کرد رفت لوگو پیرهن طرف رو اسکن کرد! این نمایش ها ماله همین ماه قبل هست...

بعد این صحبت من نیست، کنفرانس بازی ساز ها توی GDC همین امسال رو نگاه کن تا ببین چند نفر از نتال گلایه داشتن!

فقط نتال نیست، سونی هم مدعی بود بستنی قیفیش بدون تاخیر هست اما چیزی که الا نشون دادن پر از تاخیر و لگ هست!!! البته میگن به دلیل این هست که بازی ها توی مرحله اول ساخت هست و بزودی درست میشه اما من شخصا شک دارم!
خب احیانا یک سال به عرضه این فناوری (فن آوری!) مونده و من فکر میکنم بسیاری از مشکلاتش حل بشه، این درست نیست که قبل از عرضه یک وسیله بگیم اون مشکل داره و بدرد نمیخوره. اون چیزی هم که توی E3 نشون داد یک سری تبلیغات بود که تقریبا هر شرکتی داره. خود Sony تو کار ها استاد تشریف داره دیگه کسی E3 2005 رو فراموش نمیکنه (یعنی اینجور تبلیغ یک امر عادیست.)
بعد بحث آنالوگ الان دقیقا چه ربطی به نتال داره؟:confused:

من کار به کیانوش ندارم. شاید تو بدین شکل برداشت کردی اما چنین مسئله ای اصلا وجود نداره. خود Wii مگه تاخیر نداره همین Move هم کلی از بازی هاش تاخیر داشتند. خودت یک دو دو تا چهار بکن وقتی THQ میگه ما ایده ساخت بازی 40 میلیون دلاری برای نتال داریم , سگا و کیپکام به صورت رسمی گفتند ما توی E3 بازی های بزرکی نتال معرفی می کنیم برای چی باید چنین موضوعی باشه.
کلا ادم باید بر اساس یک منبعی حرف بزنه نه همین طوری رو هوا که ( البته منظورم تو نیستی :دی

جالبه ایشون به فن هر سه کنسول محکوم میشن...:)

E3 نزدیکه این قدر تو سر هم نزنین:دی یه کنفرانس جدا واسش گزاشتن خلاصه خالی بندی و غیرش به زودی مشخصه میشه....

ببینم حتما بازیسازا منتظر بودن تو gdc اینا بیان نتال رو به نمایش بذارن تا تصمیم بگیرن که بازیشون رو برای نتال میسازن یا نه؟؟؟اخه عزیز من اینا که فضایی دارن برای نتال بازی نمیسازن که!خب این استودیوها همکاری نزدیک با مایکرو دارن و نتال هم حتما پیششون هست که دارن براش بازی میسازن دیگه.اگه هم قراره بازی ای رو برای نتال کنسل کنن که نمیکنن(چرا بکنن چون تو gdc لگ مینداخت؟:lol:)! این هیچ ربطی به اون gdc نخواهد داشت.(ببین فن بوی عزیز سونی چجوری همه رو به جون هم انداختا!)

حسود هرگز نیاسود :laughing:
به نظر من که حرفهاش چرندی بیش نیست ;)

صحبت کردن پشت کسی که اینجا نیست تا از خودش دفاع کنه کار خوبی نیست! البته بازم میگم من یادم نمیاد کیانوش از خودش دروغ بگه و اگه حرفی میزنه مطمئن هستم با دلیل و مدرک میگه!

خودت یک دو دو تا چهار بکن وقتی THQ میگه ما ایده ساخت بازی 40 میلیون دلاری برای نتال داریم , سگا و کیپکام به صورت رسمی گفتند ما توی E3 بازی های بزرکی نتال معرفی می کنیم برای چی باید چنین موضوعی باشه.

خوب کسری شرکت های بزرگ آره اما بقیه چی؟ اخبار کنفرانس بازی ساز ها توی GDC رو دنبال میکردی؟

همین Move هم کلی از بازی هاش تاخیر داشتند.

ببین کسری اینکه نتال در حال حاظر با ان چیزی که میگفتن خیلی فاصله داره، دلیل نمیشه که Move خیلی عالیه! کسی هم همچین حرفی رو نزده! Move هم توی همون GDC طبق مشاهدات خودم غیر از ان پینگ پنگه (که ته ضایع بود!:دی) توی بقیه بازی ها لگ داشت!!! البته سازنده ها میگفتن دلیلش این هست که بازی ها توی مراحل اولیه ساخت هستن و Move هم هنوز کامل نشده. هرچند این حرف بیشتر شبیه بهانه هست اما بعید هم نیست در نهایت سونی همون چیزی رو که قولش رو داده بود تحویل بده چون مشکلش چیز خاصی نیست و یک تاخیر چند دهم ثانیه ای هست!

اینجا بحثی که از اول بوده این هست که ان تریلر کاملا خالی بندی بوده و نتال هم هرچند در نهایت تاخیرهاش از بین میره (خوب 100% این اتفاق میفته و محصول نهایی حداقل تاخیر نخواهد داشت!) اما بازم ان چیزی که معرفی کردن نمیشه! قبول کن ان تریلر خیلی بلند پروازانه بود، خیلی!!:دی

خب احیانا یک سال به عرضه این فناوری (فن آوری!) مونده و من فکر میکنم بسیاری از مشکلاتش حل بشه، این درست نیست که قبل از عرضه یک وسیله بگیم اون مشکل داره و بدرد نمیخوره.

میثم جان بنده به هیچ عنوان نمیگم نتال بدرد نمیخوره، بحث این هست که مدل نهاییش محاله به انچیزی که نشون دادن برسه! اگه نتال کریسمس عرضه بشه یعنی 9 ماه تا زمان عرضه این محصول وقت هست اما مشکلات این وسیله هنوز خیلی زیاده. البته بازم میگم، من شک ندارم که محصول نهایی نه تاخیر داره و نه اینکه دیگه توی اسکن کردن مشکلات بزرگ خواهد داشت اما بازم نمیتونه ان چیزی که مایکرو ادعا کرد بشه. باور ندارید یه 9 ماه دیگه خودتون قضاوت کنید!:دی

اون چیزی هم که توی E3 نشون داد یک سری تبلیغات بود که تقریبا هر شرکتی داره. خود Sony تو کار ها استاد تشریف داره دیگه کسی E3 2005 رو فراموش نمیکنه (یعنی اینجور تبلیغ یک امر عادیست.)

خوب سر همون E3 هم تا مدت ها و زمانی که سونی رسما با گرافیک KZ2 دهن هارو بسط دهنش سرویس بود!:دی یادته که!:دی اینبار هم خوب همینطوره دیگه!:دی یعنی خودتم داری حرف من رو میزنی، همونطور که ان تریلرهای سونی دروغ بودن، این تریلر هم دروغ بود! بنده خدا کیج هم همین رو گفته!:دی منتها چون با سونی کار میکنه...

ضمن تشکر از زحمت این دوست عزیز و هرچند خبر تا حدودی مفهوم رو میرسونه اما در کل اصلا خوب ترجمه نشده. مخصوصا قسمت اولش که یکم خنده دار از کار در امده.

"وقتی نتال معرفی شد من خیلی در موردش کنجکاو شدم و دوست داشتم ببینمش اما وقتی ان دموی علمی تخیلی (منظور از Sci-Fi این هست) رو دیدم یکم نا امید شدم!

من اینطور فکر میکنم که آنها (مایکروسافت) کمی دروغ به نمایش خود اضافه کرده بودند، چرا که به این ترتیب در مقابل مخاطبین خود اینطور وانمود میکنند که با این وسیله چه کارهایی را میتوان به سادگی انجام داد در صورتی که این کارها حتی نزدیک به واقعیت هم نیستند!. من وقتی آن صحنه اسکن شدن اسکیت برد توسط ان پسر را دیدم سرم گیج رفت!!

قابلیت اسکن کردن اشیاء در یک بازی رایانه ای وجود دارد اما نه آن شکل که MS نشان داد تا ما آن را باور کنیم. ما خودمان در این صنعت هستیم و خوب میدانیم چه چیز امکان پذیر و چه چیزی امکان ناپذیر میباشد!"

دوست عزيز ببخشيد كه اين پست رو نقل قول كردم.اصلا هم نميخوام بگم كه من هميشه درست ترجمه ميكنم.ولي خوب من هميشه ترجيه دادم تا خبرايي رو كه ميزارم بيشتر از طريق مفهوم كلمات و اصطلاحات فارسي ترجمه كنم.بعدشم يه نگاه به بعضي جاهاي ترجمه اي كه شما كردي بكن بعضي جاهاش بي ربط از آب در اومده البته اشتباه نيست ولي اگه به مفهوم كلمات توجه كنيم بسيار رووون تر ميشه. باز هم ميگم اصلا قصد توجيه يا چيزي ندارم ولي اگه بازم بخوام ترجمه كنم به شكل اول ترجمه ميكنم.از شما و از همه هم به خاطر اين off-t معزرت مي خوام.
مرسي

خدا رو شکر بالاخره 99% گیمرهای عزیز این سایت فهمیدن که "نتال" درست هست، نه "ناتال"! ;)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or