Beyond: Two Souls [پست اول تاپیک خوانده شود]

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,064
نام
آریا
خب من تازه دموی بازی رو امتحان کردم ! :D
واقعاً عالی بود !!!
گیم پلی بازی شباهت های زیادی به HR داره ، ولی خوشبختانه دیگه نیازی به کُشتی گرفتن برای راه رفتن نیست ! :D Aiden هم تنوع خیلی زیادی به گیم پلی داده و توی بعضی بخش ها کلی کار میشه باهاش انجام داد. در مجموع اگه کسی با گیم پلی HR مشکلی نداشته ، بعیده با این مشکلی داشته باشه.
گرافیک بازی بی نظیر بازی هست و اگه سبکش رو در نظر نگیریم ، بدون شک بهترین گرافیکی هست که توی این نسل دیدم و بخش دوم دمو میتونه راحت به عنوان یه Launch Title کنسول های نسل بعد معرفی بشه. یکی دو جا انقدر گرافیکش عجیب بود که فکر کردم Cutscene هست و کاری با دسته نداشتم ، بعد دیدم Jodie بدبخت همین طور ایستاده و داره نگاه میکنه و تازه فهمیدم ما باید کنترلش کنیم ! :D کلاً با این چیزی که دیدم ، دیگه گرافیک دموی The Dark Sorcerer به عنوان دمویی که با PS4 ساخته شده برام عادی شد ! :D البته نمیدونم این گرافیک همه جا ثابت می مونه یا بالا و پایین میشه ، چون توی E3 بعضی جاها تکسچرها یه کم مشکل داشتن ولی توی این دمو ایرادی دیده نمیشد.
صداگذاری هم که خیلی عالی و با کیفیت بود. همین طور موسیقی که فوق العاده بود و همون موسیقی ای که توی منوی اصلی PS3 قبل از ورود به بازی پخش میشه ، آدم رو دیوونه میکنه.
این وسط فقط می مونه داستان که باید دید نسخه نهایی چطوره. توی دمو خیلی جذاب و جالب به نظر میرسید و با اینکه فقط چند دقیقه همراه Jodie کودک بودیم ، ولی خیلی سریع تأثیر خودش رو میذاشت. کلاً توی این سبک کاراکترها و داستان و Storytelling بیشترین اهمیت رو داره و همین موضوع میتونه Beyond رو کلی بالا ببره یا باعث سقوطش بشه. به جز اونایی که اعتقادات جالب دارن و میگن این بازی نیست ، پس باید بهش 3 و 4 بدیم ، باید دید منتقدهایی که از این سبک بیزار نیستن نظرشون چی هست.
در مورد انتخاب ها ، توی همین دموی فسقلی واقعاً بی نظیر بود از این نظر ! نمیدونم توی بقیه بخش های بازی هم انقدر تنوع وجود داره یا توی دمو بیشتره ، ولی توی دمو کلی کار میشد کرد :
توی بخش کودکی Jodie ، میشد با Aiden مثل آدم رفتار کرد و جواب کارت ها رو درست حسابی داد و آخرش هم زیاد به اون زن چاقه گیر ندیم ! :D
از اون طرف میتونستی کل آزمایشگاه رو به هم بریزی و انواع آیتم ها رو بترکونی و حتی تا مرز خفه کردن اون زن بیچاره هم پیش بری ! :D جیغ و داد زنه و Jodie توی این حالت دوم خیلی جالب بود. توی همین حالت هم Jodie آخرش خون دماغ میشه به خاطر فشار زیادی که Aiden بهش آورده.

توی بخش دوم دیگه انتخاب ها واقعاً محشر بود ! دست اول همه چی رو درست انجام دادم و بازی طبق روال معمول پیش رفت و رسید به اون بخشی که کنار پمپ بنزین هست و هلی کوپتر میاد و ... توی همون بخش هم کلی کار مختلف میشه انجام داد. از ترکوندن هلی کوپتر تا ماشین های مختلف و کنترل سربازها و راننده ها و اسنایپرها و ... مثل اینکه میشه برج رو هم منهدم کرد و پمپ بنزین رو هم منفجر کرد که من این کارا رو نکردم.
ولی دفعه دوم که بازی کردم خیلی جالب بود. مخصوصاً داغون بازی کردم و دکمه ها رو درست نزدم ، Jodie بعد از کتک خوردن توی قطار توسط پلیس ها دستگیر شد و انداختنش توی یه کوپه ! :D بعد باید با Aiden کنترل یکی از پلیس ها رو بدست بگیریم و آزادش کنیم و از پنجره میپره بیرون. یعنی دیگه کلهم اون صحنه های قبلی که روی قطار میدوئه و از دست مأمورها در میره ، وجود نداره !!
یه تیکه دیگه توی رودخونه بود که فکر نمیکردم حتی اونجا هم شاهد صحنه های اضافه باشیم. اگه مثل آدمیزاد از رودخونه رد بشیم که چیزی نمیشه ، ولی اگه خیلی کُند عمل کنیم ، پلیس ها میرسن و حتی تیراندازی هم میکنن و Jodie یه تیر میخوره که البته به جای خاصیش اصابت نمیکنه ! :D
صحنه بعدی سگ ها بودن که این دفعه اونجا هم مسخره بازی درآوردم و سگ ها داشتن کار Jodie رو تموم میکردن که پلیس از راه رسید و دستگیرش کرد و انداختنش توی ماشین. این ماشین هم همونی بود که در حالت معمولی باید راننده ـش رو کنترل کنی و حواس پلیس ها رو پرت کنی و سوار موتور بشی. اینجا Jodie با استفاده از دستبند ، راننده بدبخت رو خفه کرد و سوار موتور شد !!! :D
آخرین بخش جالب هم جایی بود که با موتور میرسیم به پل. در حالت معمولی باید با استفاده از نیروی Aiden از پل رد بشیم ، ولی این کار رو نکردیم و Jodie منهدم شد و دستگیرش کردن. توی ماشینی که داشتن حملش میکردن کنترل یه سرباز رو با استفاده از Aiden برعهده می گیریم و به بقیه شلیک میکنه و ماشین میترکه ! :D نکته جالب این بود که در این حالت کلهم به اون بخش عظیمی که پمپ بنزین و هلی کوپتر و ... هست نمیرسیم و Jodie از دست مأمورها فرار میکنه !!!
واقعاً تفاوت انتخاب ها عالی بود و آدم باید حتماً حداقل دو بار بازی رو تموم کنه. انتخاب ها هم جوری نیستن که حتماً کار بهتر ، نتیجه بهتری بده. یعنی بعضی جاها مثل همین تیکه آخر اگه Jodie دستگیر بشه ، بعدش راحت تر نجات پیدا میکنه ! :D
در مجموع اگه وضعیت قیمت ها این طوری نبود ، 100% بازی رو سریع میگرفتم. ولی الآن حیفم میاد انقدر پول براش بدم ! :D یا بعداً که ارزون تر شد میگیرمش یا چند ماه بعد از GT6 اگه PS3 رو نفروختم میزنم تو کار کپی و خلاص ! :D

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
:d
+

49167627919024148017.jpg

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,632
نام
محمد
New York Times هم چند دقیقه پیش بازی رو نقد کرد، امتیاز نداده ولی گویا خیلی حال نکرده با بازی :D
Beyond: Two Souls is a misstep for Mr. Cage and Quantic Dream, but its failings are not the result of the limitations of Mr. Cage’s preferred medium. That it is interesting at all hinges on its interactive nature. It would be one of the worst movies you’ve ever seen, even though Ms. Page and Mr. Dafoe give fine performances
http://www.nytimes.com/2013/10/08/a...rnatural-thriller-for-playstation-3.html?_r=0

به نظر میاد اون چند تا منتقد روانی این سری بهانه خوبی واسه نمره پایین دادن داشته باشن، شرط می بندم تام چیک الان تو خونه ـش عروسی گرفته :| :D
===
یه سایت دیگه هم دیشب نقد کرده بود که اسمش یادم رفته، اون 8.5 داده بود.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,994
نام
مهدی

مطمئنی؟!!!
این تروفی هم تو بازی هست که خیلیا خوششون میاد ولی خیلی ها هم نه:D

All Endings...
trophy_gold.png
Saw all endings.

تا جایی هم که یادمه کیج گفته بود تروفی ها طوری طراحی شدن که بازی رو چند بار نرین حالا نمیونم قضیه چیه!من که خیلی هم استقبال میکنم:D

آخرین ویرایش:

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
New York Times
یه سایت دیگه هم دیشب نقد کرده بود که اسمش یادم رفته، اون 8.5 داده بود.
hardwarezone نبوده؟
اقا این اهنگش خیلی خیلی عالیه یا فقط من اینجور حس میکنم؟؟ :)

این قطعه خیلی شاهکاره!b-)

- - -ویرایش - - -

مطمئنی؟:o

از خودم که نگفتم :
There are 23 different endings for the game, so you’ll probably find yourself playing through all the different choices in the game and watching the different outcome :|

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
سلام
همین الان 50 دقیقه اول بازی رو play کردم ، چیزهای اولیه بازی مثل گرافیک و صدا عالیه
باید بگم به اندازه اون demo تا اینجای کار زیاد کشش نداشته !:|
امیدوارم جلوتر ، بهتر بشه .

منتقدا اگه نمره پایین هم بدن حق دارن ، چون این محصول رسما دیگه بازی نیست

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
اره دیگه لازم نیست چند بار بری وقتی بازی را تموم کردی تمام چپترها بازه میتونی اون چپتری را که دوست داری بازی کنی یک سری کارهای خاص کنی تا تروفی بخصوص را بگیری حالا من زیاد بازش نمیکنم تا اسپویل نشه .فقط بدیش اینه که کات سین ها را نمیشه skip کرد

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
مطمئنی؟!!!
این تروفی هم تو بازی هست که خیلیا خوششون میاد ولی خیلی ها هم نه:D

All Endings...
trophy_gold.png
Saw all endings.

تا جایی هم که یادمه کیج گفته بود تروفی ها طوری طراحی شدن که بازی رو چند بار نرین حالا نمیونم قضیه چیه!من که خیلی هم استقبال میکنم:D

hr هم همینطوری بود 23 تا پایان نیست 23 تا سکانس پایانیه که اگر مثل هوی باشه اخر هر بار تموم کردن سه چهار تاش باز میشه برای کاراکتر های بازی بعد اکثر پایان ها هم به انتخاب های مرحله های اخر بستگی داره که از چپتر سلکت میشه انتخاب کرد نیاز نیست 23 تمومش کنید ! یه بار تموم میکنید با چند تا چپتر رو تکرار میکنید برای انتخاب های مختلف که فکر کنم تا چند روز دیگه بچه های اجنوی زحمتشو بکشن لیست انتخابا رو بدن :d
حالا خوبه خودت هوی رو دخلشو اوردی :d

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,994
نام
مهدی
از این شوخی ها نداشتیم ها
نگرفتم منظورت رو:D
hr هم همینطوری بود 23 تا پایان نیست 23 تا سکانس پایانیه که اگر مثل هوی باشه اخر هر بار تموم کردن سه چهار تاش باز میشه برای کاراکتر های بازی بعد اکثر پایان ها هم به انتخاب های مرحله های اخر بستگی داره که از چپتر سلکت میشه انتخاب کرد نیاز نیست 23 تمومش کنید ! یه بار تموم میکنید با چند تا چپتر رو تکرار میکنید برای انتخاب های مختلف که فکر کنم تا چند روز دیگه بچه های اجنوی زحمتشو بکشن لیست انتخابا رو بدن :d
حالا خوبه خودت هوی رو دخلشو اوردی :d
من که هیچ گونه مشکلی ندارم همون طور که گقتم.اصلا من دخل هوی رین رو نمیاوردم،دخل چه بازیی رو میاوردم؟:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر