گفتگو درباره سریال های شرقی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
Himizu
January 14, 2012

33051d1343080073-c5c4a6941a1ef378f29e01827143e359.jpg

داستان:
.....نمیخوام زیاد داستان رو تعریف کنم، خیلی سریع رد میشم ازش...و بیشتر توان پست رو میزارم برای نظرشخصی
داستان Himizu بعد از فجایع مرگبار اخیر در ژاپن روایت میشه. آدم هایی که همه چیزـشون، زندگی، خانواده و حتی خود خودشون رو از دست دادند. ماجرای Himizu درباره ی پسر نوجوانی بنام "سومیدا" (Sumida) هست که همراه با مادرش در یک خانه ی، قایق کرایه ای در کنار یک سری آدم های بیخانمان زندگی میکنه.

attachment.php

مادر "سومیدا" به شدت بیخال ـه و خودش رو به بیخالی تمام زده. این وسط "سومیدا" بیشتر وقت خودش رو با بیخانمان بدبختی که کنار کلبه هستند، میگذرونه.

attachment.php

طرف دیگه ی داستان همکلاسی "سومیدا " هست. "چازاوا" (Chazawa) یه دختر با احساس خاص و پر انرژی هستش که تو مدرسه همیشه چشمم دنبال ـه "سومیدا" ـه و بقیش رو بهتره تو فیلم نگاه کنید.

attachment.php

نظرشخصی:
این نمایی خیلی خیلی کلی بعضی از شخصیت های داستان بودش ولی، داستان و مفهوم، خیلی پیچیده تر از این تعریف ساده هست که به هیچ شکلی دلم نیومد بیشتر از این توضیح ـش بدم.
شخصیت سازی تو فیلم بطرز عجیبی حیرت آور بود...همیشه فک میکردم که فیلم requiem of a dream سیاه ترین فیلم ای هست که دیدم...ولی با دیدن Himizu، آتیش گرفتم و همینطور عرق میکردم.
شخصیت های داستان تو منجلاب ای از بدبختی و سردرگمی، دست و پا میزنند، زمان برای همه اونها بعد از فاجعه ی ژاپن، ایستاده بود و همینطور در ناامیدی، در حال زجر کشیدن بودند.

attachment.php

نابودی و سیاه ی تو فیلم مثل زبانه های آتیش، تمام وجود ام رو گرفت، هر دقیقه از فیلم ده ها دقیقه طول میکشید. به وحشتناک ترین شکل ممکن، نابود شدن انسان ها رو آقای Sion Sono کارگردان فیلم به تصویر کشیده بود. فرو پاشی شخصیت ای که نظیرش رو بعد از requiem of a dream ندیده بودم.

فیلم برداری کار خیلی حرفه ای بودش و هماهنگی شدیدی با موقعیت های شخصیت ها داشت. به نحوی که توانایی وارد کردن بیشترین فشار رو روی ببینده داشت.
موسیقی کار یک شاهکار به تمام معنا بودش..خیلی خوب وارد صحنه میشد و اهرم بسیار قویی تو فیلم بودش و پیشنهاد میکنم که حتماً با Headphone خیلی خوب، فیلم رو تماشا کنید!

در طی دیدن فیلم چندین بار BackTime داشتم و دوباره دوباره، بعضی از صحنه هاش رو نگاه میکردم...بازیگران فیلم، الخصوص شخصیت های اصلی، حیرت آور بازی کردند. اینقدر شگفت زده شدم که با این وجود که سر صبحی فیلم رو دیدم، به شدت دوست دارم که یکبار دیگه همین الان از اول نگاش کنم.

attachment.php

تو فیلم ابعادی از اتفاقاتی رو نشون میده که شاید در حالت عادی حتی بدون اون فاجعه هم ممکنه که در حال رخ دادن باشه، ولی واقعیتی رو نشون میده که قطعاً مشابه اون میتونسته بعد از اتفاق، رخ بده که همین موضوع باعث میشه تاثیر دیدن فیلم چند برابر بشه. که با آرامی شروع میکنه و با پیش رفتن فیلم، شدیدتر و شدیدتر....که در پایان با یک پایان بسیار درخور، عالی تموم میشه.

"هیمیزو" تو چندین Festival پخش شده و چندتا جایزه هم برده.
Code:
 [LEFT][B]Film Festivals[/B]

2011 (68th) Venice Film Festival - August 31-September 10, 2011 - Venezia 68 *World Premiere
    2011 (36th) Toronto International Film Festival - September 8-18, 2011 - Contemporary World Cinema *North American Premiere
    2011 (16th) Busan International Film Festival - October 6-14, 2011 - A Window on Asian Cinema
    2011 (44rd) Sitges Film Festival - October 6-16, 2011 - Noves Visions - Fiction
    2011 (8th) Hong Kong Asian Film Festival - October 18-November 18, 2011 - Cineaste Delights
    2011 (26th) Mar del Plata Film Festival - November 5-13, 2011 - Panorama - Auteurs
    2012 (14th) Deauville Asian Film Festival - March 7 - 11, 2012 - The Features Competition
    2012 (30th) Brussels International Fantastic Film Festival - April 5-17, 2012 - 7th Orbit Competition
    2012 (3th) Terracotta Far East Film Festival - April 12-15, 2012 *UK Premiere Closing Film 

[B]Awards[/B]

Marcello Mastroianni Award for Best New Young Actor or Actress (Shota Sometani & Fumi Nikaido) - 2011 (68th) Venice Film Festival - August 31-September 10, 2011
    7th Orbit Prize - 2012 (30th) Brussels International Fantastic Film Festival - April 5-17, 2012
    Terracotta Far East Film Festival Audience Award - 2012 (3th) Terracotta Far East Film Festival - April 12-15, 2012[/LEFT]

از همین الان منتظرم که تو Japan Academy Prize حسابی بترکُنه

P.S
کلام آخر رو تو P.S بگم بهتره. نمیتونم بگم که این فیلم رو به همه پیشنهاد میکنم، باید خودتون تصمیم بگیرید که فیلم رو نگاه کنید، برای شروع Trailer دودقیقه ای ـش رو نگاه کنید (امکان گذاشتن لینکش نیست)

P.SS
فیلم زیرنویس فارسی نداره، ولی سختی دیالوگ ها اونقدرها هم بالا نیست، با کمی دقت همه چیز رو میشه متوجه شد.

Attachments

• Himizu-01.jpg
    Himizu-01.jpg
    47.3 KB · مشاهده: 141
  • Himizu-02.jpg
    Himizu-02.jpg
    48.6 KB · مشاهده: 140
  • Himizu-04.jpg
    Himizu-04.jpg
    61 KB · مشاهده: 142
  • Himizu-05.jpg
    Himizu-05.jpg
    66.7 KB · مشاهده: 142
  • Himizu-10.jpg
    Himizu-10.jpg
    39.7 KB · مشاهده: 140
آخرین ویرایش:

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
دوستان یکم این تاپیک رو رونق بدین:d وسط تابستون من یکی که فقط نصف وقتمو سریال نگاه میکنم... بیاید چندتا سریال خوب معرفی کنید تا آخر تابستون بشینیم نگاه کنیم:d
خودم تو این مدت یک ماهی که از تابستون میگذره دوتا سریال خوب کره ای نگاه کردم که وقت شد حتما یه معرفی ازشون میذارم.
اولیش سریال کره ای چلچله خورشید (Swallow the Sun)بود که مال 3 سال پیش هستش..... سریال در حد انتظارم نبود اما بد هم نبود و فقط و فقط بخاطر بازی jeon kwang-leol >:d (بازیگر نقش امپراطور توی سریال جومونگ) تا آخر نگاش کردم :

getimg

سریال دوم هم سریال تاریخی ملکه سوندوک هست که فعلا تموم نشده و دارم نگاش میکنم.... سریال فوق العاده ای هستش.نمیدونم چرا تا الان این سریالو کشف نکرده بودم:d از یه لینک تورنت 720p اش رو گرفتم که ناقابل 95 گیگ بودo:-) بازیگر نقش اولش هم همون بازیگر نقش اول سریال 49 روز هست( همون بازیگر نقش سونگ یونگ شی)...بازیش بی نظیره...>:d< :

8djdj3yo0verjv1sfans.jpg

از دوستان کسی سریال مرد استوایی رو دیده؟ اینم پوسترشه :

theequator.png

اون مردی که وسط پوستر هست بازیش رو خیلی دوست دارم و میخواستم ببینم ارزش داره بشینیم دانلودش کنیم یا نه...
ممنون.:x

مرد استوایی رو من دیدم سریال بدی نبود ارزش دیدن رو داشت

در مورد بازیگرش هم بله بازیگر خیلی خوبی هست من چندتا کار ازش دیدم اخرین کاری هم که ازش دیدم که البته از مرد استوایی قدیمی تر هست رستاخیز بود که اونم سریال خوبی بودش

الانم دارم چندتا سریال رو ongoing نگاه میکنم چندتاشون خیلی خوب بودند یکیش ماسک عروس هست که به همه بچه ها دیدنش رو توصیه میکنم واقعآ بازیگر نقش اولش حرف نداره

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
خلیل جان فیلم death of a samurai رو دیدم... باو فکرمو خراب کرد...:( فیلم تاثیر گذاری بود. اولش فکر کردم همش بزن و بکشه ولی اصلا اینطور نبود و ریتم خیلی آرومی داشت...
اونقدر مراسم سپوکو انجام دادن که من بجاشون شکمم درد گرفت...:d اونایی که فیلمو دیدن متوجه منظورم میشن.
ممنون بخاطر معرفی این فیلم...>:d:x
قسمت اول سریال مرد استوایی رو هم دیدم. به نظر سریال خوبی میاد. قسمت اولش که عالی بود>:d<

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
خلیل جان فیلم death of a samurai رو دیدم... باو فکرمو خراب کرد...:( فیلم تاثیر گذاری بود. اولش فکر کردم همش بزن و بکشه ولی اصلا اینطور نبود و ریتم خیلی آرومی داشت...
اونقدر مراسم سپوکو انجام دادن که من بجاشون شکمم درد گرفت...:d اونایی که فیلمو دیدن متوجه منظورم میشن.
ممنون بخاطر معرفی این فیلم...>:d:x
قسمت اول سریال مرد استوایی رو هم دیدم. به نظر سریال خوبی میاد. قسمت اولش که عالی بود>:d<

خواهش میکنم...قابل ای نداشت....یه فیلم سامورائی دیگه هم هستش که در کنار همین فیلم قرار داشته...اون رو هم قراره در کنار فیلم هایی که محمدعلی پیشنهاد کرده، بیارم. دیدم ـشون، نظرم رو حتماً میزارم که نگاه ـشون کنید.

اما یک نکته تو جالب تو Hara-Kiri: Death of a Samurai هست که اسپویل داستانی به حساب میاد.

به این عکس نگاه کن

33048d1343072361-hara-kiri-_death_of_a_samurai-015.jpg

اینجا داره با شمشیر فلزی مبارزه میکنه، که تو اولین Trailer فیلم هم همینطور هست و با شمشیر واقعی داره مبارزه میکنه.

ولی بعداً تو نسخه ی اصلی فیلم، با شمشیر چوبی ظاهر میشه که بنظرم، حس قوی تری به شخصیت میده، و به دلیل اینکه، دختر و دامادش با شمشیر چوبی خودکشی کردند، این هم با شمشیر چوبی مبارزه کرد که خودش یک خودکشی هست در مقابل اون همه سامورائی با شمشیر واقعی! (:

+++++++++++++++

همین دو روز پیش نشتم Himizu یکبار دیگه نگا کردم...عجیب، فیلمی هست. دوست دارم یکبار دیگه نگاش کنم! D:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
بالاخره سریال ملکه سوندوک رو هم تموم کردم...:(( یعنی محشر بود. اگه بگم بهترین سریال تاریخی کره ای بود که نگاه کردم دروغ نگفتم... وااااااای. بی نظیر بود... قسمت آخر فوق العاده احساسی بود. صحنه ی پایانیش هم یکی از بهترین سکانسهایی بود که تاحالا تو سریالی دیده بودم.
داستانش بر خلاف اکثر سریالهای تاریخی کره که داستان زیاد جالبی ندارن ، فوقالعاده از آب در اومده بود... قسمت آخر هم که به اوج خودش رسید... آخرین دیالوگ ملکه سوندوک خطاب به یوشین هم عالی بود و بار معنایی خاصی داشت.
در کل آخرش دپرس میشید در حد سریال یک لیتر... البته قسمت 24 ام ملکه سوندوک از یک لیتر غمناکتر بود..:(:(( توی همین قسمت 24 ام رتینگ این سریال به 48 رسید که یه رکورده واسه خودش.
حتما حتما یه معرفی کامل و جامع از این سریال دیدنی میذارم...
فقط نمیدونم چرا توی این 3 سال که از پخش این سریال گذشته من متوجهش نشده بودم در حالیکه یکی از پرافتخارترین و پربازبیننده ترین سریالهای کره بوده. از دوستان کسی این سریال رو دیده؟!
p.s :
:((

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
همونطور که قول داده بودم یه review از سریال زیبای ملکه سوندوک میذارم:d

Queen Seon Deok

24241000297796414122.jpg

• Title: 선덕여왕 (善德女王) / Seondeok Yeo Wang
  • Also known as: Queen Seon Duk
  • Tagline: The one who secures the people will acquire the world and rule the ages
  • Genre: Historical Drama
  • Episodes: 62
  • Broadcast network: MBC
  • Broadcast period: 2009-May-25 to 2009-Dec-22
  • Air time: Monday & Tuesday 21:55

داستان سریال ملکه سوندوک درباره ی حاکم شیلاست که صاحب دوقلوهای خواهر میشه .در پیشگویی های آن زمان آمده بود که اگر فرمانروایی صاحب دوقلو شود تمام مردان خاندان سلطنتی منقرض میشوند... همین دلیل باعث میشود تا حاکم بچه ی اول متولد شده رو خودش نگه داره و بچه ی دومی رو به دست یکی دیگه بسپاره تا اونو از شیلا بیرون ببره و بزرگش کنه...
سالها میگذره و سرنوشت باعث میشه همون بچه ی طرد شده دوباره به وطنش بازگرده و درمورد داستان خودش مطلع بشه... اینجاست که داستان نبرد حق و شر شروع میشه... داستانی پرکشش و جالب و البته غمناک با کلکسیونی از بهترین بازیگران کره که یکی از یکی دیگه نقششو بهتر بازی میکنه و بسیاری از بازیگران معروفش جایزه های متعددی در مراسم های مختلف کسب کردن اونم بخاطر بازی در این سریال...

حتی بازیگرای نقش مکمل اونقدر خوب ایفای نقش کردن که توی نظر سنجی یاهو از نقش اول هم جلو زدن :

tcv3mazvr0guyu5kxlti.jpg

همونطور که میبینید بازیگر نقش میشیل و بیدام از شخصیت اول هم بیشتر رای آوردن...
نکته ی ظریف و قابل توجه اینجاست که میشیل شخصیت منفی این سریاله ولی اونفدر شخصیت جالب و نقش حیرت آوری داره که توی نظر سنجی اول شده. حتی در مراسم mbc 2009 awards هم جایزه بهترین بازیگر زن رو گرفت.
rpw9b6ups47bcpvgz0wq.jpg

شخصیت فوق العاده بارز و استثنایی بیدام هم با بازی kim nam gil تبدیل به یکی از ماندگارترین شخصیت های سریالی شده... بی دام معنی جالبی هم داره و به معنای داستان غم هست که اگر سریال رو نگاه کنید متوجه این امر خواهید شد...کیم نام گیل بخاطر بازی در این سریال تبدیل به یکی ستاره های معروف کره شد.همچنین جایزه بهترین بازیگر مکملفل مرد رو گرفت:

1nn6slg6cus241by1p3.jpg

داستان بیدام از یک شخصیت واقعی اون دوران برداشته شده و داستانش اونقدر غمناکه که حتی بازیگر نقش اول سریال یعنی lee yo won یه آهنگ به نام : بی دام خونده .در حالیکه این خانوم اصلا خواننده نیست و این اولین آهنگی هست که خونده.اسم آهنگش Bidam (Sad Story) هست که طبق معمول نمیشه لینک گذاشت. بنابراین اگه کسی خواست پی ام بده تا بهش بدم.
27jjyyggycjlud16ap.jpg

پایان سریال با راینکه فوق العاده احساسی و غمناکه ولی خیلی جالب و معنی دار تموم میشه که نمیشه اون معنی و مفهومش رو اینجا بگم چون واسه اونایی که ندیدن اسپویل میشه. صحنه ی پایان سریال هم باشکوه تموم میشه و خاطره ای براتون میسازه که این سریال رو حالا حالاها به یاد داشته باشین : (صحنه آخرش: )

xqzokg36hl7j61ximm.jpg

سایر بازیگرای سریال مثل یوشین ، سوولون ، جاکبانگ ، آرچون ، میسائنگ ، چونچو ، چون میونگ ، سوهوا ، چیلسوک ، مونو و... هم از جمله ی بازیگرای بی نظیر این سریال هستن که بعضیاشونم جایزه های متعددی بردن.
جز معدو سریال هایی هست که اکثر بازیگراش بی نقص بازی کردن و مثل سریال لاست هرشخصیتی جایگاه خودشو داره و واقعا نمیشه یکی رو به عنوان بهترین انتخاب کر چون همشون عالین.
این سریال در مدت زمان پخش هم رتینگ خیلی بالایی داشت... تا زمانی که میشیل در سرایل حضور داشت رتینگ این سرایل حا مرز 45 رفته بود ولی بعد از اون رتینگ به 37 رسید که باز هم شاهکاریه واسه خودش.برای دیدن این رتینگ میتونید به این سایت زیر برید :
Queen Seon Deok/Episode Ratings - DramaWiki

صحنه های مبارزه ی سریال هم مثل اکثر سریالهای تاریخی کره عالیه .همچنین مبارزات شخصیت هایی مثل مونو و بیدام هم باعث میشه صحنه های نبرد این سریال یه سر و گردن بالاتر از همتاهای خودش قرار بگیره. صحنه ی آخر جنگ بیدام با یک لشگر آدم هم فوق العاده کار شده بود.
سریال ملکه سوندوگ آهنگهایی خیلی قشنگ و شنیدنی داره که توی قسمت 24 اوم این قطعات شنیدنی به اوج خودش میرسه. مخصوصا آهنگی که در این قسمت با سلون زده میشه (اسم دقیقشو نمیدونم... همون سازی که شبیه ویولونه ولی بزرگه)
77205155563141449439.png

همچنین جوایزی که این سریال برده :

شخصیت سوولون که در عین منفی بودن نقششو فوق العاده بازی میکنه:

n399bk6sxflm29zxfk.jpg

امیدوارم این سریال فوق العاده زیبا و خوش ساخت رو ببینید و لذت ببرید. من خودم با هزار زحمت از لینک تورنت نسخه ی 720p اش رو گرفتم و همچنین اولین سریالی بود که بصورت hd دیدمش واسه همین این سریال برام خیلی خاطره انگیر و ماندگار شد>:d:d<
[FONT=&quot]این عکس رو هم خودم از سریال گرفتم... تقدیم به اونایی که عاشق بازی کیم نام گیل یا همون بیدام هستن[/FONT]>:d
http://up.vatandownload.com/images/53flhi6hent5foq1ox6.png

شرمنده اگه یکم تاپیک سنگین شد...:x تازه جلوی خودمو گرفتم و تعداد عکسها رو به نصف کاهش دادم:d

2boxsk4pbhgcs49d8680.jpg

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,117
نام
محمد علی
سلام بر عزیزان دل
دوستان اطلاعاتی از فیلم Space Brothers دارید؟ (تاریخ انتشار روی دیسک و یا این که برای دانلود موجود هست یا خیر)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام بر عزیزان دل
دوستان اطلاعاتی از فیلم Space Brothers دارید؟ (تاریخ انتشار روی دیسک و یا این که برای دانلود موجود هست یا خیر)

برای فیلم ها، تقریباً 6الی 7ماه طول میکشه که DVDRip ـش بیاد و تقریباً یک هفته ی بعدش که اگه فیلم مهمی باشه DBRip ـش میاد.
SB فک کنم باید تو oct و یا nov، سر و کلش پیدا بشه، که سه چهار ماه دیگس.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
ازدوستان کسی لینکی چیزی ار مراسم mbc 2009 drama awards داره ؟!!! کل نت رو گشتم فقط لینک مگااپلود بود که اونم ترکیده. یدونه لینک تورنت هم داره که اونم دان نمیشه... خلیل جان شما که زیاد از این مراسم رو میبینی از کجا دانلود میکنی؟! بدجور دنبالشم ولی اصلا نیست که نیست:d
اگه کسی داشت ممنون میشم بهم پی ام بده.:x

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ازدوستان کسی لینکی چیزی ار مراسم mbc 2009 drama awards داره ؟!!! کل نت رو گشتم فقط لینک مگااپلود بود که اونم ترکیده. یدونه لینک تورنت هم داره که اونم دان نمیشه... خلیل جان شما که زیاد از این مراسم رو میبینی از کجا دانلود میکنی؟! بدجور دنبالشم ولی اصلا نیست که نیست:d
اگه کسی داشت ممنون میشم بهم پی ام بده.:x

لینک های مگاآپلود که ترکیدند، تو سرچ انجین ها هم چیزی نشد که پیدا کنم...لینک تورنت هر دو پارت ـش تو d-addicts هست...ولی دیگه سید ندارند.
ولی خوب، هر دو پارت ـش رو تو شبکه های stream پیدا کردم...برات PM کردم.

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
لینک های مگاآپلود که ترکیدند، تو سرچ انجین ها هم چیزی نشد که پیدا کنم...لینک تورنت هر دو پارت ـش تو d-addicts هست...ولی دیگه سید ندارند.
ولی خوب، هر دو پارت ـش رو تو شبکه های stream پیدا کردم...برات PM کردم.

دستت درد نکنه خلیل جان. شما رو هم به زحمت انداختیم:"> از همین لینکهایی که داده بودی یه قسمتشو دیدم بعد برگشتم حدود 350 مگ از حجمم پریده بود:d این لینکهایی که داده بودی رو اگه من میگشتم 1000سال دیگه هم پیدا نمیکردم.:d ممنون.:x

از دوستان کسی سریال پسران فراتر از گل رو دیده ؟ خیلی تعریفشو شنیدم. اگه کسی دیده یه معرفی کوتاهی بذاره ببینم ارزش دانلود داره یا نه. الان که دارم مرد استوایی رو میبینم (قسمت 6 ام) میخوام بعد این یه جایگزین مناسب پیدا کنم:d

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
دستت درد نکنه خلیل جان. شما رو هم به زحمت انداختیم:"> از همین لینکهایی که داده بودی یه قسمتشو دیدم بعد برگشتم حدود 350 مگ از حجمم پریده بود:d این لینکهایی که داده بودی رو اگه من میگشتم 1000سال دیگه هم پیدا نمیکردم.:d ممنون.:x

از دوستان کسی سریال پسران فراتر از گل رو دیده ؟ خیلی تعریفشو شنیدم. اگه کسی دیده یه معرفی کوتاهی بذاره ببینم ارزش دانلود داره یا نه. الان که دارم مرد استوایی رو میبینم (قسمت 6 ام) میخوام بعد این یه جایگزین مناسب پیدا کنم:d

خواهش میکنم، بقیه ی سال ها رو هم، همون جا سرچ کنی، در میاره.

سریال پسران برتر از گل، هم نسخه ی ژاپنی و هم نسخه ی کره ای اون، جزء کارهای بسیار قشنگ هستش و خیلی تعریف ـش رو هم تو سایت وطنی و غیر وطنی دیدم.
خودم هنوز ندیدمش D: ولی تو لیست ام مدت هاست داره خاک میخوره.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پیشنهاد میکنم اول نسخه ژاپنی ش رو ببینی بعد کره ای ، کره ای ش یجورایی پولیش خورده همون نسخه ی ژاپنی هستش ولی من شخصا نسخه ی ژاپنی ش رو دوست دارم !

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
ای جانم، محمدعلی دونو
عمیقا شرمنده که دیر جواب میدم :">
پست بعدی در مورد اون فیلم وسطی میگم، سر صبحی دیدمش، آتیش ـم زد. تو جای خودم داشتم عرق میکردم!!
من نمی دونستم Himizu فیلم جدید Sion Sono هست! اشتیاقم واسه دیدنش فوق العاده زیاد شد. پست معرفیت رو هم که خوندم که دیگه بیشتر!
اول بخاطر بازی Hikari Mitsushima (نقش Yoko) بودش که خواستم دانلودش کنم، ولی بعدش یکخورده که تحقیق کردم...شگفت زدم کرد..چون برای اولین بار سه تا فیلم استاد Sion Sono انتخاب کرده بودم که دیدم، یکیش همین بود (Love Exposure).
اون دوتای دیگه، یکیش Guilty of Romance ـه و دیگری، همون وسطی Himizu هست.
من Guilty of Romance رو هم از فیلمای Sion Sono دیدم. در واقع اولین فیلمی که ازش دیدم، Suicide Club بود که دیدنش برام خیلی سخت بود، اما فهمیدم که این بشر آدم خاصیه و باید فیلماش رو دید. بعد Love Exposure رو دیدم که کلی باهاش زندگی کردم، بعد Guilty of Romance که دیدن اینم واسم خیلی سخت بود. بخصوص که یادمه قبل از اینکه Guilty of Romance رو ببینم، فیلم کره ای Seom رو دیده بودم و اونم فیلم طاقت فرسایی بود!! ولی با اینکه صحنه های دلخراش زیادی تو فیلماش هست، من فیماشو دوست دارم. به معنای واقعی کلمه "تفاوت" رو میشه حس کرد.

این Himizu رو قطعا میذارم برا دانلود.
اره...گل گفتی، قدیم ها، شبکه ی چهار و یک، از این فیلم های اون دهه پخش میکردند، چهار چشمی نگاشون میکردم.
آره دقیقا منم همینطوری بودم. خیلی از مفاهیم فیلمای سامورایی رو نمیفهمیدم ولی تو همون زمان بچگی ها هم با اینا خیلی حال میکردم.

محمدعلی جون، تو صفحه ی هشت، پست 108، در مورد Ichi گفتم، اگه ندیدیش، اون رو هم نگاه کن، بنظرم بهترین اقتباس موجود از فیلم هایی ـه که از داستان زاتوچی، درست کردند. بازیگرش هم آیاسه هاروکا هستش که یکی از فن هاشم (:

راستی، اگه هنوز Hara-Kiri: Death of a Samurai رو ندیدی، در اولین فرصت نگاش کن.

اول که اسم Ichi رو اینجا دیدم، فکر کردم Ichi The Killer فیلم تاکاشی میکه (اینم آدم فوق العاده خاصیه!) رو میگی، ولی بعد فهمیدم اون نیست. هم این Ichi و هم Hara-Kiri رو هم به لیست دانلود اضافه می کنم. بدبختانه من چند ماهیه سرعت دانلود شبانه ام تو خونه خیلی کمتر از چیزی که قبلا بوده شده! شبی 500 مگ دانلود کنم یالا داره! دانشگاه هم که خیلی کم میرم و عملا صف دانلودم همینجوری داره دراز و درازتر میشه. البته این فیلما رو زودتر دانلود می کنم ولی کلا به مشکل جدی دانلود برخوردم. فکر کنم بعد 5-6 سال باید ISP مو عوض کنم!!

death of a samurai رو دیدم... باو فکرمو خراب کرد...:( فیلم تاثیر گذاری بود. اولش فکر کردم همش بزن و بکشه ولی اصلا اینطور نبود و ریتم خیلی آرومی داشت...
البته من این فیلمه رو ندیدم، ولی خیلی از فیلمای سامورایی اینجورین. یعنی اینجوری نیست که همه اش اکشن و بکش بکش باشن. یادش بخیر، اون بزرگمردی که منو خراب مانگاهای سامورایی کرد میگفت : "سامورایی یه مکتبه، نه یه سبک مبارزه یا یه دوره ی تاریخی یا یه مدل جنگجو!!"

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
البته من این فیلمه رو ندیدم، ولی خیلی از فیلمای سامورایی اینجورین. یعنی اینجوری نیست که همه اش اکشن و بکش بکش باشن. یادش بخیر، اون بزرگمردی که منو خراب مانگاهای سامورایی کرد میگفت : "سامورایی یه مکتبه، نه یه سبک مبارزه یا یه دوره ی تاریخی یا یه مدل جنگجو!!"

احسنت (:

من Guilty of Romance رو هم از فیلمای Sion Sono دیدم. در واقع اولین فیلمی که ازش دیدم، Suicide Club بود که دیدنش برام خیلی سخت بود، اما فهمیدم که این بشر آدم خاصیه و باید فیلماش رو دید. بعد Love Exposure رو دیدم که کلی باهاش زندگی کردم، بعد Guilty of Romance که دیدن اینم واسم خیلی سخت بود. بخصوص که یادمه قبل از اینکه Guilty of Romance رو ببینم، فیلم کره ای Seom رو دیده بودم و اونم فیلم طاقت فرسایی بود!! ولی با اینکه صحنه های دلخراش زیادی تو فیلماش هست، من فیماشو دوست دارم. به معنای واقعی کلمه "تفاوت" رو میشه حس کرد.

داری بعد هیجان زدم میکنی D:
الان به غیر از Love Exposure و guilty of romance یه فیلم دیگه هم از Sion Sono تو لیست ام دارم به نام Cold Fish (یا tsumetai nettaigyo) که از روی داستان واقعی ساخته شده و همین پارسال پخش شده که تو دریایی از Festival ها نشونش دادندد و جایزه بهترین فیلم و بازیگری و چندتا چیز میز دیگه هم برده D:

اول که اسم Ichi رو اینجا دیدم، فکر کردم Ichi The Killer فیلم تاکاشی میکه (اینم آدم فوق العاده خاصیه!) رو میگی، ولی بعد فهمیدم اون نیست. هم این Ichi و هم Hara-Kiri رو هم به لیست دانلود اضافه می کنم. بدبختانه من چند ماهیه سرعت دانلود شبانه ام تو خونه خیلی کمتر از چیزی که قبلا بوده شده! شبی 500 مگ دانلود کنم یالا داره! دانشگاه هم که خیلی کم میرم و عملا صف دانلودم همینجوری داره دراز و درازتر میشه. البته این فیلما رو زودتر دانلود می کنم ولی کلا به مشکل جدی دانلود برخوردم. فکر کنم بعد 5-6 سال باید ISP مو عوض کنم!!

اره، Ichi The Killer تاکاشی....13Assassins هم کار خودشه. خیلی اسمش رو دیدم، ولی هیچ وقت پی ـش رو نگرفتم. تو آسیاتورنت هم جزء فیلم های Black-List هستش..چرا اینقدر کپی رایت سرش سنگینه که حتی تو Torrentz هم پاک ـش کردند.
حالا که ذکر خیرـش شد، 13Assassins رو دیدی؟ میخوام بزارم تو لیست ام.

اینترنت نگو که کسی رو پیدا نمیکنی که جدیداً شاکی نباشه...از اون روزی که Love Exposure رو گفتم هر شب روی دانلوده...ولی هنوز 2.48GB تموم نشده D:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر