Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,202
نام
∂αнмα
Vinland Saga رو تموم کردم . باید بگم تهش بهم یـ حس پوچی دست داده یـ حسی که سر خیلی از سریالا و انیمه هایی که هیچ وقت دلت نمیخواد تموم بشه دست میده :(( واقعا یکی از از متفاوت ترین کارا بود مخصوصا نیمه دوم فصل اول که قشنگ جزو نفس گیر ترین چیزایی بود که در قالب مدیوم سرگرمی دیدم .

پروندش کاملا بسته شد دیگه ؟ چون با اون پایان هیچ دلیل واسه ادامه دادنش نیست .

در آخر هم بگم که Wit>Mappa. چقدر این بنده خدا ها آندر ریتن .نمیدونم مشکل مدیریت دارن یا چی ولی هرچی که هست امیدوارم یـ دهم این شهرتی که Mappa به دست اورده رو بدن به اینا. فک کنم باید برن یـ Shounen چیزی بسازن :D

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
Vinland Saga رو تموم کردم . باید بگم تهش بهم یـ حس پوچی دست یـ حسی که سر خیلی از سریالا و انیمه هایی که هیچ وقت دلت نمیخواد تموم بشه :(( واقعا یکی از از متفاوت ترین کارا بود مخصوصا نیمه دوم فصل اول که قشنگ جزو نفس گیر ترین چیزایی بود که در قالب مدیوم سرگرمی دیدم .

پروندش کاملا بسته شد دیگه ؟ چون با اون پایان هیچ دلیل واسه ادامه دادنش نیست .

در آخر هم بگم که Wit>Mappa چقدر این بنده خدا ها آندر ریتن . نمیدنوم مشکل مدیریت دارن یا چی ولی هرچی که هست امیدوارم یـ دهم این شهرتی که Mappa به دست اورده رو بدن به اینا فک کنم باید برن یـ Shounen چیزی بسازن :D

فصل دو رو هم دیدی؟

فصل دوئه که مهمه!!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,301
نام
امیر حسین
من باز بیام خبر از شیراز بزارم فحشم نمیدید؟ :))

قراره قسمت های 1062 و 1068 تا 1071 وان پیس رو تو سینما بزارن :-"
البته فعلا ظرفیت تکمیله گویا (سه تا سالن:-" )
میگن اگر همچنان کسی خواهانه بیاد اعلام کنه، شاید سالن بزرگتر گرفتیم:-"

Soft shiraz

اون 1062 به تنهایی ارزشش رو داره:p

پ.ن: حالا میریم نسخه انکود شده میزارن، پیکسل اندازه هیکل یه آدم رو صفحه مشخص میشه:)) :-"

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
درود

میزان هایپ و شایعه هایی که در مورد این اپیزود داشتم و شنیده بودم اینقدر بالا بود ، که خیلی لذت نبردم - بخشش که یاداوری گذشته بود این اپیزود " طبق روال " ، سه بار صحنه تکراری از G5 گذاشته بودن تو این قسمت - تیکه های اکشن هم واضح نشون داده نمیشد و پشت رنگ ها و اتفاقات سریع پشت سر هم مخفی شده بود -- انیمیشن این قسمت خیلی خوب نبود خلاصه از نظر من
اپیزود King of The Hell خیلیییی زیادتر برام جذاب بود . امیدوارم 1072 واقعا دگرگون کنه همه چی رو

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,130
نام
محمد علی
این فصل به جز فصل بعدی از انیمه‌ای که اومده آرک آخر یه مانگای معروف قدیمی رو انیمه کرده و اتفاقا آرک ریدمانی هم هست و فصل دوم یه مانگای جدید از همون مجله‌ی اون مانگا قدیمیه
و فصل دوم از یه انیمه‌ی خیلی معروف و اور هایپ‌شده که از قضا هایپ ایز ریل هم هست....

دارم یه انیمه‌ی جدید هم می‌بینم که می‌خواستم یه چیز طولانی در موردش بنویسم اما بعدش پشیمون شدم چون ممکنه یه نفر گول بخوره و هنوز دست من براش رو نشده باشه و بره این رو ببینه و بعد بیاد اینجا فحش بده که خوب چه کرمیه:>
من می گم ولی کسی نره ببینه:D

خیلی خیلی سال قبل یه مانگایی بود به اسم Helk یا Helck که از بس هیچ کس نمی‌خوندش فقط یه بابایی این رو هر شونصد سال یک بار یه چند قسمتی ترجمه می‌کرد و حتماً هم تاکید داشت «ننه‌ام خونه افتاده و مریضه و من باید بمونم خونه و مراقبش باشم، بهم پول بدید»
ما هم که خودمون از ننه‌ی این بابا داغون‌تریم و شپش توی جیبمون پول نزول می‌گیره که اموراتش رو بگذرونه فقط می‌تونستیم برای ننه ایشون دعا کنیم تا خدا به حق اون روزهای عزیز والده اوشون رو شفا بده
که البته در پرانتز بگم که به نظر میاد خدا به دعای ما وقعی ننهاده چون این بنده خدا هنوز هم مانگا ترجمه می‌کنه و هنوز هم «ننه‌ام خونه افتاده و مریضه و من باید بمونم خونه و مراقبش باشم، بهم پول بدید»

که بگذریم.... خدا شفاش بده به حق این شب‌های عزیز

شروع هلک اینه: یکی از لردهای شیطانی به دست انسان‌ها شکست می‌خوره و امپراتوری شیطانی تصمیم میگیره طی یه مسابقه‌ی عادلانه و هیجان‌انگیز از بین شیاطینی که سابقه کار و استعداد دارن یه لرد جدید برای قلعه‌ای که لردش رو از دست داده انتخاب کنه.
طبیعتاً یه سری هم شرکت کننده میان که همه هم از دم nobody هستن و زنده و مرده‌شون برای ما اهمیتی نداره. عامّا!!!!!! یه شرکت کننده خاص وارد مسابقه میشه!
آقای هلک که طبق دانسته‌های شیاطین «قهرمان» انسان‌هاست. همون قهرمان کلیشه‌ای همه داستان‌های دیگه‌ی این سبک که دل پاک و سر نترسی داره و هر شونصد سال یک بار در یه بچه‌ی روستایی فقیر این قدرت بیدار میشه تا انسان‌ها رو در مقابل شیاطین به پیروزی برسونه.
طبیعتاً ما به عنوان بیننده‌ی انیمه یا خواننده‌ی مانگا انتظار داریم شیاطین از دیدن ایشون توی مسابقه تشتکشون بپره و یه کاری بکنن اما به نظر میاد هیچ کس به هیچ ورش نیست که قهرمان انسان‌ها اومده به دنیای شیاطین و داره توی مسابقه‌شون شرکت می‌کنه.

چرا؟ چون شیاطین ما یه سری موجود متمدن، با شخصیت و صلح‌جو هستن که وسط یه بیابون لم‌یزرع مملو از سم و هیولا دارن نون و ماستشون رو می‌خورن و کاری به چیزی ندارن. و از اون طرف هم انسان‌ها یه مشت عوضی پدر داگ مادر کافی هستن.

این خلاصه ۵ دقیقه اول انیمه است. و بعدش هم بزن بزن و بکش بکش و بکـ.... اینو نداره. همون بزن بزن و بکش بکش داره.

اما هلک در مورد این نیست. هلک داستان یه سفره. اما نه لزوماً سفر هلک. داستان سفر یه دختر جیغ‌جیغو که قضاوت خودش رو کرده و تصمیمش رو گرفته. اما یه سفر زورکی میره و توی این سفر با قهرمان همراه میشه تا اون رو بیشتر بشناسه و خودش رو بیشتر بشناسه و دنیا رو بیشتر بشناسه. چه قدر بیشتر؟ فقط یه ذره بیشتر!! خیلی جدی. این طوری نیست که ته داستان چیزی زیر و رو بشه یا تحول شخصیتی خاصی رخ بده. فقط یه سفرـه که به نسبت یه داستان در یه دنیای فانتزی خرکی
خیلی هم اتفاق خاصی توش نمی‌افته. یعنی واقعاً توی دنیایی که انسان‌ها و شیاطین دارن می‌جنگن و جادوهاشون شبیه بمب اتمی ـه، گپ زدن با روستایی‌ها واقعاً اتفاق خاصی نیست.
پس چرا هلک ببینیم یا بخونیم؟ چون شاید دوست داشته باشیم بدونیم که واقعاً‌ گپ زدن با روستایی‌ها از جادوهایی که شبیه بمب اتمی هستن مهم‌تره؟ اگر دوست داریم جواب این سوال بله باشه اون وقت خوندن یا دیدن هلک ممکنه به ما حال بده
چون جواب هلک به این سوال بله است.
و البته در نهایت مثل همه‌ی چیزهایی که من دوست دارم، هلک نه داستان خیلی پیچیده‌ای داره و نه ریتم سریع و پر اتفاق. اصولاً در کل هلک نه اتفاق خیلی خاص و تاثیرگذاری می‌افته و نه دیالوگ‌های خفنی گفته میشه. حتی بیشتر داستان توی سرزمین انسان‌ها یا شیاطین هم نیست. اصلاً تا حالا فکر کردید توی این داستان‌هایی که انسان‌ها و شیاطین دارن می‌جنگن، بقیه دنیا چه شکلیه؟ اونجایی در کار هست؟ اونجا کسی هست؟ اگر هست دارن چه غلطی می‌کنن؟
هلک یه جواب خیلی آبکی به این میده. اونجایی در کار هست و مردم اونجا واقعاً در حال انجام هیچ کار مهمی نیستن:D و این مهم‌ترین کاریه که تونستن انجام بدن. (البته این نظر داستان نیست و نظر منه:>)

ممکنه از مطلب کوتاه من به این نتیجه رسیده باشید که حتماً هلک یه داستان فلسفی در بستری فانتزی ـه که می‌خواد ارزش دوری از درگیری و انسانیت حقیقی رو نشون بده که باید بگم:
بله، کاملاً اشتباه کردید:>
داستان هلک خیلی غیر جدی‌تر از چیزیه که همچین نتایج خفنی بخواد به شما بده.
هلک واقعاً فقط داستان یه سفر معمولی توی یه دنیای غیر معمولی به علت یه بدشانسی مسخره است.
و من از خوندن مانگای هلک راضی بودم؟ بله بودم. جزو با ارزش‌ترین چیزهایی ـه که خوندم. انیمه چی؟ ای بدک نیست. به خصوص این که یه مانگای خیلی طولانی که هیچ اتفاقی هم توش نمی‌افته رو قراره توی ۲۴ قسمت انیمه کنن که
حداقل برای اونایی که تحمل یه داستان کند سوز با شوخی‌های یخ رو ندارن کمی راحت‌تر می‌کنه.

این بود متن کوتاه من در مورد هلک. به امید این که نرید ببینید که بعد بیایید به من فحش بدید. ضمن این که اگر دیدید، آگاه باشید که اصل داستان تازه از قسمت ۵ شروع میشه و ۴ قسمت اول حالت مقدمه‌ای رو داره که ماهیتش با ادامه داستان فرق داره.
اصلاً به این مناسبت که ۴ قسمت تموم شده و ماجرای اصلی که ماجرای خاصی هم نیست از هفته بعد شروع میشه این متن مختصر رو نوشتم:>

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,302
اپیزود 1071 وان پیس Absolute Madness بودش:D اصلا المان هایی رو وارد انیمیشن کردن که ما تا بحال در تاریخ انیمه سراغ نداشتیم. منی که مانگا رو خونده بودم بازم پشمی برام نموند. قطعا یه اپیزود جاودان برای تمام اعصاره

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,301
نام
امیر حسین
و البته در نهایت مثل همه‌ی چیزهایی که من دوست دارم، هلک نه داستان خیلی پیچیده‌ای داره و نه ریتم سریع و پر اتفاق.
مثل Tower of God :-"

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,096
نام
Mohsen
پارسال یه قسمت از وانپیس اومد خیلی ازش تعریف میشد که خیلی بهتر از قبلی هاست منم نشستم دیدم چند دقیقه صحنه آهسته بود 10 دقیقه هم مرور گذشته و جمله تکراری راجر و ..
منم گفتم اگر این خوبست اونا چی بودن دیگه ...
دیروز دوباره تو پیشنهادهای یوتیوب یکی قسمت 1070 رو گذاشته بود فهمیدم که رسیده به اینجا خلاصه نشستم 1070-1071 رو دیدم و همچنان همون شکلی بود. از خنده های بی مورد و تکرار یه صحنه 10 بار (+5 بار هم از زاویه های مختلف) که بگذریم یه جاهایی رو هم اصلا نمیفهمیدی چی شد چند تیکه رو باحال در اورده بودن ولی گم میشه.

به نظرم جا داره بعد از تموم شدن این آرک پخش انیمه رو برای یک سال یا حتی بیشتر متوقف کنن چون آرک آخر هم هست میتونن بیشتر وقت بزارن بهتر کار کنن. هم مانگا فرصت پیدا کنه جلو بیوفته هم از دست این صحنه های بی خودی و تکراری خلاص شیم. وانپیس همینطوری پیش بره (اگر تا الان به خوبی ازش یاد بشه) قطعا آرک بعدی میره تو حاشیه ها.

مثل بلیچ. بلیچ اگر همون سالها پخش میشد هم باید فیلرهای بیشتری میدیدیم هم کیفیتش پایین تر بود هم تحت تاثیر مانگا اونم فحش میخورد ولی الان چی ؟
بعداز چندسال با کیفیت فوق العاده خوب بین یه سری کار درجه 2 داره میدرخشه. جو مانگا هم خوابیده دیگه راه خودشو میره.

این از انیمه. تو مانگا هم به نظرم خوب پیش نمیره.
همیشه میگفتم اینکه بتونی یه کار رو 20 سال حفظ کنی کار خیلی سختی هست به هر حال ممکنه یه جا از دستت در بره اما نه دیگه ..
شروع آرک خوب بود بعضی جاها پیش از حد خوب شد اما دوباره رفت سراغ همون فرمون قبلی طوری که دیگه برای منم کسل کننده و قابل پیش بینی شده هیجان خاصی نداره.

به نظرم این آرک آخری اودا جا داره یه تغییری ایجاد کنه. یکم ریتم داستان رو بالا پایین کنه یکم جدی تر خشن تر و .. در کل یه تکونی بده.

--------------

تقریبا بخش زیادی از این آرک جوجوتسو رو من متوجه نشدم :D ولی رو این حساب که نویسنده بد روایت میکنه و بعدا انیمه رو میبینم متوجه میشم ادامه دادم و خوش حالم که این کار رو کردم :D
مانگاکا میدونه داره چیکار میکنه (علیرغم اینکه گاهی اصلا نمیدونه چیکار میکنه :D) میدونه طرفدارا دنبال چی هستن ؟ مبارزات رو بلده در بیاره قدرت ها رو بلده
خلاصه این 10 چپتر آخر خیلی خوب بوده ...

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,301
نام
امیر حسین
پارسال یه قسمت از وانپیس اومد خیلی ازش تعریف میشد که خیلی بهتر از قبلی هاست منم نشستم دیدم چند دقیقه صحنه آهسته بود 10 دقیقه هم مرور گذشته و جمله تکراری راجر و ..
منم گفتم اگر این خوبست اونا چی بودن دیگه ...
دیروز دوباره تو پیشنهادهای یوتیوب یکی قسمت 1070 رو گذاشته بود فهمیدم که رسیده به اینجا خلاصه نشستم 1070-1071 رو دیدم و همچنان همون شکلی بود. از خنده های بی مورد و تکرار یه صحنه 10 بار (+5 بار هم از زاویه های مختلف) که بگذریم یه جاهایی رو هم اصلا نمیفهمیدی چی شد چند تیکه رو باحال در اورده بودن ولی گم میشه.

به نظرم جا داره بعد از تموم شدن این آرک پخش انیمه رو برای یک سال یا حتی بیشتر متوقف کنن چون آرک آخر هم هست میتونن بیشتر وقت بزارن بهتر کار کنن. هم مانگا فرصت پیدا کنه جلو بیوفته هم از دست این صحنه های بی خودی و تکراری خلاص شیم. وانپیس همینطوری پیش بره (اگر تا الان به خوبی ازش یاد بشه) قطعا آرک بعدی میره تو حاشیه ها.

مثل بلیچ. بلیچ اگر همون سالها پخش میشد هم باید فیلرهای بیشتری میدیدیم هم کیفیتش پایین تر بود هم تحت تاثیر مانگا اونم فحش میخورد ولی الان چی ؟
بعداز چندسال با کیفیت فوق العاده خوب بین یه سری کار درجه 2 داره میدرخشه. جو مانگا هم خوابیده دیگه راه خودشو میره.

این از انیمه. تو مانگا هم به نظرم خوب پیش نمیره.
همیشه میگفتم اینکه بتونی یه کار رو 20 سال حفظ کنی کار خیلی سختی هست به هر حال ممکنه یه جا از دستت در بره اما نه دیگه ..
شروع آرک خوب بود بعضی جاها پیش از حد خوب شد اما دوباره رفت سراغ همون فرمون قبلی طوری که دیگه برای منم کسل کننده و قابل پیش بینی شده هیجان خاصی نداره.

به نظرم این آرک آخری اودا جا داره یه تغییری ایجاد کنه. یکم ریتم داستان رو بالا پایین کنه یکم جدی تر خشن تر و .. در کل یه تکونی بده.

--------------

تقریبا بخش زیادی از این آرک جوجوتسو رو من متوجه نشدم :D ولی رو این حساب که نویسنده بد روایت میکنه و بعدا انیمه رو میبینم متوجه میشم ادامه دادم و خوش حالم که این کار رو کردم :D
مانگاکا میدونه داره چیکار میکنه (علیرغم اینکه گاهی اصلا نمیدونه چیکار میکنه :D) میدونه طرفدارا دنبال چی هستن ؟ مبارزات رو بلده در بیاره قدرت ها رو بلده
خلاصه این 10 چپتر آخر خیلی خوب بوده ...
البته این "آرک آخر" خزعبلی بیش نیست:-"
همون Saga آخریم... که از قبل وانو دارن میگن آخریم:-"

یعنی اگر هر جزیره رو یک آرک در نظر بگیریم هنوز چندین تای دیگه داریم! :-" (در هر صورت مشخصا اینی که الان مانگا هست آخری نیست:-" )

• Like
Reactions: zack fair and m.a.t

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر