Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
کسی اینجا هست که مثل من از دیدن انیمه های فصلی لذت نبره ؟! :D
یا بهتر بگم به اندازه انیمه های سریالی باهاش حال نکنه

نسل ما که با انیمه های بلندی مثل ناروتو و وان پیس بزرگ شده و جون کندن کاراکتر ها رو دیده, عرق ریختنشون رو دیده، پاور آپشون رو دیده، وقتی کاراکتر اصلی با توانایی های جدیدش به مصاف نیروی شر میره تو با عمق وجودت درکش میکنی و باهاش حال میکنی.

مبارزات چند مرحله ای هستن و استراتژیک که چندین قسمت طول میکشید. فرصت کافی برای پرداختن به تمامی افکار و توانایی های اون شخصیت داده میشد و این باعث میشد همذات پنداری بیشتری از طرف مخاطب صورت بگیره.

حالا این نسلو بزار وسط کلی انیمه فصلی نهایتا ۲۰ قسمتی که تا بیای بهشون عادت کنی تموم شدن. مبارزه ها ظرف بیست دقیقه تموم میشن و پاورآپ ها واقعا الکی و سرهمبندی شدن و تو اصلا نمیتونی حس یک پیشرفت بگیری ازشون.

نمیدونم شاید فقط منم که اینجوریم ولی این مورد عامل اصلی لذت نبردنم از انیمه در چند وقت اخیره.
من نیز موافقم:-"
کلا انیمه های بلند به نسبت انیمه های فصلی خیلی بهترن:D
یعنی حتی اون فیری تیل ( :-" ) هم به نسبت خیلی از انیمهرهای فصلی به نظرم کار بهتر و خفن تریه:D

اما چه کنیم که دارن منقرض میشن:(

sajjadBOX

کاربر سایت
Jan 5, 2020
127
نام
سجاد
نظرتون در مورد انیمه های ایسکای - گیم چیه؟ ( منظور از گیم بیشتر همون VRMMO ـه )
اصلا اینجور انیمه ها رو میشه ایسکای حساب کرد؟

توی ایسکای ها ارتباط شخصیت اصلی با دنیای خودش قطع میشه و در یه دنیای جدید تناسخ پیدا کنه.
ولی توی این جور انیمه ها جسم کاراکتر در دنیای خودش باقی میمونه و فقط هوشیاری و حواس فرد به دنیای بازی منتقل میشه.

البته اونا هم انواعی دارن مثلا اورلرد با اینکه شروع ـش بر اساس ورود به یه بازیه ولی نمیشه اونو یه گیم به حسابش آورد چون هیچ ارتباطی با دنیای خارج وجود نداره.
ولی مثلا همین دو تا انیمه فصلی Itai no wa Iya nano یا Infinite Dendrogram یا فصل دوم SAO کاراکتر ها ارتباطشون با دنیای خودشون قطع نمیشه. (اگه انیمه خاص یا شاخصی از این مدل میشناسین لطفا معرفی کنید)

فصل اول و سوم SAO یه جورایی بین این دو مدل قرار میگیره یا Darwin's Game (قبلا یه انیمه چینی دقیقا با همین داستان و رویداد ها دیده بودم یعنی جفتشون از رو یه مانگا ساختن!؟ داروینز گیم رو چک کردم یه مانگا برا خودش داره ولی اون یکی رو اسمشو یادم نمیاد) هم که بر اساس تکنولوژی "واقعیت افزوده" ساخته شده و برا خودش یه مدل جدا حساب میشه.

یه سری انیمه های دیگه هم هستند که بر اساس گیم ساخته شدن مثل Castlevania اونا رو دیگه نمیدونم کجای دسته بندیم جا بدم. (اگه انیمه شاخص میشناسین لطفا معرفی کنید)

نظرم در مورد انیمه Itai no wa Iya nano :
نباید این انیمه رو یه انیمه جدی در نظر گرفت.
و یا ازش انتظار چالش های اخلاقی _ رفتاری یا موقعیت سازی های پیچیده تصمیم گیری یا تعلیق های حبس کننده نفس داشت.
یه انیمه کمدی بر اساس VRMMO هم میتونه انیمه خوبی باشه و ازش لذت برد.
ولی من قطعا به این انیمه نمره بالایی نمیدم چون نمره بالا دادن به اینجور انیمه ها نادیده گرفتن زحمات سازنندگان سایر آثار فاخر و شاخص ـه
روی خوش نشون دادن به این جور انیمه ها باعث میشه تهیه کننده ها انتخاب هاشون رو بسمت اونا سوق بدن.
اتفاقی که برای انیمه های ژانر ایسکای افتاد و ما هر فصل شاهد تولید تعداد زیادی مانگا و انیمه با پلات مشابه، بدون خلاقیت و داستان پردازی یا موقعیت سازی خاص و خلاقانه هستیم. "سلیقه مخاطب که دستشون بیاد بعد بصورت افراطی انقدر آثار تکراری و مشابه تولید میکنند تا کل قضیه لوس بشه" این قانون بازار سرگرمی ـه
گرچه نمره دادن ما هیچ تاثیری نداره و این استقبال مخاطب های ژاپنی از خرید DVD ها و میزان درآمد تلوزیونی و محصولات جانبی ـه که برا تهیه کننده ها مهمه

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
بهترین کیفیت موجود برای Stampede چیست؟ :-"
میگن یدونه هست هاردساب انگلیسی ولی زیرنویس افتضاح... گزینه بهتری از اون اومده؟ صدا و تصویر و زیرنویس ، همه چی ok باشه؟
یا هنوز صبر پیشه کنم؟ :D

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
میگن یدونه هست هاردساب انگلیسی ولی زیرنویس افتضاح... گزینه بهتری از اون اومده؟ صدا و تصویر و زیرنویس ، همه چی ok باشه؟
صبر پیشه کنیم بهتره
این کیفیت زیاد خوب نیست بعد جدا از این این فیلم پر از گرافیک و صحنه های اکشنه در نتیجه حتما باید 1080p دیده بشه
البته منتظر کیفیت خوب Weathering with you نیز هستیم :D

Xac

کاربر سایت
Dec 10, 2019
294
درود دوستان
تو فاز Howls moving castle Castle in the sky the secret world of arriety و Steamboy چی پیشنهاد میدید
زیاد تو فاز جاپنی و خیلی خیلی تخیلی نیستم با افکت های مخصوص انیمه های ژآپنی
ی چیز تو فاز این انیمه ها کگ فتم بیشتر قابل لمس تر باشه
تو مود غرب پسند ولی با هنر ژاپنی ( شبیه انیمیشن های دهه 60 70 ک درباره داستان های غربی و دنیای غرب بود ولی ژاپنیا ساخته بودن)

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
درود دوستان
تو فاز Howls moving castle Castle in the sky the secret world of arriety و Steamboy چی پیشنهاد میدید
زیاد تو فاز جاپنی و خیلی خیلی تخیلی نیستم با افکت های مخصوص انیمه های ژآپنی
ی چیز تو فاز این انیمه ها کگ فتم بیشتر قابل لمس تر باشه
تو مود غرب پسند ولی با هنر ژاپنی ( شبیه انیمیشن های دهه 60 70 ک درباره داستان های غربی و دنیای غرب بود ولی ژاپنیا ساخته بودن)
سریالی :
Cowboy Bebop
Samurai Champloo
Black Lagoon
Boku dake ga Inai
(Machi (ERASED
Violet Evergarden
Your Lie In April

سینمایی :
کارهای میازاکی
Spirited Away
Princess Mononoke
Nausicca of the valley of the wind
My Neighbor Totoro
The Wind Rises

کارهای هوسادا :
Wolf Children
The Girl who Leapt through Time
Summer wars
The Boy and the Beast
+
Grave of the Fireflies
Akira

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
اقا من دیشب حالم بد بود افسرده بودم گفتم برم یه انیمه ببینم حالم بهتر شه رفتم انیمه seconds 5 cantimeter per رو دیدم گفتم تو مایه های garden of words میزنه حتما خوبه دیگه حتی از اونم به نظر میومد بهتر باشه تا اخرش دیدم حالم 100 برابر بدتر شد کم مونده بود خودزنی کنم اینا چیه اینا میسازن پوچی رو در جوامع گسترش میدن حیف اون قلم و نقاشی نیست که مظامین پوچ گرایی رو باهاش نشون بدن الان هم دو تا درخواست داشتم اول این که اصلا پیام این انیمه چی بود و از صحنه پایانیش چه برداشتی میشه داشت و دوم این که انیمه تو مایه های your name و garden of words میشناسید معرفی کنید خواهشا بگید خیلی لازم دارم.

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
یکی هست هاردساب چینی ولی اصل کیفیت عه. زیرنویس انگلیسی درست و حسابی همونطور که گفتی هنوز نیومده.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
اقا من دیشب حالم بد بود افسرده بودم گفتم برم یه انیمه ببینم حالم بهتر شه رفتم انیمه seconds 5 cantimeter per رو دیدم گفتم تو مایه های garden of words میزنه حتما خوبه دیگه حتی از اونم به نظر میومد بهتر باشه تا اخرش دیدم حالم 100 برابر بدتر شد کم مونده بود خودزنی کنم اینا چیه اینا میسازن پوچی رو در جوامع گسترش میدن حیف اون قلم و نقاشی نیست که مظامین پوچ گرایی رو باهاش نشون بدن الان هم دو تا درخواست داشتم اول این که اصلا پیام این انیمه چی بود و از صحنه پایانیش چه برداشتی میشه داشت و دوم این که انیمه تو مایه های your name و garden of words میشناسید معرفی کنید خواهشا بگید خیلی لازم دارم.
Angel beats! ببین. در عین اینکه خیلی گریه داره ولی کلی هم می خندونه ت و مضمون انتهاییش هم به نظرم مثبت هست تا منفی و پوچ گرایی (با اینکه هپی اندینگ نیست خیلی)

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
Angel beats! ببین. در عین اینکه خیلی گریه داره ولی کلی هم می خندونه ت و مضمون انتهاییش هم به نظرم مثبت هست تا منفی و پوچ گرایی (با اینکه هپی اندینگ نیست خیلی)
ممنون برم بدانلودم ببینم چطوریاست از کاور و خلاصه داستانش که خوشم نیومد ولی باز یه قسمت میبینم ببینم جذبم میکنه یا نه

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,346
نام
مسلم
مظنونش پوچ گرایی نیست:D فقط روند داستان برخلاف بیشتر انیمه های عاشقانه اس یعنی به جای اینکه که دو طرف اول بهم دیگه بی علاقه باشن و کم کم عاشق بشن برعکسش اتفاق میوفته و کم کم همدیگه رو فراموش میکنن. هدف داستان هم اینه که نشون بده برخلاف تصور عمومی که فاصله جغرافیایی روی علاقه قلبی تاثیری نداره، اینجا هر چی زمان میگذره این فاصله بیشتر خودش رو نشون میده و باعث فراموشی میشه. یه پست جالبی خلیل در موردش داده، لینکش میزارم برو بخون:
Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
هر چقدر صفحه آخر این چپتر خفن بود و تا خرخره هایپ شدم!!!!
ولی همونقدر... نمیفهمم..درک نمیکنم...انگار یه قطعه خیلی مهم رو یا من یا اودا جا گذاشتیم! اصلا و ابدا اتفاقات این چپتر برام معنا نداشت:|

@emperor 69
اگر سر میزنی بیا نظرت رو بگو...شاید تو برداشتت منطقی باشه و بتونی بهم بفهمونی چی رو جا انداختم که درک نمیکنم! :|

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
هر چقدر صفحه آخر این چپتر خفن بود و تا خرخره هایپ شدم!!!!
ولی همونقدر... نمیفهمم..درک نمیکنم...انگار یه قطعه خیلی مهم رو یا من یا اودا جا گذاشتیم! اصلا و ابدا اتفاقات این چپتر برام معنا نداشت:|

@emperor 69
اگر سر میزنی بیا نظرت رو بگو...شاید تو برداشتت منطقی باشه و بتونی بهم بفهمونی چی رو جا انداختم که درک نمیکنم! :|
چیز عجیب و غریبی نداشت این چپتر که بخوای حس کنی چیزی جا گذاشتی ! اودن رفت پیش اوروچی میخواست بکشتش که نتونست بعدش اوروچی یه پیشنهادی به اودن داد که ما نمیدونیم چیه ( اون دختره که گوش وایساده بود میدونه چیه و بعدها میفهمیم ) اودن به عنوان بخشی از توافقش با اوروچی میاد تو خیابون میرقصه برای اینکه منفور بشه بین مردم و ... که بعد ۵ سال اوروچی میاد ، اودن میپرسه قایق و کایدو چی شدن که اوروچی میگه در مورد چی داری حرف میزنی و کلا توافقو انکار میکنه که اودن میزنه به سیم اخر و میگه کایدو رو میکشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر