Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
کلا Slice of Lifeها زیاد سر و صدا نمیکنند تو AW :( حالا اینجا بهتره :-"
این حرف خیلی عجیبه، میدونی چرا؟ چون اینجا یه فروم تخصصی گیمینگه و خب آدم فکر می کنه که بچه های اینجا باید تمایل بیشتری به کارای اکشن داشته باشن تا یه فروم خیلی عام تر مثل AW که احتمالا تنها کامیونیتی اینترنتی ایرانیه که توش توزیع جنسیتی کاربرهاشِ، حدودا ۵۰-۵۰ هست (برخلاف BC که یه چیز تو مایه های ۹۸ درصد پسر و ۲ درصد دختره!).
اما از طرفی هم آدم نگاه می کنه می بینه که یوزرهای این تاپیک اکثرا انیمه فن معمولی نیستن. یعنی من با اطمینان خیلی زیادی می تونم بگم که حتی تو تخصصی ترین فروم های انیمه ای مثل MAL و AnimeSuki هم اگر نظرسنجی بهترین انیمه ی سال ۲۰۱۴ برگزار بشه، یه انیمه ی سوپر niche مثل موشیشی اول نمیشه. به نظر من این یعنی متوسط بچه های این تاپیک انیمه فن معمولی نیستن. در نتیجه قدر این تاپیکو بیشتر بدونیم :D
تحمل میکنی اینا این همه با هم حرف میزنن؟یا با خودشون؟:D مثلا من شمشیر رو فرو میکنم تو شونه ت تو هم همینطوری که داری از هوش میری باید بگی «چقدر سریع...چطور این حرکت رو انجام داد؟» بعد از حال بری؟ها؟:D
درصد قابل توجهی از انیمه ها اقتباس از یه چیزی هستن و درصد خیلی زیادی از این اقتباس ها، از روی مانگا انجام شدن. مانگا یعنی کمیک ژاپنی. توی مانگا و کمیک ها هم کاملا مرسومه که برای فضاسازی، صحنه سازی و توصیف حالات شخصیت ها، اینطور دیالوگ/مونولوگ هایی استفاده میشه. نمونه اش همین مثالی که زدی. شخصیت A شمشیر رو فرو میکنه تو شونه ی شخصیت B و مانگاکا (کسی که مانگا رو میکشه) برای اینکه روی سرعت شمشیر تاکید کنه، یکی از کارایی که میکنه اینه که یه ابر بالا سر شخصیت B باز میکنه که توش نوشته شده <<چقدر سریع!>>.
حالا اینکه چرا چنین چیزی تو انیمه ها هم آورده میشه، دلیلش اکثرا به ضعف نویسنده ی سناریو و کارگردان برمیگرده که خیلی ساده، بلد نیستن اقتباس کنن! اصلا یکی از ساده ترین راه های تشخیص یه انیمه ی خوب اینه که آدم ببینه چقدر شعار <<show, don't tell>> رو رعایت کرده! حالا این موضوع توی پرطرفدارترین دسته ی انیمه ها، یعنی انیمه های شونن مبارزه ای (مثل ناروتو و وان پیس و ...) خیلی خیلی خیلی شدیدتره و گاهی اوقات حتی واسه کسایی که به این موضوع عادت دارن هم آزار دهنده میشه! پیشنهاد می کنم در صورتی که به اندازه ی کافی انگیزه داری، یه انیمه ی ۲۵ قسمتی به اسم Attack on Titan رو ببینی که با اختلاف زیادی محبوب ترین انیمه ی ۵ سال اخیره و این موضوع و خیلی از کلیشه های فنی رایج دیگه ی انیمه ها رو میشه توش دید.
یه دلیل دیگه هم که به ذهنم میرسه، فرهنگ انیمه ای و کلا فرهنگ ژاپنیه. یعنی حقیقت اینه که خیلی از انیمه فن ها دوست دارن که این چیزا رو ببینن. صحنه های تبدیل شدن،‌ صحنه هایی که توش شخصیت ها، اسم فن و تکنیکشون رو فریاد می زنن و اینجور چیزا.

برخلاف چیزی هم که گفته شد، این موضوع توی Fate/Zero هم وجود داره. اما نه به اون شکل. بدون اینکه بخوام چیزی رو اسپویل کنم، توی F/Z میشه مبارزه ها رو دو دسته کرد. مبارزه هایی که بین آدمای معمولی انجام میشه و مبارزه هایی که بین آدمای غیرمعمولی انجام میشه. توی F/Z این موضوع بخصوص توی مبارزه های بین آدمای غیرمعمولی کاملا وجود داره، اما یجور حالت رجز خونی و تعریف کردن از حریف داره که اتفاقا خوبه.
F/Z، جاستیفاید دنیای انیمه است!!
نمی دونم از چه نظری اینو میگی. به نظر من از نظر داستانی و جو و شخصیت اصلا به هم نمی خورن. من راحت ترم که بگم نسبت F/Z به انیمه های ۵ سال اخیر، مثل نسبت GOT به سریالای ۵ سال اخیره.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
اقا TCSCELL تحریم باید گردد:|:d
REZA TAEL عزیز اکثر بچه هایی که اینجا میبینی یه پیش زمینه دارند حالا این پیش زمینه اینه که یا از بچگی انیمه میدیدند و تو این فاز بزرگ شدند یا کلا خلق و خوی فانتزی دارند و باعث میشه از مانگا و انیمه لذت ببرند همین مسئله ی اغراق هم جزئی از این دنیاست و بهش چسبیده حالا تو بعضی از انیمه ها مثل همین F/Z یا Attack on titan کمتر دیده میشه و از اون حالت کلاسیک در اومده و باعث شده عامه پسند تر بشه. به نظر من شما اگه این دو تا انیمه را دیدی و خوشت نیومد الکی زور نزن چون دیگه چیزی نیست که ازش خوشت بیاد این دنیا راقشنگ ببوس بزار کنار . :d

آخرین ویرایش:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
واس خاطر اینکه من این آت و آشغالایی که اینجوریه رو نگاه نمیکنم
:biggrin1:
برو بشین Fate/Zero ببین تا هم فیض دنیوی ببری هم اخروی!
ببینم بعدش هم میای بخندی بگی «سینا هم مگه انیمه میبینه
:lol:
» !
F/Z، جاستیفاید دنیای انیمه است!!
انیمه ندیده :D
خیــــر، از این اتفاق ها نمی افته
تو بگیر بشین نگاه کن به من اعتماد کن
یه نکته ای هم بگم، حتما حتما دوبله انگلیسیش رو ببین
من به بقیه انیمه ها کاری ندارم ولی F/Z دوبله انگلیسیش شاهکارهیه که دیگه تکرار نمیشه. به نظر شخصی من هم 1 سر و گردن از ژاپنیش بهتره
اینجوری تو هم بهتر با جاستیفاید همذات پنداری میکنی

به حرف این پرهام هم گوش نده
داره تو رو میندازه تو دام خودش!!
اگر یه روزی یه موقعی من این ورا نبودم و تو اومدی تو تاپیک و این پرهام خواست از فرصت سوءاستفاده کنه و همینجوری دیدی که گفت بشین Kill la Kill ببین، همون لحظه کیبورد رو رها کن و فرار کن!!
طائل ، نظر سینا درباره انیمه چهارم نظرسنجی رو میبینی ؟
من دیگه حرفی ندارم :D
-----
پ.ن : چرابعد از هر شکلک یه اینتر خورد :|

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
[MENTION=41]parham_safa[/MENTION]

چندتا امضا باید جمع کنیم تا سینا رو بن کنید؟ :D
خودش اینجا اجنبی حساب میشه، بعد میاد پیشنهاد میده انیمه رو انگلیسی ببین :| :| :|

آخرین ویرایش:

shekib

کاربر سایت
Jul 6, 2011
824
نام
mohammad
اقا TCSCELL تحریم باید گردد:|:d
REZA TAEL عزیز اکثر بچه هایی که اینجا میبینی یه پیش زمینه دارند حالا این پیش زمینه اینه که یا از بچگی انیمه میدیدند و تو این فاز بزرگ شدند یا کلا خلق و خوی فانتزی دارند و باعث میشه از مانگا و انیمه لذت ببرند همین مسئله ی اغراق هم جزئی از این دنیاست و بهش چسبیده حالا تو بعضی از انیمه ها مثل همین F/Z یا Attack on titan کمتر دیده میشه و از اون حالت کلاسیک در اومده و باعث شده عامه پسند تر بشه. به نظر من شما اگه این دو تا انیمه را دیدی و خوشت نیومد الکی زور نزن چون دیگه چیزی نیست که ازش خوشت بیاد این دنیا راقشنگ ببوس بزار کنار . :d
FMAB هم هست که اون دیگه گام اخره اگه کسی از اون خو‌‌شش نیاد اینجا نباید ببینمش!:d

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
Slice of life این فصل چی بود؟؟؟و فصله قبل؟؟؟داشتیم اصلن؟؟؟
پ.ن: بشدت اصن دووور بودم دوتا فصل رو������

تو این دو فصل تو این سبک همچین انیمه جون داری پخش نشد تا اونجایی که یادم میاد این فصل هم تنها انیمه ای که تو این سبک دنبال میکنم Plastic Memories

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
نمی دونم از چه نظری اینو میگی. به نظر من از نظر داستانی و جو و شخصیت اصلا به هم نمی خورن. من راحت ترم که بگم نسبت F/Z به انیمه های ۵ سال اخیر، مثل نسبت GOT به سریالای ۵ سال اخیره.
گفتم که بره ببینه تو صداش رو در نیار!:D
سلام

انیمه ندیده :D

طائل ، نظر سینا درباره انیمه چهارم نظرسنجی رو میبینی ؟
من دیگه حرفی ندارم :D
-----
پ.ن : چرابعد از هر شکلک یه اینتر خورد :|
:D

اصلا همین که اینجا چهارمه خودش حرف منو ثابت میکنه!:D

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
اصلا همین که اینجا چهارمه خودش حرف منو ثابت میکنه!
اونی که تو خودتو خفه کردی براش خو پنجم مشترکه :D
-----
پ.ن : حالا خوبه من خودم از Kill La Kill خوشم نیومد و میخواستم پیشنهاد دهندش رو بن کنم :D

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
خیــــر، از این اتفاق ها نمی افته:D
تو بگیر بشین نگاه کن به من اعتماد کن:D یه نکته ای هم بگم، حتما حتما دوبله انگلیسیش رو ببین:D من به بقیه انیمه ها کاری ندارم ولی F/Z دوبله انگلیسیش شاهکارهیه که دیگه تکرار نمیشه. به نظر شخصی من هم 1 سر و گردن از ژاپنیش بهتره:D اینجوری تو هم بهتر با جاستیفاید همذات پنداری میکنی:D

به حرف این پرهام هم گوش نده:D داره تو رو میندازه تو دام خودش!!:D اگر یه روزی یه موقعی من این ورا نبودم و تو اومدی تو تاپیک و این پرهام خواست از فرصت سوءاستفاده کنه و همینجوری دیدی که گفت بشین Kill la Kill ببین، همون لحظه کیبورد رو رها کن و فرار کن!!:D

دیر گفتی،الان یه فصلی که دانلود شد رو چک کردم زبونش ژاپنیه و من مطئنم انتظار نداری برم دوباره انگلیسیش رو دانلود کنم :D
[MENTION=46214]Ooops[/MENTION]

آقا دستت درد نکنه،پستت خیلی خوب بود.دقیقن منم نظرم اینه که این یه ضعف حساب میشه،و برای کسی که دفعه اولشه داره انیمه می ببینه قبول کن که زجرآوره :D اما مث اینکه شما علی رغم علم به این قضیه،باهاش کنار اومدی :D

یه دلیل دیگه هم که به ذهنم میرسه، فرهنگ انیمه ای و کلا فرهنگ ژاپنیه. یعنی حقیقت اینه که خیلی از انیمه فن ها دوست دارن که این چیزا رو ببینن. صحنه های تبدیل شدن،‌ صحنه هایی که توش شخصیت ها، اسم فن و تکنیکشون رو فریاد می زنن و اینجور چیزا.

این دیگه خیلی بده :D این که این چیزا تو انیمه وجود داره یه بحث جداس اینکه «دوست داشته باشن» این چیزا تو انیمه باشه یه بحث جدا.الان من اینطوری نتیجه گرفتم یکی بیاد سنت شکنی کنه و گزافه گویی نکنه ملت اعتراض میکنن که آقا چرا طرف قبل اینکه فن شاتوکامان (الکی:D) رو بزنه فریاد نزد «بیا بگــــیــرش» :D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
دوستان خواهش میکنم انقدر به ملت گیر ندین که بیان انیمه ببینن بدتره به خدا. فردا پس فردا یکی مثل اون "یه نفر" میشن یا شایدم بدتر (داریم؟) اونوقت اعصاب خودمون میره رو بندری :d

این دیگه خیلی بده :D این که این چیزا تو انیمه وجود داره یه بحث جداس اینکه «دوست داشته باشن» این چیزا تو انیمه باشه یه بحث جدا.الان من اینطوری نتیجه گرفتم یکی بیاد سنت شکنی کنه و گزافه گویی نکنه ملت اعتراض میکنن که آقا چرا طرف قبل اینکه فن شاتوکامان (الکی:D) رو بزنه فریاد نزد «بیا بگــــیــرش» :D

آقا این اسم تکنیکا خیلی بیشتر از اونی که شما فکرشو میکنی مهمه ^ ^ یکی از نمونه هاش اتفاقیه که تو چپتر قبل وان پیس افتاد

این اسم فن ها رو من دوست دارم چون تو یه سری انیمه های بلند مثل ناروتو و وان پیس و . . . کاراکترا شونصد هزار تا تکنیک میزنن حالا تو بخوای با رفیقت صحبت کنی به جای اینکه کل صحنه رو تعریف کنی میگی فلان تکینک چقدر خفن بود

یا مثلا کاراکتر تو طول انیمه از 3 حالت استفاده میکرده حالا آخرین لحظه یه قسمت میاد میگه حالت 4 خب این خیلییییی هایپ میکنه بیننده رو که ببینه چیه که بعد این همه مدت میخواد نشون بده

یا اصلا اسم خود یه سری تکنیکا هایپ بخشه

تو خود بازیا هم هر تکنیکی اسم داره نمیان بزنن تکینک 1 . تکنیک 2 و . . . ..

شما کلا خودتو درگیر نکن همون مثل بحث بازیه که اگه من از فلان بازی یا کنسول خوشم نمیاد هرکاری هم بقیه بکنن خوشم نمیاد :d شما هم اگه از انیمه خوشت نمیاد (بالاخره آدمه دیگه از یه سری چیزا خوشت میاد از یه سریا نمیاد) یا اگه میخوای تک تک انیمه هایی که میبینی رو اینجوری گیر بدی همون نبینی بهتره :d

اگه بتونی با دیدن یه همچین صحنه هایی (پایین) تو انیمه ها کنار بیای اونموقع شاید امیدی بود (نیست):

(این خل وضعا دلیل دارن برا این استایلشون :d )

ولی اگه بخوای بری انیمه ببینی (مخصوصا اونایی که من دوست دارم -___- ) و بیای بد بگی و مسخره کنی -______- :

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
ااااااقاااااااااااااا op این Kekkai Sensen فوق العاده‌س!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:x هم اهنگش(معنیش) عالیه هم تصویر های ک نشون میدن
به این قسمت اهنگ(پایین میگم) که میرسه موهای تنم سیخ میشه
"kao wo agete kono yume no hi to
رویاهایی ک درونم اتیش گرفتن و سوختن
kimi ga mita kara hikari wa umareta
با خاطراتم کنار تو همراه میشن و درونم رو روشن میکنن"
و... با تشکر از امین و سیمین عزیز:d
خب همینطور ک قبلا گفتم با قسمت اول و دوم خیلی حال کردم انقدر ک گفتم اگه همه قسمتاش مثله همین دوتا باشه بدون شک میشه جزء بهترین انیمه هایی ک دیدم ولی حیف ک فقط همون دو قسمت اینقدر بهم حال دادن البته بعد از اون هم خوب بود. بازم نقل قول های قشنگ و اکشن خوب. داشت:d(برای من فقط همین جالب بود . اخه همون اولش معلوم شد رابطه ی یوشینو با ایکا.. و هرچی جلوتر میرفت شخصیت یوشینو هی مثبت تر میشد و دیگه احتمال اینکه اون ایکا رو کشته باشه یا ی نقشی داشه باشه تو ماجرا کمتر) تا اینکه رسید ب قسمت 10 ک میتونم بگم اشغال ترین قسمتی بود ک تا حالا دیدم. قشنگ تو این اپیزود دوتا بچه دبیرستانی ک تا دو روز پیش نمیدونستن جادو وجود داره با استدلال های خیلی مسخره گند زدن به شخصیت سامون رئیس ی خاندان جادوگر . و برای خودشون سفر در زمان انجام دادن و جالب اینجاس نابودی یا نجات دنیا هم به تصمیم های این دو نفر بستگی داشت . اخه مگه میشه؟؟؟؟؟:| قسمت 11 و 12 هم به همون اندازه ی قسمت 10 مزخرف و اعصاب خورد کن و غیرقابل باور بودن تا قسمت 13 هم ک خلاصه ی این 12 قسمت بود . و اما از قسمت 13 به بعد اصلا سبک انیمه عوض شد. کلا تم اکشن ک خذف شد ازش.از اون حس انتقام خین و خینریزی هم دیگه خبری نبود . بجاش باید شاهد احساسات زیبای هاکازه به یوشینو و گیچ بازی های جادوگر پایان ها میشدیم.:| تا قسمت 21 ک معلوم شد ایکا چان کارکتر محبوبم خودکشی کرده:(( بعد از اونم ک دیگه همه چیز به خوبی و خوشی تموم شد^^. درکل بخوام نمره بدم بهش بخاطره ایکا چان 8/10 میدم:d(
:((:((:((
pvad9npbwt339dpygbeh.jpg

الانم دارم Chihayafuru میبینم :x فصل دوم. قسمت پنجم هستم تا اینجا ک عالی بوده ی جورایی عاشق کاروتا شدم . ورزش خیلی خوبیه همینطور ک خودشونم میگن نه توش جنسیت مهمه نه قدرت نه سن و سال و قد و وزن . فقط باید استعداد داشته باشی ک تو هرکس متفاوته یکی سریعه یکی حواسش خوبه یکی حفظیاتش خوبه . یکی مثله نیشیدا استعداد خاصی نداره ولی خیلی تمرین کرده و تجربه ش زیاده ووووو

آخرین ویرایش:

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
دیر گفتی،الان یه فصلی که دانلود شد رو چک کردم زبونش ژاپنیه و من مطئنم انتظار نداری برم دوباره انگلیسیش رو دانلود کنم :D
خب پس اگه خوشت نیومد من دیگه مسوولیتی به عهده نمیگیرم! :D :D
دوستان خواهش میکنم انقدر به ملت گیر ندین که بیان انیمه ببینن بدتره به خدا. فردا پس فردا یکی مثل اون "یه نفر" میشن یا شایدم بدتر (داریم؟) اونوقت اعصاب خودمون میره رو بندری :d
حالا بدون شوخی من نظرم رو میدم شماها اعصابتون خورد میشه!؟ :-/ :D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
خب پس اگه خوشت نیومد من دیگه مسوولیتی به عهده نمیگیرم! :D :D

حالا بدون شوخی من نظرم رو میدم شماها اعصابتون خورد میشه!؟ :-/ :D

نه :d اتفاقا بعضی موقع ها جالبه :))

کلا داشتم میگفتم کسی رو به زور نکشیم تو کار بهتره :d

الان خودت غیر fate از چیز دیگه ای خوشت میاد؟ :d

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
نه :d اتفاقا بعضی موقع ها جالبه :))

کلا داشتم میگفتم کسی رو به زور نکشیم تو کار بهتره :d

الان خودت غیر fate از چیز دیگه ای خوشت میاد؟ :d
البته که خوشم میاد!:D FMA: B، Code Geass، Helsing Ultimate، Attack on Titan و ... (چیز دیگه ای نیست:D سه تا نقطه هم محض خالی نبودن عریضه گذاشتم!:D )
ولی خب F/Z با اختلاف از بقیه برام بهتر بوده و جای خاصی در قلبمون داره:x :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر