Cage : نمايش ''Sci-fi'' مايكروسافت براي Natal دروغي بيش نبود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T@ntaL 73

کاربر سایت
سلام.

Quantic Dream قبلا در مورد علاقمندي هاش به motion control ها گفته بود و حتي به دنبال آپديتي براي پشتيباني HR از Move هستند.David Cage (يكي از موسسان QD و co-CEO ) در مورد تكنولوژي motion control مايكروسافت (Natal) مشكوك بودن خود را اعلام كرد.

xboxcom-project-natal_1243923174865.png

''من Natal را ديدم و بسيار كنجكاوم كه ببينم چه كاري مي خواهند با آن انجام دهند''. و بعد گفت:
''من در مورد اين نمايش sci-fi آنها, زياد فكر هاي خوبي نميكنم.''

او به ويدئويي كه در E3 سال گذشته پخش شد اشاره كرد. يك منتاژ از استفاده ي عام و كلي Natal براي بازي كردن هر عنواني (مثل بازي هاي racing, فوتبال, و fighting ). يك فعل و انفعال متقابل با Xbox 360 و تنها استفاده از حركات دست و صدا.اما تظاهر و بلوفي بيش نبوده كه به نظر كيج شاكي تر از همه است.

169975-skateboard.jpg

كيج گفت چشم هايم 4 تا شد وقتي ديدم: ''وقتي كه يه بچه با يك اسكيت بورد اومد و يك اشعه ي ليزر ان اسكيت بورد را اسكن كرد و بعد ما ان اسكيت بورد رو در بازي ديديم'' .او توضيح داد كه توانايي گرفتن عكس و قرار دادن آن در بازي ممكن است, ولي نه به اندازه اي كه اين ويدئو از Natal دوست داره كه ما آن را باور كنيم. ''ما در صنعت هستيم ; و ميدانيم چه چيزي شدنيست و چه چيزي نشدني.''

او اضافه كرد: ''من فكر ميكنم كه يه كم دروغ هم در آن چاشني كار شده.چون اجازه ميده ملت در مورد ديدن آن چيزي فكر بكنند كه حتي به آن نزديك هم نشده اند.''

در سيزدهم June در E3 ما آخرين نقشه ها و برنامه ريزي هاي مايكروسافت را در مورد Project Natal ميبينيم.

آخرین ویرایش:
ایشون این 9 ماه رو کجا بودن! احتمالا فکر کردن این ویدئو ها جدیده!:biggrin1:

- این حرفا رو بچه هم میدونه چیز جدید بگو!!!!!
-با اینکه حرف مورچه گازش گرفته!فن بازیه!ولی اینجا کاملا صدق میکنه:دی

-این کارا یعنی چی؟مثلا گرینبرگ بگه- MOVE کاملا تقلیدی از موشن کنترلر Wii هست!
هی بزنن تو سر هم دیگه ببینیم حرفشون کدوم لونه رو پر میکنه و در اخر هم چی میشه.......

ضمن تشکر از زحمت این دوست عزیز و هرچند خبر تا حدودی مفهوم رو میرسونه اما در کل اصلا خوب ترجمه نشده. مخصوصا قسمت اولش که یکم خنده دار از کار در امده.

اگه یادتون باشه توی دمویی که توی E3 پارسال پخش شد یه پسره یک اسکیت برد رو گرفت جلوی نتال و جناب آقای نتال هم در عرض سه سوت ان رو اسکن کرد و دقیقا با همون مشخصات آوردش تو بازی. حالا آقای کیج میگه:

"وقتی نتال معرفی شد من خیلی در موردش کنجکاو شدم و دوست داشتم ببینمش اما وقتی ان دموی علمی تخیلی (منظور از Sci-Fi این هست) رو دیدم یکم نا امید شدم!

من اینطور فکر میکنم که آنها (مایکروسافت) کمی دروغ به نمایش خود اضافه کرده بودند، چرا که به این ترتیب در مقابل مخاطبین خود اینطور وانمود میکنند که با این وسیله چه کارهایی را میتوان به سادگی انجام داد در صورتی که این کارها حتی نزدیک به واقعیت هم نیستند!. من وقتی آن صحنه اسکن شدن اسکیت برد توسط ان پسر را دیدم سرم گیج رفت!!

قابلیت اسکن کردن اشیاء در یک بازی رایانه ای وجود دارد اما نه آن شکل که MS نشان داد تا ما آن را باور کنیم. ما خودمان در این صنعت هستیم و خوب میدانیم چه چیز امکان پذیر و چه چیزی امکان ناپذیر میباشد!"

اول از هرچیزی و قبل از اینکه دوستان نارنجک به خودشون ببندن دقت کنید که ایشون یکی از بهترین و پیشرو ترین افراد این صنعت (چه در نوآوری و چه در زمینه تکنولوژی) هستند و وقتی میگن نمایش نتال به ان شکل امکان پذیر نیست از سر شکم حرف نزدن و در ضمت نظرشون خیلی بیشتر از صحبت های ما که به طور مستقیم و حتی غیر مستقیم در زمینه ساخت بازی و ... وارد نیستیم ارزش داره.

اما موضوع مهمتر اینکه ایشون بسیار حرف درستی زدن. اگر شما باور ندارید میتونید برید نمایش Milo توسط مولینیو رو ببینید! توی ان نمایش این وسیله حتی نتونست بعد از کلی لباس عوض کردن یکی از حضار رو شناسایی کنه!

بعد از یکی خواستن بیاد یک نقاشی بکشه تا این وسیله ان رو اسکن کنه، اما در نهایت جناب آقای نتال بجای ان نقاشی لوگوی تیشرت ان بنده خدا رو اسکن کرد!

البته درسته که مسلما نتال نهایی این مشکلات رو به این شکل نخواهد داشت اما با ان چیزی که تو E3 پارسال نشون دادن هم زمین تا آسمون تفاوت داره. حتی توی GDC یکی از بازیسازان گفته بود خود rare و Lionhead هم فقط میخوان بازی هاشون به لانچ نتال برسه و بعد با پچ مشکلاتش رو برطرف کنند! من از کیانوش هم شنیدم که میگفت یک سری از شرکت ها هم به دلیل لگ وحشتناکی که داره پروژه هاشون رو فعلا برای این وسیله کنسل کردن!

آخرین ویرایش:
خب دوستان حالا وقتشه. حرف های کیج رو نقل قول کنید تو امضاهاتون ! :biggrin1:

اول از هرچیزی و قبل از اینکه دوستان نارنجک به خودشون ببندن دقت کنید که ایشون یکی از بهترین و پیشرو ترین افراد این صنعت (چه در نوآوری و چه در زمینه تکنولوژی) هستند و وقتی میگن نمایش نتال به ان شکل امکان پذیر نیست از سر شکم حرف نزدن و در ضمت نظرشون خیلی بیشتر از صحبت های ما که به طور مستقیم و حتی غیر مستقیم در زمینه ساخت بازی و ... وارد نیستیم ارزش داره.

این بحثا رو همین بچه های سایت هم فهمیده بودند!
نه !من واقعا میخوام بدونم این 9 ماه ایشون کجا تشریف داشتند؟؟؟ییهو خواب نتال رو دیدند و...........:biggrin1:

-نظر ایشون برای خودش محترمه!شخص بزرگی تو کارگردانی و طراحی بازی هست!ولی
هر ادمی حرف شیرین و بو دار( فن بویی) میزنه! نمیشه انکار کرد!

درسته که همچین حرفی از کسی که (حداقل در حال حاضر) فقط برای شرکت رقیب بازی میسازه بودار هست , ولی به نظرم غیر منطقی هم نیست.
توی همون ویدئو Natal وقتی اسکیت بورد رو اسکن میکرد , خیلی راحت تشخیص داد که انگشتهای پسره جزیی از اسکت نیست و از خیر اونها گذشت ! دو حالت داره : یا واقعآ Natal یه سیستُمی داره که میفهمه این انگشت از جنس گوشت و خون و استخونه و ازش میگذره ! (در این صورت واقعآ میتونه شاهکار قرن لقب بگیره) یا حالت دوم که کیج بهش اشاره کرد. یعنی در حالت عادی باید اسکیت بورد رو شبیه اون قسمتی که قرمز کردم دربیاره ولی این کار رو نمیکنه !
vlcsnap-253988.png

البته حالت سومی هم هست : هر اسکیت بوردی جلوش بذاری , حتی اگه لبه های اسکت بورد فرو رفتگی و برآمدگی داشته باشه به یه صورت ثابت اسکنش بکنه و تفاوتی قائل نشه.

گذشته از مسائل تکنیکی حتی گرافیک بعضی از بازیهای اون دمو هم در نوع خودش جالبه. مثلآ بازی Fighting ای که نشون میده فرق خاصی با بهترین انیمیشن های جهان نداره !
vlcsnap-253735.png

الآن که دمو رو دوباره دیدم به نظرم واقعی ترین قسمتش اون بازی Racing هست. هم از نظر گرافیک هم از نظر گیم پلی. (البته به جز قسمتهای خاله بازی که همگی میتونن واقعی باشن :دی)

بازم میگم این جور صحبت کردن از طرف کیج رو جالب نمیدونم ولی به نظر منم بعضی چیزهای اون نمایش حداقل با کیفیت و دقتی که دیدیم بعیده.
خدا رو شکر ویدئوهای Natal و Milo موجوده و میشه با نسخه نهایی مقایسه ـشون کرد :دی

نه !من واقعا میخوام بدونم این 9 ماه ایشون کجا تشریف داشتند؟؟؟ییهو خواب نتال رو دیدند و...........:biggrin1:
خو بحثش پيش نيومده حتما:biggrin1:

ولي جدي شايد ازش پرسيدن.

این بحثا رو همین بچه های سایت هم فهمیده بودند!

-نظر ایشون برای خودش محترمه!شخص بزرگی تو کارگردانی و طراحی بازی هست!ولی
هر ادمی حرف شیرین و بو دار( فن بویی) میزنه! نمیشه انکار کرد!
در متن خبر که گفته..!!از زمان معرفی natal در موردش کنجکاو بوده.... و دوست داشته امتحانش کنه...پس تو این نه در جریان بوده و یه دفعه خوابشو ندیده.:smile:

توی همون ویدئو Natal وقتی اسکیت بورد رو اسکن میکرد , خیلی راحت تشخیص داد که انگشتهای پسره جزیی از اسکت نیست و از خیر اونها گذشت ! دو حالت داره : یا واقعآ Natal یه سیستُمی داره که میفهمه این انگشت از جنس گوشت و خون و استخونه و ازش میگذره ! (در این صورت واقعآ میتونه شاهکار قرن لقب بگیره) یا حالت دوم که کیج بهش اشاره کرد. یعنی در حالت عادی باید اسکیت بورد رو شبیه اون قسمتی که قرمز کردم دربیاره ولی این کار رو نمیکنه !

آریا زیاد سخت نگیر!:دی مایکروسافت خواست یک مزاحی بکنه!:دی

با این وضعی که نتال داره یا مایکرو میخواد یکهو همه رو غافل گیر کنه و یک وسیله بی نقص بزاره جلومون (که بعیده) یا اینکه مجبوره تاریخ انتشارش رو عقب بندازه که بازم بعیده! البته ممکن هم هست همینطوری وارد بازار بکنتش و به قول ان بازیسازه (اسمش رو نمیدونم) بعدا با پچ و .. شروع کنه ایراداتش رو برطرف کنه.

با این وضعی که نتال داره یا مایکرو میخواد یکهو همه رو غافل گیر کنه و یک وسیله بی نقص بزاره جلومون (که بعیده) یا اینکه مجبوره تاریخ انتشارش رو عقب بندازه که بازم بعیده! البته ممکن هم هست همینطوری وارد بازار بکنتش و به قول ان بازیسازه (اسمش رو نمیدونم) بعدا با پچ و .. شروع کنه ایراداتش رو برطرف کنه.

ماکان میتونه مثلا یه پچ بده که شکل دست و درک کنه بهش توجه نکنه :biggrin1::biggrin1::biggrin1:
یا یه دستکش همراه ناتال بده بیرون هیچ چیزی بعید نیست :biggrin1:

وجدانا اگه ناتال برای سونی بود بعد آبدارچی !!!!! ماکروسافت میگفت : ناتال دروغه همه طرفدارای 360 میگفتن درسته ;)
من نمیدونم وقتی یه بازی برای PS3 میاد چه ربطی به فن بودن داره ;) خیلی اشخاص هم هستند برای 360 بازی میسازن پس منم میگم اونام فن هستند و حق اظهار نظر ندارند , بابا بس کنید این تیکه بازیهای بچه گون نمیدونم هایپ شده خواب بوده جو گرفتتش و امثال این حرفها ;)

و طرفداران سونی بهش حمله میکردند:دی
باهات موافقم , اگه واقعا کسی حرف منطقی و درست داره بیاد بزنه , از ناتال دفاع کنه اگه واقعا فکر میکنه کیج اصلا حرفش اصلا ارزش نداره ;) کیج هم انقدر کم عقل نیست بیاد الکی حرف بزنه خودش و پایین بیاره ;)

بیا الان مثلا میگن دارن ناتال 2 رو میسازن هنوز این یکی چیزی ازش معلوم نیست رفتن سراغ دو :smile:

آخرین ویرایش:

ماکان مگه یادت نیس همین چند وقت پیش تو بخش اخبار خبرشو گذاشته بودن که ماکرو داره رو نتال 2 کار می کنه.

با این وضعی که نتال داره یا مایکرو میخواد یکهو همه رو غافل گیر کنه و یک وسیله بی نقص بزاره جلومون (که بعیده) یا اینکه مجبوره تاریخ انتشارش رو عقب بندازه که بازم بعیده! البته ممکن هم هست همینطوری وارد بازار بکنتش و به قول ان بازیسازه (اسمش رو نمیدونم) بعدا با پچ و .. شروع کنه ایراداتش رو برطرف کنه. __________________
خب پس ختم جلسه رو اعلام میکنم!دقایقی پیش مایکرو اعلام کرد به دلیل اینکه کیج تازه کشف کرده اون تیزر فقط یه تبلیغ بوده(lol) و دوستان هم شکست نتال رو قبل از تمام منابع معتبر نتیجه گیری کردن(البته کیانوش کنی ماه پیش این نتیجه گیری رو کرده بود...:دی ) از عرضه نتال منصرف شده...!گفت در آینده شاید ما هم رنگ توپ کنترلر wii رو عوض کردیم یه وسیله ی کاملا ابتکاری ساختیم!
آدم نمیتونه جلوی خندش رو بگیره؟!یعنی دیوید کیج تو اون استودیو کاره دیگه ای غیر آنالیز ویدئو های نتال نداره؟!

خوب این خیلی خوبه اگر واقعیت داشته باشه.چون توی صنعت سینما هم میشه پرده آبی رو دور انداخت...علت اینکه کیج واسش باور پذیر نیست همینه.چون خیلی با تکنولوژی الان فاصله داره.
توی یه تصویر ثابت توی فوتوشاپ پوستمون کنده میشه تا یه چیزی رو جدا کنیم.چه برسه به تصاویر متحرک.چه برسه با اینکه یهو یکی از پلیر ها که لباس زرد پوشیده از کنار پلیر دوم با لباس زرد عبور کنه.
ولی اگه اینی نباشه که مایکروسافت توی دمو نشون داده(منظور کار نکردن وسیله نیست.بلکه کارایی به همون راحتی و سادگی که توی دمو نشون دادن) منتظر جنگ روانی سونی علیه مایکروسافت باشید.

زمانی که برادران رایت اعلام کردن میخوان هوایپما بسازن همین آقایون متخصص که همیشه در طول تاریخ هستن اومدن مسخرشون کردن و همین حرفای مخسره رو گفتن.که ما حالیمونه چی شدنیه چی ناشدنیه.ولی نتیجه کار چیز دیگه ایی بود.

حالا هم شاید مایکرو تونسته به چیزی دست پیدا کنه که آقای کیج و امثال ایشون نتونستن.
حله؟

چه جالب گرینبرگ و بچه های مایکرو با برادران رایت یکی شدن:laughing:

درسته که همچین حرفی از کسی که (حداقل در حال حاضر) فقط برای شرکت رقیب بازی میسازه بودار هست , ولی به نظرم غیر منطقی هم نیست.
vlcsnap-253988.png

ا
خوب از طریق اسکن رنگ میتونه تفاوت مابین انگشت و اسکیت قائل بشه ولی از کجا مفهمه که این انگشت جزئی از اسکیت نیست.از طرفی میتونه از طریق سنسور عمق تشخیص بده که با یه برجستگی طرفه.ولی باز هم از کجا میفهمه که این برجستگی جز اسکیت نیست؟
یه نکته عجیب دیگه خیلی دوست دارم ببینم اینه که از کجا میفهمه پشت این انگشت ها چی قرار داره؟چه رنگیه؟ و...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or