کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
سلام
من دستگاهم فالکون الیت هستش،3چراغه شد،دادم تعمیر...باز 3 چراغه شد اما الان نمی تونم کدش رو در بیارم چون درایو کار نمیکنه حتی دکمه ی درایو رو در حالت خاموش دستگاه میزنم دستگاه روشن نمیشود...؟!:-o

در ضمن من دستگاه رو نگاه کردم ظاهرا x clamp نشده چون x ها رو میبینم (x های برجسته قاب فلزی رو میبینم) نمیدونم چه طور تعمیرش کردن.!:-/

li@

کاربر سایت
Sep 3, 2010
546
نام
علی
امروز تبدیل گرفتن صدا از کنسول هنگام استفاده از HDMI رو گرفتم وقتی به دستگاه وصل کردم ائل اررور e68 داد.
خاموش روشن کردم درست شد.
در ضمن من وقتی بازی می کنم معمولا بعد از 2.30-3 ساعت هنگ می کنه و صفحه گیر می کنه و هیچ دکمه ای کار نمی کنه.
به یه نفر گفتم گفت دستگاهت باید تعمیر شه و 50-60ت هزینه داره.
حالا ایا واقعا نیازی به تعمیر هست؟(چه برای ارور E68 چه برای گیر کردن)

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
امروز تبدیل گرفتن صدا از کنسول هنگام استفاده از HDMI رو گرفتم وقتی به دستگاه وصل کردم ائل اررور e68 داد.
خاموش روشن کردم درست شد.
در ضمن من وقتی بازی می کنم معمولا بعد از 2.30-3 ساعت هنگ می کنه و صفحه گیر می کنه و هیچ دکمه ای کار نمی کنه.
به یه نفر گفتم گفت دستگاهت باید تعمیر شه و 50-60ت هزینه داره.
حالا ایا واقعا نیازی به تعمیر هست؟(چه برای ارور E68 چه برای گیر کردن)
e68 احتمالا مشکل از اتصاله هاردته ... ممکنه یکم شل وصل شده باشه... برای منم این ارورو میداد هاردو با لنت محکم کردم دیگه نداد !

li@

کاربر سایت
Sep 3, 2010
546
نام
علی
e68 احتمالا مشکل از اتصاله هاردته ... ممکنه یکم شل وصل شده باشه... برای منم این ارورو میداد هاردو با لنت محکم کردم دیگه نداد !
گفتم همون لحظه ی اول این اررور رو داد و دیگه نداد.
دوستان در مورده اون هنگ کردن چی نیاز به تعمیر داره؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
گفتم همون لحظه ی اول این اررور رو داد و دیگه نداد.
دوستان در مورده اون هنگ کردن چی نیاز به تعمیر داره؟
مدله کنسولت چیه ؟... اگه قدیمیه ( فالکون به قبل ) شاید دماش بالا میره هنگ میکنه که اگه باشه زود به دادش برس تا سه چراغ و E74 بهت نداده.

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام این مشکلو باید چطوری برطرف کرد؟ 0030 مشکل با کنترل دما می باشد :((

اگر X-Clamp کردی و خمیر سیلیکون رو عوض کردی و امکان Reflow داری و اون رو انجام دادی و هیچ کدوم از اینها کمک نکرد. باید یک تکه از مادربرد رو با یک تیغ قطع کنی. بعدش درست میشه. ولی فقط اگر همه اون کارهایی رو که گفتم انجام داده باشی و درست نشده باشه.

cputemptracecut.jpg

aghili72

کاربر سایت
Mar 19, 2011
225
نام
سعید عقیلی
سلام به همگی
من یک xbox 360 دارم تولید feb 2009 یک شب داشتم باهاش بازی میکردم فردا که روشنش کردم 3 چراغ بود
هی 2-3 ماه یک بار هم روشن میشه ولی بار دوم که روشنش می کنم بازم 3 چراغه
کد مشکلش هم 0002 هشتش
راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام به همگی
من یک xbox 360 دارم تولید feb 2009 یک شب داشتم باهاش بازی میکردم فردا که روشنش کردم 3 چراغ بود
هی 2-3 ماه یک بار هم روشن میشه ولی بار دوم که روشنش می کنم بازم 3 چراغه
کد مشکلش هم 0002 هشتش
راهنمایی کنید

به احتمال خیلی زیاد با یک Reflow مشکلتون حل بشه، اگر نشد دوتا MOSFET با شماره های Q6F1 و Q6F2 زیر CPU هستند که به احتمال زیاد اونها خراب شده اند و باید تعویض بشن.

3305880238_a6f422bbd9.jpg

اگر بازهم درست نشد، باید چیپ کنترلر که در زیر مادربرد هستش تعویض بشه.

controller.jpeg

از این آموزش هم میتونید استفاده کنید.

آشنایی و عیب یابی سخت افزار XBox360 در زمان RROD

آخرین ویرایش:

imanblueboy

کاربر سایت
Dec 18, 2007
43
نام
iman rayegan
اگر X-Clamp کردی و خمیر سیلیکون رو عوض کردی و امکان Reflow داری و اون رو انجام دادی و هیچ کدوم از اینها کمک نکرد. باید یک تکه از مادربرد رو با یک تیغ قطع کنی. بعدش درست میشه. ولی فقط اگر همه اون کارهایی رو که گفتم انجام داده باشی و درست نشده باشه.

cputemptracecut.jpg
سلام چطوری Reflow کنم و کجای مادر برد رو قطع کنم؟

---------- نوشته در 04:23 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:21 PM ارسال شده بود ----------

البته وسط بازی بودم یکبار فریز شد خاموش کردم روشن کردم باز دوباره همون بازی رو داشتم میرفتم جلو فریز شد دوباره خاموش روشن کردم 3 چراغ شد

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278

imanblueboy

کاربر سایت
Dec 18, 2007
43
نام
iman rayegan
پس احتمالا با Reflow درست بشه، ولی برای اینکار دستگاه لازم دارید.

نه متاسفانه امکانش رو ندارم.

بابا من نگفتم که Reflow میخوام بکنم گفتم چطوریه؟ بعد شما گفتی باید یک تکه از برد رو ببری گفتم کجاش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر